dd25f45e77a8b25129762005da57f382.html Te szkoły promują bezpieczeństwo

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Te szkoły promują bezpieczeństwo

Email Drukuj
Celem tego projektu jest promocja oraz działania na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Od ponad 10 lat szkoły z powiatu wadowickiego przyłączają się do tak zwanej Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Jest ich już siedemnaście.


W środę (25.06) w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „LIDER PROJEKTU” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Z rąk komendanta powiatowej policji insp. Waldemara Krężla delegacje Gimnazjum nr 1 w Andrychowie oraz Gimnazjum nr 2 w Andrychowie odebrały wyróżnienia.

Przypomnijmy, że szkoły te w 2006 r. otrzymały certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” zajmując bardzo wysokie lokaty w województwie. Wyróżnione placówki od 2005 roku realizują szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na swoim terenie.

Warto również wspomnieć, iż od momentu wdrażania Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w województwie małopolskim tj. od 2005 roku do projektu przystąpiło aż 17 szkół z terenu powiatu wadowickiego. Oprócz wyżej wyróżnionych szkół są to również: ZSP nr 1 w Wadowicach , ZSP nr 2 w Wadowicach, ZSP nr 3 w Wadowicach, ZSS w Sułkowicach Bolęcinie, Gimnazjum w Tomicach, SP nr 2 w Andrychowie, ZSP w Wysokiej, ZSS w Inwałdzie, ZSP nr 1 w Choczni, ZSP nr 1 w Choczni, ZS nr 1 w Wadowicach, ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, ZS nr 3 w Wadowicach, ZSP we Frydrychowicach oraz ZSS w Roczynach.

Szkoły naszego powiatu zajmują od lat czołowe lokaty w województwie, jako te szczególnie dbające o bezpieczeństwo.
Serdecznie gratulujemy laureatom certyfikatów i dziękujemy za zaangażowanie w promowaniu bezpieczeństwa oraz wspaniałą współpracę z dyrekcjami i pedagogami tychże szkół - mówią przedstawiciele policji.
(kp), EGW
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +3
Jakie bezpieczeństwo w szkole ?
Pokolenie JP II, religia w szkole, księża i katecheci.
Za komuny po prostu było bezpiecznie.
To co się zmieniło ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... Obserwatorek komentuje +7
Nie będę się wypowiadał na temat bezpieczeństwa szkół do których nie uczęszczałem,
ani szkół o których nie mam zielonego pojęcia.
Tak się jednak składa,że jestem,bądź też byłem niejako związany z ZS nr 3 w Wadowicach "ekonomik" (ZS nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach).
Starania się o certyfikat "szkoły promującej bezpieczeństwo" to moim zdaniem jakiś absurd.
Bowiem wielokrotnie na terenie tej szkoły dochodziło do aktów przemocy między uczniami oczywiście,czy choćby różnego rodzaju przestępstw,typu kradzieże itd.
Oczywiście nikt głośno o tym nie mówił,jednak wiem coś na ten temat...
W żadnym wypadku nie jest to bezpieczna szkoła !
A skoro już o tym mowa to pragnę wspomnieć,że palenie papierosów w toaletach raczej nie przyczynia się do bezpieczeństwa uczniów,o nauczycielach i personelu nie wspomnę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... arik komentuje +1
Smiech na sali!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... exelo komentuje +5
Co do szkoły numer 4 w Wadowicach nie jestem pewien tego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był