Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tylko krok do beatyfikacji papieża

Email Drukuj
Dekret o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II papież Benedykt XVI ma otrzymać do podpisu w sobotę – podała agencja Ansa. Jeśli doniesienia agencji potwierdzą się, oznacza to, że zakończy się cały formalny proces beatyfikacyjny papieża z Wadowic.Włoska agencja informacyjna zaskoczyła w środę (12.01) nową informacją w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II. Szybkie tempo, w jakim w ciągu kilku tygodni zakończono w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych prace nad cudem, potrzebnym do beatyfikacji Jana Pawła II, wskazuje na to, że dekret o jego uznaniu zostanie ogłoszony już wkrótce – piszą włoscy dziennikarze.

Agencja podała w środę, że komisja kardynałów i biskupów w tej watykańskiej kongregacji zaaprobowała wybrany do beatyfikacji cud uzdrowienia francuskiej zakonnicy z zaawansowanej choroby Parkinsona, niewytłumaczalnego z punktu widzenia medycyny.

To ostatnie, wymagane przez procedury kanoniczne prace procesu beatyfikacyjnego. Przygotowywany obecnie w kongregacji dekret o uznaniu cudu zostanie przekazany Benedyktowi XVI do akceptacji przez prefekta kongregacji kardynała Angelo Amato.

Włoska agencja Ansa zorientowana w źródłach kościelnych sugeruje, że papież otrzyma ten dekret niebawem, już w tę sobotę (15.01) i wkrótce można spodziewać się jego promulgacji, czyli oficjalnego ogłoszenia przez Watykan. Wtedy pozostanie już tylko wyznaczenie daty beatyfikacji Jana Pawła II w Watykanie.

Na razie nie wskazuje się żadnego terminu, a wszystkie daty podawane przez media są wyłącznie spekulacjami.
Mimo znacznego przyspieszenia prac w ostatnim czasie wskazywany wcześniej kwietniowy termin beatyfikacji wydaje się, z przyczyn organizacyjnych, raczej mało prawdopodobny. Bardziej możliwa jest beatyfikacja w maju lub w październiku - czytamy z kolei w środę (13.01) w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.
Beatyfikacja Jana Pawła II będzie niechybie dużym wydarzeniem również u nas, w Wadowicach. Jak zapewniała niedawno burmistrz  Ewa Filipiak, miasto przygotowane będzie na duże zgromadzenie pielgrzymów i wiernych w każdej chwili.

Z pewnością w dniu beatyfikacji odbędą się w Wadowicach jakieś uroczystości, ale na razie nikt nie precyzuje, co to tak naprawdę będzie. Miejscem zgromadzenia pielgrzymów ma być tradycyjnie rynek, który w tym momencie jest w dużym remoncie.

Niedawno firma Mostostal Warszawa przyspieszyła prace nad jego rewitalizacją. Część rynku uda się być może przygotować na przyjęcie dużej liczby pielgrzymów w dniu beatyfikacji papieża z Wadowic, gdyby doszło do tego  w którymś z tegorocznych terminów.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był