583eda95a60689f2999637032d766334.html Dobry wycisk fizyczny na lepszy start. Rusza klasa wojskowa

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dobry wycisk fizyczny na lepszy start. Rusza klasa wojskowa

Email Drukuj
Nikt nie zaprzeczy, że w dzisiejszych czasach tężyzna fizyczna, a także psychiczna jest potrzeba do pokonywania trudów dnia codziennego. Naprzeciw temu wychodzi program nauczania w jednej z klas mundurowych w naszym powiecie.


Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili uczniowie Technikum Logistycznego, klasa mundurowa ZDZ w Andrychowie, z kolejnego poligonu wojskowego. To drugi tego typu wyjazd w roku szkolnym. Wcześniej byli w Borowianach koło Opola.

Uczestnicy wyczerpujących fizycznie ćwiczeń mimo ciężkiej pracy mówią, że było super. Chwalą ich też bezpośredni przełożeni. Mówią ,że to najlepsza drużyna na kieleckim obozie.
To wielka i niezapomniana przygoda dla nich wszystkich. Nauka radzenia sobie w trudnych warunkach, poprawa kondycji fizycznej, a przy tym poznanie kolegów z innych szkół mundurowych z całej Polski - mówi dyrektor szkoły Zofia Wanat.
Dyrekcja szkoły jak i procesjonalni trenerzy obecni na obozie w Kielcach twierdzą, że nawet gdyby nie wszyscy decydowali się na prace w służbach mundurowych, na pewno wzmocnią swoją wytrzymałość na wszelkie trudy fizyczne i psychiczne.
Wysoka kondycja fizyczna, pokonywanie przeszkód i radzenie sobie w życiu, odporność fizyczna i psychiczna , to jest to czego wymaga się od kandydatów na przyszłych żołnierzy- podkreślał płk. Jarosław Fałkowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień z Oświęcimia.
Co ważne podobna klasa ma powstać także w Wadowicach. Już od września Zakład Doskonalenia Zawodowego w Wadowicach otwiera drzwi dla chętnych do szkolenia wojskowego.
W klasie mundurowej naszym uczniom proponujemy "trzy w jednym": przygotowujemy do matury, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz do podjęcia kształcenia i pracy w resorcie służb mundurowych - informuje dyrektor szkoły.
W czteroletnim cyklu kształcenia młodzież będzie miała możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności z zakresu: pierwszej pomocy przedlekarskiej, sztuk walki i samoobrony, ochrony osób i mienia, wiedzy i umiejętności strzeleckich, wiedzy i umiejętności z zakresu taktyki zapobiegania przestępczości, podstaw prawa karnego i procesowego, wiedzy i umiejętności podstawowych pojęć z zakresu kryminalistyki.

Uczniowie klas mundurowych będą realizować zajęcia z przedmiotów: ceremoniał wojskowy, regulaminy, taktyka, terenoznawstwo. Uzupełnieniem kształcenia będzie udział w obozach szkoleniowo - kondycyjnych i zajęciach sprawnościowych na poligonie wojskowym.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(ZW)(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +0
może umowi się se mną ktoras dziewczyna z tej klasy- bede jej sługą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2013
... demik komentuje +0
bedą buty pucowac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2013
... Czesław Pajkert komentuje +7
Po co takie klasy skoro do służby dostaje się tylko po znajomości.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2013
... komentarz komentuje +0
zawsze mozna sie jeszcze przepisac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... komentarz komentuje +1
zawsze można jeszcze sie zapisać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... wiadomość komentuje +8
szkoda, że dopiero teraz.....sam bym poszedł do takiej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... spod Leskowca komentuje +11
do "Bolszewik"
Masz rację byłem w 1962 w wojsku i mieliśmy takie same na wyposażeniu ,i dodatkowe pytanie na jakim sprzęcie ich uczą ,to tak jakby dzisiaj posługiać się łącznością za pomocą tam-tamów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... Bolszewik komentuje +13
Te maski p.gaz. SzM-41M na głównym zdjęciu to chyba pamiętają jeszcze kryzys kubański w 1962 r. :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +8
A mieliście Wy tam na tej szkółce jakiego kapelana katolickiego na etacie generalskim być może ? - pytam dlatego bo przecież ogólnie wiadomo, że ich służby są z reguły wszędzie po mundurówkach wszelakich gęsto obsadzone. Duże piniądzochy zgarniają ci kapelanowie - co nie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... . komentuje +10
4 zdjęcie, koleś w tle

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
... Piotrekqq komentuje +14
4 fotka mistrz :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był