daa596500736cba60f868e22672cde38.html Piękna pracownia dla specjalnych dzieci

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Piękna pracownia dla specjalnych dzieci

Email Drukuj
Pracownicy jednego z banków postanowili pomóc dzieciom z ośrodka wychowawczego i w ramach wolontariatu pięknie wyremontowali pracownię plastyczną. Teraz dzieciaki będą mogły w kolorowych ścianach rozwijać swoją osobowość i talent.


Highslide JSNie od dzisiaj wiadomo, że artterapia, czyli terapia przez sztukę, daje ogromne możliwości rozwoju dzieciom. Dlatego każda akcja mająca na celu polepszenie warunków nauki dla najmłodszych warta jest podkreślenia.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas wakacji realizowano projekt wolontariatu pracowniczego, którego celem było zagospodarowanie pracowni plastycznej. Wzięli w nim udział pracownicy banku BZ WBK Oddział Wadowice, którzy wspólnie z firmami „EMILKO” Lucjan Guzik oraz „BREMAR” Marcin Brec, pomalowali ściany pracowni plastycznej, wykonali meble oraz zakupili potrzebne akcesoria.

Pan Marcin Kaszuba pięknie ozdobił ściany pracowni plastycznej postaciami z bajki „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Dzięki tym zabiegom podniesiony został standard nauki w Ośrodku. Teraz uczniowie mogą się uczyć w przyjaznych warunkach, które są dostosowane do ich potrzeb edukacyjnych.

Zajęcia plastyczne, odbywające się w Ośrodku pozwalają na rozwój własnej twórczości, która jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy w otaczającej rzeczywistości. Uczestnictwo w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności, refleksyjności i pomysłowości.
Najważniejsze jest aby od najmłodszych lat dzieci i młodzież miały możliwość wyrażania swoich emocji przez twórczość plastyczną. Stwarzamy uczestnikom zajęć warunki do powstawania dzieł, które są dla nich zachętą do dalszej pracy i rozwoju - mówią pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W oddziałach IV Regionu Banku BZ WBK w Krakowie została również ogłoszona zbiórka funduszy na zakup artykułów plastycznych, które będą wykorzystywane podczas zajęć: malarstwa, ceramiki, papieroplastyki oraz rzeźbiarstwa.

(kp)
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach
Fot. SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej/
Starostwo Powiatowe
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Karoli komentuje +2
Super kuzyneczko!!!!!!! Masz dobre serce! Buziaki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był