c35aa712ed3c51d0a7893acf7a856fba.html Więcej pomocy dydaktycznych dla szkół

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Więcej pomocy dydaktycznych dla szkół

Email Drukuj
W polskiej oświecie istnieje coś takiego jak 0,4 procent rezerwy subwencji. Ta magiczna wartość to dla niektórych szkół możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy na doposażenie. W tym roku takie pieniądze otrzyma gmina Wadowice, Stryszów, Lanckorona i Wieprz.


Gminy będące organami prowadzącymi lub dotującymi szkoły podstawowe i gimnazja mogą korzystać z tak zwanej 0,4 % rezerwy subwencji. Każdego roku to okazja dla szkół by podreperować swój budżet i dokupić potrzebne materiały edukacyjne. Oprócz rutynowych kryteriów przyznawania dotacji w tym roku było także kryterium zwiększającej się liczby uczniów w szkołach.
W kwocie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2014 uwzględniono środki na wzrost o 3,1 % liczby uczniów szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży oraz liczby uczniów ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Resort edukacji rozdzielał swoje pieniądze na różne cele, m.in. na pomoc w usuwaniu skutków zdarzeń losowych, dofinansowanie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń dydaktycznych w nowo wybudowanych obiektach szkół i placówek oświatowych.

Najwięcej środków jednak przeznaczono na dofinansowania wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne świetlic szkolnych. I z takiej pomocy skorzystają także gminy w powiecie wadowickim. Według listy opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Lanckorona otrzyma 36 173 zł, Stryszów 40 000 zł, Wadowice 44 120 zł a Wieprz 20 000zł.

Jednocześnie z resorcie zapewniono, że cały czas trwają starania w Ministerstwie Finansów o dalsze zwiększenie środków subwencji oświatowej.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... lul komentuje +1
macie nie kupować tych durnych tablic elektronicznych czy czegoś takiego dla gimnazjum i liceum bo nikt z nich prawie nie korzysta żeby się czasem nie zepsuły -,-

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był