22cb504de6ceeb3142927cbed53a0501.html Harcerze uczczą ważne daty. Każdy może się przyłączyć do świętowania

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Harcerze uczczą ważne daty. Każdy może się przyłączyć do świętowania

Email Drukuj
Harcerze uczczą dwie ważne rocznice - 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego oraz święta 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej, a także 100 -lecie wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do zaboru rosyjskiego. Każdy może się przyłączyć.


Zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich członków drużyn i gromad zuchowych Hufca Ziemi Wadowickiej oraz osoby indywidualne - zapraszają do uczczenia historycznych dat wadowiccy harcerze.
Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP wraz z Urzędem Miejskim w Wadowicach planują bowiem upamiętnienie 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz święta 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej , a także upamiętnienie 100-lecia wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do zaboru rosyjskiego.

Harcerze chcą też przypomnieć o udziale w Powstaniu, w 1944 roku, dzieci i młodzieży, harcerzy Szarych Szeregów. Szczególnym celem będzie też zainteresowanie dzieci i młodzieży historią Polski oraz przekazanie młodemu pokoleniu etosu i idei czynu niepodległościowego Armii Krajowej, Szarych Szeregów i innych organizacji niepodległościowych.

W tym roku, wzorem propozycji programowej Muzeum Powstania Warszawskiego, młodzi druhowie zachęcają drużyny i indywidualnych uczestników do zabawy pod nazwą „Klisza z powstania”.

Swego rodzaju zabawa rozpocznie się w piątek (1.08) już o godzinie 10.00 i potrwa do 13.00. Polegać ona będzie na wykonaniu fotografii na wadowickim rynku, która przypominać będzie o powstaniu i przypadającej rocznicy (może to być zdjęcie reportażowe, obiekt w ruchu, portret, detal itp.). Na rynku poruszać się będą rekonstruktorzy, będzie ustawiona powstańcza barykada, co zapewne ułatwi wykonanie zdjęć i je uatrakcyjni.
Prosimy, aby sami uczestnicy stawili się w strojach z epoki lub mundurach harcerskich. Oczywiście niezbędny jest aparat fotograficzny (może być w telefonie). Zdjęcia w ilości maksymalnie 6 sztuk należy następnie przesyłać do 4.08.2014 r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zostaną one umieszczone na stronie internetowej hufca, a najlepsze, wyłonione przez Komendę Hufca, zostanie nagrodzone nagrodą rzeczową. Przesyłając zdjęcia autor wyraża jednocześnie zgodę na jego przetwarzanie i publikację - informują w hufcu.
Jak zapowiadają harcerze dodatkowo każdy napotkany mieszkaniec Wadowic, a także turysta, otrzyma okolicznościową kartkę z kalendarza z piosenkami powstańczymi, naklejkę lub pocztówkę.

Także w piątek (1.08) o godzinie 12.00 harcerze wystawią wartę honorową przy tablicy poświęconej 12 P.P. Ziemi Wadowickiej i 12 P.P. Armii Krajowej umieszczonej na Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym miejscu nastąpi także uroczyste złożenie kwiatów.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... .... komentuje +0
Harcerze rozdawali tylko ulotki w których były informacje co sie działo 1i6 sierpnia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... Vis komentuje +7
Trochę dziwne to "świętowanie" rocznicy powstania warszawskiego.Za sprawą rządu londyńskiego zburzona została prawie połowa stolicy oraz wymordowano ok.200 tyś ludności cywilnej.Zróbcie sobie jeszcze festyn na Wenecji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był