Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kanonizacja. Co się będzie działo?

Email Drukuj
Kanonizacja papieża Jana Pawła II to duże święto w jego rodzinnym mieście. Wadowice gotowe są już do przyjęcia pielgrzymów. W tym dniu zaplanowano szereg spotkań o charakterze religijnym, ale nie tylko.


Kanonizacja papieża Polaka, która odbędzie się w nadchodząca niedzielę w Rzymie, nie przejdzie bez echa w jego rodzinnym mieście. Mieszkańcy Wadowic przygotowują się do tego ważne dla nich święta.

Wielu katolików z całej Polski ma zamiar wziąć udział w zaplanowanych tutaj uroczystościach. Program obchodów został przygotowany między innymi z myślą o nich. Miejscowe parafie zorganizowały cykl spotkań modlitewnych na centralnym placu miasta.

Główne uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II zorganizowano na rynku i rozpoczną się już w sobotę (26.04) od apelu jasnogórskiego o godz. 21 i procesji światła, po niej nastąpi czuwanie młodzieży, którą zakończy o północy msza koncelebrowaną przez kapłanów obu wadowickich dekanatów.

Proboszcz bazyliki Ofiarowania NMP  Stanisław Jaśkowiec zdecydował, że przez całą noc z soboty na niedzielę świątynia będzie otwarta, a w środku wierni będą mogli wziąć udział w czuwaniu i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W dniu kanonizacji planowana jest przed południem  transmisja uroczystości na Watykanie za pośrednictwem rozstawionych przed bazyliką telebimów. Potem nastąpi kilkugodzinne spotkanie, w czasie którego będzie można wysłuchać koncertów strażackich orkiestr dętych z udziałem solistów i chórów, po nich wystąpi orkiestra kameralna wadowickiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Spotkanie na rynku zakończy się wieczornym koncertem zespołu Raz Dwa Trzy (o godz. 19).

Na kilka dni przez uroczystościami miasto zostało udekorowane kwiatami, nad głównymi ulicami Wadowic pojawiły się banery przypominające o kanonizacji, są flagi państwowe Polski oraz Watykanu, zamówiono proporce z wizerunkiem świętego i hasłem „Święty Jan Paweł II - Patron Wadowic".

Jednocześnie parafie wadowickie zorganizowały wyjazd blisko 500 pielgrzymów na uroczystości do Watykanu. Pielgrzymi wyruszyli w podróż w czwartek (24.04). Z delegacją do Rzymu pojechały  także władze miejskie z burmistrz Wadowic Ewą Filipiak na czele.


}} Plan Uroczystości kanonizacyjnych
Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
:


26/27 kwietnia, sobota/niedziela
21.00 - Apel Jasnogórski - Droga Światła na Placu Jana Pawła II
22.00 - 24.00 - Czuwanie młodzieży - Plac Jana Pawła II (w razie niepogody w Bazylice)
24.00 - Msza św. koncelebrowana z udziałem kapłanów z dekanatów Wadowice północ i południe
1:00 - 5:30 - Czuwanie modlitewne w Bazylice - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

27 kwietnia, niedziela:
Wadowice, Plac Jana Pawła II
9.00 - Msza św.
10. 00 - transmisja telewizyjna Mszy św. kanonizacyjnej z Placu Św. Piotra w Rzymie
12.00 - koncert połączonych orkiestr dętych OSP z Choczni i z Kleczy wraz z solistami i chórem pod dyrekcją płk dr Stanisława Strączka
14.00 - koncert orkiestry kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Jana Pawła II w Wadowicach
19.00 - koncert: Raz Dwa Trzy Symfonicznie
9.0 - 15.00 - pokaz filatelistyczny z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II

(wp)
Atkualizacja (26.04)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (29)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Kleczanka :) komentuje +1
A ja w tym pięknym dniu łącząc się z Watykanem, składam najgorętsze życzenia Stanisławowi Dziwiszu w dniu 75 urodzin!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... Filipek komentuje +8
A ja palę sobie grila,popijam piwko i cały ten cyrk mam głęboko w d...e!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... Ateusz komentuje +7
Parafrazując Gałczyńskiego :

„Patrz Wojtyła na nas z nieba!” –
Raz Polak skandował
I popatrzył nań Wojtyła
I się zwymiotował."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... turystka komentuje +6
oj już się dzieje KOTARBA goni z obrazkiem po placu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... bachu komentuje +9
Nie ważne jakie macie poglądy. Istotne jest to, że będziemy mieli kolejnych dwóch świętych, czyli ludzi będących drogowskazami. Nasz rodak JPII na ziemi był skromnym człowiekiem - takimi jak on mamy być i tego trzeba się trzymać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +5
Niech niech święci 1 - Maja !!! " Hej ! ramię do ramienia ! Spólnymi łańcuchy Opaszmy ziemskie kolisko ! Zestrzelmy myśli w jedno ognisko I w jedno ognisko duchy !... Dalej, bryło, z posad świata ! Nowymi cię pchniemy tory, Aż opleśniałej zbywszy się kory, Zielone przypomnisz lata " / Oda do młodości - A.Mickiewicz / " Aż opleśniałej zbywszy się kory , Zielone przypomnisz lata ".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... terapeuta komentuje +9
Szczególnie uczciwych gdy się popatrzy na : Bieruta, Gomułkę, Stalina, Breżniewa itp. a obecnie Putina. Sama płynąca uczciwość z nich bije. Taka prosta, że do rany przyłóż.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +4
Wkrótce 1- Maja - Święto ludzi uczciwej pracy. Zespólmy swoje myśli, czyny, wysiłki i zwróćmy oczy do Pana Boga. Złóżmy modlitwę o lepsze jutro. Poprośmy o odsunięcie tych cieni zakłamania chodzących tu i ówdzie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Wstydzilibyście się ateiści i czerwoni komuniści ,bo nawet na kanonizacji próbujecie zbijać kapitał polityczny. Sracie na własne miasto jak ten (pseudo redaktor) Wątroba. Żółć Was zalewa, że rodak z Wadowic zostaje Świętym. To jest wydarzenie jedyne i historyczne. Może już nigdy się nie powtórzy. Dlatego Ci co chcą zakłócić to wydarzenie działają tak histerycznie. To jest fakt i żaden czerwony i ateista tego nie zmieni. Są na tym świecie jeszcze porządne rodziny gdzie OJCIEC JEST OJCEM A MATKA MATKĄ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... bileter komentuje +0
a czemu Dodzia nie gra koncertu? :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... myszka24 komentuje +1
A nikt nie napisze jakie ulice od której godziny będą zamknięte i które to miejsca parkingowe znów zostaną czerwoną wstążką wyłączone - i bądź tu mądry mieszkańcu Wadowic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... O. komentuje +2
Koncert PSM, super! Na pewno przyjdę :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... Michałek34 komentuje +25
Ja jako pomysłowy obywatel wpadłem z żoną na takie pomysł mianowicie ,że skoro już mamy Straż miejską sztab ludzi niepotrzebnych, powinowatych w jakimś tam stopniu z UM mogli by oni w okresie nasilenia tak dużą liczbą turystów odwiedzających Wadowice obsługiwać darmowego grila dla uczestników uroczystości.Smażyli by głodnym ludziom kiełbaski ,szaszłyki tudzież inne przysmaki dla zwykłych śmiertelników pół kromki chleba lub jabłko.A tak na poważnie kto nimi tą strażą ,grupą podstarzałych męższczyzn w tanich okularach przeciwsłonecznych rządzi w tym mieście?widuje taką parkę zawsze dwóch mały i duży jak sobie jeżdżą po okolicy tu i tam po jakiś zakamarach siędzą mają darmowe paliwo czy co jest grane?W Pszczynie było referendum i odwołano straż miejską i tam ich nie ma.Może warto pomyśleć aby ich zlikwidować przecież jest Policja która ma prawa do działania i respekt u obywateli może można by ich jakoś przegonić bo jak widze na mieście to coś to odchodzi mi ochota na jedzenie nawet jak pomyśle ,że moich podatków ktoś sobie codzienie na koszt państwa robi wycieczki na grzyby ,ryby i spaceruje po jarmarku w czwartek i ogląda króliki ,a ja na to muszę pracować.Co o tym sądziecie??????????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... Krys komentuje +5
Najważniejsza informacja ile kosztuje i kto płaci,
nie została podana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... maxim komentuje +18
sprzątają, koszą, pucują... a smród władzy kochającej swoje stołki ponad wszystko i tak zostanie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... Wadowice upapieżone komentuje +11
Kiedy widzę to zbiorowe szaleństwo w Wadowicach to zaczyna mnie mdlić.W ciąży chyba nie jestem....z racji wieku.Wcale nie zdziwi mnie wygrana Palikotowców w najbliższych wyborach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... zrrooo komentuje +15
Przykro stwierdzić ale nie popisano się zbytnio żeby zorganizować cos na poziomie taki chłam oferuje się przybyłym turystom i koncert Raz Dwa Trzy bo się po.....gać można po co było straszna ankietę robić jaki koncert by wadowiczanie chcieli , to miasto robi się na siłe bardzo święte niepojęte a połowa ludzi na czele z księżmi i zakonnicami diabła ma za skórą takie to wielkie przeżycie dla nas a szkoda co pisać brak słów jak to miasto nie umie na tym skorzystać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... ZYX komentuje +11
Komuchy, żal mi was. Straszne głąby jesteście. Nawet krytykowanie dla samego krytykowania wam już nie wychodzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... obywatelka komentuje +3
nawet krytykowanie Wam nie wchodzi. krytkowanie tylko dla samego krytykowania wymaga jakichkolwiek umiejętności i predyspozycji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... Michałek34 komentuje +3
Pozganiali cyganów do sadzenie kwiatów w Wadowicach i teraz cyganie dobrzy kochani bo pomagają , a będzie po imprezie już to żli cyganie bo kradną i żebrają na rynku a to w takim mięście jak Wadowice nie przystoji

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
Tak samo mają w Korei z Kim Ir Senem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... rc komentuje +30
Program na niedzielę :
MODLITWA PRZED MSZĄ
MSZA
MODLITWA PO MSZY
MODLITWA PRZED TRANSMISJĄ MSZY
TRANSMISJA MSZY
MODLITWA TRANSMISJI MSZY
I dla ochłodzenia jakże rozgrzanych serc :
ORKIESTRA DĘTA ....
Wszystko za pieniądze podatników .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... Obywatel22 komentuje +10
Piszecie stale o tym a będzie co taniej w Wadowicach bo jak na razie to największa drożyzna w okolicy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... Furjat. komentuje +28

Z delegacją do Rzymu wybierają się także władze miejskie. Tylko dlaczego za nasze (podatników) pieniądze ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... 252222 komentuje +25
Program to żenada,ale co tam, pasibrzuchy z Urzędu jadą do Watykanu a motłoch niech słucha strażaków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... piopio komentuje +18
nie rozumiem co jest zlego w orkiestrach detych?;/// co może siatkarze zagraja mecz na scenie albo piłkarze? zostawcie te orkiestry w spokoju;/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +9
Odświętną szatę przybrało miasto. Odnoszę ja takie wrażenie, że prawie tak jak na zeszłoroczne referendum. Siła, skala, wektory działania emocji rozchodzą się nieco w innych kierunkach niż to miało miejsce przy tym niezwykłym obywatelskim październikowym wydarzeniu. Odnotowuję tamto i obecne zdarzenie. I chyba tyle w tym temacie. W " tym temacie " jak to zwykł mawiać Lech Wałęsa. Dziękuję za wysłuchanie pogadanki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... kobra3 komentuje +18
i znowu te orkiestry dete...nie macie nic innego do zaoferowania?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... arik komentuje +16
Już liczą ile kasy zarobią!!!!!! A bieda w wadowicach!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był