292d4e7e8fce71e66a7a86e330591718.html Ile za nieodśnieżony chodnik lub dach?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ile za nieodśnieżony chodnik lub dach?

Email Drukuj
Każdego roku to samo. Wystarczą większe opady śniegu i z dachów patrzą na ulicę zwały nagromadzonego śniegu często zagrażające przechodniom. Na chodnikach nie inaczej. Warstwa lodu zebranego pod chmurką śniegu jest zdradliwa. Co zrobić z tym fantem?


Od kilku tygodni mamy prawdziwą zimę. Opady śniegu i mróz połączony z marznącym deszczem to recepta na niebezpieczne chodniki i ulice. Nie mówiąc już o dachach kamienic, których nie ma kto uprzątnąć.

Jeśli więc ktoś widzi, że z dachu wisi metrowy sopel lodu lub hałda śniegu a na chodniku zalega duża warstwa białego puchu może powiadomić o tym samego właściciela posesji bądź straż miejską, która najczęściej zajmuje się takimi sprawami.
W tym sezonie zimowym interweniowaliśmy już 32 razy w sprawach dotyczących zaśnieżonych chodników. 5 razy zajmowaliśmy się nieodśnieżona ulicą. Właściciele posesji i zarządcy odpowiedzialni za odśnieżanie zostali na razie upomnieni - informuje nas Tadeusz Frasunek ze Straży Miejskiej w Wadowicach.
Właściciel mienia, który uporczywie nie chce odśnieżać, może otrzymać mandat , który wynosi nawet do 500 złotych. Jest bowiem zapisane w przepisach prawa, że zadaniem administratorów jest dokładne i skuteczne zlecenie odśnieżania dachów, podjazdów oraz chodników znajdujących się w obrębie ich budynków. Niedopełnienie takiego obowiązku grozi karą w postaci wymienionej wyżej  grzywny, a nawet zamknięciem danego obiektu, a w skrajnych przypadkach nawet pozbawieniem wolności od 3 do 5 lat.

Highslide JSCo jednak zrobić kiedy już podwinęliśmy nogę na nieodśnieżonym chodniku? Szczęście mają ci , którzy trafią na właściciela budynku poczuwającego się do odpowiedzialności, ale jak wiadomo nie często to się zdarza. Dlatego warto, myśląc o swoim ubezpieczeniu i czekając na pomoc, zrobić zdjęcie np. telefonem komórkowym lub poprosić o to któregoś z przechodniów. Niestety żyjemy w takich czasach, że w takim momencie trzeba myśleć o tym co chwilę później będzie się działo.

Dobrze też zdobyć namiary telefoniczne na ewentualnych świadków. Ważnym dokumentem, który może przekonać niepokornego zarządcę nieruchomości są także badania lekarskie, czyli tzw. obdukcja. Niestety często takie sprawy kończą się w sądzie i dobrze udokumentowanie zdarzenie może tylko pomóc poszkodowanemu.

Trzeba jednak dodać, że wielu administratorów nieruchomości korzysta z ofert firm odśnieżających, których w naszym regionie w sezonie powstaje coraz więcej. Sami też mentalnie przyzwyczajają się do obowiązujących przepisów co skutkuje mniejszą liczbą zgłoszeń.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (19)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... dobromir komentuje +1
Chodzą ludzie do Opieki Społecznej i dostają pieniądze? No to niech za to sprzątają miasto. Zimą mogliby odśnieżać, a latem śmieci zbierać. Nie mówię o osobach chorych, ale o zdrowych których dochód nie jest wystarczający. Znam kilka osób które mają siły żeby w ten sposób pracować i są pod opieką ośrodków.
Druga sprawa - mogliby odśnieżać skazani przez sąd, np. za wandalizm.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2013
... z okolicy komentuje +0
Zgadzam się z tym co pisze "Kord" z wyjątkiem "ciepłych halterów" haltery to dawniej nosiły panie jako pas podtrzymujący pończochy ktore przypinało sie do nich za pomoca żabek
pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2013
... Paweł11 komentuje +14
Ja odśnieżanie w Wadowicach tak widzę: Przed sklepami i domami jest odśnieżone, (ul. Mickiewicza czy Lwowska) ale tam gdzie już nie ma sklepów i domów (czyli podejrzewam, że to jest teren miasta) - śnieg i ślisko. A jeżeli w Wadowicach nie ma służb, żeby sprzątali, to niech jutro posprząta Pani burmistrz razem z tymi nierobami ze Straży Miejskiej - choć raz się na coś przydadzą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... lola i tolek komentuje +11
Problem z nieodśnieżonym chodnikiem to prawda, ale co zrobić jeżeli przy ulicy Niwy od ronda w stronę Zawadki nie ma chodnika. Tylko fruwać. W Wadowicach wymienia się chodniki, które nie wymagają jeszcze wyminy. Większość wsi ma chodniki, ale mieszkańcy przy ulicy Niwy i nie tylko tej ulicy muszą chodzić jezdnią. Szkoda że Starostwo tak dba o mieszkańców, a zwłaszcza dzieci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... :)))) komentuje +4
Prosze przejsc sie chodnikiem na ul.Mickiewicza w kierunku Choczni,przed która posesja jest odsniezone???Żaden mieszkaniec nie odsniezy chodnika!!A plug moze pojedzie na wiosne!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szokkkkkkkk

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... dd komentuje +5
W obecnym ustroju jaki mamy w unii europejskiej nie ma sprawiedliwości.To jest ustrój i rządy stworzone do okradania ludzi pod przykrywką zwiększania bezpieczeństwa itp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... j23 komentuje +8
Kowalski właściciel prywatnego budynku musi odśnieżyć. Właściciel chodników dróg powiatowych, gminnych i GDDKIA nie bo to są rządowe baranki im nie trzeba ty musisz pod groźbą kary. I gdzie tu sprawiedliwość a zapisy Konstytucji?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... sadad komentuje +8
Jak dostane od miasta akt własności działki na której jest chodnik biegnący obok mojego domu to odśnieżę. Jak nie to pocałujcie mnie gdzieś. Chodnik własnością miasta to niech sobie miasto go odśnieży.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... student komentuje +13
Wadowicka straż miejska to banda która szuka tylko łatwej kasy dla siebie. Jak był "remont" ul. Mickiewicza to zamiast stać prewencyjnie przy skrzyżowaniu z ul. Słowackiego to skurczybyki stali na wjeździe na parking do gimpla i jak ktoś wjechał to dawaj mandat za zakaz ruchu.
Co oni mają do śniegu? Jeżeli nie chcę odsnieżać to mój problem. Jak ktoś zrobi sobie krzywdę na chodniku za który ja rzekomo odpowiadam to będę płacić mu odszkodowanie i tyle. Więc sprawa jest indywidualna czy ktoś chce czy nie, ale te dziady z parteru UM nic tylko mandaty i upomnienia. Do normalnej roboty by się wzięli a nie..
Pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... dd komentuje +2
Napisz w jakim kraju. Czy w socjalistycznej Unii czy w wolnym świecie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... gość,, komentuje +7
Dla mnie to aż jest dziwne. Obecnie mieszkam za granicą Polski. I jeśli dom znajduje się przy chodniku to lokator lub właściciel jest zobowiązany do odśnieżania. I mówię z całą prawdą wystarczy że tylko w nocy czy w dzień spanie śniegiem rano sąsiedzi odśnieżają i sypią solą drogową którą można kupić w każdym sklepie.I nie ma problemów że ślisko. Zaznaczam że nie mieszkam w centrum miasta. Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... kord komentuje +43
Zapraszam Panią Burmistrz na wieczorną wycieczkę na bulwary nad Skawą.
Tylko by przejść most na Skawie ,proszę sobie załozyć ciepłe haltery,portki z filcu i gumofilce,bo inaczej coś może sie Pani przeziębić.
Osoby ,które powinny odśnieżyć chodnik na moście pewnie już odpoczywają,by jutro mieć siłę by wysępić kilka piątaków od przechodniów i wypić kilka jaboli.
Gdzie Pani jest.....Wczoraj przemilczałem, sypało ostro,ale dziś?????
Kolejny dzień brodzę w mazi po kostki,
Gdzie jest Straż Miejska?
Gdyby tylko chcieli przejść się w poniedziałek po osiedlach to Spóldzielnia Mieszkaniowa by zbankrutowała.....no tak ale oni oddalejąc się na 100 metrów od Rynku zapewne by się zgubili,
A teraz by nie było Pani tak przykro ( choć wiem .że Pani nie jest)
Gdzie jesteście zbawcy Wadowiczan ,Panowie z Choczni i Jaroszowic?
Pewnie szykujecie sobie nowe ubranka,bo w stare się już nie mieścicie.
Gdzie jesteście towarzysze z baru U Bogdana?
Pewnie spicie po marysi....
Gdzie jesteście piwosze,kudłaci,śmieciarze z Rynku i inni....
Jakoś teraz was nie ma.

PS.Teraz jako,że przeszedłem tak szeroki wachlarz polityczny czakam na setki minusów,ale mam to tak głeboko w d..... ,jak wy mnie macie.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... dd komentuje +15
Jeszcze trzeba by było udowodnić że się nie potknął, bo dlaczego właściciel posesji ma odpowiadać za to że ktoś się zagapił lub miał rozwiązane sznurowadło. Równie,że miał odpowiednie przystosowane zimowe obuwie. Jak ktoś łazi w "łysych" trampkach lub szpilkach w zimie to też jest sam sobie winny. Państwo szuka zawsze winnych dookoła. Uczy nie odpowiadać za siebie samego. Styl państwo to hodowla idiotów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... dd komentuje +35
Chodnik powinien odśnieżać właściciel, czyli państwo. Piękna manipulacja.Na chodniku nic mi nie wolno postawić zrobić zorganizować ,bo chodnik nie jest moja własnością, a jak się zrobi ślisko lub zalegnie śnieg to mam odśnieżyć. Moje czy nie moje. Nie chce ruszać czyjeś własności. Płacę też nie małe podatki od nieruchomości między innymi za utrzymanie porządku itd. Panie Strażnik miejski. Jakiej grubości pokrywa śnieżna to jest nie odśnieżone? Tego nie będzie umiał odpowiedzieć .A co latem jak chodnik będzie mokry lub zabrudzony i ktoś się wywróci też ukarany zostanie nie właściciel chodnika tylko właściciel posesji obok? A chodniki które nie leżą obok posesji kto ma odśnieżać,bo miasto często z tego się nie wywiązuje. Niedługo wprowadzą że dziury w drodze będzie winien łatać właściciel działki,czy posesji koło której ta droga przebiega. Prawo tworzone jak nie wydać pieniędzy, a jeszcze na tym trochę zarobić

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... z okolicy komentuje +10
A czy zostali upomnieni odpowiedzialni za odśnieżanie chodnika kołp parku i dalej /zdaje mi sie że miasto?/a po drugie pługi odsnieżające jezdnie wywalają śnieg na chodniki i robota o adśnieżaniu tychże jast do ...czterech liter do przeglądu ul.Karmelicka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... Ks komentuje +4
Wychowani w poszanowaniu drugiego człowieka - powinniśmy sami, bez żadnych mandatów , z ochotą sprzątać ze śniegu chodniki, żeby tylko nic innym przechodniom się nie stało. Dziwi że trzeba zachęty i mandatów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... mieszkaniec123 komentuje +23
hmm dlaczego właściciele prywatnych domów mają odśnieżać chodniki? czy nie można zabrać z więzienia ludzi żeby to oni robili? straż miejska się cieszy bo może mandaciki wystawiać ludzie obowiązkowo muszą odśnieżyć chodnik bo jak nie to dostaną mandat a jak na ulicy leży śnieg bo pługi nie jeżdżą to jakoś na nich nikt kary nie nałoży to jest nienormalne. Popatrzmy na filmiki z Warszawy jak straż miejska traktuje sprzedających na chodnikach tam też ludzie mają obowiązek odśnieżenia ale jak przyjdzie coś sprzedawać to zaraz cię zawiną za to

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... neon komentuje +13
służby sprzątające nie nadążały z odśnieżaniem to dziisja mogą się pokazać od tej dobrej strony i wykorzysztać , ze nie pada! Ciekawe czy wyjdzie kto posprzątać?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
... Jadźka komentuje +3
Ale chyba pogoda się na szczeście zmienia. Od weekendu ma być już cieplej i pewnie cały ten lód stopnieje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był