66f31d8f7cb94243f1cd0c40b87d3acc.html Można już jeździć po tym moście

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Można już jeździć po tym moście

Email Drukuj
Koniec zamieszania. Oburzenie mieszkańców i Internautów podziałało na urzędników, a ci zadziałali tym razem szybko i sprawnie. Jak informuje starostwo, most na Kleczance jest już otwarty. Można po nim jeździć, nie będzie mandatów.Jak informują służby starostwa w Wadowicach, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił we wtorek (13.12) pozwolenia na użytkowanie mostu na potoku Kleczanka w ciągu drogi powiatowej nr 1780K Wadowice – Wysoka w Kleczy Dolnej.

To zamyka problem przejazdu przez nowo wybudowany most, na który skarżyli się od kilku tygodni mieszkańcy i kierowcy.

Przypomnijmy, że przebudowa mostu zakończyła się grubo ponad miesiąc temu. Firma, która realizowała remont na zamówienie starostwa za 2,7 mln zł - Drog-Bud Franciszka Fryca uwinęła się z robotą sprawnie i szybko.

Ale most przez długi czas nie był przejezdny, przynajmniej teoretycznie, bo wjazd na kładkę chroniły znaki zakazu ruchu. Tymczasem starostwo po odbiorze inwestycji czekało cierpliwie na pozwolenie PINB o dopuszczeniu tej przeprawy do użytku.

Jak informował serwis Wadowice24.pl, mieszkańcy i kierowcy przejeżdżający przez wyremontowany most i tak lekceważyli znaki zakazu ruchu uważając, że skoro remont się zakończył, to nie ma potrzeby nadrabiać kilkunastu kilometrów objazdem przez drogę krajową w Kleczy. Tymczasem policja karała takich niepokornych kierowców mandatami.

}} Zobacz: Jest most, ale jakby go nie było

To wywołało burzę i krytyczne glosy mieszkańców. Na portalu Wadowice.24pl przez kilka dni toczyła się żywiołowa dyskusja, w której Internauci skarżyli się na opieszałość urzędników.

Reakcja Starostwa Powiatowego na te głosy była tym razem bardzo szybka i skuteczna. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zabrał się za sprawdzenie dokumentacji technicznej i wykonania przebudowy. Most nadaje się do użytku i jest już przejezdny.

(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Edmund komentuje +1
Niki2
-----,fakt buzke ma jakby troche spuchnal---wygląda jak nalane prosie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... lko komentuje +1
teraz policja powinna pilnować by tirowcy go nie rozjechali omijając wiadukt w Kleczy jestem za surowym karaniem co dzień jakiś szofer kombinuje pod wiaduktem a potem pcha się na 8 ton i rozwala drogę koło pomu żaden z tych debili nie odważył by się zrobić takiego numeru na Słowacji Czechach nie mówiąc już o Niemczech czy Austrii, jak by Klecza miała dobrego sołtysa tu by pomyślał i zatrudnił jednego strażnika i za mandaty po 500 w rok można by było wyremontować drogę .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... Mariolka@ komentuje +6
Co tam mostek jakiś. A co remontem płyty rynku wadowickiego? Sie pytam. Kto i co za cymbał uznał,że ten rynek trzeba remontowac 24mieś , a na krakowski musialo starczyć 16 mies. Kto na tym zarabia'/ Juz dzisiaj nie bardzo maja co robic-obijaja sie ,żeby zgarnąc kase . !0 mies to świat - zeby to zrobic. Przed sklepem "Iłowiec" leniom nie chce sie dokonczyć chodnika-pewnie nie dostali na flaszke. Skandal i tyle. Celowe i ślamazarne przedłużanie robót po to tylko , aby żrec forse unijno -polska. Pytam po raz drugi na tym forum -gdzie do ciezkiej cholery sa organa nadzoru i kontroli? Czy bandytyzm przetargowo-bandycko-złodziejski nigdy sie nie skończy? Czy układziki nadal będa działały. Nawet dziecko z przedszkola wie ,że to błazenada i mydlenie oczu. Resztę kasy mozna było przeznaczyc na inne cele-ale po co.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... mieszkaniec powiatu komentuje +6
Wszystkie komentarze są mniej lub bardziej merytoryczne ale jedno małe ale.
Policja nadal mentalnie zachowuje się jak Milicja. Zapomina że powinna służyć a nie nękać społeczeństwo. To jest największe i najtrudniejsze zadanie dla kadry dowodzącej w policji. Na zachodzie gdy zatrzymasz się w niedozwolonym miejscu lub wjedziesz w miejsce niedozwolone to natychmiast zjawia się policja i informuje o pomyłce i pyta czy pomóc. U nas policjant poluje na mandat bo ma wyrobić normę i to jest patologiczne. Sam widziałem jak przy drodze do Żywca policjant ukryty za krzakami ponad nie wystawiał suszarkę i polował na mandat. To było po prostu smutne. W Kleczy policja jeździła na zakazie po to aby karać mieszkańców za to co sami robili. A opieszałość urzędników to inna sprawa. I nie jest to wina Starosty tylko tych co już na etacie niejednego Starostę przeżyli. Jeździcie po terenie to popatrzcie ile pozostało po robotach znaków z informacją o robotach drogowych i ograniczenie prędkości do 30 km/godz. To też miejsce łowów policji. A to oni powinni interweniować w sprawie nielogicznych znaków drogowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... df komentuje +0
Naprawdę? . A ja myślałem że GDDKiA obraziła sie za BDI. Swoją drogą jak się ma BDI do południowej obwodnicy. Będą budować obwodnicę po BDI ktorą sami zaprojektowali? Wydaje mi sie to jakieś dziwne i nie bardzo chce mi się w to wierzyć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... Prawy Ziom komentuje +0
Brawo !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... bronek99 komentuje +1
Wiemy o tym. GDAKA pogłębia wiadukt w Kleczy w 2012 roku. Będzie 4,5 m a nie 3,5 jak dzisiaj.
Dlatego południowa obwodnica Wadowic też rusza wiosną 2012 roku. Od ronda Gen. Okulickiego do K-28 w Gorzeniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... franek komentuje +9
Szpital chce budować , a na głupi mostek nie ma kasy .A z tym PINB to tak jak z paw C czy promem , jaka decyzja potrzebna taką dostanie .. Twarzą do ściany . ja mówię wy słuchacie itd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... piotr2011 komentuje +3
a co dopiero bedzie jak beda poglebiac wiadukt w kleczy w przyszlym roku.....
to dopiero bedize wszystko porzniena klecze ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... Antek komentuje +10
Nie chwalcie dnia.
Podobno czeka nas remont następnego mostku, tym razem w Rokowie i zacznie się zabawa od nowa albo Zarąbki, albo Witanowice. Mam poczucie humoru ta nasza władza. Miejmy nadzieję że uda się skończyć przed E"Ł"RO 2012.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... BIOŁY komentuje +4
chłopaki już dawno go otworzyły:D:D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... aao komentuje +1
Tylko niech usuną znaki zakazu i jest ok.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... Pom ;d komentuje +2
Widać że wiedzą gdzie jest POM ;d
Mała pomyłka na objeździe ;dd

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... emeryt79990 komentuje +12
To wielkie osiągnięcie organizacyjne Starostwa - takie szybkie załatwienie sprawy.
Pani i Pan mogą być dumni że tak sprawnie zarządzają inwestycjami.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... ss komentuje +2
kamil1234 już można ;) całkiem nieźle im to wyszło nawet ;D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... loska komentuje +7
ostatnio tam sie tir zawalił

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... kamil1234 komentuje +4
Mozna juz normalnie jechac do Krakowa przez Skawine? Czy w dalszym ciagu sie nie da??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... patriota komentuje +9
Pride of KLECZA :D
Nie potrzebnie tylko ,,złodzieje,, na mandatach zarobili. Przestępców łapać a nie dobrych ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... Miłośnik magistratu komentuje +7
Okazuje się, że można.
A policyja miejska niech se teraz jedzie stać na BP i stary PKS.
Pokój Wam wszystkim.

Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... piotr2011 komentuje +0
gratulacje dla starostwa.
tak maly krok starostwa a tak wieki krok dla mieszkancow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... niki 2 komentuje +6
to sa mosty dla pana starosty tylko on nie wie gdzie one sa i do czego sluza ,fakt buzke ma jakby troche spuchnal

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
... ewka07300000 komentuje +6
No w końcu pan Jończyk starosta wadowicki wypłacił robotników:) czyżby zarobił na mandatach na przejeździe przez ten most he he he

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 12 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był