cace345e0841ec7328b3ab01495b46f1.html Nasi uczniowie najlepiej zdają maturę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Nasi uczniowie najlepiej zdają maturę

Email Drukuj
Uczniowie powiatu wadowickiego najlepiej zdali matury w województwie małopolskim. Tutaj zdawalność egzaminu dojrzałości wyniosła 89. W niektórych szkołach, jak liceum Wadowity, liceum Tischnera, czy liceum Curie-Skłodowskiej w Andrychowie maturę zdali wszyscy. To rewelacyjne wyniki.


Jeśli chodzi o edukację powiat wadowicki nie ma się czego wstydzić. Wyniki tegorocznych matur są tutaj rewelacyjne.

Na 1381 uczniów, którzy w tym roku przystąpili tutaj do matury, egzamin zdało 1229 osób. Egzaminu nie zdało 152 absolwentów szkół średnich.

Zdawalność matury w powiecie wadowickim wyniosła 89% i jest to najlepszy wynik spośród wszystkich 19 powiatów Małopolski.

W niektórych szkołach ten wskaźnik był jeszcze lepszy. Stuprocentową zdawalność w tym roku odnotowano już w trzech szkołach : tradycyjnie już w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity, w LO przy Zespole Szkół nr 3 w Wadowicach im. ks. J. Tischnera oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Marie Curie - Skłodowskiej.

Ale i inne szkoły osiągnęły wysokie wskaźniki. W liceach ogólnokształcących powiatu matury zdało 95 % uczniów ( dla porównania powiat krakowski 88%, miasto Kraków 92%), w liceach profilowanych 96 % (powiat krakowski 70 %, miasto Kraków 67 %), w technikach – 85 % (powiat krakowski- 62 %, miasto Kraków 76 %),

Najlepsza zdawalność matur w województwie to duży sukces powiatowej edukacji.
Nie mam wątpliwości, że to przede wszystkim zasługa naszych uczniów, ich zdolności oraz ciężkiej pracy. To również efekt dobrego nauczania naszych szkół i pracy nauczycieli. Chciałbym im wszystkim pogratulować, bo jest się z czego cieszyć - komentuje dla portalu Wadowice24.pl starosta Jacek Jończyk, któremu podlegają wszystkie szkoły średnie w powiecie.
Jak dodaje starosta wysoki próg zdawalnosci utrzymuje się w powiecie wadowickim od kilku lat.
Przy okazji naborów do szkół widzimy, że przychodzą do naszych szkół najlepsi uczniowie. Nasze szkoły są coraz bardziej konkurencyjne. Wybierają je też uczniowie i ich rodzice spoza powiatu wadowickiego, z sąsiednich powiatów oświęcimskiego, myślenickiego i suskiego - mówi nam starosta Jacek Jończyk.

(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (16)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Ginny komentuje +5
Przepełnione klasy ? To jest chyba jakiś absurd klasy liczące 30 osób to i tak mało. Proszę wybrać się do jakiegoś LO w Krakowie. Tam klasy liczą nawet 40 osób i nikt nie robi z tego afery. Nigdy nie pomyślałam że moja była klasa 28 osobowa była za duża. ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 07 - 2013
... Markkkko komentuje +8
Chcesz by Twej córce / synowi nauczyciel poświęcił odpowiednią ilość czasu? - nie wysyłaj go do szkół w powiecie wadowickim! (Wadowice, Kalwaria, Andrychów)
Stanie się osłem i kretynem, a Ty dodatkowo będziesz płacić za korepetycje! Dlaczego? Bo klasa ma w powiecie liczyć minimum 28 uczniów!!!!! Robią klasy ponad 30-osobowe!
Jończyk i Królikowa - państwo na włościach ze Starostwa Wadowickiego rozesłali takie zarządzenia!
A radni się kostką brukową zajmują zamiast psutym już od dwóch lat pokoleniem wadowiczan!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2013
... Franio komentuje +12
Johhnny komentuje +9
Panie Jończyk, ja akurat posyłam dziecko do szkoły POZA POWIAT wadowicki! I znam ludzi, którzy robią to samo. Nie pozwolę by syn się kisił w klasie ponad trzydziestoosobowej, a przecież taki przykaz (minimum 28 uczniów w klasie) dyrektorzy otrzymali z waszej instytucji, która potrafi sobie robić bezsensowne szkolenia z obiadkami gratis (rok 2012 - 'Szkolenie z zasad prawidłowego postępowania i etyk' - nomen omen wychodzi na to, że skoro potrzebne było takie szkolenie, to w urzędzie pracowały same nieetyczne chamy...), wlepiać premie, i robić wszystko by rozpiździć oświatę w powiecie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2013
... mela komentuje +8
Również posyłam dziecko do szkoła poza powiat, nie chcę, aby uczyło się w przepełnionych klasach. Klasa to max 23-25 osób.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... ananakofana komentuje +6
A to że unieważniono maturę z matematyki w jednej ze szkół to już nie napisali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... Banialuka....... komentuje +0
@maturzystka.

Nie ma "mniejszej,ani większej połowy",jest jedynie mniej,lub więcej niż połowa,albo troszkę mniej ,lub troszkę więcej niż połowa !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... FUF komentuje +13
"Uczniowie powiatu wadowickiego najlepiej zdali matury w województwie małopolskim. " to bardzo duże nadużycie i manipulacja prasowa. Zdawalność nie świadczy o wysokości wynikow. Dla przykładu 5 uczniów z wynikami 34% i 5 uczniow z wynikami 86% ma taką samą zdawalność czyli 100%.
Swoją drogą LO Wadowity straciło ostatni argument, którym się szczycilo przez lata - 100% zdawalność, no bo skoro w innych liceach też jest 100% zdawalności to cóż to za zasluga?! Jak dla mnie to najbardziej skostniała szkoła w powiecie, zero innowacji, stara nierozwojowa kadra...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2013
... abcd komentuje +16
zasługa nauczycieli ? ale dobry kawał ! wydałam dużo pieniędzy na korepetycje bo nauczycielom nie chce się uczyć w tym sławnym liceum ,a na korki chodzą wszyscy którym zależy na lepszych wynikach z matur. pozdro dla kejt ficek ^^

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... Mierni, bierni ale wierni komentuje +18
ZS1 w Andrychowie "wykazało" się najgorszą zdawalnością matury, ale cicho sza. Wszystko jest super, wszyscy są zaaajeeebiści, nikogo nie trzeba tam zmieniać. Jak to mówił Grzegorz skwara - brawa dla przeciwników, jesteśmy dziadami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... Ficulka komentuje +29
Prawda poziom żenujący. Najfatalniej wypadły wyniki z geografii - średnia w powiecie z zakresu podstawowego 38,8 z zakresu rozszerzonego - 48,3 naprawdę żenujące. W LO Cmunt się raczej nie popisał. No ale co się dziwić skoro zamiast uczyć to jeździ na wycieczki, odkąd zrobił kurs przewodnika beskidzkiego. Rzadko bywa na lekcjach... Gdzie jest pani Turek? Co nie widzi tego? Wyniki jakie są każdy widzi. Ledwo zdali Ci uczniowie. Dawniej uczniowie brali udział w Olimpiadzie Geograficznej a teraz?! zero pracy z uczniem, zero. I pomyśleć że co roku kończy liceum 30 osób z rozszerzoną geografią... Pytam... gdzie oni mają pójść na studia z taki wynikiem? Nie ma się co dziwić, że zasilą grupę bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... Usur komentuje +16
Podniecacie się, że zdawalność wyniosła 89%... Wielkie mi coś! Wg mnie teraz trzeba dać z siebie naprawdę minimum, żeby otrzymać to śmieszne 30% i zdać. A poziomu trudności tegorocznej matury nawet nie skomentuję...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... Jorge komentuje +4
"Liceum Konopnickiej w Andrychowie" to kiedy powstało?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... paweł44 komentuje +4
brawo, już niedługo 1381 osób zasili i tak już liczne szeregi bezrobotnych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... Johhnny komentuje +17
Panie Jończyk, ja akurat posyłam dziecko do szkoły POZA POWIAT wadowicki! I znam ludzi, którzy robią to samo. Nie pozwolę by syn się kisił w klasie ponad trzydziestoosobowej, a przecież taki przykaz (minimum 28 uczniów w klasie) dyrektorzy otrzymali z waszej instytucji, która potrafi sobie robić bezsensowne szkolenia z obiadkami gratis (rok 2012 - 'Szkolenie z zasad prawidłowego postępowania i etyk' - nomen omen wychodzi na to, że skoro potrzebne było takie szkolenie, to w urzędzie pracowały same nieetyczne chamy...), wlepiać premie, i robić wszystko by rozpiździć oświatę w powiecie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... jdhfh komentuje +1
zgadzam sie z kometarzem ponizej , i zapewne mamy na mysli tą sama Panią Polonistke! , u nas rowniez byly te same porblemy . pozdrowienia dla niej .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
... maturzystka komentuje +8
Tak, "... to również efekt dobrego nauczania naszych szkół i pracy nauczycieli..." tylko ciekawe dlaczego np. jedna pani od polskiego z KEN'a w Kalwarii robiąc uczniom czytanie ze zrozumieniem + wypracowania potrafiła za każdym razem ocenić większej połowie klasy prace na ocenę ndst + "motywować" uczniów, że nie zdadzą matury. Jestem żywym przykładem na to że od początku otrzymywałam z czytania ze zrozumieniem i wypracowania same oceny ndst a maturę z polskiego zdałam na 73%, więc jaka w tym zasługa nauczyciela? Raczej żadna...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był