e2f80cec6e0988ac4768940c09d99f53.html Wadowicka dwójka najlepsza z matmy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowicka dwójka najlepsza z matmy

Email Drukuj
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 2 z Wadowic okazali się najlepsi w matematyce. Konkurs Matmax, czyli matematyka na maxa, zorganizował Zespół Szkół na 1 w Choczni. Do matematycznych łamigłówek stanęło 8 drużyn z całej gminy.


W piątek (16.05) po raz drugi zorganizowano Gminny Konkurs Matematyczny „MATMAX, czyli matematyka na max’a”. W Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Choczni do rozwiązywania matematycznych łamigłówek stanęło 8 drużyn.

Highslide JSKonkurowali ze sobą uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach, Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach, Publicznego Gimnazjum SPSK w Ponikwi, Publicznego Gimnazjum SPSK im. Świętej Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym, Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej, Zespołu Szkół Publicznych w Wysokiej oraz Zespołu Szkół nr 1 w Choczni.

Highslide JS
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III gimnazjum, szczególnie uzdolnionych i wykazujących zainteresowanie matematyką. Jak mówią organizatorzy celem konkursu było m.in. doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów, podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematycznej oraz pokazywanie piękna matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych zadań, a także motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zainteresowanym matematyką.

Uczniowie rozwiązywali zadania przez trzy godziny i po podsumowaniu wyników okazało się, że najlepsza jest drużyna z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 z Wadowic. Drugie miejsce zajęła wadowicka jedynka a po niej uplasowała się trójka. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem burmistrz Wadowic Ewy Filipiak.

Ksenia Wetula, (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... student komentuje +1
Kogo ja tu widzę panią Ewę Liszkę pozdrawiam serdecznie to jest dopiero nauczycielka która łapala miłą atmosferę w klasach i ukazywała że chemia nie jest taka trudna a wręcz fajna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... odwołanie komentuje +5
podobno Mastka chca odwołać juz
tzn w końcu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... felga komentuje +2
Olakak tak to szkoła z Kopernika. ZSP nr 2 w tym jest gimnazjum i podstawówka nr 5. Tak zawsze są dobrzy z matematyki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... Olakak komentuje +3
Zespół Szkół Publicznych nr 2 to Gimnazjum z Kopernika?. Bo podając tak nazwy szkół to jeden Bóg wie które to gimnazjum.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... Uiup komentuje +4
bardzo pozytywna szkoła ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był