099bf76a1a38da648f5c39b24c57dde8.html Kardynał Dziwisz: Kościół i jego ludzie są dziś złośliwie atakowani

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kardynał Dziwisz: Kościół i jego ludzie są dziś złośliwie atakowani

Email Drukuj
Podczas wielkopiątkowych uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej kardynał Stanisław Dziwisz zwrócił uwagę wiernych na fakt, iż współcześnie w Polsce dochodzi do złośliwych ataków na Kościół i jego ludzi. Przedstawia się ich w złym świetle, wykorzystuje się słabości.Jedną z największych procesji wielkopiątkowych jest ta, która co roku prowadzona jest dróżkami Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W godzinach rannych dziesiątki tysięcy pielgrzymów przeszły tradycyjnie Dróżkami Męki Pańskiej. Procesja wielkopiątkowa wyruszyła o świcie spod Domu Kajfasza.

Wierni przypatrywali się scenom męki Zbawiciela, odegranym przez kleryków bernardyńskiego seminarium oraz świeckich z różnych rejonów Polski. W postać Chrystusa w tym roku wcielił się brat Tercjan, alumn II roku seminarium. Pątnicy słuchali także kazań przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej.

Highslide JSSłowo pasterskie skierował do wiernych metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, który przewodniczył uroczystościom. Dla pielgrzymów miał specjalne przesłanie.
W Kościele jest obecny Chrystus i jego duch. Jest naszym wspólnym bezcennym dobrem. Najstarszą i najtrwalszą wspólnotą jaką znamy, ogarniającą wszystkie ludy i narody, kultury, języki i tradycje. Znajdujemy w nim obywatelską wspólnotę i oparcie dla naszej wiary. W Kościele jest miejsce dla wszystkich, bo za wszystkich umarł Jezus - podkreślił metropolita krakowski.
Kardynał zaznaczył, że współcześnie w Polsce dochodzi do "złośliwych ataków na Kościół i jego ludzi".
Przedstawia się ich w złym świetle. Wykorzystuje się słabości ludzi tworzących Kościół, aby podważać jego sens. On jest wprawdzie grzeszny z powodu słabości członków, ale jest też święty dzięki świętości boskiego założyciela oraz niezliczonych członków, męczenników i świadków wiary - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz.
Według niego odpowiedzią wiernych powinno być przebaczenie nieprzyjaciołom i modlitwa, by i oni odnaleźli drogę do Chrystusa.
Módlmy się także za tych, którzy chcą zbić interes polityczny walcząc z Kościołem. Odpowiedzią powinno być nasze święte życie kapłańskie, zakonne, małżeńskie i rodzinne; żywe świadectwo wiary i miłości- mówił w Kalwarii.
Przywołał też słowa Jana Pawła II z 1979 r., który podkreślał, że bez Chrystusa nie można zrozumieć człowieka, ale i dziejów Polski.
Jeśli odrzucilibyśmy Chrystusa, który jest kluczem do zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. Nie rozumielibyśmy samych siebie - powiedział kardynał.
Jak dodał, 35 lat temu Jan Paweł II mówił w zupełnie innym kontekście społeczno-politycznym.
Dźwigaliśmy wtedy brzemię komunistycznej i bezbożnej dyktatury. Dziś żyjemy w wolnym kraju, ale wolność w nas, w naszych umysłach i sercach, oraz wokół nas, musimy zdobywać i utrwalać dzień po dniu- dodał kardynał Stanisław Dziwisz.
Wiernym zgromadzonym na uroczystościach wielkopiątkowych przypomniał, jak wytrwałym pielgrzymem kalwaryjskim był Jan Paweł II.
Nowy święty wyrósł na naszej ziemi. Wydeptywał, podobnie jak my wszyscy dzisiaj, dróżki na tej ziemi uświęconej modlitwą niezliczonej rzeczy pielgrzymów kalwaryjskich. On był jednym z nich. Ufam, że dziś jest z nami. Naśladujmy go w jego drodze do Pana Boga i świętości - mówił w Kalwarii metropolita krakowski.
Rzesze wiernych przypatrywało się inscenizacji męki Zbawiciela, przygotowanej przez ojców bernardynów oraz świeckich. Spod Domu Kajfasza wierni dotarli Dróżkami Męki Pańskiej do Ratusza Piłata. To tam odczytany został "Dekret skazujący Jezusa na śmierć przez Piłata". Wierni w Drodze Krzyżowej przeszli na Wzgórze Ukrzyżowania, gdzie odprawiona została liturgia Wielkiego Piątku. Ciało Chrystusa w Eucharystii zostało przeniesione do Kaplicy Grobu na szczycie góry. Do niedzieli będzie trwała jego adoracja.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (41)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... laik komentuje +3
Dlaczego ta wiedźma w habicie Bernadetta jeszcze nie siedzi ? Ośrodki pomocowe , sierocińce , szkoły i inne placówki powinni natychmiast odebrać czarnym . Wyrok prawomocny a ta świruje bo nie wolno jej się stresować . A na stos !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 04 - 2014
... Krys komentuje +2
"Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz dostąpi nieba"
- tak uczą w kościele, to skąd ta obłuda i bajecznie bogaty kościół.
Kościół za sprawą konkordatu i jego nadinterpretacji jest podłączony do wszelkich możliwych funduszy i stanowisk i ciągnie kasiorę ile się tylko da.
Najbardziej dziwią te baranki że tak długo dają się skubać i rajcują ich te smętne uroczystości.
A chodzi tylko i wyłącznie o władzę , stanowiska i pieniądze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... arik komentuje +0
Precz z komuną!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... maxim komentuje +8
dobrze, że w Polsce mieliśmy Karola Wojtyłe, szkoda tylko że teraz każdy żeruję na jego autorytecie ! Papież był wspaniałym człowiekiem, który dobrocią i poświęceniem zjednywał miliony!
Niestety taka postawa wśród księży i biskupów to raczej wyjątek niż norma!
Większość jest łasych na pieniądze, wpływy... Pławi się w dostatku, wozi limuzynami i super brykami, gdy w tym czasie społeczeństwo myśli jak przeżyć do "pierwszego"!
To jest główny problem kościoła - jeśli przestanie mieszać się w politykę, wyżeknie się zbytków (drogie samochody, wyposażenie plebani...) i stanie się bardziej otwartym na ludzi i ich krzywdy to przetrwa! Tylko jak oderwać takich od koryta... Papież Franciszek pokazuję drogę tylko bardzo mało chce podążać nią! Kościół od wieków lubił mamonę i to go zgubi!
Sami nie zrzekną się luksusu ! Trzeba się zmobilizować i zabrać zbytki, bo w końcu ich posługa ma być służbą!!!
A obecnie to panowie, władcy i kto to wie za kogo się uważają !
Jestem za opodatkowaniem księży - całość podatku przekazać na biedne dzieci!
Pomóżmy im bo od tej kasy to niektórzy brzuchów nie podniosą ze swojej limuzyny!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 04 - 2014
... JB komentuje +4
W Wielkanoc na mszy o 12tej, proboszcz parafii w ,,świętym mieście'', zamiast wspominać Papieża to ganił ludzi, że pracują w niedzielę a do kościoła nie chodzą. Tą postawą młodych nie zachęci do uczestnictwa we mszy. Sam pewnie nie martwi się co do gara wrzucić.
Tą postawą nie zachęci młodych do chodzenia na mszę. Sam przecież nie musi się martwić co do gara włożyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 04 - 2014
... arcykaplan komentuje +4
JA jestem tylko ciekaw jak wierzono w Boga Jedynego w czasach przed jego wymyśleniem? Przed judaizmem nie było zwartej religii monoteistycznej, może oprócz Atona w czasie Echnatona. Sami Żydzi przed monoteizmem mieli system wierzeń politeistyczny ... ciekawe co nie?

Pozdrawiam wszystkich rodzimowierców! Niech mądrość Świętowita będzie z Wami, a siła Peruna doda Wam witalności!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 04 - 2014
... odpowiedz KEKS komentuje +10
Strasznie trudne pytania,nie obchodzi mnie ilu ludzi odejdzie od kościoła i nie moja w tym głowa,żeby ich zatrzymać tylko kapłanów i włodarz kościelnych,każdy ma swój rozum i sumienie i według nich postąpi,nie dziwi mnie że ludzie oddalają się od kościoła po tym co obserwują,ja sam zadaję sobie często pytanie czy warto?,ale zawsze moje sumienie wygrywa bo nie idziemy do kościoła dla księdza tylko dla Boga i dla siebie i nikt nas tam na siłę nie wygania.Trudno żeby księża jezdzili na osiołkach i jedli tylko chleb popijając woda ale nie godzi się też żeby nie liczyli się z nikim,rozbijali się najlepszymi furami i żyli jak lordowie.Gdzie tu w tym wszystkim jest pogranicze i zdrowy rozsądek,pytam się gdzie???????!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 04 - 2014
... ..... komentuje +0
Do "Keks". A ilu ludzi słabej wiary, odejdzie od Kościoła ?czyje sumienie ma z tym do czynienia !? Kto powinien GRZMIEĆ ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... Keks komentuje +12
Jestem osobą świecką ale znam wielu księży,i wielu z nich pasuje do Waszych wypowiedzi i komentarzy ale są też dobrzy i sumienni kapłani.Tak że czytając te wszystkie komentarze i rozgoryczenia pamiętajcie o tych którzy są naprawdę księżmi z powołania (choć jest ich niewielu),a ci którzy wybrali ZAWÓD KSIĄDZ i nie mają żadnych wartości oprócz pieniędzy i czubka własnego nosa będą rozliczeni podwójnie tam na górze,bo tu na ziemi czują się panami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... Furjat. komentuje +7
Wszystko się spełnia patrzcie na znaki czasu kościół katolicki musi upaść , sami do tego się przyczynią mamona i jeszcze raz mamona.
Nic na silę nie tedy droga.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... olo komentuje +10
Tak tak ,przedewszystkim atakują małe dzieci włażace im do łóżek.
Strzeżcie sie takich oby opatrzność was chroniła biedaki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... Nostradamus komentuje +17
Szanowny Panie Dziwisz dlaczego nie wykonałeś ostatniej woli Karola Wojtyły i sprzedałeś jego prywatne zapiski.Miałeś je spalić,obłudniku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... załamany komentuje +5
NIE KUPUJCIE SWOJSKICH WYROBOW Z JANA!!!!! O mało a bym do szpitala trafił!!!!! Skisiane wedliny !!!! Pleśń w środku!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +15
Kochani i Szanowni Ludzie - Obywatele !!! - powiedźcie mi tak szczerze czy te wszystkie ekscelencje i eminencje to były kiedyś z czegoś tak do końca zadowoleni ? Niezadowolenie i narzekanie to ich znak rozpoznawczy i takie " logo " , że tak powiem powiedziałbym dosadniej. Ja sobie z tych narzekań i potyskiwań nic nie robię i jadę dalej. Biskup Głódź ma ponoć ponad 10 tysięcy emerytury, pałac, inne bogactwa. On ma inne grzeszki o których piszą gazety - kłamią Eminencjo ? Dzisiaj są święta i ja nie mam zamiaru dolewać oliwy do ognia i " atakować " kościół katolicki. Ja tak raczej mimochodem. Dziękuję za wysłuchanie wieczornej pogadanki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... maria12 komentuje +12
tak niestety jest hierarchowie kościelni swoim postępowaniem,mieszaniem się do spraw które nie są ich działką,klasyfikowaniem ludzi,wyróżnianiem jednych innych odrzucaniem swoim ego i to ja jestem wy mi służcie zniechęcają do chodzenia do kościoła,ale to kościól jest atakowany jak twierdz Dziwisz co za bzdura kościól ma swoje owce,które staną murem za kościołem,za Bogiem lecz nigdy za bezmyślnymi hierarchami.
A teraz sprawa finansów ,mój znajomy ksiądz żeby dostać probostwo na nie wielkiej parafi musiał wręczyć 30 tys.Amen!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... b-a komentuje +14
Kardynał chyba się zdenerwował - widocznie jeden z ostatnich programów w TV ukazujących prawdę o Kościele - oglądał :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... Timi komentuje +30
To nie jest atak na kościół.To atak na pazernych,zapasionych i chciwych na mamonę f-szy watykańskiego okupanta Polski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... terencjusz komentuje +26
Najlepiej stwierdzić, że to źli ludzie atakują kościół i jego wspólnotę. Prawda jest głęboka i bardzo złożona. Pasibrzuchy w purpurach atak na siebie i swoje zgromadzone majątki traktują jak atak na kościół, a to nie jest prawda. Ludzie są głębokiej wiary i nie atakują Boga ani jego wspólnoty. Idąc za głosem Papieża Franciszka wytykają to co we wspólnocie kościoła w Polsce jest złe, szkodliwe i nie służy pogłębianiu wiary.

Kiedy potrzebujecie mamony to mówicie, że kościół to nie budynek tylko wspólnota ludzi wierzących.
Kiedy ludzie chcą uczestniczyć i gromadzić się we wspólnocie to im zamykacie kościół bo tak wam pasuje. przykład z parafii x. Lemańskiego, x. Natanka, itd.

Największą hipokryzją jest mówić o atakach, a samemu obłudnie pędzić za pieniądzem. O kościół nie musi się martwić, bo dobrzy ludzie go nie dadzą zniszczyć. Upadek może być spowodowany jedynie mieszaniem się w politykę, zabieganiem o władzę, wpływy i jeszcze większe majątki.

na koniec zagadka: jaką ofiarę parafia musi złożyć aby dostąpić łaski wizyty samego dziwisza ( celowo z małej litery ) i błogosławieństwa bierzmowanych ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... Roland komentuje +43
Jestem katolikiem, jestem wierzącym - ale to co robi kościół (jako instytucja) jest zwykłą hipokryzją. Nie sięgając do dawnej historii, ale przypominając lata 80-te ubiegłego wieku, Kościół był tym co ludzi umacniało, ludziom dawał siłę do działania o prawdziwą wolność, a dzisiaj... ? Przepraszam, niech kard. Dziwisz ma pretensję m.in. do siebie, niech ma pretensję do swoich kolegów - tych purpuratów właśnie, którzy przy pomocy swojej filozofii wpływają i wykorzystują słabszych psychicznie ludzi. Wystarczy wspomnieć wyczytywanie nazwisk za mszę przy pogrzebach. Każdy troszku myślący -naprawdę troszku, wie czemu to ma służyć. Inna sprawa - wykorzystywanie instytucji Państwa wojska, policji, oświaty do osiągania profitów - jakich proszę bardzo - np. kapelani, którzy pod przykrywką wypełnienia zadań żołnierskich, awansują niczym najbardziej doświadczeni bohaterowie walk. 15 lat - generał, emeryt - i to niespełna 10 tys złotych. To jest sprawiedliwe?! Ludzie pracują po 30 - 40 lat i otrzymują po 2 tys emerytury, mając na utrzymaniu rodzinę. Inny przykład - proszę bardzo! Wynagrodzenie księżom za religię w szkołach. Czy taki był zamysł wprowadzenia religii do szkół?! Proszę sobie przypomnieć słowa premiera Mazowieckiego. Gdyby wiedział, ze w takim kierunku to pójdzie, ręczę, ze na to by się nie zgodził. Proszę przypomnieć sobie ich awans na stopień nauczyciela mianowanego. Normalny "biały" człowiek musiał przechodzić procedurę w tym zakresie, a księża dostali z urzędu - to jest sprawiedliwe????!!! A teraz księża w szkołach traktowani są jak bogowie przez dyrektorów - nie przygotowują apeli, akademii, nie przychodzą na rady pedagogiczne, wymigują się od odpowiedzialności np przy organizacji uroczystości dla dzieci...a tak zwane karciane godziny odpracowują niby w kościele... To jest normalnie chore!!! I dziwi się jeden z drugim, że że jest krytyka tego wszystkiego. Teraz wychodzi taki Dziwisz i mówi o atakach... żałosne...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... ojciec komentuje +3
NA MIŁOŚĆ "BOSKĄ" NIKT NIKOMU NIE KAZUJE CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... @Miłośnik TVN komentuje +2
Człowieku, jak byś ty się dowiedział, jakimi efektami zabiegów "socjologicznych" twoje poglądy zostały ukształtowane, to mając jakąkolwiek zdolność myślenia - wstydził byś się nawet wy...rać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... dd komentuje +4
Ataki jestem na NIE
Krytyka - Jestem na TAK

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014
... Miłośnik TVN komentuje +16
Do @westtel74
Czy to cała twoja wiedza z zakresu socjologii, czy też zdarzyło cisie coś wygooglować? Najtrudniej dokonać oceny samego siebie. Nawet nie zauważyłeś, ze twoje poglądy to efekt zabiegów socjologicznych Naszego Dziennika, Radia Maryja, Macierewicza i prezesa. Co do TVN to pewnie nie wiesz, że telewizor ma pilota - po co się tak torturujesz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2014

Dobrze, że nasz Kardynał zabrał głos w tak ważnej sprawie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... obserwator... komentuje +17
czy wiesz, że...
nie tylko w arcykatolickiej Austrii, ojczyźnie Hitlera, w której do dziś nie tylko w górach ludzie pozdrawiają się imieniem Boga możesz przyjąć Sakrament Św. BEZ SPOWIEDZI?
Nie musisz "chwalić" się swoimi "grzechami", nie musisz stresować tym, że jesteś w związku po rozwodzie... i nie popełniasz ŻADNEGO ŚWIĘTOKRADZTWA!
Czy to jest "lewactwo"???
Czy tam jest inny Bóg?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... kigg komentuje +6
do ja1111
Lepiej bym tego nie określił. Cała prawda o opasłych hierarchach kościoła.
Tylko tacy ludzie jak "terapeuta" Filip i Westtel74 nie potrafią myśleć przez swój fanatyzm.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... ja1111 komentuje +42
Kiedyś były takie czasy, że wszyscy zgadzali się ze słowem kościoła (piszę kościoła, nie słowem Bożym). A jak ktoś się nie zgadzał to go palono na stosie. Teraz na szczęście czasy te minęły i można mieć swoje zdanie. A moje zdanie jest takie że dzisiejszy kościół nie ma z Bogiem nic wspólnego. To normalna firma, której celem jest władza i pieniądze. Panowie biskupi - ludzie widza wasze balangi, pałace, limuzyny itd itp. Sami unicestwiacie kościół a macie do jakichś blizej nieokreślonych sił pretensje. O co? Że pokazują o was prawdę? Że wcale nie jesteście święci i jesteście zwykłymi ludźmi. I tak jak oni macie skłonności do pijaństwa, luksusów ponad miarę (a co innego głosicie). Dlaczego kościół wprowadził celibat? Wiecie? Ja wam podpowiem- głowna przyczyna to taka żeby dzieci księży nie dziedziczyły majątku i ten pozostawał w rękach kościoła. TO JEST GŁÓWNY POWÓD CELIBATU - a nie jakaś tam czystość....kogo chcecie oszukać?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Jak mocna jest propaganda, wszyscy przekonaliśmy się na wykładach Władimira Putina. Były bardzo pouczające i nauczające. Dla uzyskania rozgłosu i pieniędzy walczy się z Kościołem. To takie łatwe, modne, bowiem wszyscy walczą i obrażają i dodają nieprawdę. Dawniej atakowali komuniści teraz wszyscy uważający się za tzw. wyzwolonych i wolnych. Tylko wolność znaczy odpowiedzialność, także za słowa i czyny. Kościół walczył o tę wolność. Całe święte życie J P I I jest jedną wielką walką o wolność. Można, by powiedzieć, że Kościół działał przeciwko sobie? Proszę Was bądźcie odpowiedzialni. Ataki są zaplanowane propagandowo i przynoszą ogromne pieniądze. Tylko głupiec działa przeciwko sobie. Kościół do nich nie należy. Wszystkim życzę Wesołych i Zdrowych Świąt.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... laik komentuje +20
Jak byście nie molestowali dzieci i nie żyli w grzechu i rozpuście to nikt by się was nie czepiał. Znieście celibat to może wrócicie do normalności. Natury nie oszukasz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... Banialuka komentuje +39
DZIWISZ,,,,,CO SIĘ DZIWISZ !!!!

SAMI UKRĘCILIŚCIE BAT NA SIEBIE, "BRZUCHACZE OPASŁE " , A TERAZ WAS ATAKUJĄ, TO I TAK MAŁO NAPISANE !!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... olo komentuje +4
To prawda, tylko problem polega na w tym że Dziwisz to mówi tylko na kazaniach w Kalwari. A jak już jest z nim wywiad w telewizji lub emitują msze na żywo z udziałem polityków to jakś mięknie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... Zofia tercjarka komentuje +9
Nie pozwolę aby mojego kardynała nazywali tłustym handlarzem krwi JP2.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... ramor komentuje +9
Westtel74 - co to za idiota ?! jaki zamach ?
... siedz sobie w tych zaplutych Wadowicach I tam zdechnij!

pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... LK32 komentuje +34
I Po to przyjechał do Kalwarii? Zeby takie brednie gadac ? Zamiast jakies ładne kazanie z przesłaniem przygotowac...brak słów.... rzygam nimi wszystkimi... Nie dam rady do koscioła chodzic bo na sam widok klechy dostaje odruchu wyniotnego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... bggg komentuje +10
Byłem , brałem udział.
Tyle wiernych jeszcze nie widziałem w Kalwarii i tyle samochodów. Masa ludzi.
Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... dd komentuje +37
Niech dają dobry przykład i nie dają powodów do ataków to będzie ich znacznie mniej.


Co do " KAMPANIA OPLUWANIA MUZEUM.
HEJTERZY POWIEDZĄ CI,
CO MASZ MYŚLEĆ"

Jeśli się chwali to jest to niezależna opinia. Jeśli się ma negatywne zdanie to jest to hejtowanie i narzynacie komuś myślenia . Bardzo ciekawy punkt widzenia :):)


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... termik komentuje +4
Kazdy z nas w dni powszednie przezywa moment ukrzyzowania w jakis sposob to tez pokazuje jakie te zycie jest wredne i trudne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... gonzo komentuje +59
KARDYNALE chodzę do kościoła ale na miły bóg po co weszliście do polityki dla mnie to kościół był w latach 60 i 70 a teraz to jest biznes tylko kasa kasa i robienie ludziom mętlik w głowach to nie jest 17 czy 19 wiek że się straszyło piekłem przejrzyjcie na oczy ja się modle do BOGA a nie dla was

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... Westtel74 komentuje +20
Zgadzam się z Dziwiszem. Najbardziej podjudza TVN.
Ogólnie to media takie jak TVN i rządzący od 6-ciu lat nieudacznicy skutecznie przekonują społeczeństwo , że nie było zamachu, ale wszystko co robią od początku świadczy nnaczej. Przekonują nas ,że złodziej to nie złodziej, tylko człowiek kreatywny , idiota w telewizji to nie idiota, tylko celebryta który wszystko wie najlepiej bo jest znany, niespełniający obietnic polityk to nie oszust , tylko zręczny i skuteczny przedstawiciel elit politycznych, dyrektor z nadania POlitycznego to nie matoł mający znajomości , tylko wybitna siła fachowa , człowiek sukcesu, znawca problemów i Wielki Naprawiacz i nieważne , że rozłożył firmę, bo to nie jego wina, tylko poprzedników. Media przekonują także, że można kraść, robić przekręty itp. tylko trzeba przy tym mówić w mediach ładnym językiem nie używać tzw. " mowy nienawiści " , nikogo nie obrażać , to wszystko jest dozwolone i ujdzie na sucho. Ten kto nawie złodzieja złodziejem , przekręta przekrętem itd. jest nazwany oszołomem.
Do TVN zawsze zapraszają odpowiednio wyselekcjonowanych ekspertów, profesorów, naukowców, socjologów itd. jest ich kilku lub kilkunastu w kraju.
Na tym polega manipulacja TVN. Oglądając TVN , zauważysz jak maglują w kółko jeden temat od rana do wieczora, gdy tylko uda się im wychwycić jakąś wypowiedź kogoś z PiS.
Od rana do wieczora puszczają takie wypowiedzi ( często wyrwane z kontekstu ) robią sondaże , zapraszają odpowiednio dobranych komentatorów itp.
To Socjotechnika , właśnie tą metodę stosują media ( np.TVN , GW ) i politycy PO - SLD, wobec Polaków - Socjotechnika, ogół metod, środków i działań praktycznych zmierzających do wywołania pożądanych przemian w postawach lub zachowaniach społecznych, np. oddziaływanie (pozytywne lub negatywne) na społeczne zachowania konsumpcyjne. Działania socjotechniki stanowią też jeden ze środków walki o władzę, rozwiązywania konfliktów społecznych, komunikacji społecznej itp. Podstawowe metody socjotechniczne to np. perswazja, manipulacja, intensyfikacja lęku. W praktyce oddziaływania socjotechniczne kierowane są zarówno na emocje (strach, współczucie, miłość), jak i na intelekt (prezentacja danych statystycznych, powoływanie się na badania i autorytety naukowe i społeczne).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... rafik0 komentuje +13
no prosze prosze a Franciszek mowił coś innego i kogo tu słuchac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... bezprzebaczenia komentuje +78
Byłem, słyszałem jak smęcił.Tradycyjnie od lat.
Wszyscy są "be".
Tylko biedni hierarchowie i księża są cacy.
Szczyt obłudy i hipokryzji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był