de2578692798cf431e34184292455da8.html Skanska z teatrzykiem dla dzieciaków

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Skanska z teatrzykiem dla dzieciaków

Email Drukuj
Nie tylko policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach. Wychodząc naprzeciw wzmożonym ostatnio pracom przy remontach lokalnych dróg firma Skanska udała się do jednej z podstawówek z przesłaniem dla najmłodszych.


Highslide JSWe wtorek (22.10) w Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie firma Skanska przeprowadzilła spotkanie edukacyjne dla dzieci. Miało ono formę teatrzyku o tematyce bezpieczeństwa i odbyło się w ramach kampanii Bezpieczni w pobliżu budowy, którą Skanska prowadzi od 2008 roku.

Spotkanie miało miejsce właśnie w szkole w Inwałdzie, ponieważ jest ona zlokalizowana bezpośrednio przy remontowanej przez Skanska drodze krajowej nr 52.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się od bohaterów grających w teatrzyku, Tomcia-Brygadzisty, Zebry Drogowej oraz Kota, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i wokół budowy. Poznały znaki drogowe i zasady przechodzenia przez jezdnię. Dzieciom zostały także przedstawione niebezpieczeństwa związane z placem budowy. Wszystko w ciekawej dla najmłodszych formie teatrzyku, połączonego z zabawą, piosenkami i konkursem.
Na koniec spotkania, w którym wzięło udział około 200 dzieci, wszystkim rozdaliśmy opaski odblaskowe - mówi Iwona Walczak, z firmy Skanska.
Skanska już od 2008 roku spotyka się z dziećmi w placówkach w pobliżu prowadzonych przez nas budów. Ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi ze wzmożonym ruchem samochodów i sprzętu w pobliżu budowy.
Przestrzegamy najmłodszych przed wtargnięciem na teren prowadzenia prac. Przy okazji pokazujemy, jak wygląda codzienna praca na budowie. Dzielimy się tą wiedzą w sposób dostosowany do wieku i temperamentu odbiorców. Przeszkoliliśmy już ponad 45 000 przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Podczas spotkań kładziemy nacisk na konieczność noszenia odblasków. Udowadniamy dzieciom, że odblaski mogą uratować życie- dodaje Iwona Walczak.
(IW), (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... teo komentuje +0
teatrzyk to oni robiom z pracowników

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 12 - 2013
Szkoda że na drogach które remontuje SKANSKA nie widać tego bezpieczeństwa brak przejścia dla pieszych albo ich zagracanie jadąc wieczorem z andrychowa na wadowice stał kierownik ruchu mało widoczny ba wcale nie był widoczny młody chłopaczek jak z jednej tak z drugiej strony kompletnie niewidoczny mały lizaczek z daleka niewidoczny kamizelka ala odblaskowa która również nie odznaczała się w ciemności jakaś chyba chińska!!
Po prostu BHP pasowało by nasłać masakra.
Współczuje chłopaczką którzy kierują ruchem w takich warunkach i mogę się jedynie za nich modlić by nic im się nie stało bo szalonych kierowców nie brakuje. Tak że wyostrzmy wzrok gdy SKANSKA remontuje drogi bo nie wiadomo kto i gdzie na drodze ruchem kieruje
Pozdrawiam
Kierowca

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 10 - 2013
... Franz komentuje +2
Cieszy gdy duże firmy przywiązują uwagę do takich spraw i biorą część odpowiedzialności społecznej na siebie, może więcej firm pójdzie tym śladem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 10 - 2013
... turys komentuje +0
Oby nie było nauczania niezgodnego z przepisami tak jak niezgodnie z przepisami maluje się przejście dla pieszych na poboczu drogi przed przejazdem kolejowym w Choczni !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 10 - 2013
... nobi komentuje +12
w sumie to pierwszy raz słysze o tej akcji skanska ale jak widze tych facetów i kobity bawiących się z dzieciakami to aż serce rośnie. Fajnie że się odważyli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 10 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był