5c65e25a66066d80f0e1e40e11b0606f.html To było ekstremalne przeżycie religijne

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

To było ekstremalne przeżycie religijne

Email Drukuj
W tym roku nawet 7000 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jej organizatorzy inicjując kilka lat temu projekt nie spodziewali się takiej frekwencji. Trasy choć męczące dają wiele dla stanu ducha - zapewniają uczestnicy. Jednym z celów podróży były także Wadowice.Po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej odczuwam ból, kuleję, ale nie wymieniłbym tego za nic. Wychodząc byłem tym, kim chciałem być, docierając do celu byłem tym, kim naprawdę jestem - powiedział jeden z uczestników.
Highslide JSW piątek (11.04) po raz kolejny dziesiątki ludzi wyruszyło nocą na szlak odmiany siebie - swoją własną drogę krzyżową. Wiódł on m.in. górskimi ścieżkami z Zawoi do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: Zieloną (33 km) oraz Niebieską (37 km). Pomimo większego stopnia trudności trasy Niebieskiej, to właśnie ją większość osób zdecydowała się pokonać. Kiczora, Przysłop, Makowska Góra, Góra Chełm - to tylko niektóre punkty na trasie EDK.

Pomysłodawcami trasy  Zawoja-Kalwaria Zebrzydowska byli Daniel Malik oraz Mateusz Bury. We współpracy z głównym sztabem EDK w Krakowie zadbali, aby wydarzenie to przebiegło w duchu podjęcia fizycznej i psychicznej walki. Na kolejnych stacjach rozważano rolę wyzwań, jakie powinien podjąć człowiek, aby dowiedzieć się, kim jest naprawdę . Dla Jezusa Chrystusa takim wyzwaniem była Droga Krzyżowa. Głównym hasłem tegorocznych rozważań było: Miarą człowieka jest największe wyzwanie, które podjął i wygrał.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w 2014 roku wiodła także z Oświęcimia do Wadowic i do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na trasach Niebieskiej i Pomarańczowej kilkadziesiąt osób pokonywało trasę 33 lub 47 kilometrów. Droga pątników wyglądała następująco: Oświęcim – Zaborze – Polanka Wielka – Piotrowice – Gierałtowiczki – Przybradz – Frydrychowice – Wadowice – Barwałd Dolny – Barwałd Górny – Kalwaria Zebrzydowska.

Ekstremalna Droga Krzyżowa powstała z inicjatywy Wspólnoty Indywidualności Otwartych i Męskiej Strony Rzeczywistości, działających w Krakowie, których duszpasterzem jest ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, znany również z akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

Wyruszając kilka lat temu na pierwszą EDK, organizatorzy nawet nie przypuszczali, że ich idea będzie rozwijać się w tak szybkim tempie. Liczba uczestników decydujących się na tę nietypową formę drogi krzyżowej co roku wzrastała dwukrotnie. Podczas poprzedniej edycji idea EDK po raz pierwszy rozszerzyła się na inne rejony.

W tym roku EDK odbyło się w 30 miejscach w Polsce oraz kilku za granicą, gromadząc ponad 7000 uczestników.

Daniel Malik, (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Piłat komentuje +6
Powinni iść na kolanach i każdy powinien nieść katabasa na plecach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... Krys komentuje +5
Brak innych świeckich atrakcji to trzeba się umartwiać.
W zagranicznych krajach wino , tańce i śpiew.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... jiko komentuje +6
Super pomysł!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... dd komentuje +11
Ja powiem tak. Dobrowolny wybór każdego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... Diavolo komentuje +7
Powiem tak: CIEMNOGRÓD I IDIOTYZM.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był