b5d5cec28e78da6c04a63439ceeaec83.html Najlepsi uczniowie dostali stypendia

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Najlepsi uczniowie dostali stypendia

Email Drukuj
Uczniowie podstawówek i gimnazjów otrzymali stypendia i nagrody za dobre wyniki w nauce i reprezentowanie gminy na ogólnopolskich konkursach. Burmistrz Ewa Filipiak nagrodziła 34 uczniów. Najlepszy z nich dostał  1500 złotych.Michał Wyka jest uczniem trzeciej klasy Gimnazjum w Wysokiej. Przez ostatnie trzy lata dobrze wykorzystał czas w szkole. Teraz może myśleć o swojej przyszłości. Od września rozpocznie naukę w prestiżowym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Krakowie , najlepszym w Małopolsce.

Aby otrzymać nagrodę pieniężną od Rady Miejskiej - stypendium w wysokości 1500 złotych - musiał ciężko popracować. Nie wystarczyła wysoka średnia ocen. Gimnazjalista jest laureatem i finalistą trzech olimpiad informatycznej, chemicznej i biologicznej. Michał jest bez wątpienia najlepszym uczniem w gminie i dlatego przyznano mu najwyższe stypendium.

We wtorek (24.06) samorząd Wadowic przyznała stypendia i nagrody rzeczowe 34 uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Wielu z nich to laureaci kilku konkursów przedmiotowych. Najlepsi uczniowie otrzymywali stypendia w wysokości 1500, 1000 i 600 złotych.

W sumie na nagrody naukowe Rada Miejska przeznaczyła w tym roku 14 tysięcy złotych. Dla pozostałych, wyróżnionych za wyniki w nauce, przygotowano nagrody rzeczowe i stypendia w wysokości 100 zł. Podziękowania i dyplomy otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursów i olimpiad.

Wszystkich zaproszono do Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie czeki pieniężne i nagrody rzeczowe wręczyli im burmistrz Ewa Filipiak, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Szczur i Stanisława Wodyńska oraz radni z komisji oświaty.

Przyznawanie nagród dla najlepszych uczniów Rada Miejska w Wadowicach praktykuje już od trzynastu lat. Radni z komisji oświaty wybierają najlepszych spośród kandydatów przedstawionych im przez szkoły.

W tym roku nagrody naukowe i wyróżnienia od Rady Miejskiej otrzymali uczniowie szkół podstawowych: Piotr Pena (Sz.P. nr 5 w Wadowicach) , Aleksandra Soboń (Sz. P. nr ), Piotr Wolanin (Sz. P. nr 1 w Choczni), Szymon Tomczak - (Sz. P. nr 1), Michał Kwiatkowski (Sz. P. nr 1 ), Martyna Hombesch (Sz. P. nr 1), Mateusz Godlewski (Sz. P. nr 1), Lidia Janicka (Sz.P. nr 1), Mikołaj Pacek (Sz. P. nr 2), Joanna Skrzypczak (Sz. P. nr 1), Marcin Skrzypczak (Sz. P. nr 1), Kinga Wądrzyk (Sz. P. nr w Choczni).

W grupie gimnazjalistów znaleźli się: Michał Wyka (Gimnazjum w Wysokiej), Krzysztof Brańka (Gimnazjum nr 1 w Wadowicach), Joanna Grabowska - (Gimnazjum nr 1 w Wadowicach), Małgorzata Frączek (Gimnazjum nr 1 w Wadowicach), Maria Bednarczyk (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Weronika Guzik (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Patrycja Tomczak - (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Piotr Oleksy (Gimnazjum w Kleczy Dolnej), Magdalena Mirocha (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Wiktoria Orzechowska (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Emila Bernaś (Gimnazjum nr 3 w Wadowicach), Aleksandra Baranowska ( Gimnazjum nr 1 w Wadowicach), Michał Borończyk (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Natalia Drzazga (Gimnazjum w Wysokiej), Sandra Giermańska (Gimnazjum nr 3 w Wadowicach), Joanna Hankus (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Paulina Kraus (Gimnazjum SPSK w Ponikwi), Magdalena Mąsior (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Natalia Zygmunt (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach), Katarzyna Rojek (Gimnazjum nr 3 w Wadowicach), Marcin Serwin (Gimnazjum w Kleczy Dolnej), Katarzyna Szczurek (Gimnazjum nr 1 w Wadowicach).

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... niełuk komentuje +3
drogi komentatorze "znaffza" zupelnie nie rozumiem Twojej pyskówki nie do mojego komentarza ale do mojej Osoby. Skad Ty mozesz cokolwiek o mnie wiedziec?
Czy ja napisalem ze ktos cos nieslusznie dostal????!!!! Pisze tutaj ze nie kazdy ma talent do nauki, niektórzy maja talent do robory!
....."dla takich jak Ty roszczeniowych leni."- oj tutaj osóbko bardzo bys sie zdziwila. Tak poza tym jestem zdania ze robote trzeba szanowac, ale tez i siebie trzeba w tej robocie szanowac.
Dziekuje, pozdrawiam ludzi ktorzy narzucają innym swoje zdanie:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... mppp komentuje +1
Dziękuję za nieopublikowanie mojego komentarza...
Cały ten serwis schodzi na psy. 'Niełuk' jesteś debilem, to się nazywa selekcja naturalna. Słabsi odpadają na starcie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... Zefir1 komentuje +1
A dlaczego nie ma nauczycieli prowadzących, tej młodzieży tylko pani Dyrektor jest.Coś niedobrego się zaczyna w tej szkole.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... kajall komentuje +2
Brawo dla SP1 Wadowice !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... Zefir1 komentuje +1
A co to za figura stoi przy pani burmistrz ,czy aby to nie kandydatka na burmistrz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... znaffza komentuje +6
Do " niełuk"
Reprezentujesz typowo roszczeniową postawę wobec świata, nic nie robić, być matołem, nierobem i jeszcze domagać się za to nagrody. Kpina! Może zamiast żalić się na forum weż się do nauki lub pracy, tym sposobem osiągniesz jakiś sukces. Laureaci zapracowali na nagrody godzinami nauki i wyrzeczeń nic im samo z nieba nie spadło!
W przyszłości pewnie znajdą dobrą pracę zaczną nieżle zarabiać płacić podatki z których duża część zamiast iść na rozwój kraju pójdzie na zasiłki dla takich jak Ty roszczeniowych leni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2014
... rodzic laureata komentuje +3
czy tym razem pani burmistrz poinformowała dzieci iż ich rodzice muszą zapłacić podatek od nagród? bo w styczniu mogą zostać niemile zaskoczeni gdy trzeba będzie dopłacić do nagrody

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... arik komentuje +1
Co za mutanty??? I tak bezrobotni bedziecie, na nic wam to stypendium!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... H&M komentuje +4
Gratuluję. Byłam dwa lata temu laureatką olimpiady biologicznej, wiec wiem, jak trzeba ciężko, ale z sukcesem sobie na to zasłużyć :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... niełuk komentuje +14
zastanawia mnie to od zawsze... mianowicie zawsze wspiera sie tych najlepszych uczniow. O tych slabych sie nie wspomina. Tylko problem w tym ze ten dobry uczen zawsze da sobie rade. Dobrym uczniom funduje sie stypendia kursy na prawo jazdy (C), kursy na koparki, itp.
Dobry uczen w przyszlosci nie bedzie pracowal na koparce, predzej ten gorszy- niec o nich trzeba myslec.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był