0df6df69f1da23735b5476f86d130803.html Papież uznał cud Jana Pawła II

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Papież uznał cud Jana Pawła II

Email Drukuj
Nasz papież Jan Paweł II zostanie kanonizowany już niebawem. Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz sam Papież Franciszek uznali cud potrzebny do kanonizacji. Data uroczystości nie jest jeszcze znana.


Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych uznała we wtorek (2.07) w głosowaniu cud wybrany do kanonizacji Jana Pawła II. Nieoficjalnie wiadomo, że wybrany został przypadek uzdrowienia dojrzałej kobiety nieznanej narodowości. Z jakiej choroby - nie wiadomo. Teraz także Papież Franciszek zaakceptował ten cud.

Jak podają niektóre media data kanonizacji ogłoszona zostanie na przyszłym konsystorzu, który prawdopodobnie odbędzie się po wakacjach. Podczas tej samej ceremonii świętym ogłoszony zostanie też błogosławiony Jan XXIII.

Jako przewidywalny dzień kanonizacji włoska agencja informacyjna ANSA podaje niedzielę 8 grudnia. Powołuje się przy tym ma włoską watykanistkę Francę Giansoldati. We Włoszech jest to dzień świąteczny, przypada wtedy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Wcześniej PAP informował o tym, że przedstawiciele polskiego Kościoła nie są zadowoleni z planów kanonizacji polskiego papieża na przełomie jesieni i zimy w obawie, że na mszę do Watykanu przybyłoby wtedy, z powodu warunków pogodowych, mało pielgrzymów z Polski.

Ta nowa informacja pojawiła się w związku z oczekiwanym posiedzeniem komisji kardynałów i biskupów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, którzy mają przeanalizować wybrany przypadek cudu uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Jednak to nie agencja ANSA i publicysta "La Stampa" ma w tej sprawie decydujący głos, a Watykan. A ten na razie nie ogłosił daty kanonizacji Jana Pawła II. Trzeba czekać na to, co powie i zadecyduje papież Franciszek, a ten już wielokrotnie zaskakiwał i agencje, i watykanistów.

Na wyniesienie Ojca Świętego Jana Pawła II do chwały ołtarzy czekają z dużą nadzieją jego rodacy z Wadowic. Dla miasta sama kanonizacja będzie dużym wydarzeniem. Na październik zapowiadane jest uruchomienie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, w mieście odnowiono rynek, trwa przebudowa ulicy Kościelnej, przy której stoi dom Wojtyłów.

Wadowice spodziewają się, że kanonizacja spowoduje ponowny wzrost zainteresowania wśród turystów i pielgrzymów osobą papieża Polaka, a tym samym jego rodzinnym miastem.
To wielki historyczny moment dla wszystkich Polaków. Na tę wiadomość czekaliśmy 8 lat. Teraz musimy rozpocząć przygotowania, abyśmy jak najbardziej godnie przeżyli uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II. Musimy się zjednoczyć wokół Patrona Wadowic i pokazać światu, że jesteśmy wierni Jego nauczaniu, że w Wadowicach panuje zgoda i szczycimy się naszym Rodakiem - mówi Ewa Filipiak, burmistrz Wadowic.
(cin)
Aktualizacja 5.07.
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (34)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... budyn komentuje +6
nawiedzeni wadowiczanie gdyby wasza głupota miała skrzydła latali byscie jak f-16 ps.wiecej obiektywizmu głupki mocherowe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 07 - 2013
... SerW ladek,, komentuje +2
filipiakowa co za bzdury wypisujesz , kobieto czy zastanowiłaś się nad tym , hmm , może ktoś za ciebie to napisał

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 07 - 2013
ŁO MATKO Z CÓRKĄ TA MOCHEROWA BABCIA EWA ,ZACZYNA ZNOWU WYKORZYSTYWAC RELIGIE do swoich celów

to jest żałosne

ma przegrane i liczy tylko na mocherową brać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 07 - 2013
... ekspedyt komentuje +6
Efektem tego, że JPII pochodził z Wadowic są wyższe ceny w sklepach. Wystarczy porównać do cen w Bielsku lub Krakowie. Trudno żyć samymi modłami, mszami i procesjami!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2013
... Krs komentuje +3
Ja nie czekam i moi znajomi i rodzina również nie czekają.
Nic to nas nie obchodziłoby, tylko pytanie KTO ZA TO ZAPŁACI ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2013
... Arcykaplan komentuje +4
Patron Wadowic co zrobi? Ochroni je przed kim? Drodzy katoliccy przyjaciele czy wyście się już pozamieniali mózgami ze ślimakami? Nie bronię Wam wierzyć w te wszystkie bzdury związane ze świętymi, z boskością Jezusa, niepokalanym poczęciem, ale co to tak naprawdę zmienia w tym że Karol będzie kanonizowany? Gdy został ogłoszony Nowym Prorokiem Islamu będąc katolikiem to by było coś ... ale cuda? Świętość? Jaki on był święty?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2013
Lewactwo jest przerażone, bo siła Jana Pawła II jest wielka.
Patron Wadowic ochroni miasto przed różowymi wywrotowcami, którzy poniosą klęskę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 07 - 2013
... Jo nie komentuje +77
Co pisecie, ze wsyscy cekają? Jo nie cekom! Godojcie za siebie a nie za mnie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... kuzniar komentuje +2
@zygfryd - tamten tekst jest był dokładnie taki sam jak ten tylko różnił się tym, że papież zaakaceptował ten cud. Czyli, ze tylko o to zaktualizowali. Wiem bo mam screena tamtego tekstu bo babce wysyłałem. Więc nie mów mi , że data 8 grudnia była wskazana jako ta PEWNA a nie domniemana!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... zygfryd komentuje +1
Do kużniar tak teraz pisze że dokładna data nie jest znana ale w poprzednim art. na wadowice 24pl była podana data 8 grudnia bo nawet ludzie wypisywali sie że zima zimno więc nie pisz mi czytaj ze zrozumieniem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... kuzniar komentuje +0
zygfryd - czytaj dokładnie - dokładną data nie jest znana, bo papież jej jeszcze nie ogłosił i piszą , ze "przewidywalny dzień kanonizacji włoska agencja informacyjna ANSA podaje niedzielę 8 grudnia.". Czy , ze nie na pewno ale bardzo możliwe.

Ty tak na serio z tym , że nie "rozumięsz"?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... zygfryd komentuje +3
teraz piszecie data jest nie znana , to czemu poprzednio pisaliscie 8 grudnia?? czegos tu nie rozumię

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... GEJ_zer i bul_WARY komentuje +10

"...trwa przebudowa ulicy Kościelnej, przy której stoi dom Wojtyłów."

JAK TO "TRWA" ???
Przecież od miesięcy NIKT TAM PALCEM NIE KIWNĄŁ !!!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... Stop przemocy i lewactwu komentuje +103
Do tego czasu musimy pogonić ćpunów i lewaków, którzy okłamują ludzi i szkalują Wadowice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... Benedykt szesnasty komentuje +65
Najwiekszy cud naszego"umiłowanego"to ukrywanie kościelnych zboków!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... dsaad komentuje +9
może do tego czasu Carycę odwołamy w referendum :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +7
Papież Franciszek zaproponuje katockiemu światu normalność i likwidację tak zwanej " świętości " ? To przecież jawna obraza Pana Boga poprzez próbę podwyższenia kogoś do stanu wyższego od godności innych ludzi uczciwych i normalnych. W/ w obywatelka wymieniona tutaj z nazwiska poprzez papieża próbuje być może tworzyć jakieś tam resentymenty wśród mniej rozwiniętych poglądowo na świat ludzi i w wyniku zaskarbionej uczuciowości sięgnąć ponownie po władzę. Na papieżu wielu ludzi dochrapało się stanowisk i ogromnej forsy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2013
... Mie tyż wylycył! komentuje +5
Niewy.godne komyntorze ce.kaja na decyzje mod.eratora plas.kiego? No to se napise z kropeckami i nie po polaskimu.

Mnie tys wylycył! Nech łoble.śne kardynaly wiedzom. Łod kościoła i jego ped.ofi.low mie wyl.ycył! I to cud Woj.ty.ly, ze swoją specjalnom derektywom chr.onił pe.d.ofil.skich gn.oj.ow przed kryminolym!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2013
... zuzi komentuje +17
tak musimy pokazać światu że w Wadowicach panuje zgoda bujda na resorach!!!!!!!!!!!!w Wadowsicach jest drożyzna brak pracy ,nie ma nic ,władza nie dba o wadowiczan ale na pokaz to wszystko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2013
... Pimpuś komentuje +113
Banda purpurowych darmozjadów debatowała czy był cud,czy też go nie było.Nie wiem..śmiać się czy płakać?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2013
... m1 komentuje +73
Caryca zachowuje się tak jakby to ona powiła K.Wojtyłę i dała go światu, wszystkie bariery śmieszności już przekroczyła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2013
... rudolf komentuje +12
ponad miliard katolikow na swiecie i jeden ,,cud,, cos to za malo , hmmmmmmmmm

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2013
... terapeuta komentuje +32
A JA KIWNĘ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +22
W tej sprawie nawet palcem nie kiwnę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
Prosimy ateistów, lewaków i ćpunów, aby opuścili ten portal i nie zaśmiecali Wadowic kretyńskimi komentarzami. Idźcie na swój lewacki online.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... siudmy komentuje +1
Moja babka jak ino uslyszala te wiadomosc tak nic jeno jedzie na watykan. Jak mi sie udo to sie tyz wybiere. Czeba mieć wize czy wystarczy paszport, babka jest ryncistkom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
Kiedy była beatyfikacja lewica protestowała, robiła happeningi, pikiety i rozklejały antypapieskie i antykościelne plakaty. Protestowali nawet przy nadaniu Wadowicom Patrona Miasta.
Teraz pewnie znowu dostaną lewackiego kociokwiku i będą chcieli rozwalić Wadowice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... Zulu-Gula komentuje +22
Polska to chora kraj!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... pastafarian komentuje +59
Czy dzięki tej świętości ubędzie głodnych dzieci w Polsce?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... sa komentuje +4
No to bardzo się cieszę,że w końcu będziemy mieć Świętego papieża Polaka.
A to że w grudniu to nić nie szkodzi,turyści przynajmniej za darmo będą mogli na łyżwach po rynku pojeździć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... +++||||||||#@! komentuje +7
wszstko fajnie , ale szkoda że 8 grudnia , zimno , śnieg mało turystów odwiedzi nasze miasto , na nic nie przyda sie nowa betonowa płyta na rynku i krwiopijcy na pamiatkach nie zarobią , ciekawe czy władze miasta będą umiały to wykozystać żeby dzieki temu w naszym mieście zyło sie lepiej znając życie to nie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... rydzykant komentuje +9
znowu bedzie okazja do odpustow. jp

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... Czas rozpocząć przygotowania komentuje +36
Będzie to ostatnie wielkie wydarzenie w naszej historii, przygotujmy się do niego jak najlepiej. Zorganizujmy wielka pielgrzymkę wadowiczan do Watykanu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... Wspaniale, modliłem się o to komentuje +52
Bogu Dzięki. W końcu doczekaliśmy się kanonizacji naszego Patrona Miasta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był