8af85cf46259b90144ca407789f5a296.html 120 dzieci chciało uczyć się muzyki

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

120 dzieci chciało uczyć się muzyki

Email Drukuj
To niesamowite. Mało kto dawał szansę, że ten projekt się powiedzie. Mówiono, po co komu taka szkoła. Tymczasem 120 dzieci chce uczyć się muzyki. W powiecie wadowickim powstała pierwsza samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia.


W nowym roku szkolnym w Kalwarii Zebrzydowska rozpoczyna działalność Szkoła Muzyczna I stopnia. To pierwsza tego typu placówka w powiecie wadowickim powołana i prowadzona przez samorząd.

Szkoła będzie na razie korzystać z gościny Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Mickiewicza. Zajęcia prowadzone będę popołudniami, nie powinny kolidować z działalnością tutejszej szkoły podstawowej.

Uczęszczanie jednocześnie do szkoły podstawowej czy gimnazjum oraz muzycznej jest dla uczniów dużym wysiłkiem, a dla ich rodziców także zadaniem organizacyjnym. Nauka jest bezpłatna i daje możliwość rozwijania talentów oraz realizacji marzeń.

Od połowy sierpnia uczniowie – kandydaci składali do gminy wnioski o przyjęcie do placówki, gdzie będą mogli uczyć się gry w klasie: fortepianu, skrzypiec, fletu, trąbki, wiolonczeli, gitary i akordeonu.
Jest duże zainteresowanie taką formą edukacji. Do Urzędu Miasta wpłynęło ponad 120 podań. Okazuje się, że najpopularniejszym instrumentem jest gitara, następnie fortepian i skrzypce- mówi Halina Cimer, zastępca burmistrza miasta.
Komisja rekrutacyjna w sześcioosobowym składzie doświadczonych muzyków i nauczycieli rekrutowała uczniów w ostatnich dniach sierpnia. W trakcie przesłuchań komisja badała słuch, sprawność manualną, pamięć muzyczną, poczucie tempa i rytmu, poprawność intonacji. Emocje były duże ponieważ chętnych było wielu, a ilość miejsc ograniczona.

W poniedziałek (2.09) ogłoszono wyniki rekrutacji. Do szkoły dostało się 48 osób. Jak mówi Halina Cimer, dla dzieci którym tym razem zabrakło miejsc przygotowywana będzie oferta alternatywna. Dzieci będą mogły skorzystać z oferty zajęć muzycznych zaproponowanych przez dyrekcję szkoły.

Jednocześnie gmina powołując nową placówkę zorganizowała konkurs na jej dyrektora. Wygrał go nauczyciel muzyki Zbigniew Czarniak, któremu burmistrz Zbigniew Stradomski powierzył pełnienie obowiązków dyrektor.

Nowego dyrektora czeka wiele zadań. Błyskawicznie musi wybrać najlepszych nauczycieli – będzie to razem ok. od 7 do 8 etatów, zakupić niezbędne instrumenty i wyposażenie szkoły, a także opracować arkusz organizacji pracy szkoły i zaplanować budżet na rok 2014.

Rodziców i uczniów najbardziej będzie interesował plan nauczania. W klasie pierwszej (cykl edukacyjny 1-6) oraz drugiej (cykl edukacyjny 1-4) uczeń może mieć tygodniowo ok. 5-ciu godzin.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... gugu komentuje +3
@23
......bo w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z Twoim wykształceniem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 09 - 2013
... Karmazynowy komentuje +5
I tak wszyscy skończą na weselach ..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 09 - 2013
... ssss komentuje +5
oby szkoła funkcjonowała tak dobrze jak PSM w Wadowicach :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... pcc88 komentuje +10
piszę jeszcze raz bo usunięto p KOTARBA będzie uczył grać na flecie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... erok komentuje +1
zwolnic nauczycieli!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... szasze komentuje +5
bardzo fajna sprawa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... ciekawski komentuje +2
"chciało uczuć się" - piękne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... Steczkowski Wacław komentuje +20
Muzyka wspaniale rozwija osobowość młodych ludzi.
Utworzenie szkoły muzycznej w Kalwarii jest bardzo korzystne i należą się słowa uznania. Muzyka też łagodzi obyczaje i uczy kultury. Odciąga też od narkotyków i lewackich zachowań. Same plusy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... j23 komentuje +18
Może młodzież stwierdziła że jest to kierunek z przyszłościom.Czasy coraz gorsze bezrobocie brak jakiejkolwiek perspektyw a muzyka potrafi rozweselać i uspakajać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był