e2352f5962532e81fc92fea94f7c4219.html Ozon niebezpiecznie wysoki. Służby proszą - zostańcie w domach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ozon niebezpiecznie wysoki. Służby proszą - zostańcie w domach

Email Drukuj
Jak się okazuje zanieczyszczenie powietrza to nie tylko domena zimy. Piękna pogoda i czyste niebo kryją niebezpieczeństwo. Służby meteorologiczne ostrzegają przed ozonem i zalecają ograniczenie przebywania na otwartym powietrzu. Ostrzeżenie dotyczy praktycznie całego województwa.


Zaleca się ograniczenie przebywania na powietrzu, szczególnie przez dzieci, osoby starsze i chore na astmę, a także ograniczenie czasu uprawiania sportów i ćwiczeń na otwartym powietrzu w dniu 11 i 12 czerwca –zwłaszcza w godzinach 11.00 – 18.00 - tak brzmi komunikat Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych wadowickiego starostwa.
Jak wskazują badania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska stężenie niebezpiecznego ozonu przekroczyło wartość 180 mikrogramów na m3. Przekroczenia wartości tego gazu obserwuje się na obszarach kilkunastu powiatów, w tym wadowickiego.

Ozon jest gazem drażniącym, powoduje uszkodzenie błon biologicznych przez reakcje rodnikowe z ich składnikami. Po dostaniu się do komórek może hamować działanie enzymów komórkowych, wstrzymując oddychanie wewnątrzkomórkowe.

Objawy działania ozonu na organizm człowieka zależą od jego stężenia i czasu ekspozycji. Pierwszymi objawami krótkotrwałego narażenia na ozon są objawy ze strony układu oddechowego takie jak podrażnienie gardła i kaszel. Działanie ozonu powoduje również podrażnienie spojówek oka, senność i bóle głowy. W większych stężeniach może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, przyspieszenia tętna i obrzęku płuc prowadzącego do zgonu.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kolorz komentuje +0
To wszystko wina Tuska!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... tomko komentuje +0
To nie ozon jest groźny, ale jego brak.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... Lolka komentuje +0
aaa mnie tez kaszle w normalny dzien jak nigdy , to pewnie przez ozon

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... BOBson komentuje +0
Ja zaczynam też odczuwać te zmiany meteorologiczne,ponieważ jestem sportowcem i zawsze mogłem grać w piłkę bez obawy przed zmęczeniem a teraz maksymalnie mogę wytrzymać 20 min wysiłku fizycznego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... krawat komentuje +8
czy czasem nie wczesniej już ten ozon przekroczony co chwilę jakiś znajomy owi mi, że gradło szczypie albo dziecko u lekarza z bezobjawowym zapaleniem płuc! popytajcie! Ludzie się skarżą na zapalenia płuc!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był