117058400f3668374926ba7da129f533.html Zbliża się wielki odpust w Kalwarii

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zbliża się wielki odpust w Kalwarii

Email Drukuj
Tysiącami pątników zapełni się Kalwaria Zebrzydowska, gdzie w niedzielę (11.08) rozpocznie się Wielki Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczystości potrwają tydzień, a zakończy je wielka procesja Wniebowzięcia NMP.


W niedzielę (11.08) rozpocznie się kilkudniowy, tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, do sanktuarium pasyjno-maryjnego ściągają co roku tysiące pielgrzymów z całej Polski.

W procesjach Zaśnięcia Matki Bożej i Wniebowzięcia bierze zazwyczaj udział ponad 100 tys. wiernych. W niedzielę (11.08) w uroczystość Wniebowzięcia NMP w sanktuarium przez cały dzień odbywać się będą msze święte i nabożeństwa. Każdy dzień odpustu będzie miał swoją szczególna intencję.

W poniedziałek (12.08) modlić się będzie można za chorych i cierpiących. We wtorek (13.08) wierni modlić się będą w Kalwarii za rodziny, 14 sierpnia – za ojczyznę, 15 sierpnia –za Ojca Świętego i Kościół oraz o powołania do służby w Kościele.

W piątek (16.08) przy „Domku” Matki Bożej odbędą się nieszpory. Następnie wyruszy procesja „Zaśnięcia NMP”. Zakończy ją Msza przy kościele „Grobu” Matki Bożej pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

Sobota (17.08) ma być „Dniem młodzieży”. Przed południem na Dróżkach kalwaryjskich odbędzie się Droga Krzyżowa dla młodych, wieczorem zaś na wzgórzu Ukrzyżowania nabożeństwo z udziałem młodzieży i procesja światła, a następnie Msza św. koncelebrowana przez kapłanów wyświęconych w tym roku. Liturgii przewodniczyć będzie bp. Jan Szkodoń z Krakowa. Na koniec zaplanowano koncert.

Centralne uroczystości odpustowe celebrowane będą w niedzielę (18.08). O godz. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. przy kościele „Grobu” Matki Bożej, a o godz. 7.30 wyruszy procesja Wniebowzięcia NMP. Mszy św. pontyfikalnej przy ołtarzu polowym o godz. 11.00 przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. Wieczorem odbędą się nieszpory i procesja z figurą NMP Wniebowziętej po placu Rajskim.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... * kałakolczik * komentuje +0
Nie ulegam emocjom tłumów i nie biorę w tym udziału. Staram się nie gniewać Pana Boga i nie wychodzić przed szereg.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2013
... demik komentuje +2
czy tam się przechodzi przez Cedron boso?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... Kaa komentuje +3
To jedź tam, Krzysiu, Oczywiście z rowerem;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... Krys komentuje +15
Tyle u nas świętości tylko rowera zostawić pod sklepem nie da rady bo ukradną, tak samo jak wózek dla dzieci z klatki w bloku.
Są kraje gdzie religii mało , za to dużo poszanowania dla drugiego człowieka.
I rower można zostawić w dowolnym miejscu, bo nikt nawet nie pomyśli żeby ukraść.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był