b7efe6bbacb920f3c2bd29c18efaa0ee.html Na Stadionie Narodowym pokazywali swoje eksperymenty z fizyki

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Na Stadionie Narodowym pokazywali swoje eksperymenty z fizyki

Email Drukuj
Jak zapewniają organizatorzy nie ma w Europie drugiej tak dużej imprezy plenerowej, której celem jest popularyzowanie nauki. Do Warszawy na Piknik Naukowy ściągnęło ponad 140 tys. osób. Swoje umiejętności pokazali tam także młodzi fizycy z powiatu wadowickiego.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Jak informują organizatorzy 17. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w tegorocznej edycji imprezy wzięło udział aż 142 573 osób. Z 21 krajów, poza Polską, przyjechało aż 150 osób.
To rekord frekwencji nie tylko w historii tej imprezy, ale także samego Stadionu Narodowego. Na jego zewnętrznym pierścieniu i w alejach dochodzących do obiektu stanęło blisko 200 namiotów, kilkanaście zaciemnionych stanowisk zostało również zaaranżowanych w szatniach zawodników. W sumie piknikowicze mogli obejrzeć ponad 1000 pokazów właściwie z każdej dziedziny nauki. Ich wspólnym mianownikiem było Życie – temat przewodni tegorocznego święta - informuje Centrum Nauki Kopernik.
W sobotę (15.06) w Warszawie nie zabrakło także mieszkańców powiatu wadowickiego. Młodzi i utalentowani fizycy z Brzeźnicy: Oliwia Bałazy, Julia Ignacyk, Michał Antos, Jakub Kosek, Tymoteusz Cierzak, Mikołaj Lang i Krystian Jezioro pod opieką Joanny Hyrlickiej prezentowali przygotowane przez siebie doświadczenia.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych - współorganizator Ogólnopolskiego Konkursu "Fizyczne Ścieżki" zaprosiło brzeźnicką młodzież do przeprowadzenia eksperymentów podczas Pikniku.

Tutaj warto dodać , że od kilku lat młodzi fizycy z Brzeźnicy zajmują wysokie lokaty w licznych konkursach. Ich prace wprawiają w zachwyt, podziw i uznanie, a doświadczenia przez nich wykonywane oceniane są na bardzo wysokim poziomie. Wyjazd do Warszawy na tak prestiżową imprezę naukową był dla nich wielką nagrodą i motywacją do dalszej pracy.

(JH)(kp)
Fot. Joanna Hyrlicka

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... docen komentuje +2
a ja byłem u Marty Wierzbickiej- buty jej czysciłem!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2013
... mgr komentuje +3
mogli sobie do czterech liter wstawić kompas!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2013
... ghod komentuje +9
jak są sukcesy ludzi z innych gmin to piszecie w nagłówku ze są z powiatu wadowickiego, jak są porażki to wyszczególniacie które do gminy, żal...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2013
... bohema komentuje +2
ach żałuję, że nie pojechałam... Brawo dla młodzieży!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2013
... Helenka komentuje +8
Brawo moi drodzy! Brawo!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był