b9dfc6972058926825f6cfadd5906834.html Ten to ma talent! Zabiorą go do Brukseli

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ten to ma talent! Zabiorą go do Brukseli

Email Drukuj
To jego duży sukces. Marcin Serwin przez ostatnie miesiące w pocie czoła przygotowywał się do tej olimpiady. Konkurencja była bardzo duża, do konkursu stanęli najlepsi informatycy z całej Polski. Ale to właśnie chłopak z Kleczy Dolnej zdobył główną nagrodę.


Takich zdolnych ludzi nam potrzeba. Marcin Serwin, gimnazjalista z Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej, wrócił właśnie ze Szczecina z nowiutkim laptopem, oprogramowaniem i obietnicą trzydniowej wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Marcin wygrał X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej dla gimnazjalistów. To olimpiada przedmiotowa uznawana za jedną z najtrudniejszych na szczeblu gimnazjalnym.

Tym bardziej cieszy wynik Marcina, że jest on dopiero uczniem klasy drugiej. Aby wygrać musiał nie tylko opanować program szkolny w całości, ale pójść o krok dalej.

Wygraną zapewniły mu nie tylko świetnie rozwiązane testy z wiedzy informatycznej, ale także nowatorskie podejście do zadań, które uczestnicy rozwiązywali na komputerach. Jurorzy to docenili.

Finał olimpiady w tym roku odbywał się w Szczecinie. Marcin Serwin spędził w tym mieście trzy dni. W przerwach między kolejnymi etapami konkursu udało mu się trochę zwiedzić miasto, wziąć udział w wykładach na tutejszym uniwersytecie.

Podróże to jego marzenie. Teraz będzie mógł wybrać się nieco dalej. W nagrodę zaproszono go na spotkanie do Parlamentu Europejskiego, gdzie pojedzie z innymi finalistami konkursu. Do Brukseli zaprosił go europoseł PO Sławomir Nitras.

Z sukcesu Marcina dumna jest jego szkoła. W Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej traktują gimnazjalistę jak prawdziwego bohatera.

Marcin Serwin istotnie zasłużył na duże słowa uznania. W konkursie informatycznym pokonał uczniów z najlepszych szkół w Polsce i choć mało kto słyszał w Szczecinie o Kleczy Dolnej koło Wadowic, to teraz przynajmniej rywale Marcina będą wiedzieć, że tu kształcą całkiem dobrych informatyków.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (26)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... były rodzic komentuje +1
Moje dzieci miały szczęście w nieszczęściu uczęszczać do gimnazjum w Kleczy. Wspominam bardzo pozytywnie Panią matematyczkę, umiała zachęcić do nauki!!!!!
Bardzo, bardzo źle wspominam pana, który na nieszczęście był wychowawcą klasy i potrafił oficjalnie przekazywać uczniom, "..że nie warto się uczyć w gimnazjum bo i tak wszystkich muszą przepuścić'. Ten pan nie powinien być pedagogiem, zmarnował trzy lata tym dzieciakom!!!!! Całe szczęście obecnie pracuje już ze starszą młodzieżą -mądrzejszą!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2013
... PanTofel komentuje +8
@mcprok
Święte słowa.
Też uczęszczałem do tej szkoły. Wspominam to jako najgorszy etap edukacji. Najmilej wspominam Panią Dorotę B. która jeszcze bardziej rozbudziła we mnie zainteresowanie do informatyki i która faktycznie potrafiła nauczyć, interesowała się tym i poświęcała młodym wiele swojego wolnego czasu. Oprócz niej w tej szkole było mało prawdziwych nauczycieli, a Ci którzy byli, szybko byli zwalniani.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2013
... bigos komentuje +8
A wąsa do zdjecia nie ogolił

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2013
... rozyk komentuje +18
a kopnąc pilki nie umie łamaga

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... Ks komentuje +13
Serdeczne gratulacje dla Marcina i Pani Dorotki. Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... sadas komentuje +6
Jeżeli chodzi i te zdjęcia ślubne to uśmiałem sie po pachy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... escobar komentuje +5
Jestem dumny, że taki człowiek kradł mi internet ;D No włamać się do niezabezpieczonej sieci toż to hakier

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... Mzumi komentuje +3
Czy Nitras to ten pomorski złodziej i oszust ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... abcd komentuje +1
tak, w gimnazjum na pewno kształcą dobrych informatyków.. matko, jak drogi autorze nie masz czego napisać to nie pisz... jakby się sam nie uczył i tego nie lubił to by nigdzie nie zaszedł.. w gimnazjum co najwyżej mu pokażą jak porządnie spieprzyć stronę www i zrobić trywialny arkusz w excelu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... Anette komentuje +9
Gratuluję Marcinowi oraz Pani Dorotce. B :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... luzik komentuje +2
A szkola w Tomicach.
Sam syf nauczyciel nie ucza tylko ftracaja sie w prywatne zycie ucznia.
Nauczyciel ma uczyc a nie. Poniekturymi nauczycielami powinna zajac sie tam wyrzsza wladza skoro nauczycieel jest w stanie uderzyc ucznia i to sie powtarza. Zaabraniaja si zadawania z innymi ruwiwsnikami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... franciszek 1 komentuje +8
gratulacje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... mcprok komentuje +5
Sam chodziłem do szkoły w Kleczy jeszcze parę lat temu. Gimnazjum nie wspominam dobrze i nie czuję do niego żadnego sentymentu. Panuje tam chora atmosfera wśród grona pedagogicznego. Sytuacje w szkole czasami są tak komiczne, a za razem przykre, że chce się płakać kiedy się o nich słyszy. Przekręty z testami najmłodszych klas, łączenie zajęć przez cały rok i upychanie dzieciaków w jednej małej klasie zamiast dwóch, czy wystawianie prac dzieci tylko na czas wywiadówek tylko po to, by rodzice widzieli jak to "niby" pracują ich dzieci, to tylko wierzchołek góry lodowej. Jednak ludzie w Kleczy boją się odezwać i nie robią nic w kierunku poprawy. Według mnie jest tam tylko kilku wartościowych nauczycieli, a reszta minęła się z powołaniem i pracuje dzięki układom.
Pomimo tego poziom informatyki stoi na bardzo dobrym poziomie. Przekonałem się o tym na własnej skórze. :) Wszystko to dzięki Pani Dorocie B., która jest jednym z najlepszych pedagogów, których poznałem i zawdzięczam jej bardzo wiele. Według mnie praca jest jej pasją i robi wszystko by się rozwijać i pomagać uczniom chcącym się coś nauczyć. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów Pani Dorocie oraz Marcinowi. ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... Prawdomówny komentuje +15
Gratuluję!!! Ale nie należy zapominać, o tym iż ktoś Marcin do tego konkursu przygotował, kto poświęcał mu od miesięcy wiele swojego wolnego czasu rozwiązując charytatywnie z nim setki zdań. Ty kimś była Pani Dorota Biłka - nauczycielka informatyki Marcina, która przygotowywała go do tego konkursu. W moim skromnym odczuciu jest twórcą sukcesu Marcina w równym stopniu jak on sam, bo obaj ciężko na niego pracowali! Dlaczego się o tym zapomina i w artykule nie mam o tym ani słowa?! Gratuluję Pani Doroto wykonaliście z Marcinem kawał dobrej roboty!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... Prawdomówny komentuje +7
Gratuluję!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... OkinKaz komentuje +6
Brawo! Musimy wypróbować nowego lapka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... J24 komentuje +8
Niech stąd emigrują bo tu się robi KOREA Pół.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... K.M. komentuje +3
Janusz Bujnicki kilka miesiecy temu zdobył europejski grant na 1,6 miliona euro (najwięcej spośród Polaków)...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... Walentynek1 komentuje +10
Gratulacje! A mnie cieszy jeszcze jedno że o Kleczy usłyszą nie tylko ze względu na daremny wiadukt :-))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... Prawdomówny komentuje +5
Szanowny Panie redaktorze, może wypadało by wspomnieć coś o Pani nauczyciel, która przez miesiące przygotowywała Marcina do tej olimpiady, pracując z nim po godzinach pracy!!! Mowa tu o Pani Dorocie Biłka- nauczycielki informatyki Marcina, dla mnie to jest ich wspólny sukces, jak często się nie zdarza w naszym powiecie. Proszę więc docenić jej charytatywny wkład w przygotowaniach naszego mistrza. Gratuluję Pani Doroto, wykonała Pani kawał dobrej roboty!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... dziadunio komentuje +4
Jedyne co Wadowice zawsze miały dobre to młodzież. To otwarci, ambitni, inteligentni ludzie, którzy uciekają z miasta z rzadka je później odwiedzając.

Tylko w moim roczniku było kilka osób już wtedy wybitnych - a dzisiaj z imponującymi w skali kraju i nie tylko osiągnięciami - prof. Bujnicki, dr Majtczak, Łukasz Hankus - to tylko kilka nazwisk które pamiętam tak na już. A przecież było ich i jest o wiele, wiele więcej. Czy miasto cokolwiek o nich wie? Wątpię. Czy w jakikolwiek sposób skorzysta z ich pozycji, wiedzy, umiejętności, kontaktów? Z całą pewnością nie. A szkoda, bo mogliby być niezłą inspiracją dla dzisiejszej młodzieży.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... stefano domeno komentuje +6
Gratulacje. Człowiek z pasją odniesie sukces - nie w tym mieście.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... le komentuje +10
gratuluje , człowiek z pasja zawsze osiągnie sukces .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... K. komentuje +13
Gratulacje ! :D Taki sukces cieszy,tym bardziej,że bardzo miło wspominam to gimnazjum! Szacunek Marcin!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... m1 komentuje +16
Tutaj i tak młodzi wyksztalceni nie wracają, bo do czego?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
... Kubasińska komentuje +19
brawo! oby tak dalej, byleby w naszym regionie powstawało coraz więcej miejsc, w których takie talenty mogłyby zwiększać i szlifować swoją wiedzę. Tak by nie uciekali stąd w daleki świat!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był