01153955475cc05501f4e4d72b43d15f.html Matury najlepiej w powiecie wadowickim

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Matury najlepiej w powiecie wadowickim

Email Drukuj
Uczniowie z powiatu wadowickiego zdali matury lepiej niż wyniosła średnia zdawalność w naszym kraju. Aż 82 % maturzystów zaliczyło swój egzamin. Najlepiej poszło uczniom z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Wadowity. Tam wszyscy zdali maturę.


Powiat podsumował wyniki matur na swoim terenie. I okazało się, że naszym maturzystom poszło naprawdę dobrze. W 2014 r. liceum ogólnokształcące oraz technikum ukończyło w powiecie wadowickim 1266 uczniów. Do egzaminu maturalnego przystąpiło łącznie 1226 uczniów, czyli 96%. Maturę zdało 1008 uczniów, czyli 82%.

Zdawalność egzaminu maturalnego w powiecie wadowickim była lepsza niż średnia ogólnopolska. Warto tutaj wspomnieć, że nasi maturzyści byli lepsi niż ci w powiecie suskim, oświęcimskim a nawet krakowskim i samym mieście Krakowie.

Najlepiej w tym rankingu wypadło Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity w Wadowicach. Tam 100 % maturzystów zdało swój egzamin. Dobrze wypadły też LO w ZS Nr 3 w Wadowicach (96%), LO w Andrychowie (97%) oraz w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej (89%).

Do egzaminu poprawkowego w sierpniu może przystąpić 171 uczniów tj. 14% zdających, natomiast 47 uczniów może przystąpić ponownie do matury w całości, albowiem nie zdali oni dwóch lub więcej przedmiotów.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... furtka komentuje +2
eeeeeee interesuję się tym tematem i rzeczywiście starostwo podało, że wszscy uczniowie, czyli 172, którzy przystapili do matury , zdali. czyżby kłamali? Żeby lepiej wyjść?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 07 - 2014
... gimpelowicz komentuje +8
jedna osoba z gimpla nie zdala przeciez.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 07 - 2014
... Observer komentuje +8
Jak można pisać, że "najlepiej" - po prostu powyżej średniej, co nie znaczy, że "najlepiej" - tytuł wprowadza w błąd i stanowi przekłamanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był