9b5fa9123682e2ee61dfbe68be61845d.html Oni wiedzą jak bezpiecznie iść do szkoły

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Oni wiedzą jak bezpiecznie iść do szkoły

Email Drukuj
Jak to się mówi - takich inicjatyw nigdy za wiele. Szkoła Podstawowa w Stryszowie postanowiła kontynuować akcję Odblaskowa szkoła, która bardzo spodobała się nie tylko uczniom. Dzieciaki wyszły na ulice z transparentami i odblaskami promując bezpieczeństwo na drodze.


Już kolejny raz w ramach organizacji imprez promujących bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły oraz akcji Odblaskowa szkoła w Szkole Podstawowej w Stryszowie przeprowadzono szereg działań.

Z inicjatywy dyrektora szkoły Lucjana Pająka oraz nauczycieli Andrzeja Gałuszki i Dariusza Nizio, dzieciaki z podstawówki mogły między innymi spotkać się z policjantem, brały udział w konkursach plastycznych we wszystkich klasach oraz konkursie wiedzy z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).

Dodatkowo uczniowie zostali wyposażeni w elementy oraz kamizelki odblaskowe . Jak dowiadujemy się od dyrekcji szkoły po raz drugi został zorganizowany również happening pod tytułem Nosząc odblaski chcemy czuć się bezpiecznie na drodze, który był ukoronowaniem działań związanych z akcją Odblaskowa szkoła.

Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe z własnoręcznie wykonanymi transparentami oraz znakami drogowymi przeszli od swojej szkoły do Urzędu Gminy promując noszenie odblasków. Mottem przewodnim happeningu było hasło Szkoła w Stryszowie jest na 102 bo o odblaski dba.
Podczas marszu rozdawano napotkanym przechodniom ulotki informujące o korzyściach płynących z noszenia odblasków. Uczniowie odwiedzili przydrożne sklepy oraz zakłady pracy między innymi: zakład fryzjerski, stację benzynową, piekarnię, aptekę oraz liczne sklepy gdzie zostawiali ulotki promujące noszenie odblasków. Zostały odwiedzone również instytucje użyteczności publicznej np. poczta, Gminne Centrum Informacji Turystycznej, OSP Stryszów czy przychodnia zdrowia- informuje nas Lucjan Pająk, dyrektor placówki.
Na koniec akcji informacyjnej młodych promotorów bezpieczeństwa przyjął w swoim gabinecie wójt gminy Jan Wacławski.
Mamy nadzieję, że inicjatywa ta wpisze się w tradycję szkoły - powiedział dyrektor.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(LP), (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... soltys komentuje +1
Nie jestem prawdziwym sołtysem :) droga oburzona Pani, ja nie pisze jestem w rumaku , hulaj dusza piekła nie ma, tylko że jest bezpieczniej z odblaskiem. Sam chodziłem na busa a teraz sam jestem kierowcą i wiem jak mozna wystraszyć się pieszego na drodze w nocy, a zwłaszcza jak pada. A drogi tez są, ale są, 25lat temu kładli asfalt to mamy go do tej pory, chodniki mamy jakie mamy (można powiedzieć chodników nie mamy, troszkę w Łękawicy). U nas jest ruch nie duży, prosze popatrzeć na ludzi idących z Kopca w Kleczy do kościoła i z koscioła (mieszkańcy Jaroszowic) Ja na "ich" miejscu to bym chodził z dusza na ramieniu, tir za tirem, albo klecza droga na Stryszów , kamaz za kamazem. Artykuł był o promowaniu odblasków a Pani chce aby Gmina zrobiła, proszę zatem udać się do Gminy i zgłosić swoje pomysły na poprawienie bezpieczeństwa :) Niech postawią fotoradar :) yes yes yes a skończy jak ten w Izdebniku :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 10 - 2013
... promocja ponad wszystko komentuje +0
panie sołtys, mam wielką nadzieje że jest pan prawdziwym sołtysem.... chcesz pan bezpieczeństwa ludzi chodzących na busa??? to najpierw ucz pan ludzi jeździć jak pan bóg przykazuje bo po stryszowskiej gminie to hulaj duszo piekła nie ma jestem pan w blaszanym rumaku i nikt mi nie straszny. ja bym chciała żeby gmina zajęła sie rozpadającymi się przystankami, chodnikami przy głównych drogach żeby ludzie bezpiecznie po Zakrzowie mogli iść a nie propaganda kupujmy odblaski będziemy bezpieczni... akcja dzieciaków jak najbardziej edukacyjna brawo dla dyrektora Pająka...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 10 - 2013
... myszka24 komentuje +3
Byłoby jeszcze super gdyby pojawiła się informacja gdzie takie odblaski można kupić. Ostatnio z nostalgią wspominaliśmy ze znajomymi że nasze tornistry obowiązkowo posiadały odblaski - głównie głowa misia :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 10 - 2013
... soltys komentuje +12
Super sprawa, powinno to być obowiązkiem w każdej szkole na wsi! Każdy dorosły idąc po drodze po zachodzie słońca winien posiadać odblask. Sami Państwo wiecie jak ubrany na ciemno pieszy jest nie widoczny po zmroku, a odblask w dzisiejszych czasach może być nawet ozdobą kurtki. Ewentualnie opaska na nadgarstek i jestem widoczny. Osoby które chodzą regularnie na busy są bardzo narażone na uderzenie lusterkiem itp, a aura i coraz krótszy dzień tylko podniesie statystyki z potrąceniami pieszych. Więc kto chodzi na busa , na przystanek, do szkoły , do kolegi itp niech się uzbroi w mały odblask a będzie bezpieczniejszy i widoczny!!! pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 10 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był