Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kardynał zdecydował. Ksiądz Andrzej Klimara odchodzi do Suchej Beskidzkiej

Email Drukuj
Ksiądz Andrzej Klimara obejmuje stanowisko proboszcza w  Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej – poinformował serwis Sucha24.pl. Ksiądz Andrzej Klimara od 22 lat związany był z kościołem wadowickim.Kardynał Stanisław Dziwisz zdecydował, że nowym proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej będzie ksiądz Andrzej Klimara, obecnie proboszcz parafii św. Marii Magdaleny na Wysokiej.

Jak informuje serwis Sucha24.pl, w ostatnią niedzielę (2.03) w suskim kościele odczytano list kardynała do wiernych, w którym znalazła się informacja o zmianach w lokalnym kościele. Dotychczasowy proboszcz ks. Stanisław Bogacz złożył rezygnację z funkcji, ale nadal będzie mieszkał na plebanii i pomagał w duszpasterstwie.

Od kilku miesięcy w Suchej Beskidzkiej panowała dziwna sytuacja. Parafia oficjalnie nie miała gospodarza, gdyż ks. Stanisława Bogacz został odsunięty od pełnienia swoich obowiązków w związku z wydarzeniami z grudnia zeszłego roku.
Było to związane z sytuacją jaka miała miejsce 7 grudnia 2013 r. Doszło wówczas do kolizji drogowej . Proboszcz suskiej parafii przejeżdżając skodą octavią przez Zembrzyce stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i się wywróciło. Przybyli na miejsce kolizji policjanci ustalili, że suski ksiądz ma w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu - informuje serwis Sucha24.pl.
Ksiądz Stanisław Bogacz przeprosił wiernych za swoje zachowanie, ale jak widać sprawa okazała się zbyt poważna i kuria krakowska postanowiła nie ryzykować dalszego osłabiania autorytetu Kościoła.

Nowy proboszcz w Suchej Beskidzkiej to osoba dobrze znana wadowiczanon. Z kościołem wadowickim związany jest od 22 lat. Ksiądz Andrzej Klimara niedawno obchodził swoje 25-lecie kapłaństwa.

Urodził się w 1961 w Buczkowicach, święcenia kapłańskie przyjął w 1986 roku. Po święceniach trafił do parafii św. Klemensa w Zawoi, po roku otrzymał skierowanie do nowo powstającego duszpasterstwa dla osiedli Piastów i Bohaterów Września przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie Mistrzejowicach.

Następnym etapem jego pracy były wadowickie parafie. Od 1992 roku najpierw parafia Ofiarowania NMP w Rynku, a później św. Piotra Apostoła. W Wadowicach spędził 13 lat życia. Pięć lat pełnił funkcję katechety w Liceum Ogólnokształcącym im M. Wadowity, a później przez 8 lat pracował z Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica.

Ksiądz Andrzej Klimara jest założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym popularnego miesięcznika katolickiego Przebudzenie, działającego teraz pod nazwą Głos Podbeskidzia. Od 2006 roku pełnił funkcję proboszcza parafii św. Marii Magdaleny w Wysokiej w dekanacie Wadowice Północ.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (61)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Młody suszanin komentuje +6
Witam.
Ksiądz Stanisław Bogacz, były proboszcz parafii w Suchej B. jest człowiekiem bardzo dobrym, zrobił dla parafii bardzo wiele. M.i.n. :
- organizował pielgrzymki
- odnowił mały kościół
- wykonał ogrzewanie podłogowe w obu kościołach
i wiele innych.J
Jest tak samo człowiekiem,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 06 - 2014
... EDISON komentuje +0
I CO TERAZ PO OWOCACH WAS POZNAĆ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... Parafian komentuje +4
Ja mieszkam na wysokiej i parafia wysoka bardzo lubi Księdza Andrzeja. Ja jestem ministrantem w wysokiej i razem z kolegami ministrantami , nasza część płakała na mszy pożegnalnej księdza Andzrzeja. Był dobry,pomocny i moim zdaniem duża część parafi za nim tęskni , bo ja tak.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 03 - 2014
... Marco! komentuje +2
@nienauczyciel
Nie uniżaj kard. Dziwiszowi, gdyż to nie "Jego Ekscelencja" tylko "Jego Eminencja" to tak w woli formalności:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... nienauczyciel komentuje +8
@Marco!
A ty kumplujesz z Jego Ekscelencją kard. Stanisławem Dziwiszem ? Bo piszesz tak :" Dziwisz dał mu 24 godziny do namysłu" - czyli dzwonił do Ciebie i Ci się spowiadał nasz Kardynał ? ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2014
... suszanin komentuje +12
do czytelniczki z suchej -nie pisz farmazonów i to jeszcze z błędami ortograficznymi-jakie"walczymy cały czas o niego"-kto walczy-kilka nawiedzonych puściło listę po mieście za podpisami? Ksiądz nie ma prawa sięgać po alkohol,jeżdzić pijany samochodem!!! i co z tego ,że przeprosił?-powinien ponieść konsekwencje.To nie jest tak,że przychodzi "nowy" Proboszcz,a dotychczasowy będzie na równi z Nim zarządzał parafią.Jest rezydentem i tyle.Zresztą to nie jest komfortowa sytuacja dla przychodzącego ksiedza.U nas nie było potrzeby chodzenia z zeszytem,bo w kościele były b.wysokie datki.To nie prawda,że ks. się rozliczał ,jak tu ktoś ze Suchej napisał,na początku ogłaszał ,ile zebrano w niedzielę na remont czegoś tam,a potem nie było takich informacji.Praca ks.Proboszcza to na litość Boską nie same remonty,gdzie jest praca duszpasterska?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 03 - 2014
... czytelniczka z suchej komentuje +8
parafianie z wysokiej badzcie spokojni,w suchej będzie miał bardzo dobrze,a mysle ze z naszym poprzednim proboszczem się dogada,bo ksiądz bogacz jest bardzo dobrym człowiekiem i dbający o parafie,tylko jedno podchniecie zawachalo,ale nas nie zostawil.trzeba to zrozumieć ze to tez człowiek i bledy popelnia,ale i tez potrafil się do tego przyznać.przezylismy to wspólnie z nim. jest u nas 10 lat i poznaliśmy go bo dużo dla naszej parafii robi.dogadaja się na pewno,a parafianie będą ich wspierać,chociasz caly czas walczymy o niego.z poważaniem czytelniczka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... Wysoczanin komentuje +16
Ludzie z tego co ja tu widzę i czytam to wielu z was księdza znacie tylko z opowiadań przyjaciół lub rodziny. Ksiądz dla siebie nie zbierał kto dawał ten dawał a jeśli ktoś nie miał zamiaru to nie dawał powiedział radzie że nie ma na tyle dochodów i dziękuje zresztą tak wszyscy narzekacie a od kilku niedziel zbiórka jest w niedziele na tace w kopertach kto ile chce tyle da tylko że widzę w tym problem w te niedziele co jest zbiórka to połowy ludzi w kościele nie ma. Pamiętam jak za tamtego księdza było syf i mogiła w niedziele się klęknąć nie dało bo posadzka była tak zniszczona wszyscy narzekali że kościół mały że pod chórem muszą stać. a w zimie w kościele było zimniej niż na polu.Teraz jest cieplutko ładnie duża zakrystia dla ministrantów itp a kiedyś wszyscy się gnieździli na 3 m^2 Janina ciekaw jestem czy jesteś z Wysokiej piszesz, brednie a w Środę w pierwszej ławce siedziałaś i beczałaś najgłośniej. powiedz co ci się w tym kościele nie podoba a to że obrażasz parafian to nie zbyt dobrze dla ciebie.Parafianin pozdrawiam ;).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... Marco! komentuje +18
Ksiądz odszedł, nic ze sobą nie zabrał. Wszystko co zrobił za pieniądze Parafian "zbierane z zeszytem" zostało w Parafii i dla nas Parafian. Zrobił wiele nie tylko dla Parafii ale przede wszystkim dla mieszkańców, powstało centrum wsi, reaktywowano koło gospodyń, powstała studnia dla szkoły, nowy cmentarz, dzieci mają zajęcia oświatowe i sportowe pozaszkolne, które organizował ksiądz. Dla biednych rodzin powstał "Caritas" przy Parafii, z którego korzystają mieszkańcy. Ksiądz nigdy nie powiedział ile kto ma dać na tacę, ani tez nie powiedział, że dostał mało. Kto nie chciał, mógł nie dawać na rozbudowę kościoła. Najwięcej narzekają Ci, którzy nie dawali, a którzy patrzą tylko własnego "ego". Nikt jednak nie zrobił tyle dla Wysokiej, ile wszyscy radni z sołtysami razem wzięci za 25 lat po przemianach ustrojowych- CHWAŁA mu za to! Mógł zostać i mieć spokojny żywot, bo wszystko już w Parafii poukładane (Dziwisz dał mu 24 godziny do namysłu), on jednak zgodnie ze słowami Franciszka, iż księża powinni służyć, poszedł wykonać kolejne zadania. Szczęść Mu Panie Boże!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... lilka komentuje +20
Mam bardzo podobne odczucia jak mimo. Mieszkam w Wysokej i tez jest mi wstyd za takie wpisy. Niestety pieniądze przesłoniły wielu zdrowy rozsądek, ale one są ale równie dobrze może ich szybko zabraknąć. Próżność,zazdrość i zaściankowość rządzi Wysoką, Z obserwacji widzę ,że najbardziej krzyczą ci którzy mogli,ale nic nie zrobili dla wioski albo zrobili,ale tylko dla siebie z naszych podatków.Ksiądz Andrzej dzięki swojej operatywności, swietnej organizacji i umiejetnosci zarządzania ludzmi, zrobił przez te osiem lat więcej niz ktokolwiek. Zmiany centrum wioski w ramach programu rewitalizacji to dziś nasza wizytówka.To są rzeczy materialne,ale waziejsza jest sfera duchowa. Stworzył silną wspólnotę i odnowił ducha modlitwy. Nie da się zrobić tak wiele bez ogromnej charyzmy ,odwagi i silnej osobowośći, Doświadczenia pokazują ze prośbą nie da się duzo zdziałać.W zarządzaniu trzeba być liderem i takim jest ks, Andrzej,a w sferze ducha pasterzem.Ksiadz łączy w sobie obie te cechy i to jest jego recepta na sukses. A to,że jak kazdy człowiek ma jakieś wady to zgodnie z biblijnym powiedzeniem:"kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień..."Jest Wielki post. Szukajmy w ludziach tego co dobre.Wysoko obudz się!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 03 - 2014
... mimo komentuje +12
po przeczytaniu tych plwocin zaczynam sie wstydzić ze pochodzę z Wysokiej..Mali, zakompleksieni pseudobiznesmeni, którzy tylko w taki sposób potrafią pokazać jakimi ludźmi są..Nie pasuje Wam nic, wszystko krytykujecie, a żyjecie jak ciemnogród, bez kanalizacji i wodociągu, bo się nie potraficie dogadać między sobą..ale samochód dobrej klasy pod domem musi być, chociażby po to żeby sąsiada szlag trafił z zazdrości...Taki mam obraz WAS WYSOCZANIE w pamięci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... PaRaFiAnIn komentuje +7
Wiecie co i wy jesteście katolikami !!! obrażacie Księdza!!!'
założę się że Ci co źle o nim piszą nawet go nie znają był naprawdę dobrym księdzem i serce mi się kroi jak czytam wasze komentarze !
jaka w was jest nie nienawiść powinniście się pomodlić a nie pisać takie głupoty
Ksiądz Klimara zrobił rewolucje całej Wysokiej i to dobra przedtem był jeden wielki syf i jak byście chcieli wiedzieć to pomagał przy budowie są zdj wszyscy chodzili pomagać młodzież nawet a ludzi więcej zaczęło chodzić a nie mniej ! gdybyście widzieli ile ludzi płakało jak się dowiedziało że odchodzi nigdy mu tego nie zapomnimy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... czytelniczka z suchej komentuje +8
nie znamy tego księdza a.klimara ale chciałam napisac ze nasz proboszcz nadal będzie w suchej i bardz dobrze jest przez nas bardzo szanowanym proboszczem i nadal go uważamy za naszego proboszcza tyle zrobil dobrego dla parafii,zaden proboszcztego nie zrobil.nigdy po domach nie zbieral z zeszytem tylko na tace 1 w miesiącu ile kto uwazal to dal i zawsze z tego się rozliczal na kazaniu.no coz każdemu się noga może podwinąć,tez jest człowiekiem bardzo go wspieramy i będzie dobrze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... Papieżowo komentuje +2
I wszystko na temat napisała WYSOCZANKA i LUDZIE ZROZUMCIE....100% prawdy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... suszanin komentuje +2
W Suchej To Ksiądz moze sobie isc do szkoły a nie po domach...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
Co za bzdura. Same comiesięczne wycieczki po domach były nie na miejscu. Też mieszkam na Wysokiej i też czuje że po księdzu Andrzeju może pozostać pewien niesmak. I w 100% zgadzam się że pieniądze powinny być przynoszone do kościoła a nie zbierane po wsi przez pionków księdza. Nie wiem czy aż taka rozbudowa była konieczna, wydaje mi się że za te pieniądze można było zrealizować wiele innych potrzeb ale skoro już jest to nie ma nad czym płakać. ALE nie róbmy też księdzu Andrzejowi takiej złej reklamy bo to całkiem w porządku osoba. Dajmy mu odejść do Suchej i niech dalej działa, pewnie więcej takiego błędu nie popełni. Siebie też wzajemnie nie opluwajmy bo każdy tu tak szczerze ma po trochu racji. Sami też trochę odpowiadamy za to że do tego doszło.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Ludzie,zrozumcie! komentuje +7
Chodzenie z zesztem i zapisywanie ile kto dał nie było potrzebne księdzu tylko zbierającym , aby kiedyś w przyszłosci ludzie nie posądzali zbierających że " zakosili" czesc uzbieranych pieniędzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... wysoczanka komentuje +16
Mieszkam na Wysokiej, chodze do kościoła więc sie wypowiem. Ksiądz zrobił dla nas niezwykle wiele. Tu nie chodzi o to że zbierał kase dla siebie tylko DLA NAS. Stary kościół był w ruinie. Korniki w ścianach, sypiący się ołtarz- kościół przeżył bowiem już 1 przebudowę i 2 pożary. I niektórzy z was uważają że on to zrobił dla siebie? z której strony? na jakim argumencie? JAK? zbierał pieniądze,- owszem. Ale tym mobilizował ludzi, bo który parafian sam by sie podjął tego zadania? żaden. To jest zadanie księdza. I tu już nie ma po co wracać do tematu ,, Budowanie kościołów a afrykańskie dzieci." serio którekolwiek z was chciałoby sie modlić w zatęchłym starym kościele?
Teraz aż miło chodzic na msze w niedziele. Nasz proboszcz zrobił dl nas niezwykle wiele, i wiedza to tylko ci którzy tego doświadczyli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... wysoczanin komentuje +3
Jak miałaś nie komentować to nie komentuj ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Janina! komentuje +9
Miałam już nie pisać ale musze przyklasnąć osobie, która zostawiła komentarz pod tym. To jakie na Wysokiej na swojej ziemi domy ludzie budują to ich sprawa. Ludzie sami tu stworzyli sobie takie warunki, niczego nie dostali za darmo. Jak się wydaje komuś że to taka cudowna rzecz mieć swoje biznesy (nawet mniejsze) to niech próbuje. Ludzie tu nie chodzą do pracy na pare godzin dziennie tylko tyrają często dzień i noc. Cała gmina też czerpie korzyści z tego i to wcale nie małe. Jak ktoś coś tutaj ma to sam sobie na to ciężko zapracował a nie wyciągał ręce do innych. To się zresztą tyczy także innych szewskich i meblarskich miejscowości. Zazdrość w tym przypadku bywa obrzydliwa i ocenia się nas bardzo niesprawiedliwie.

Na temat księdza już wszystko napisałam i co ciekawe widzę, że wcale nie jest to tylko moje zdanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... wysoczanin komentuje +3
Janina! Jesteś tak żałosna że jak widzę twoje komentarze to aż mnie mdli bo kościół jest dla ludzi a nie dla samego księdza a ty masz wiiiielkie ale -,- jak coś nie pasowało trzeba było powiedzieć . Mocna to Ty tylko w pisaniu jesteś .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... parafianinnnnn komentuje +4
Papieżowo , nie zastanawia Cię dlaczego ,, CI BIEDNI WYSOCZANIE ,, mają na te swoje ,,zameczki,,? bo wiele osób z Wysokiej dorabiało się własnymi rękami od zera wielu zostawia swoje dzieci żeby móc utrzymać rodziny,( nikt zeszytu nie prowadzi) a każdy tyra jak może , a ja jakoś księdza z łopatą nie widziałem, dodam że własnego domu nie mam bo mnie po prostu na niego nie stać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... parafianin komentuje +8
chcecie nam powiedzieć ze w wadowicach też normalny by było gdyby wysyłal przez ponad 5 lat miesiąc w miesiąc człowieka z zeszytem po pieniądze to ludziska nic by przez ten czas nie mówili tylko lekko za każdym razem drzwi otwierali? Ja chyba rozumie Janine i w wielu rzeczach się z nia zgadzam. I chyba nie chodzi o to ile tej kasy ludzie dali tylko w jaki sposób była od ludzi wyciagana. gdyby sami przynieśli do kościoła to nikt by nie mogl mieć pretensji. Sam ksiądz jest na prawde przyjemny i w porządku tylko wykorzystal ludzi na Wysokiej. I nie powinnismy być dumni z takiego kościoła bo czasy sa takie ze skromności kościołowi by się przydalo. Modlic się można w byle jakiej kapliczce a nie tylko w tak drogich pałacach. tyle w temacie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Papieżowo komentuje +8
W Wadowicach ksiądz Klimara był najbardziej szanowanym księdzem zaraz za ks.Kasperkiem...A Wysoczanie to są ludzie którzy nie patrzą jak ładnie w kościele mają tylko ile dali na budowę. Teraz w niedziele ładnie w kościele się siedzi ale za te 200 złotych rocznie to ich szlag trafia...bo ksiądz wiedział ile kto dał...I BARDZO DOBRZE ŻE WIEDZIAŁ bo miał przynajmniej porównanie ile CI BIEDNI WYSOCZANIE co budują te swoje zameczki a nie domy na malowniczych pagórkach na SWÓJ KOŚCIÓŁ dali... Wadowice księdza by przyjęły z otwartymi rękoma...Dodam że na Wasz kościół również nasza parafia się składała i jakoś nikt afery nie robił. KSIĄDZ KLIMARA WIELKI CZŁOWIEK...DALEJ JEST

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Parafianka komentuje +2
Oj Janina Janina... Brak słów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... parafianka komentuje +3
JESTEM PEWNA ŻE TEN "JANINA" to tu tak za plecami madruje a w kościele w pierwszej ławce siedzi i koło ksiedza nie raz nie dwa skakał;)))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... DO janiny komentuje +7
Janina prosiłem zamilcz, a może nie powiedz wszystkim bo to cie tak bardzo boli ile ty dałaś na zbiórki, ile razy chodziłaś z zeszytem. jeśli 0 bo tak sadzę to zamilknij, bo wkur...asz juz mnie i pewnie pozostałych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... LataMiTo komentuje +9
Jestem ciekawy czy jak pojdzie do Suchej to tez puści swoich ludzi w miasto z zeszytem. Tam mu ludzie każą się w czoło puknąć i nie dadzą się tak okradać. Miesiąc w miesiąc przez pare ładnych lat, masakra!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... czytelniczka1234 komentuje +8
szkoda że przez takich księży ludzie tracą wiarę w drugiego człowieka. Chodząc po domach zbierał od rodziny minimum 20 zł miesięcznie . 1 zł to koszt wyżywienia i nauki 1 dziecka w afryce , ale po co ważne żeby wozić się nowym samochodem, co niedzielę urządzać rewie mody w kościele, a Częstochowa ile tam kasy kosztuje wiara nie lepiej za te pieniądze pomóż ludziom w potrzebie? Księża to powinni mieć żony dzieci, co oni wiedzą o prawdziwym życiu, eh szkoda słów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Janina! komentuje +15
Pewnie nigdy się nie zrozumiemy. Wiem jedno, w jakimś bardziej światłym miejscu za taki cyrk jak został u nas na Wysokiej odstawiony sami parafianie by takiego wzięli za łachy i doprowadzili do porządku. Możemy udawać, że wszystko jest ok i nie zostaliśmy wykorzystani. Ktoś twierdzi, że przymusu nie było... No niby nie.... Ale takie chodzenie z zeszytem, w którym zapisywało się ile kto dał, przez posłańców księdza to co niby było? Każdy mógł przewracać kartki i oglądać ile kto dał... Żałosne, że tak to wyglądało. Trzeba było dać bo znajomy przyszedł po pieniążki na kościół.

Tacy księża powodują, że ludzie od kościoła się odwracają. Nie będę już więcej tutaj pisać bo widzę, że rycerze z plebani prężnie działają i nie ma sensu dyskutować. Pomijając świtę parafialną, dla większości taki obrót sprawy jest spora ulgą.Jak dla mnie temat jest zakończony. Proponuje abyście wzięli zeszyty i pochodzili po wsi co by uzbierać kasę na pomnik i ołtarzyk dla Waszego dobrodzieja, najlepiej ze złota.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... hehe komentuje +10
Mnie osobiście byłoby wstyd, jakby ktos co miesiac do mnie chodzil i prosil o pieniadze, a ja bym nie miała. Patrzylby mi prosto w oczy, a ja musialabym zrezygnować z czegos pewnie bardzo potrzebnego by dac.. i w druga strone wstyd by mi było chodzic do ludzi i zbierac pieniadze. To ja żebranie. takie ofiary powinny być anonimowe na tace lub do puszki a nie ze ktos mi liczy ile ja daje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... wysoczanin komentuje +10
Do Janina! babo !!! jak ci się nie podoba coś to dlaczego nie mówisz na żywo tylko cwaniakujesz strasznie w komentarzach ?! Ja się coś nie podobało to wyjazd do innej parafii a nie walić jakimiś smutami tutaj ! Przez internet to każdy jest mocny ... Jak by ktoś nie chciał to by nie płacił to nie był przymus ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... abccc komentuje +5
Niech jeszcze Pyka z Ponikwi odejdzie i bedzie już super :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... bibi komentuje +15
Ja do ksiedza nic nie mialem, ale osoby, ktorymi sie otaczał, a zwłaszcza PAN koscielny, i PAN organista..owszem . Nowy proboszcz powinien ich wymienic i to szybko, a zatrudnic bezrobotnych ludzi, a nie emeryta z emerytura mundurowa..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... parafianka komentuje +18
dziękuję księdzu za to że nasze dzieci z Wysokiej moga za DARMO uczyć sie j niemieckiego na świetlicy której u nas 8 lat temu nawet nikt sobie nie wyobrażał - za to była za przeproszeniem obsrana przez indyki salka katechetyczna!!! i wczesniej języka angielskiego i jest kółko teatralne, taneczne!!!! nauka spiewu! Każda mama ktora była na przedstawieniu swojego dziecka w szkole na sali gimnastycznej wie, że to co tam dzieci przedstawiały nie można było zrozumieć bo bylo takie echo - teraz mamy aule i dowodem na to jak świetnie ogląda sie wystepy naszych dzieci było kolędowanie w styczniu, takich przykladow jest więcej. Więc nie oczerniajmy i nie narzekajmy podziekujmy za to co mamy i cieszmy się z tego, że czas który ksiądz spędził w naszej parafii zaowocował!! a dla tych co nadają i oczerniają radzę cofnąć sie w czasie i przypomnieć sobie poprzedniego gospodarza - zapomnieliście już jak w kościele grzybem smierdziało, bylo ciemno i obskurnie a na plebani rządziła pani marysia i jej indyki!!!!!
bardzo dziekuje ksiedzu Andrzejowi w imieniu wszystkich Mam, których dzieci moga rozwijać swoje talenty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Leon Lewicowiec komentuje +8
Na Dominikane go wysłać.Tam jest odpowiedni klimat dla naszych darmozjadów!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2014
... Basiazsuchej komentuje +11
Taki ksiądz, tyle zasług.. To dlaczego nie zostaje na wysokiej??????????? Dziwne, może mi ktoś odpowie, przecież transfery księży są w wakacje. Pytam jako parafianka z suchej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... parafianka komentuje +13
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaka miarą mierzycie, taką i wam odmierzą". A tak poza tym, to dziękujemy Bogu za osiem lat pod kapłańską opieką księdza. Był to okres niezwykły dla parafii i wioski, oby takich ludzi, odważnych i mądrych było więcej. Chwała Panu za takich kapłanów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... DO janiny komentuje +10
droga jasiu idź zobacz czy cie nie ma tam gdzie raki zimują albo psy dupą szczekają i proszę ci nie pisz więcej. taką mam prośbę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... hehe komentuje +5
Ludzie po jego odejściu dopiero dowiedzą sie co zostawia po sobie... albo co zabiera ze soba:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Obserwatorek komentuje +12
Wspaniałego księdza to mają teraz w Stanisławiu.
I naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. Wiem co mówię,bo chodzę tam co niedzielę do kościoła. I wielu znajomych spoza tamtej parafii spotykam,ludzie z Wysokiej uciekali do innych parafii,albo do klasztoru. Nie wszyscy,ale wielu...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... czytelniczka1234 komentuje +25
Nie da się ukryć że ksiądz Klimara zrobił dużą rewolucję w Wysokiej , ale pomyślcie stojąc w kościele na tych pięknych podłogach , czytając teksty z plazmowych telewizorów o dzieciach głodujących na całym świecie, czy na tle tych bogactw jesteśmy dobrymi katolikami wobec Boga , co On by wybrał, myślę że jeśli ktoś chce się pomodlić to może robić to wszędzie..............

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Parafianin komentuje +8
Ale co niby zrobił? Zgadzam się z tym co napisała Janina. Nie ma żadnych dowodów jego wielkości, tylko wasze słowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... parafianin komentuje +7
każdy ma swoje zdanie na temat księdza Klimary, chciał zrobić dużo, zrobił, nie wszystkim się to podobało, ale robił to też dla nas.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... demik komentuje +10
wspaniały ksiądz Andrzej naprawde jeden z lepszych kapłąnów!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... pe komentuje +4
poziom komentarzy jak zwykle zniewalający

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Janina! komentuje +15
Faktycznie nie mam o tym pojęcia, a to tylko dlatego, że niczego takiego nie zrobił. Jesteś zapewne jedną z tych którą zauroczył swoimi słowami. Natomiast jeśli chodzi o moje wcześniejsze komentarze to musisz wiedzieć, że tam nie ma ani jednej plotki. Twoje zachowanie jest dość klasycznym przykładem na to w jaki sposób nasze małe społeczeństwo się gubi. Nie wolno nic złego powiedzieć na księdza bo to świętość i od razu mamy krzyk: "Jak tak można, to przecież ksiądz!!". Księża nie są święci i jak jest coś nie tak to należy o tym mówić, pisać i głosić aby następni nie byli tak bezczelni i rozpasani.

A jeśli chodzi o parafiankę Anię to akurat nie rozumiem dlaczego piszesz za większość. Nie masz Moja Droga racji, myślę, że większość cieszy się, że ten Pan nas opuszcza. Pomyśl jak sporo osób chodzi do kościoła do sąsiednich wiosek o czym ktoś tu wspominał już? Myślisz, że dlaczego?

Oczywiście można już zakończyć dyskusję, ale nie jest uczciwym bezmyślne wychwalanie jeżeli ktoś na to w ogóle nie zasłużył. Nigdzie w moich słowach ksiądz nie został bezpodstawnie oskarżony. Niestety (i wcale nie piszę tego z radością) taka jest prawda.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Ania parafianka komentuje +7
Janina skończ te swoje wywody, może gdybyś nie był anonimowy to byś nie pisał takich obelg, z którymi większość się nie zgadza, a tylko nie ma tyle czasu co ty na to wylewanie pomyj!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Parafianka komentuje +17
Jężeli nasłuchałaś/eś sie głupich, nieprawdziwych plotek i wyssanych z palca i prawdopodobnie nie byłeś ani raz w Kościele zatrzymaj je dla siebie. Nie masz pojęcia o tym ile ksiądz zrobił DLA PARAFIANIN i ile włozył w to serca!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Janina! komentuje +25
"Wyprowadził naszą parafię na prostą drogę"? Nie mam pojęcia człowieku o czym mówisz. Masz na myśli zapewnienie w pierwszej kolejności wygód na plebani a potem zmarnowanie niemałej fortuny na zupełnie niepotrzebną rozbudowę kościoła, jego widzimisię. Sposób w jaki "pozyskiwał" pieniążki od parafian był żenujący i powinien jeszcze za to przeprosić! Do kościoła chodzę ale przyznaję, że za kadencji tego Pana z ogromną niechęcią. Nigdy mu nie zależało na naszej parafii, traktował ją jako przystanek do Krakowa. W Mistrzejowicach lud na wieść o tym, że będzie mieć Klimarę za proboszcza się zbuntował i ten został na Wysokiej. Teraz pojedzie grabić do Suchej. Wybaczcie ale prawda o tym człowieku jest taka, że jedyną pozytywną cechę jaką posiada to wygłaszanie pięknych przemówień, próśb i podziękowań. Każdy kto próbuje nazwać go jakimś dobrodziejem jest zwykłym ślepcem i ignorantem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Obserwatorek komentuje +16
Na początku swojej wypowiedzi pragnę zaznaczyć,że nie jestem przeciwnikiem Kościoła
katolickiego,jestem związany ze swoją parafią. I powiem tak.
Ksiądz Andrzej Klimara rzeczywiście był dobrym Proboszczem jako gospodarz.
Ale przecież ta piękna świątynia w Wysokiej to jest tylko i wyłącznie zasługa parafian,
zarówno tych z Wysokiej,jak i z innych parafii. Niech nikt tak nie zachwala tego księdza,
bo owszem umiał dobrze wszystko zorganizować,ale na remont kościoła nie dał ze swoich oszczędności. I do skromnych księży to on nie należał...
Powiem tak. Kto mieszka w Wysokiej ten dobrze wie,że wołał kasę.
Od czasu do czasu po wsi chodzili przedstawiciele Rady Parafialnej i "ewentualnie" prosili o jakieś wsparcie na budowę kościoła. Ponadto Ksiądz Klimara na budowę świątyni zbierał także w okolicznych parafiach (chociażby w sąsiednim Stanisławiu).

Szczerze mówiąc wielu ludzi z Wysokiej chodziło i nadal chodzi do Stanisławia.
Tam mają teraz Księdza z powołania... to widać - nie woła kasy,a też bardzo wiele udało mu się zrobić. Nikt o tym nie mówi,tutaj też nie pisaliście,ale podjął się remontu wieży, odnowiony został kościół (z zewnątrz). Wiele zrobił i też dobrze tam gospodarzy.
A co najważniejsze nie woła pieniędzy,bo ludzie są nauczeni i sami dają.
To jest ksiądz...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Parafianin2 komentuje +18
Każdy jakoś inaczej związał się z Ks. Andrzejem, ale moim zdaniem ludzie którzy ani raz nie byli w kościele, nie powinni komentować. Nasłuchali się plotek, a teraz plują nimi na lewo i prawo. Ksiądz Andrzej wyprowadził naszą parafię na prostą drogę. Bardzo ciężko będzie się z nim pożegnać. Informacja o odejściu zaskoczyła każdego. Teraz zostało tylko podziękować i modlić się za księdza Andrzeja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... eloo komentuje +1
Wazne !O tym, które miasto RMF RM odwiedzi 8 marca, decydują internauci. Wśród 6 kandydatów są także Wadowice, które konkurują z Sanokiem, Łebą, Sosnowcem, Krotoszynem i miejscowością Dzierżoniów.Nagrodą jest pobyt ekipy RMF FM w zwycięskim mieście w dniu 8 marca lutego (sobota). Z miasta nadawane będą „Fakty” w godzinach 10-15. To dobra okazja do promocji i zaistnienia na ogólnopolskiej antenie.Glosujcie na stronie rmf 24 kazdy glos jest na wage zlota.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Janina! komentuje +36
Ucieka to chyba źle napisane bo na Wysokiej było mu za dobrze. Robił co chciał. Myślę, że Wysoczanie odetchną teraz nieco (a ich portfele to już bez wątpienia). Pewnie ta mniejsza zapatrzona ślepo w niego część się popłacze ale to sami dewoci, którzy bez opamiętania i rozsądku przyjmowali to co Pan nieomylny i wszechpotrzebujący powiedział. Oby jak najmniej takich księży, zwykły perfidny karierowicz i lekkoduch, który nadrabiał wszystko nienaganną elokwencją. Inna sprawa, że dzisiaj ciężko o prawdziwego proboszcza, oby nowy nie okazał się gorszy od Klimary. Wysoka pozdrawia Suchą Beskidzką.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... hehe komentuje +15
Ucieka.. nie odchodzi...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Effie. komentuje +11
Szkoda go, tyle zrobił a teraz musi to wszystko zostawić i odejść.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... kościółkowy komentuje +13
a JAŚKOWCA kiedy odwoła?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... Janek1 komentuje +6
Oj wielka strata hahahahahahaha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... lewica komentuje +16
Krzyż na drogę!Wszyscy powinni wyjechać do watykanu.Rocznie POLSKA zaoszczędziłaby ok.10 miliardów złotych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... kałakolczik komentuje +12
Jestem zaniepokojony narastającym alkoholizmem i deprawacją moralną wśród ludzi tak zwanego stanu duchownego. Sięgając pamięcią historyczną wstecz to trzeba sobie powiedzieć , że w przeszłych wiekach było jeszcze gorzej. Teraz jest źle. Czy nastąpi jakieś opamiętanie i poprawa moralności u księży ? . Zniesienie celibatu i unormowanie życia rodzinnego mogłoby przynieść pozytywne zmiany. Kiedy to się może stać ? - nie później wydaje się jak za jakieś 20 lat. Zmiany nastąpią i o to proszę Pana Boga. Dziękuję za wysłuchanie dzisiejszej pogadanki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... parafianin komentuje +40
szkoda takiego księdza jakim był ks. Andrzej Klimara, zrobił dużo w naszej parafii, mamy teraz piękny kościół i nie tylko. Jedynie co możemy zrobić to podziękować i życzyć w dalszym życiu szczęścia i siły podczas przechodzenia z naszej parafii do parafii w Suchej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był

0.59824705123901