Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

O szczęściu na Groniu Jana Pawła II

Email Drukuj
Tak jest co roku. 1 stycznia na Groniu Jana Pawła II spotkali się w samo południe turyści, pielgrzymi i miłośnicy gór. Kiedyś w tutejszej kaplicy organizowano pasterki, dziś są msze noworoczne. To jedyne takie spotkanie na górskim szlaku w naszym regionie.W Nowy Rok nie mogło ich zabraknąć na Groniu Jana Pawła II obok szczytu Leskowca. Kiedyś przychodzili tutaj na pasterki. Teraz co roku wierni, turyści beskidzkich szlaków wybierają się w długą górską wycieczkę, na noworoczną mszę świętą w Kaplicy Ludzi Gór. Wytrwałości kondycji i im nie brakuje.

W zimowej scenerii łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy, składali sobie życzenia. W sobotę (1.01) w południe nabożeństwo dla turystów odprawił w kaplicy ks. Grzegorz Gruszecki. Ojciec duchowny krakowskiego seminarium mówił podczas homilii o chrześcijańskim rozumieniu szczęścia.
Szczęśliwym jest ten, kto jest blisko Boga. W tych trudnych czasach można być szczęśliwym, dążąc, by być jak najbliżej Boga mówił ksiądz.Wraz z wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mszę celebrował duszpasterz przewodników turystycznych w archidiecezji katowickiej ks. Piotr Wenzel.
Na szczyt dotarło także dwóch kleryków krakowskiego seminarium. Wierni modlili się o rychłe wyniesienie papieża Jana Pawła II na ołtarze.

Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię polskiego papieża. Kaplicę zbudowano z inicjatywy mieszkańców Danuty i Stefana Jakubowskich jako dar dla Jana Pawła II na jego 75. urodziny. We wrześniu 1995 roku kaplicę poświęcił biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(Kp)
Foto: Antoni Kramarz
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był