04e879f498353df6a2e341102dbf5d07.html Wysłannik papieża Franciszka, kardynał Pietro Parolin z wizytą w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wysłannik papieża Franciszka, kardynał Pietro Parolin z wizytą w Wadowicach

Email Drukuj
Przebywający z oficjalną wizytą w Polsce, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin odwiedził Wadowice. Zwiedził bazylikę Ofiarowania NMP oraz muzeum Jana Pawła II. Burmistrz Ewa Filipiak poprosiła go, by przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie do Wadowic.


Wysłannik papieża Franciszka, kardynał Pietro Parolin, który przebywa z oficjalną wizytą w Polsce, odwiedził we wtorek (3.06) Wadowice. Premier Watykanu przyjechał do miasta rodzinnego św. Jana Pawła II w towarzystwie kardynała Stanisława Dziwisza i kardynała Kazimierza Nycza.

W Wadowicach przyjmowali go ksiądz proboszcz bazyliki Ofiarowania NMP Stanisław Jaśkowiec, dyrektor papieskiego muzeum ks. Dariusz Raś oraz burmistrz Ewa Filipiak.

Kardynał Pietro Parolin odwiedził bazylikę Ofiarowania NMP, gdzie wpisał się do księgi pamiątkowej w kaplicy z chrzcielnicą, przy której chrzest przyjął Karol Wojtyła, modlił się też w kaplicy św. Jana Pawła II oraz udzielił błogosławieństwa wiernym przebywającym w kościele.
Przyjechałem do Polski, by dziękować za świętość Jana Pawła II. Jakże nie dziękować za ten dar właśnie w takim miejscu, gdzie Jan Paweł II przyjął chrzest. Historia świętości Jana Pawła II zaczyna się właśnie w tym miejscu, w momencie chrztu, przy tej chrzcielnicy- mówił kardynał Pietro Parolin.
Podczas spotkania w kościele obecna była pielgrzymka z Lublina. Jeden z jej uczestników, mały chłopiec Antoni zagrał kardynałowi na trąbce. Dostojny gość następnie zwiedził Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, po którym oprowadzała go siostra Bogumiła z zakonu sióstr nazaretanek.
Wszystko go interesowało, zadawało dużo pytań, chciał się dużo dowiedzieć. Muzeum mu się bardzo podobało - relacjonuje siostra Bogumiła.
Kardynał Pietro Parolin zainteresował się między innym niecodziennym eksponatem, jakim jest pistolet Ali Agcy, umieszczony w podłodze jednej z sal wystawowych.

Podczas wizyty w muzeum kardynał Pietro Parolin rozmawiał również z burmistrz Ewą Filipiak, która przekazała mu zaproszenie do Wadowic dla papieża Franciszka. Do takiej wizyty mogłoby dojść podczas światowych dni młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

Zdaniem burmistrz jest szansa, że Franciszek będzie kolejnym papieżem po Janie Pawle II i Benedykcie XVI, który odwiedzi Wadowice.
Kardynał nie powiedział nam „Nie”, więc wierzymy, że do takiej wizyty dojdzie. Wyraził nadzieję, że rzeczywiście spotkamy się w 2016 roku. Byłby to wspaniały gest- mówiła nam burmistrz Ewa Filipiak.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (16)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.

Nie rozumiem dlaczego lewusy i ćpuny znowu tak plują po naszym mieście.
Czyżby chcieli w ten sposób załatwić se legalizację marihuany?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 06 - 2014
... arik komentuje +1
a skad wiedza ze w 2016 roku beda u władzy wadowic?? w tym roku sa wybory i pora wybrac ludzi innnych, ktoryz zadbaja o prace dla innych zwłaszcza młodch!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 06 - 2014
... nonie komentuje +2
Takie fury ! za moje pieniądze a sam muszę jeździć matizem w gazie !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... arik komentuje +6
Ciekawe czy go poinformowali jakie bezrobocie w wadowicach, bieda i nic wiecej!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... Tomy komentuje +5
Kocicho z burmistrzową EFI lansują się przed wyborami tak prężnie , że na zdjęciach zabrakło nawet proboszcza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +12
Nie do przyjęcia jest dla mnie fakt, że rzecznik miasta przy tak uroczystych i ważnych spotkaniach występuje bez krawata i chyba w pomiętej marynarce. Proszę o zakupienie obywatelowi rzecznikowi z funduszy gminnych solidnego ubrania do występowania w oficjalnych uroczystościach. Ja na spotkanie z Donaldem Tuskiem. przyszedłem w starych dżinsach i nie zwróciłem niczyjej uwagi. Ale ja nie jestem rzecznikiem, nie pełnię żadnej funkcji i byłem " incognito ". Rzecznika obowiązują chyba jednak inne standardy. Powiedziałby zapewne ktoś, że z " wyższej półki " - co nie ?. Dziękuję uprzejmie za wysłuchanie pogadanki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... Medyceusz komentuje +1
Guziczarni nic nie pasuje. Ta banda wszystko opluje w tym mieście. Prawda jest jednak taka, że ludzie mają swój rozum i w te lewackie brednie nie wierzą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... anty komentuje +4
Pan ee niech sobie przypomni zanim zagrzala ten stołek na którym siedzi już tyle lat czy odwiedzała tak często kościół i jakie miała poglądy na temat katolików człowiek z zrobi wszystko dla kasy mam nadzieję jak franciszek przyjedzie to będziesz oglądała wizytę za krat

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... do nie-lewus komentuje +2
Z ciebie nie-lewusie jest taki prawicowiec, jak z jednego faceta baba, jak żaby koń.
Chcesz srać po naszej gminie to podpisuj się jako lewus, a nie jako nie-lewus.
Nie rób nam wody z mózgu ty nie-lewusie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... 123 komentuje +6
WIDZIAŁEM WJAZD do Wadowic. Z przodu policja z tyłu policja a
"sługa Boży" pośrodku. Niczym czarny barak

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... nie-lewus komentuje +18
Nie jestem żadnym lewusem mam prawicowe poglądy i pytam co ta wizyta da naszemu miastu? Pytam całkiem poważnie. To że garstka osób zrobi sobie z gościem zdjęcie nie zmieni fatalnej sytuacji gospodarczej. Taka jest prawda a ujadanie urzędników na tajemniczą lewicę to dopiero porażka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... ZYX komentuje +3
Zaraz zapewne pojawią się kretyńskie komentarze lokalnych lewusów. Tyle z tego życia im jeszcze pozostało co sobie poplują.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
Przyjechał odwiedzić swoje Kondominium.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... mieszkaniec koło rynku komentuje +14
A co mnie to obchodzi że jakiś gostek przyjechał. Bezrobocia to nie zmieni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
Wiele wskazuje na to, że w 2016 roku Wadowice odwiedzi papież Franciszek. Byłoby wspaniale.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
Jestem szczęśliwy, że do naszego miasta przyjeżdżają tak wspaniali goście.
Gratuluje naszym samorządowcom wspaniałej organizacji wizyty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był