Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dożynki na Dzwonku. Przyszło sto osób

Email Drukuj
Wadowice raczej z święta dożynkowego nie słyną. Stary zwyczaj poświęcenia darów ziemi i plonów ze żniw dawno już u nas zaginął. Jedynie na Dzwonku rolnicy z Gorzenia, Zawadki i Chobotu pielęgnują jeszcze tradycję.


Mieszkańcy okolicznych wsi Gorzenia Dolnego, Gorzenia Górnego, Zawadki i Chobotu zorganizowali jak co roku święto dożynkowe w ostatnią niedzielę sierpnia (29.08). Tym razem na miejsce dożynek wybrano kaplicę na Dzwonku w Gorzeniu Dolnym.

Całość przygotowała rada sołecka wioski pod sprawnym nadzorem miejscowego sołtysa – Jadwigi Paździory. W mszy świętej dożynkowej, którą odprawił w niedzielne południe proboszcz parafii św. Piotra Apostoła ks. prałat Tadeusz Kasperek, uczestniczyło ponad 100 mieszkańców okolicznych wiosek jak i Wadowic.

„Każdy z nas musi na co dzień okrywać swoje życiowe zadanie” – podkreślał ks. Kasperek w swojej homilii. „Dziękujemy za płody ziemi, jesteśmy wdzięczni za prace ludziom którzy przygotowują nam żywność, dziękujemy rolnikom, pszczelarzom, piekarzom ,a także i sprzedawcy od którego codziennie kupujemy żywność.(…) Niech każdy z nas ma szacunek do chleba” - mówił w słowie dziękczynnym do rolników proboszcz wadowickiej parafii.

Mieszkańcy Gorzenia Dolnego w ofierze przynieśli dary za plony i owoce prac tego sezonu. Uczestnikami koncelebry byli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzeniu Dolnym oraz reprezentacja pszczelarzy z Związku Pszczelarzy w Wadowicach.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(Sg)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był