bfbc3b75145703aa79d18127e52372f7.html Prawdopodobnie to będzie najlepsze przedszkole w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Prawdopodobnie to będzie najlepsze przedszkole w Wadowicach

Email Drukuj
W końcu jest. Zakończyła się budowa nowego przedszkola na osiedlu Pod Skarpą w Wadowicach. Placówka przyjmie do siebie w pierwszej kolejności dzieci z Przedszkola nr 5, które musiały uczyć się w mieszkaniach w jednym z osiedlowych bloków.


Highslide JSJak poinformowała burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, właśnie zakończyła się budowa przedszkola na największym osiedlu w mieście - Pod Skarpą. Mury, instalacje i wykończenie pomieszczeń jest już gotowe.

Urząd Miasta zgłosił do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i czeka na dopuszczenie obiektu do użytku.

Według informacji urzędu PINB wykona procedurę do 6 grudnia. Być może jeszcze w tym roku wprowadzą się tutaj przedszkolaki.

Budynek ma 890 m. kw. zabudowy i 771 m.kw. powierzchni użytkowej. To pozwoli na utworzenie od czterech do sześciu oddziałów grup przedszkolaków. Budynek ma własną kuchnię, jadalnię i oczywiście szatnie, toalety, a także salę korekcyjną. Na zewnątrz powstała plac zabaw dla maluchów.

O kontrakt na budowę starało się aż 14 firm. Inwestycję wykonał dla miasta Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD sp. z o.o z Żywca. Kontrakt opiewa na 4, 094 mln  złotych.

Nowa siedziba przedszkola stoi na placu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 na osiedlu Pod Skarpą. Placówka zachowa swoją odrębność jako Przedszkole nr 5 im. Gustawa Studnickiego. Utrzymywana będzie przez miasto w ramach gminnej sieci publicznych przedszkoli.

W pierwszej kolejności zostaną do niego przeniesione grupy dzieci z placówki, która obecnie znajduje się w przerobionych mieszkaniach lokatorskich bloku nr 5 na tutejszym osiedlu.

Warto podkreślić, że inwestycja powstała w odpowiedzi na konsultacje społeczne oraz apele rodziców z największego osiedla w mieście. Pierwotnie przedszkole miało powstać tutaj już 25 lat temu przy okazji budowy nowego osiedla przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Ale PRL-owskie władze gminy nie doprowadziły do zrealizowania tej inwestycji, a potem brakowało pieniędzy w budżecie samorządu.

Decyzję o budowie nowej placówki podjęła w tej kadencji burmistrz Ewa Filipiak przy poparciu radnych Wspólnego Domu, PiS oraz PO.

Choć do tej pory dzieci Przedszkola nr 5 męczyły się w ciasnych pomieszczeniach osiedlowego bloku, to teraz będą miały dostęp do o wiele większych przestrzeni. Z małego przedszkola zrobi się całkiem spora placówka, w której może uczyć się nawet 160 maluchów.

Co ważne jako, że obiekt jest nowy, będzie miało też najnowsze, atestowane wyposażenie. Prawdopodobnie na długie lata może to być przedszkole, które zapewni maluchom najlepsze warunki  w mieście.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (28)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... abcdefg komentuje +0
160maluchow???kpiny i brednie!!!
4sale to tylko 4grupy wiec 100dzieci!!!
Kto takie glupoty opowiada¿¿¿¿

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 12 - 2013
... @Banialuka komentuje +3
to jeszcze nie zauważyłeś, że w Wadowicach wszystkie inwestycje kosztują sporo więcej, niż wynika z kosztów ekonomicznych podobnych inwestycji: szpital za 120 mln, który dopiero Nowak sprowadził do rzeczywistych kosztów, Zatorska, Rynek, Karmelicka - że już o domu papieża nie wspomnę. Ale wydawać nie swoje to przecież prosto. Nie trzeba na tym nawet się znać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... Banialuka komentuje +4
PIĘKNA CENA ,4 MLN PLN ZA 770 M2 = OKOŁO 5.200 ZŁ ZA M2 !!!!!!!!!!!!

CZEMU KUŻWA U NAS ZAWSZE TAK DROGO I TO PRAWIE WSZYSTKO--PYTAM ???


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... cela komentuje +1
W końcu się doczekaliśmy po tylu latach :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... jam komentuje +3
Dlaczego Ogrodowa działa bez zezwolenia, bez odbioru PINB?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 11 - 2013
... Seppek komentuje +1
Cieszmy się z zakończenia tej inwestycji, niech służy dzieciom by się dobrze i bezpiezznie tam czuły.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... zołza komentuje +0
Tak wygląda szkoła podstawowa w Szwajcarii. Jest ich tam podobnych pełno, jedne są szare i lle kolorowe jak tęcze. Ludzie otrząśnijcie się trochę, bo czas otworzyć się na świat a nie ciągle to samo i nuda.

www.bryla.pl/bryla/51,85298,10238500.html?i=3

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... Ewelai komentuje +3
zajazd przy stacji benzynowej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... @budowlaniec komentuje +2
I bardzo szybciutko by się te Twoje cztery budynki zawaliły :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... krasny komentuje +2
W takim wypadku mieszkania w których mieściło się przedszkole dotychczas będą do sprzedania :) świetnie bo jestem akurat na kupnie, gdzie znajdę informację nt. tych mieszkań ??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... budowlaniec komentuje +1
Kurde,za cztery bańki to moja firma 4 takie budynki by postawiła !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... łoj komentuje +12
O tym czy przedszkole jest dobre nie świadczy budynek tylko kadra w nim zatrudniona.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... zołza komentuje +5
Marinex - tak właśnie wyglądają szkoły i przedszkola na zachodzie. Kubatura duża w środku na zewtątrz kolorowe kwadraty. Ale widocznie ten projekt jest zbyt nowoczesny jak na wadowicki zaścianek. Mi się podoba i patrząc na komentarze tutaj umieszczane to nie dziwię się, że w Wadowicach tylu smutnych ludzi - i nie chodzi tutaj o politykę- tutaj chodzi po prostu o mentalność! Tutaj nikomu nic się nie podoba! Wstyd! Ludzie stąd uciekają nie tylko za pracą ale przede wszystkim za świętym spokojem od marudzenia, wchodzenia ludziom w buty itp

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... mama komentuje +9
Prawdopodobnie najlepsze przedszkole w Wadowicach?Może najnowsze ale to czy chociaż dobre a nie nawet najlepsze to wg.mnie będzie można dopiero stwierdzić za parę lat.Nie budynek świadczy o jakości przedszkola a pracujący w nim ludzie ,jeśli będą mieć serce dla dzieci to będzie dobre a jak nie to nawet ten "nowoczesny"budynek nie zapewni mu tego miana.Na razie nie można nawet powiedzieć że jest ładne - te kolory na elewacji wg.mnie straszą.
pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... @piguła komentuje +1
chyba żartujesz. Wymagasz pracy umysłowej przerastającej percepcję. Trzy lata to było za mało i do dzisiaj nie wiedzą ile będzie kosztował szpital. A ty jeszcze z jakimś lądowiskiem wyskakujesz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... piguła komentuje +4
Cztery miliony złotych to "pestka "w porównaniu z kosztem placyku do lądowania śmigłowców.Niech starostwo się z tego wytłumaczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 11 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +0
Czy ja mam rozumieć, że radni opozycyjni byli przeciw budowie przedszkola ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... hjg komentuje +5
a o grzybku, który wylazł, to już pan redaktor nie wspomni?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... Krys komentuje +8
Przedszkole jest i dobrze, tylko czemu takie drogie ?
Tylko co ze zlikwidowanym żłobkiem ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... Marinex komentuje +6
Kurde-mol ,jak to jest,termin budowy "pośpieszny",a póżniej długie oczekiwania na odbiór,a następnie będą poprawki i tak zleci do lata !!!!!!!!!!!!!!!!

A ta piękna budowa to przypomina mi raczej "myjnię bezdotykową" z mechaniką pojazdową, gdyby nie huśtawki i dziecinne zjeżdżalnie !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... znajomy komentuje +3
Teraz PINB powinien dopuścić budynek do użytkowania tak szybko, jak UM wydał zgodę na wycinkę trzech drzew w okolicy szpitalnego lądowiska.
Wtedy już po wakacjach dzieci mogłyby przyjść do nowego przedszkola - na szczęście w powiecie panują wyższe standardy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... sąsiad komentuje +4
Szkoda tylko,że puste przedszkole stoi, a dzieci, jak męczyły się w klitkach tak się dalej męczą. Cieszę się, że z najgorszego lokalu trafia wreszcie do godziwych warunków i szlaczki będą rysować przy stolikach, a nie w podręcznikach leżących na wykładzinie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... dd komentuje +8
Jakby to był prywatny budynek byłby sporo tańszy w tym samym standardzie. Za publiczna kasę kosztował tyle. Jak sie wydaje nie swoje pieniądze to łatwo się wydaje i ci co biorą (wykonawcy) też o tym wiedzą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... paRA komentuje +3
... a gotowe jest już od ponad miesiąca, było obiecane dzieciakom ze 15 listopada będą się już przenosić ,,,,to teraz dzieci będą czekały na łaskawą zgodę od Inspektora Nadzoru Budowlanego na dopuszczenie budynku do użytku- koleje parę miesięcy ??? nic w tym mieście nie może być zrobione jak należy ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... mocherowy Thuj komentuje +5
a jaka byla ,,wziatka,, od tej ,,budowli,,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... Pimpek komentuje +6
KUZWA ZA 4 BAŃKI TO NIE TAKIE KLOCKI POSTAWIŁBYM !!!

ALE WIADOMO,JEST KASA ,TO I STAWIAJĄ BYLE CO,JAK DOMKI Z KLOCKÓW I TO UM STRASZNIE SIĘ CHWALI !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... dziadunio komentuje +29
Jeden tylko detal - przedszkole powstało nie w wyniku konsultacji społecznych, tylko w wyniku społecznych protestów i nacisków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
... fan wadzy komentuje +6
boże jakie brzydkie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był