de4e1ea951b71a6c8b4c3019d6931db9.html Mało sześciolatków wśród pierwszaków

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Mało sześciolatków wśród pierwszaków

Email Drukuj
W Wadowicach ponad cztery tysiące uczniów 2 września rozpoczęło nowy rok szkolny. To ostatni rok, w którym rodzice sześciolatków mogli wybierać, gdzie ich dzieci będą się uczyć. I okazuje się, że młodszych o rok pierwszoklasistów będzie naprawdę mało.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Dokładnie 4447 dzieci i młodzieży z wadowickiej gminy rozpoczęło w poniedziałek (2.09) nowy rok szkolny. To już ostatni rok, w którym rodzice mogli wybrać czy posłać swoją 6-letnią pociechę do pierwszej klasy czy może zostawić ją jeszcze w oddziale przedszkolnym.

Od następnego roku szkolnego (2014) 6-latki nie będą już mogły wybierać. Te, które urodziły się w pierwszej połowie 2008 roku, będą musiały obowiązkowo chodzić do szkoły. Te z drugiej połowy 2008 roku zasilą szeregi uczniów rok później.

Jak się okazuje, mimo szeroko zakrojonej ogólnopolskiej akcji zachęcającej, jedynie 37 z 412 rodziców w naszej gminie zdecydowało się by ich dziecko w wieku sześciu lat uczęszczało ze starszymi kolegami do podstawówki. To nawet nie 10% z całości. Co to może oznaczać?

Specjaliści nie ukrywają, że fakt ten skutkował będzie zatłoczonymi klasami w przyszłym roku szkolnym, a to zapewne oznaczać będzie kolejną rewolucję logistyczną dla dyrekcji placówek oświatowych.

Zanim ta fala skumulowanej młodzieży dorośnie i będzie chciała dalej się uczyć w szkołach ponadgimnazjalnych środowisko nauczycielskie tych szkół przejdzie konieczne zmiany. Już w tym roku w naszym powiecie, z powodu zbyt małej ilości uczniów, etat straci pięciu pedagogów, a 39. innym zostanie zmniejszony wymiar godzin pracy.

Niemniej jednak przypomnieć należy, że rok szkolny właśnie się rozpoczął. I jak podkreślał ks. proboszcz Tadeusz Kasperek na mszy św. inaugurującej nowy sezon nauki w Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach , nadszedł czas by wykorzystywać swoje talenty do zdobywania wielu następnych.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... maartaa komentuje +0
nie jest to dobry pomysl zawsze wsadzaja nos nie tam gdzie trzeba

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 09 - 2013
... MATKA matka komentuje +9
Policja miała , pilnować przejść dla pieszych dziś przed 7.30 przy Budowlanece stał policjant jak statysta , jak by za karę kazanu mu tam stać mało tego stał przy przejściach gdzie jest sygnalizacja świetlna a powyżej co jest przejście i tez dzieci tam przechodzą już policja nie stoi czyli ta akcja to parodia???jaki ruch jest samochodowy w rynku na placu Kościuszki na Spadzistej jak dzieci maja same chodzić do szkoły czy ktoś się tym zajmie ?????bo jak na razie w naszym mieście nie dba się należycie o bezpieczeństwo naszych dzieci tylko dba się o patologie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 09 - 2013
... iritt komentuje +8
Pytanie do debili co głosowały na PełO .
Dlaczego zlikwidowano w nauczaniu języka Polskiego takie lektury jak:
TRYLOGIE
KONRADA WALLENRODA
PANA TADEUSZA
żydostwo sie dobiera do robienia z naszych dzieci nieuków i ludzi zapominających PODSTAWOWE LEKTURY JAKIMI TE DZIEŁA BYŁY!!!!!
DEWIANCI kogo wybraliście do rządów cała idiotka szumilas w ogóle ma jakiekolwiek wykształcenie!!!!!!!!!!

WSTYYYYDD


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... tojo komentuje +10
Do rodziców.
Kiedy weszcie zrozumiecie, że to Wasze dzieci i to Wy
musicie o nie zadbać. Urzędnicy i Państwo najchetniej zagoniliby je
do pracy w szwalniach już dziś - za głodową stawkę i MEGAZUS.

NIe każde dziecko nadaje się do szkoły w wieku 5 lat.
Jeżeli posiadacie zaświadczenie, że tak jest.
Posyłacie dziecko do szkoły w wieku lat 6 lub 7...

Kto, jak i za ile wystawia zaświadczenia i opinie - musicie
już pokombinować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... wtf komentuje +9
No ta ustawa jest jakaś nie halo-mi cofnęli dziecko o rok w przedszkolu tzn. w zeszłym roku chodził do maluchów, i tylko dlatego że jest z drugiej połowy 2009r. dalej chodzi do maluchów (z dziećmi co nie umieją jeszcze mówić, a niektóre mają 2,5 roku. Nie do pomyślenia ;/ Żenada

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... j23 komentuje +25
Ta ustawa kradnie jeden rok z szczęśliwego dzieciństwa każdej naszej pociechy. W imię czego i jaki ma to cel lub pożytek dla tego okradanego dzieciaka?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... babunia komentuje +4
A co ma Kasperek do moich wnuków?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... awda komentuje +1
hahahahhahahahaha xDDDDDDDDDDDDDDDD

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... ******* komentuje +19
NIECH SZLAK TRAFI TEGO KTO WPROWADZIL TA CHOLERNA USTAWE,TO NIESPRAWIEDLIWE ZE DO PLOWY ROKU 2008 URODZONE IDA !!! CALY ROCZNIK 2008 POWINIEN NIE ISC,SZKOLY SA WOGOLE NA TO NIE PRZYGOTOWANE TJ I NASZE MALUCHY KTORYM PRZEKLETY RZAD SKROCIL DZIECINSTWO!!! PRACY NIE MA A DZIECI MAJA JUZ W WIEKU 6 LAT DO 1 KLASY ISC!!!!-NIE JESTEM WREDNA OSOBA ALE ZYCZE WSZYSTKIEGO CO NAJGORSZE TEMU KTO TA USTAWE WPROWADZIL !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... wfs komentuje +12
racja racja Henia. wcześniej będzie pracował i wcześniej zacznie płacić państwu z wypłaty :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
... henia z xxlecia komentuje +2
jak dobrze, ze w tym roku moja puściła wnuczki do szkoły. Może i lepiej że 6 latki teraz poszły bo jak się czyta i słyszy o tych przyszlych klasach to aż włos na plecach się jerzy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był