67ee0d2b65ecb4483da3f5bbdc5e077a.html Nie zapominają o maluchach. Budują im place zabaw

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Nie zapominają o maluchach. Budują im place zabaw

Email Drukuj
W tej gminie inwestują w place zabawach. Kalwaria Zebrzydowska wyda pieniądze na kolejne dwa miejsca rekreacyjne dla maluchów. Nowe place powstaną w Przytkowicach i Podolanach. Wcześniej udało się wybudować cztery inne obiekty.


W Kalwarii Zebrzydowskiej nie zapominają o maluchach. Podczas wakacji samorząd wybuduje dwa duże place zabawa dla dzieci w Przytkowicach i Podolanach.

Burmistrz Zbigniew Stradomski zdecydował, że gdy we wrześniu dzieci wrócą do szkoły miejsca zabaw dla dzieci mają już być w pełni gotowe. Jest szansa jednak, że inwestycje zakończą się jeszcze wcześniej, w połowie sierpnia.

Place staną na terenach miejscowych szkół, bo władze lokalne otrzymały na inwestycje dotacje w ramach rządowego programu Radosna Szkoła. Każdy z nich kosztować będzie ponad 119 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w gminie uruchomiono już trzy takie nowe place zabaw z tego samego programu. Obiekty powstały przy szkołach w Zebrzydowicach, Zarzycach Wielkich i Barwałdzie Górnym.

Gmina pozyskała na nie łączne dofinansowanie w wysokości 191 550 zł. Oprócz tego udało się uruchomić siłownię na powietrzu na terenie ośrodka sportowego przy Orliku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Ale111 komentuje +0
A w Lanckoronie nawet dzieciaki zwykłej huśtawki nie mają.... o placu zabaw nawet nie wspomnę :( Przy szkole boisko i plac rekreacyjny są w takim stanie, że można na nich znaleźć tylko chwasty i kamienie. Nawet Jastrzębia ma lepsze warunki do spędzania przez dzieci i dorosłych aktywnie wolnego czasu niż "osławiona" w prasie i innych mediach Lanckorona :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2014
... KOZI komentuje +1
Witam

Burmistrz zdecydował?
Znowu pojawia się stronniczość, zdecydowała rada miasta i gminy kalwaria drogi nadawco. Proszę pisać prawdę i po raz kolejny nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Znów bowiem pojawia się stronniczość w artykule : można odnieść wrażenie że to wszystko zasługa burmistrza a tak nie jest! Czyżby zaczęła się kampania wyborcza?
Czyżby burmistrz czuł że nie wygra?
pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był