abd0aec54200334358be2c88f5a31855.html Na twarzach maturzystów skupienie. Pierwszy dzień egzaminów

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Na twarzach maturzystów skupienie. Pierwszy dzień egzaminów

Email Drukuj
Rozpoczęły się matury. Jako pierwszy jak zwykle jest egzamin z języka polskiego, który punktualnie o 9:00 rozpoczęli pisać nasi maturzyści. Czy i tym razem uczniowie naszego powiatu będą najlepsi w województwie? Okaże się w czerwcu. Tymczasem przed nimi następne egzaminy.


Highslide JSPonad tysiąc osób przystąpiło w poniedziałek (5.05) do egzaminu dojrzałości w powiecie wadowickim. Abiturienci szkół ponadgimnazjalnych zasiedli w ławach egzaminacyjnych na długo przed egzaminem aby wysłuchać przewodniczących komisji, którzy wprowadzali ich w szczegóły nadchodzącego egzaminu.

Każdy z maturzystów jeszcze przed wejściem na salę musiał zostawić swój telefon komórkowy w sekretariacie. Nie było mowy także o ewentualnych maskotkach, ale o tym młodzi ludzie wiedzieli już wcześniej. Na twarzach maturzystów widać było skupienie. Pierwszym sprawdzianem będzie egzamin z języka polskiego, który rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00.

Uczniowie musieli opisać emocje towarzyszące żołnierzom w Potopie Henryka Sienkiewicza lub porównać opinie gospodarza i poety wobec poezji narodowej i ich poglądy na temat Polaków w Weselu Stanisława Wyspiańskiego.

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym potrwa 170 minut. Aby zdać, należy napisać na minimum 30 proc. wszystkich możliwych do zdobycia punktów. Arkusz maturalny z języka polskiego jest podzielony na dwie części. Pierwsza to czytanie ze zrozumieniem - maturzyści muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące umieszczonego w arkuszu tekstu. Za tę część można otrzymać maksymalnie 20 punktów. Druga część to pisanie własnego tekstu w związku z tekstem literackim zamieszczonym w arkuszu. Do wyboru są dwa tematy. Za wypracowanie można otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Jak co roku tuż przed maturą pojawiają się informacje o ewentualnych przeciekach tematów. Jednakże w tym roku Centralna Komisja Egzaminacyjna kategorycznie zaprzeczyła takiej możliwości informując , że komisja nie odnotowała żadnych włamań na serwery oraz przechwyceń arkuszy egzaminacyjnych.

We wtorek (6.05) maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki i języka łacińskiego, w środę (7.05) skupią się na języku angielskim, w czwartek (8.05) chętni będą zdawać język polski w wersji rozszerzonej oraz fizykę z astronomią, w piątek (9.05) natomiast czeka ich egzamin z matematyki w wersji rozszerzonej oraz wiedza o społeczeństwie. Egzaminy potrwają do 23 maja.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (17)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... nieznajomy komentuje +2
Pewnie chcesz, aby ciebie przygotowali potem do matury :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... Po zawodówce komentuje +2
Piszcie piszcie te matury, tylko bez ściagania i ściemniania. Potrzebuje uczciwych pracowników :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 05 - 2014
... arik komentuje +4
Nie kazdy sie nadaje na inzyniera, sa tez humaniści zauwaz to!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Kornel komentuje +1
Potrzeba po prostu inZynierow w Polsce. Wtedy masz pewną pracę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... ehh komentuje +4
"wogule" to masz racje lol

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... arik komentuje +3
Najwięcej do powiedzenia mają ci co matury wogule nie zdalali lub ją nie zdali!!! Dali by sobie siana!! Prawda jest taka ze w Polsce system szkolnictwa jest pokrecony ale takich mamy ministrów itp. A matura tak naprawde nic nie daje teraz nawet studia i mgr bo z takim bezrobociem jak w Polsce to chyba ulice sprzatac!!! Potrzeba nam zmiany włądzy , by mogli młodzi ludzie zajc odpowiednie stanowska a nie zmywaki na zachodzie!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Kartogram komentuje +10
Produkcja ludzi ze średnim wykształceniem, 30% to nawet koń uzyska, następnie jakaś śmieszna uczelnia prywatna i mamy wyprodukowanego człowieka z wyższym wykształceniem które w tych czasach nic nie znaczy. Powinny wrócić egzaminy na studia ! I matura przed którą każdy był w strachu i aby zdać należało posiadać wiedzę a nie zaznaczanie wg klucza. Edukacja zeszła na psy a świstek maturalny może mieć każdy bez większego wysiłku. Godne pogardy ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Zdzisek12345 komentuje +10
Do Artek:
Nie kompromituj się. "Czeba"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... artek komentuje +3
Czeba było opisac co sie dzieje na weselach spox bylem na wielu to zdam
jutro matematyka to tez zdam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... A.A. komentuje +3
30%
Hehehe...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... ehh komentuje +8
w porównaniu z maturą sprzed 10-15 lat, to owszem jest bardzo proste.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... zośka samośka komentuje +6
ehh - to nie wystarczy trzeba też umieć logicznie myśleć i wyciągać wnioski z czytanego tekstu, żeby dobrze zapamiętać sens całości. Co mi z tego że przeczytam - bo umiem- jak za chwilę zapomnę albo nie bedę umiał umięscić w przestrzeni literackiej? Hę? to nie takie proste jednak!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... ehh komentuje +7
prawda jest taka, że teraz aby zdać maturę wystarczy umieć czytać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Kozaczek komentuje +6
ale jesteście beznadziejni zamiast dodawać otuchy naszemu kwiatu młodziezy to wy psioczycie. zreszta to typowe dla Polaczków. Pewnie sami nieudolnie brniecie przez życie to i innym zazdrościcie nadziei na lepsze życie. Fuj

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... 12312312 komentuje +6
I tak później nie znajdą pracy, nie oszukujmy się mieszkamy w Polsce ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... milkajkn komentuje +2
Papiez do wadowity chodzil do gimnazjum a nie do liceum, Boze.. zeruja na tym ze tam uczeszczal caly czas. slabo sie robi..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... lump komentuje +6
matura to totalna bzduuuuuuuuuuura

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był