dc3dce687e95a977d0b15802e348012f.html Wadowice i Marktl wymieniają się młodzieżą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice i Marktl wymieniają się młodzieżą

Email Drukuj
Młodzież z Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Wadowicach uczestniczyła w wymianie pozaszkolnej w Marktl am Inn. 35 uczniów spędziło tam kilka niezapomnianych dni. Niemieccy koledzy przygotowali dla naszych uczniów wiele atrakcji.Marktl dzięki staraniu burmistrz Wadowic Ewy Filipiak jest od 2006 roku miastem partnerskim gminy Wadowice i właśnie dzięki tej współpracy organizowane są wymiany młodzieży naprzemiennie od kilku już lat.

W jednym roku młodzież z Marktl przyjeżdża do nas, w następnym roku nasi uczniowie jadą do Bawarii, a wszystko po to, by nawiązywać nowe i pogłębiać istniejące już kontakty, kształtować postawę obywatelską, poznawać nową kulturę.

Takie wyjazdy służą również rozwojowi umiejętności pracy w grupie, pomagają łamać stereotypy, pozwalają spojrzeć dokładniej na inną kulturę i życie społeczne w innych krajach europejskich oraz poprawić znajomość języków obcych.

W ramach tegorocznej wymiany młodzieży, nasi uczniowie spędzili w Niemczech pięć dni w terminie od 18 do 22 czerwca. W tym czasie zwiedzili Marktl oraz Burghausen, uczestniczyli w zajęciach sportowych, w uroczystej procesji Bożego Ciała, w wieczorze polsko-bawarskim oraz w ognisku zorganizowanym w gospodarstwie Schusterbauernhof. Łącznie do Marktl pojechało 40 osób (35 uczniów i 5 opiekunów).

Gmina Wadowice dzięki złożonemu i zakwalifikowanemu wnioskowi otrzymała dofinansowanie na realizację tego projektu z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

(Ph)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ZŁY komentuje +0
POSZUKIWANI , ŻYWI LUB MARTW I!!!!!!!!!!!!!!!!
KTO ZNISZCZYŁ KABLE INTERNETOWE W SPYTKOWICACH!?
CZEKAM NA INFORMACJE O TYCH GNOJKACH .
GWARANTUJE ANONIMOWOŚĆ


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... Zuz... komentuje +3
Cudowna wycieczka,wspaniali Niemcy ! Zgotowali nam niezapomniane wrażenia i ugościli jak prawdziwi przyjaciele. Szkoda, że tylko raz można tam wyjechać za darmo. Dziękujemy wszystkim organizatorom i opiekunom, że mogliśmy zobaczyć kawał wielkiego i innego świata, świata poukładanego, bezstresowego i przyjaznego. Zupełnie innego niż Polska.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
... asdaas komentuje +1
SLICZNIE WIKTORIA!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
... aaaa komentuje +3
blondynka ze zdjęcia, normalmie się zakochałem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był