0a1d4b9cc6dd09cec709bae719118be9.html Gimnazjaliści popisali się wiedzą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Gimnazjaliści popisali się wiedzą

Email Drukuj
Kilkumiesięczny wysiłek został zwieńczony sukcesem nastolatka z Brzeźnicy. Spośród uczniów 13 szkół gimnazjalnych, które uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej, to właśnie on zdobył najwięcej punktów. W nagrodę otrzymał 7-calowy tablet multimedialny.


Do eliminacji w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów zaproszonych było 40 szkół. Ostatecznie w finałowym etapie uczestniczyło 13 placówek, które wytypowały swoich reprezentantów. Uczniowie finaliści pochodzili m.in. Wadowic, Andrychowa , Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Brzeźnicy. Cała impreza odbyła się w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach.

Organizatorzy konkursu wystarali się o sponsorów, którzy zadbali o nagrody dla uczestników informatycznych zmagań. Nagrodą główną był 7-calowy tablet multimedialny.

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów gimnazjów zwiedzą informatyczną opartą o konkretne sprzęty sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne i multimedialne. Organizatorzy konkursu mieli także w zamyśle ukierunkowanie myślenia gimnazjalisty na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki.
Głównym celem również było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji, komunikacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkursu obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w gimnazjum - mówi Wojciech Biel, nauczyciel w ZS nr 2 oraz szkolny koordynator konkursu.
W finałowym etapie gimnazjaliści mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się pytania odnoszące się do głównych wskaźników nowych technologii teleinformatycznych na poziomie gimnazjum. Uczniowie oraz opiekunowie, w oczekiwaniu na wyniki, mieli również możliwość zapoznania się z pokazem multimedialnym dot. nowych technologii informatycznych oraz projektów mobilnych.

Ostatecznie wygrał Jarosław Bąk z ZSP Gimnazjum w Brzeźnicy. Drugie miejsce zajął Jakub Millan z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trzecie natomiast Kamil Kowalski z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(WB) (kp)
Materiał i foto: ZS nr 2 w Wadowicach
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... mgr komentuje +8
Brzeźnica?? to taka wiocha chyba!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2013
... kalamarnica komentuje +7
Gratulacje dla Jarka Bąka z Brzeźnicy i całego składu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2013
... sgg komentuje +6
Gorzeń staje się "mekką informatyczną" w Wadowicach. Z ogromnym podziwem patrzę, jak dyrektor szkoły wyciska ile może, by utrzymać prestiż tej placówki... Jak szedłem tam do szkoły, to wszyscy mi odradzali... teraz już chyba nikt nie wstydzi się że jest z Gorzenia ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2013
... pela komentuje +9
Brzeźnica gorą , brawo! u Kopernika też nas podziwiają ale jest jedno ale dlaczego na takich konkursach nie obowiązuje strój formalny?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... brzezniczanin komentuje +4
Sprzedam 7-calowy tablet multimedialny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... które miejsce komentuje +4
a gimnazjum nr 2 (kopernik) w Wadowicach które zajęło miejsce?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... brawo16 komentuje +6
Kalwaria też dobrze wypadła

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... Lewica dogorywa komentuje +8


Przyszłe pokolenia Polaków dzięki dobrej edukacji będą bardziej odporne na kłamstwa skrajnej lewicy i narodowych socjalistów tj. faszystów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... brzeźnica górą komentuje +6

Tablet pojechał do Brzeźnicy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... tosikk komentuje +14
gratulacje dla nich

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... BEz Przebaczenia komentuje +4
GIMBAZA !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... xX komentuje +13
Gratulację , dobrze że jeszcze są osoby, którym wiedza zdobyta w szkole jest przydatna i przynosi rezultaty :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był