f0505c9c95c705437956ac7843d73ceb.html One wiedzą jak uratować życie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

One wiedzą jak uratować życie

Email Drukuj
Każdy może zostać ratownikiem i drużyny z gimnazjów powiatu wadowickiego udowodniły, że warto w nie inwestować. Okazuje się bowiem, że jest wielu młodych ludzi, którzy w jednym momencie poradziliby sobie z pierwszą pomocą. Najlepiej radzi sobie z tym Gimnazjum nr 2 z Wadowic.


W czwartek (22.05) w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach odbył się powiatowy IX finał turnieju „I ty możesz zostać ratownikiem” dla szkół gimnazjalnych, który zapoczątkowany został przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach. Jak mówią policjanci to była pierwsza taka inicjatywa lokalnej policji w kraju.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również propagowanie właściwych zachowań oraz podnoszenie świadomości i umiejętności niezbędnych do ratowania życia ludzkiego.

W finale powiatowym wzięło udział 10 najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach międzyszkolnych , które odbyły się na początku kwietnia. Rozgrywki rozpoczęły się testem wiedzy, drugim etapem zmagań finałowych drużyn były scenki sytuacyjne takie jak resuscytacja krążeniowo- oddechowa dziecka 7-letniego, utrata przytomności przez sędziego turnieju, udzielanie pomocy kobiecie, która upadła z drabiny, a następnie sztafeta 1-szej pomocy. Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani Mistrzowie powiatowego IX turnieju „I ty możesz zostać ratownikiem”.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Wadowicach w składzie:Julia Matuła, Dominika Lach, Natalia Pankiewicz, Paulina Mamcarczyk pod opieką Anny Kwaśniak. Srebrny medal zdobyła drużyna z Brodów z zawodnikami Agnieszką Gasińską, Zuzanną Lempart, Iwoną Pająk i Joanną Madejczyk, którymi opiekowały się Barbara Mazur i Iwona Niedzwiedź. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Andrychowie w składzie : Wiktoria Łabędzka, Karolina Karpińska, Martyna Pawłowska, Weronika Pochopień, pod opieką Jadwigi Malinki.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach, Region IPA Wadowice, PZU SA Wadowice, ING Bank Śląski w Wadowicach, Grupę Maspex, ZPC Skawa, Dinolandię w Inwałdzie, Park Miniatur/Warownia – w Inwałdzie, Czarny Groń w Rzykach, Kino Centrum w Wadowicach, TMT Wadowice.

Zwycięska drużyna z Gimnazjum nr 2 w Wadowicach od PZU Wadowice otrzymała nagrodę główną w postaci fantoma do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i a AED szkoleniowego. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani cennymi nagrodami w postaci sprzętu turystyczno-sportowego i elektronicznego.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(EGW)(kp)
Fot. KPP Wadowice
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... MrówkaWadowice komentuje +0
Dzielne dziewczyny . Taka młodzież to przyszłość . Serdecznie pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 05 - 2014
... martacz. komentuje +0
bardzo dobry pomysl. wielu ludzi nie potrafi zareagowac odpowiednio w sytuacji tego wymagajacej, a wystarczy tak niewiele by uratowac czyjes zycie. kilka minut decyduje o byc albo nie byc i to spoczywa w rekach osoby ratujacej, takze oby tak dalej - wiecej takich akcji by nie bac sie pomogac!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 05 - 2014
... Ryszard1999 komentuje +5
Ładne dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 05 - 2014
... znachor komentuje +5
a w ŁODZI to pies uratował staruszkę bo nie wpuścił pogotowia ratunkowego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 05 - 2014
... widz komentuje +9
Ten gościu na trzeciej focie ma strasznie uwidacznione co nieco :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... słabo komentuje +1
słabo mi !!!!!!!!!!!!! ufff kto mnie uratuje :-)

aż chciało by się zemdleć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... wolny człowiek komentuje +2
Jak zobaczę tą Panią z lewej to hm.................... zemdleję :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... Nick1995 komentuje +1
Natalka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... Cassanova komentuje +1
Dwie z lewej ok, reszta słaba

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... bet komentuje +15
Gratulacje! Pani Kwaśniak zawsze stworzy wspaniałą drużynę, niesamowity pedagog!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był