39296c584ac2c703b7b9c84f78d1b870.html Wadowice dołączą do ŚDM w Krakowie?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice dołączą do ŚDM w Krakowie?

Email Drukuj
Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku to również dobra wiadomość dla Wadowic. Nasze miasto prawdopodobnie zaangażuje się w przygotowanie tego spotkania, nie jest wykluczone, że do Wadowic zajrzy też papież Franciszek.


W 2016 roku Kraków będzie miastem gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Niedawno zakończone w Rio de Janeiro spotkanie z papieżem Franciszkiem pokazało, że młodzi ludzie wciąż spragnieni są autorytetu Kościoła. W spotkaniu  z papieżem uczestniczyło ponad 3 mln ludzi. W 2016 roku w Krakowie może być podobnie
To wspaniała wiadomość, na którą czekaliśmy od dawna. Bez wątpienia to ogromne wyzwanie i zaszczyt. Po raz drugi dni młodzieży będą się odbywać w Polsce, a pierwszy raz w Krakowie. To duże wyróżnienie - nie krył radości na konferencji marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.
Decyzję o wyborze Krakowa jako miejsca, w którym odbędą się 29. Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, papież ogłosił podczas pożegnalnej mszy św. na plaży Copacabana w Rio de Janeiro. Papież mówił do młodych:
Jesteśmy umówieni na spotkanie, na następne Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie, w Polsce. Prośmy o wstawiennictwo Maryi, światło Ducha Świętego dla drogi, która nas zaprowadzi na te nowe radosne święto wiary i miłości Chrystusa.
Po tych słowach miliony pielgrzymów z całego świata, także z Polski, wyraziły swoją radość głośnymi brawami.

Czy Kraków i Małopolska podołają temu wyzwaniu? Zdaniem marszałka Marka Sowy nie będzie z tym większego problemu bo  Kraków ma duże doświadczenie w organizacji podobnych, choć mniejszych, wydarzeń. Pytany o szczegóły organizacyjne marszałek mówił, że nie tylko Kraków zaangażuje się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
W organizację tego wydarzenia zostaną włączone największe miejsca kultu w pobliżu Krakowa. Kilkudniowy finał będzie na pewno w Krakowie. Trzeba będzie ocenić ile ludzi może przyjechać wtedy do Krakowa, mówi się, że może to być około 2 mln osób, i wtedy nawet 50-hektarowe Błonia mogą być za małe - mówił podczas spotkania z dziennikarzami marszałek Sowa.
Marszałek dodał, że od jakiegoś czasu rozważane są różne miejsca, w których mogłoby się odbyć finałowe spotkanie z młodzieżą, a takeże towarzyszące mu imprezy.

Jednak decydująca w tej sprawie będzie opinia kościelnego komitetu organizacyjnego.

Bez wątpienia jednym z miejsc, które mogą dołączyć do organizacji światowego zlotu są Wadowice. Nasze miasto ma duże doświadczenie w organizacji podobnych spotkań, ale na mniejszą skalę. Niedawno,w lipu było gospodarzem zlotu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Położone niedaleko Krakowa miasto rodzinne Jana Pawła II w 2016 roku może spodziewać się najazdu turystów i pielgrzymów. Wówczas będzie już otwarte budowane przez Urząd Marszałkowski Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

Nie jest wykluczone, że Wadowicom zostanie przydzielona  część programu dotycząca spotkań i imprez towarzyszącym ŚDM. Zabiegają o to władze samorządowe oraz wadowickie parafie.

Do rozważenia jest też prywatna wizyta papieża Franciszka w Wadowicach. Jak się dowiadujemy, na jego trasie podczas pielgrzymki do Polski pojawiają się w nieoficjalnych zestawieniach 
Wadowice i Oświęcim, a także Kalwaria Zebrzydowska.

Gdyby rzeczywiście papież Franciszek odwiedził w 2016 roku Wadowice, byłby trzecim następcą św. Piotra po Janie Pawle II, papieżu Benedykcie XVI, który pojawił się w niewielkim mieście nad Skawą.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +2
powiem wam że to strata czasu całe te dni

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 08 - 2013
... marynia komentuje +3
@xnsn!!!!!
Ten świat jest złudny. Wierzę, że ludzie, którzy piszą agresywne komentarze na portalach w życiu codziennym tacy nie są.!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2013
... asto_st komentuje +9
mam nadzieję, że pomysły rzecznika UM w Wadowicach aby sprowadzić Franciszka storpedują władze kościoła... dość już tego cyrku!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2013
... Wernyhora komentuje +14
Za trzy lata franek zostanie przywitany na okęciu przez prezydenta RP pana Janusza Palikota natomiast w Wadowicach przez burmistrza Klinowskiego.Watykańczycy przyjądą do POLSKI za własne pieniądze jako turyści a nie okupańci.Polska zarobi na turystach z Watykaniu kilkaset tyś euro.Liczba parafii zmniejszy się o 50% które to będą utrzymywane przez wiernych a nie przez państwo.Nauka religii będzie w salkach katechetycznych prowadzna przez katechetów społacznie....itd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2013
... nowy student komentuje +14
srali muchy, idzie wiosna -trzeba zatorską rozebrać i złozyć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2013
... znafca_BMW_fan komentuje +3
zapraszam Papieżu Franciszku

proszę jechać bocznymi drogami, bo je wreszcie wyremontują, tak jak dla JP II i moje kolejne BMW nie będzie się musiało tłuc po dziurach i koleinach

Skodziarze też się ucieszą, bo Skodziany trzęsą niemiłosiernie, a po latach trzaski w środku zagłuszają inne dźwięki.

Interesuje mnie jeszcze, gdzie Wy szanowni bliźni moi kupujecie takie fajowe kamizelki z tyloma kieszonkami na zamek? Urocze one są i pasują do Skód oraz wąsów ich właścicieli jak ulał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2013
... wadowiczanin z oddali komentuje +8
Pewien dominikanin powiedział:,,Gdzie stanie noga jezuity,tam nigdy nie wyrośnie trawa".Coś chyba w tym jest.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2013
... Bebonia komentuje +14
Za 3 lata o Klinowskim nikt już nie będzie słyszał. Po prostu, taki lokalny paligłup.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2013
... xsnsn komentuje +12
klinowski to sie nadaje na śmieciarza to mu najlepiej wychodzi i tam jego miejsce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2013
... nie bredzić! komentuje +13
było "w lipiu" :D :D :D
Jeszcze wadowickich wieśniaków w Krakowie potrzeba.
Ma być najazd na Wadowice??? kto to prorokuje ? kocia wróżka?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2013
... ja1111 komentuje +22
Będzie doskonała okazja do zrobienia remontu rynku ..........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2013
... nikt komentuje +24
ciekawe kto będzie witać Papieża jako burmistrz?myślę że na taką okazję Mateusz wskoczy w garnitur...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 07 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był