b4b11847b453293f9c22e8349a86a5c5.html Cuda Jana Pawła II uznane. Teraz papież Franciszek ogłosi termin kanonizacji

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Cuda Jana Pawła II uznane. Teraz papież Franciszek ogłosi termin kanonizacji

Email Drukuj
Proces kanonizacyjny błogosławionego Jana Pawła II dobiegł końca. Tak wynika z wieści dochodzących z Watykanu. Pozostało jeszcze wyznaczenie daty kanonizacji. To już decyzja Ojca Świętego Franciszka. Czyżby miała to być niedziela 20 października?


Kardynał Stanisław Dziwisz spotkał się w sobotę (15.06) na audiencji prywatnej z papieżem Franciszkiem. Szczegółów  rozmowy nie ujawniono. Ale media spekulują, że papież z polskim hierarchą rozmawiali między innymi o wyznaczeniu terminu kanonizacji Jana Pawła II.

Przed wizytą w Watykanie kardynał Dziwisz przebywał w Mesynie na Sycylii, gdzie świętowano 25. rocznicę wizyty Jana Pawła II. Włoskie media odnotowały przy tej okazji wypowiedź kardynała Dziwisza w Messynie. Wyraził on nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego będzie miała miejsce jeszcze w październiku bieżącego roku. Dodał, że proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń.
Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta- powiedział w Messynie kardynał Stanisław Dziwisz.
Informacja o tym, że proces kanonizacyjny został zakończony, to nowość. Aby Jan Paweł II został ogłoszony świętym, konieczne było uznanie cudu wyzdrowienia, przypisywanego jego wstawiennictwu, a niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia.

Na przełomie czerwca i lipca kardynał Angelo Amato - prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych ma się udać na audiencję do Ojca Świętego Franciszka, podczas której przedstawi wyniki trzech głosowań oraz zreferuje przebieg procesu kanonizacyjnego. o uznaniu cudu, papież Franciszek podejmie decyzję o kanonizacji bł. Jana Pawła II i wyznaczy termin Mszy św. kanonizacyjnej.
Mamy nadzieję,  że kanonizacja błogosławionego Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy to papieżowi Franciszkowi - mówił podczas pobytu na Sycylii kardynał Stanisław Dziwisz.
Nieoficjalnie wiadomo, że wybrany został przypadek uzdrowienia dojrzałej kobiety nieznanej narodowości. Z jakiej choroby - nie wiadomo.

W tej sytuacji pozostaje już tylko wyznaczenie daty kanonizacji. Czy nastąpi to jeszcze w tym roku? Od dawna wiadomo, że na październikowy termin kanonizacji nalega strona polska. W tym miesiącu zazwyczaj odbywają się msze kanonizacyjne.

Ponadto kanonizacja przypadłaby w 35. rocznicę wyboru Karola Wojtyły. Coraz więcej mówi się, że kanonizacja miałaby nastąpić w niedzielę 20 października, to jest w niedziele między 16 października rocznicą wyboru Jana Pawła II, a 22 października, kiedy to w Kościele obchodzi się liturgiczne wspomnienie błogosławionego.

Na wyniesienie Ojca Świętego Jana Pawła II do chwały ołtarzy czekają z dużą nadzieją jego rodacy z Wadowic. Dla miasta sama kanonizacja będzie dużym wydarzeniem. Właśnie na październik zapowiadane jest uruchomienie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, w mieście odnowiono rynek, trwa przebudowa ulicy Kościelnej, przy której stoi dom Wojtyłów.

Wadowice spodziewają się, że kanonizacja spowoduje ponowny wzrost zainteresowania wśród turystów i pielgrzymów osobą papieża Polaka, a tym samym jego rodzinnym miastem.
Będzie to wielkie, historyczne wydarzenie, na które czeka cały chrześcijański świat, które dla nas Polaków ma znaczenie szczególne, ponieważ nauczanie bł. Jana Pawła II zmieniło oblicze tej ziemi. Ludzie odzyskali wolność i godność, a nasza Ojczyzna niepodległość. Kanonizacja Jana Pawła II, Patrona Wadowic otworzy nowy rozdział w historii naszego miasta - twierdzi Stanisław Kotarba, rzecznik samorządu miejskiego w Wadowicach.
(mp), (ks)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (24)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Lewicę szlag trafia komentuje +2
Komuchów można rozpoznać po kłamstwach, które są ich specjalnością.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2013
... Lewicę szlag trafia komentuje +2
Najwięcej nas kosztuje lewica, która razem z sowietami niszczyła Polskę przez pół wieku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2013
... Ks komentuje +3
To nie chodzi o brak tolerancji, tylko że bardzo drogo kosztuje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2013

Niektóre lewackie komentarze, aż kipią od nienawiści i wściekłości.

Nie mogę zrozumieć przedstawicieli skrajnej lewicy, że z jednej strony są niezwykle tolerancyjni wobec homoseksualizmu i są za związkami partnerskimi oraz legalizacją marihuany i narkotyków, a z drugiej strony są tak bardzo krytyczni wobec kościoła i ludzi katolików.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2013
... Nie chcesz, nie wierz! komentuje +4
ogłoszenie świętym nie jest dla Boga , ale dla nas m.in. dla ciebie abyś się opamiętał w wypisywaniem bzdur. Ochrzczony,bierzmowany a na starość tak zgłupiał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2013
... budyn komentuje +13
ogłosi w 4752 roku a dziwisz bedzie musiał poczekac ze zbytem pamiatek po lolku ktorych ma całe kartony

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2013
Nawet wobec tak wielkiej historycznej chwili, lewicowi politykierzy rzucający paskudne komentarze i obraźliwe przycinki. Nie potrafią uszanować Wadowic i Jana Pawła II.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2013
... Plaski komentuje +3
Największym wydarzeniem będzie poszukiwanie wszystkiego co ma wspólnego z Karolem Wojtyłą. Już ta informacja przebija wartości aukcyjne takich przedmiotów przynajmniej 10-krotnie. A co będzie kiedy zostanie świętym? Brodaty będzie wiedział, ze żyje. I wcale nie będzie mu przeszkadzała w tym przyjaźń papieża z Pinoczetem. Będzie się śmiał pełnymi ustami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2013
... Młody_skinhead komentuje +14
W Wadowicach urodził się i żył min Godwin Brumowski , najlepszy z asów lotnictwa Austro - Węgier podczas I wś to dopiero postać i historia , gdzie o tym można się dowiedzieć ? Więc czemu wciąż czytam i słucham o tych samych postaciach ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
Gładysz posługujący się pseudo: dziadunio wypisuje skandaliczne bzdury.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
@Wadowice są najładniejsze - oczywiście, że to wszystko było za papieża, nawet ta sama kelnerka, a i wszystkie kremówki wówczas upieczono i takie są świezutkie!. No cud, qrde, cud!
Dodam tyz, ze i caryca beła, cygon z huty beł, podeśwa z choczni beł, skunks beł, statyw beł, no syćkie beły jeno nie beło Lolka, uciykł z tego zadoopia jak najpryndzyj, cuł co tu bydzie - bajzel, sodomia i gomoria!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... dziadunio komentuje +10
Fiksacja Dziwisza na punkcie kanonizacji robi się po prostu żałosna. Ten gość nie potrafi mówić absolutnie o niczym innym.

Jeżeli w oczach swojego Boga Jan Paweł II zasługiwał na zbawienie już teraz, przed wszystkimi innymi oraz ostatecznym sądem - to jest świętym od dnia śmierci. Jeżeli nie - cóż - żadna ziemska procedura nic na to nie poradzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... j23 komentuje +13
,, otworzy nowy rozdział w historii naszego miasta - twierdzi Stanisław Kotarba rzecznik samorządu miejskiego w Wadowicach " - i nie tylko to wydarzenie tak oczekiwane otworzy nowy rozdział historii Papieskiego Miasta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... jjas komentuje +9
dzięki temu interes papieski kręci się dalej. brawo ! to szansa na dalsze pieniążki od turystów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... urzędników można pytać komentuje +20
więc pytam kto pojedzie do WATYKANU proszę podać listę i na czyj koszt jeśli taki wyjazd będzie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... terapeuta komentuje +7
Świetnie ! ....................to postawi na nogi całe WADOWICE i górskie okolice. Żegnaj kryzysie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... oj komentuje +14
Nareszcie!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... Wadowice są najładniejsze komentuje +18
Przyjechałem z rodziną do Wadowic i jestem zachwycony pięknem tego miasta. Zjedliśmy kremówki w kawiarni na rynku pod parasolami i niezłą porcję lodów. Nie wiem czy te ogródki restauracyjne były w czasach papieża?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... mgr komentuje +15
Burmistrz już liczy ile zarobi an turystach!!!! Precz z takimi wąłdzami

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... mgr komentuje +12
to wadowice beda jak rzym, wiecznie goracy!!!! heheheh

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... Symboliczne zdjęcie komentuje +12
Podoba mi się zamieszczone zdjęcie Kardynała Dziwisza na tle naszej bazyliki i portretu bł. Jana Pawła II.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
... Jestem szczęśliwy komentuje +1
Karol Wojtyła bierzmował mnie i bardzo się cieszę, że teraz zostanie Świętym.
Już teraz modlę się do Jana Pawła II.
Zawsze mogę liczyć na jego wsparcie duchowe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
Czy w Watykanie, czy w Krakowie, czy w Wadowicach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
To wspaniała wiadomość!


Kanonizacja naszego Rodaka i jednocześnie PATRONA WADOWIC będzie największym wydarzeniem w historii naszego miasta.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był