Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Katolicka szkoła powstanie na Kopcu

Email Drukuj
To nie nowina, że Szkoła Podstawowa nr 3 na Zaskawiu właśnie edukuje ostatnich uczniów. W części jej pomieszczeń już teraz funkcjonuje przedszkole. Jest jednak nadzieja na to, że nowi uczniowie nie będą musieli dojeżdżać do szkoły w centrum Wadowic.


W lutym 2011 roku radni zdecydowali o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 na Zaskawiu. Do placówki chodziło bardzo mało dzieci. Zgodnie z podjętą decyzją z końcem bieżącego roku szkolnego z podstawówki na Zaskawiu "wyjdą" ostatni uczniowie.

Na miejscu byłej szkoły będzie funkcjonowało przedszkole Słoneczko, które już teraz opiekuje się dziećmi w wyznaczonej do tego części budynku. Dla rodziców z Zaskawia to obecnie jeden z głównych tematów rozmów rodzinnych i nie tylko.

W trakcie rodzinnego kolędowania , które odbyło się ostatnio w kościele na Kopcu, ks. Jacek Jezierski dał nadzieję zgromadzonym, że nie będą musieli posyłać swoich pociech aż do centrum Wadowic do podstawówki na ul. Sienkiewicza.

Jak powiedział, chce po części wrócić do tradycji Collegium Marianum, które w latach swojego rozkwitu skupiało ponad 200 uczniów. Z naszych informacji wynika, że nie jest to forma przejęcia dotychczasowej szkoły na Zaskawiu, ani kontynuacja Collegium Marianum w takiej formie jakiej istniało przed i po wojnie (męskie gimnazjum z internatem).

Jaka to będzie szkoła? Już wkrótce będzie można więcej o tym napisać. Na razie wiadomo, że od września 2013 Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego podejmie się trudu otwarcia Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej na Kopcu w ramach szerszego projektu pod nazwą: Centrum Kształcenia i Wychowania im ks. A. Majewskiego.

Nabór do oddziałów „zero” oraz „jeden” już trwa. Najbliższe spotkania w tej sprawie dla zainteresowanych rodziców odbędą się w auli na Kopcu w sobotę (12.01)  o godzinie 18.00 i w niedzielę (13.01) o 11.00.

I mimo iż księdzem, który rozpoczął starania dotyczące otworzenia nowej placówki na Kopcu targają czasami wątpliwości postanowił wziąć byka pod rogi i popierany przez lokalnych "zapaleńców" dociągnąć sprawę do końca.
Nic nie robić, nie mieć zmartwień… – śpiewał kiedyś Ryszard Rynkowski. Ten cytat przyszedł mi do głowy, kiedy uświadomiłem sobie, co przede mną. To zmęczenie kończącym się rokiem, czy lęk przed wysiłkiem? A może zwykłe lenistwo, o którym dalej śpiewa piosenkarz? Nieraz myślę sobie, że pewnie wystarczyłoby zachować status quo: dopilnować tego co się posiada, „obsłużyć” wiernych zaglądających do kościoła i się nie wychylać. Tylko gdzieś w środku czuję, że rola stróża posesji, który reguluje ruch i pilnuje porządku jakoś mi nie leży. Stąd to szukanie co zrobić więcej. To z tego m.in. pomysł poparty przez innych zapaleńców, by otworzyć szkołę - pisze na swoim blogu ks. Jezierski od Pallotynów na Kopcu.
I jeszcze bardzo pozytywne słowa z tego bloga płyną na koniec dla osób, które mają w życiu jakieś wątpliwości. Choć może odchodzą od tematu samej szkoły , ale są na czasie i warto je przeczytać.
Przy okazji własnych problemów, pytań i wątpliwości, za oknem widzę, że mają je też inni. Dziś ich chyba jest nawet więcej niż kiedyś. Zapatrzeni w kasandryczne przepowiadania o nadciągającym kryzysie. Mamy ochotę zakopać się gdzieś pod pierzynę, by przeczekać. Ale ukrycie się przed kłopotami i chowanie rąk do kieszeni nie pomoże nam w przezwyciężaniu tego, a także innych kryzysów. Raczej trzeba otworzyć szeroko oczy i zakasać rękawy , by znaleźć najlepszą drogę i nią pójść. Mało. Spróbować zabrać innych- pisze rektor na swoim blogu dodając otuchy swoim czytelnikom.
Szczegóły dla osób zainteresowanych tematem szkoły na Kopcu dostępne są na stronie jezierski.pallotyni-wadowice.org.pl.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (161)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... j 22 komentuje +1
Oczywiście ksiądz czy ktoś tam ma już swoich klasowych lizusów świętą trójce widać to na logo (beznadziejne zresztą), ciekawe dlaczego nie wzięli wszystkich dzieci?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2013
... wrzos komentuje +14
Przeczytałam te wszystkie komentarze i jestem....załamana.Jeszcze szkoła nie powstała
a już się sądzi pomysłodawcę i sam pomysł...Ludzie zastanówcie się nad swoimi słowami bardzo ostrymi skierowanymi na ks.Jacka.....Tyle zła wokół ...tyle chorób...dziś żyjemy a jutro ...może nas nie być na tym świecie,,,Czy nie lepiej nieść dobro i radość drugim!!! Z tym się o wiele lepiej żyje!!!!. A ks. Jacek ,,,choć go nie znam...tyle tylko co ...przeczytałam jego wypowiedzi w tym temacie ..i na jego ...blogu...to wspaniały człowiek który chce POMÓC.!!! Inicjatywa jest wspaniała...i oby takich ludzi więcej...
I jak pisze Majka o co ten jazgot....Chcesz to zapiszesz dziecko.... a jak nie chcesz ...to nie zapiszesz...Twój wybór......Więc nie wydawajcie wyroków i nie osadzajcie ....
bo można kogoś skrzywdzić... a z tym się ciężko żyje..i kiedyś może to się obrócić . .....
przeciwko Wam.
Jednym zdaniem ujmąc to wszystko...
TRZEBA ŻYĆ TAK BY NIKT PRZEZ CIEBIE NIE PŁAKAŁ

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2013
... Majka, komentuje +15
Nie rozumiem tego całego jazgotu. Nikt przecież nie będzie nikogo zmuszał do zapisywania dzieci do szkoły na Kopcu. Co do kosztów prowadzenia szkoły, to na pewno nie będzie ich dodatkowo zbyt wiele, bo klasztor funkcjonuje i jakoś sobie radzi. Wszystkim sceptykom proponuję przyjrzeć się jak nauczają i wychowują szkoły katolickie np. w Krakowie i jak tam trudno o miejsca, mimo konieczności zapłaty czesnego. A młodzież jest nawet z odległych miejscowości. Każdy ma prawo do wychowania dzieci tak jak chce, więc pozwólcie także katolikom wychowywać je tak jak chcą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 01 - 2013
... Herod komentuje +2
No i temat się wyczerpał.
Wszystkich entuzjastów Kopca oraz Kopcosceptyków zapraszamy na Jasełka w niedzielę o 16:45. Aula teatralna. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2013
... elo komentuje +34
ubliżanie nauczycielom troche jest nie na miejscu. rodzice który uważaja że dziecko które konczy 3 klase ma zostac bez pomocy raczej są w błedzie. dziecku które ma braki trzeba pomoc. szkoła na zaskawiu istnieje juz kilka ładnych lat i wiekszosc osób konczących ta szkole daleko zaszło.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... uczen komentuje +33
bylem uczniem szkoly w wadowicach i stwierdzam tyle: nauczyciele maja jednym słowem wyrąbane na uczniów upatrzy sobie jadna z druga swojego ulubienca i tylko on sie liczy nie ma pomocy dla innych. a jeżeli któres dziecko nie dawało by sobie rady z rówieśnikami to zostaje także zgnojone przezz nauczyciela. uczęszczałem do tej szkoly i widzialem co sie dzieje, jak nie masz przysłowiowych ''jaj'' to nie ma szans zebys dał sobie rade. na zaskawiu jest mało uczniów i dzieki temu nauczyciel pomaga wszystkim. niech mi ktos pokaze dziecko które skonczyło szkołe na zaskawiu i trzyma papierosa w rece. w wadowicach to raczej normalka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +29
@matka zgadzam się z twoimi komentarzami! bo niestety ale w wadowicach jest samo bydło . poniżanie dyskryminacja i przemoc. sama się o tym przekonałam jak moje dziecko poszło do 4 klasy i nikt na to nie reagował nauczycielki przymykały oko tylko żeby dyrekcja się o tym nie dowiedziała lecz dopiera grozba że sprawą zajmie się policja to na chwilę dało rezultat ale niestety nie na długo bo po paru dniach zaczeło się to samo . a przynajmniej nasze nauczycielki do takiej sytułacij nigdy by nie dopuściły!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... @matka komentuje +11
Nauczyciele ponoszą winę za brak empatii, natomiast największa wina jest rodziców, którzy nie umieli wychować swoich dzieci,przykre.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... matka komentuje +21
Ta Szkoła Wadowicka chętnie pozbywa się dzieci z problemami ze swojej szkoły i nie dotyczy to tylko mnie! W innych Wadowickich zbiorówkach takie dzieci są wyśmiewane przez rówieśników, wytykane palcami i nikt z nauczycieli ani dyrekcja nic z tym nie robi, nie reagują na to, bo najłatwiej jest udać, że się tego nie widzi i zostawić problem.


Zależy mi na rozwoju mojego dziecka i wykształceniu - dlatego chodzi do Szkoły na Zaskawiu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +30
@Dzieci z Zaskawia
Mały dodatek: dzieci z Zaskawia szły do klasy 4, bo szkoła na Zaskawiu miała klasy 0-3. A więc nie mogły iść do piątej, a jeśli któreś poszło /-))))/, to rzeczywiście musiało odstawać od innych. Proszę sobie to sprawdzić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +2
@matka
W początkowych klasach nie ma dzieci słabych są tylko dzieci źle motywowane. W molochach szkolnych gdzie nie ma personalizacji ucznia, gdzie ważniejszy jest program nauczania a nie dziecko, dziecko zostaje same. Z tą samotnością dorasta i traci z roku na rok pewność siebie. Zależy ci @matka na dziecku czy na jego ocenach. Bo jedno z drugim nie idzie czasem w parze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +1
Szkoła w Lublinie jest prywatną i ma czesne /prowadzimy w Polsce różne szkoły: publiczne /brak czesnego/ i prywatne. Ale czy fakt dobrej szkoły wynika z czesnego? To zbyt proste przełożenie. Proszę obejrzeć ranking i zobaczyć, że tam są różne szkoły. Podobnie z uczelniami wyższymi.
Już pisałem o zatrudnieniu - czyli nic. Ale wiem, że inni muszą szukać jakiejś dziury. Jeśli chodzi o poziom w szkołach to proszę brać pod uwagę wyniki różnych egzaminów /w tych najniższych jest kl.3/. Tak jak w rankingu średnich szkół bierze się pod uwagę wyniki maturalne czy zdobycze na olimpiadach przedmiotowych.
A co przejścia do dużej szkoły, nie wiem nic pewnego, ale mogę się domyślać, że zmiana środowiska robi swoje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... @matka komentuje +21
Dlatego pani poradzili bo Zaskawie ma niski poziom i nawet bardzo słabe dziecko przebrnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... Dzieci z Zaskawia komentuje +19
Dzieci z Zaskawia idąc do 5 klasy w Wadowicach odstają od uczniów i mają kolosalne braki w wyksztalceniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... @xJacek komentuje +9
W Lublinie są szkoły waszego zgromadzenia,ale wszędzie jest czesne 500zł płatne nie przez 10 m-cy tylko przez 12 caly rok

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... matka komentuje +18
Zgadzam się, ale niektóre Szkoły Wadowickie wolą się pozbyć problemu.

Szkoła na Zaskawiu z otwartym sercem przyjęła moje dziecko i pomaga nam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... @matka komentuje +9
Błąd dyrektorki, która poradziła pani przenieść dziecko.Jak dziecko jest niepełnosprawne to szkoła powinna pomagać, a nie pozbyć się problemu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... matka komentuje +9
Miałam nie zajmować głosu, ale czuję, że powinnam.
Moje dziecko prawie od 3 lat wożę i przywożę ze szkoły na Zaskawiu, bo mieszkam po drugiej stronie Skawy – na drugim końcu Wadowic. Mając szkołę dla dziecka pod nosem to jej dyrektorka chciała bym ją przeniosła na Zaskawie bo jak mi powiedziała „tam jej będzie lepiej”. Zdecydowałam się i przeniosłam córkę.
Dziś wiem, że to była najlepsze decyzja, jaką mogłam podjąć!!! Wszystkie nauczycielki, ksiądz Jacek i dzieci przyjęły ją bardzo dobrze i zaopiekowały się nią i opiekują nadal! Poziom nauczania jest bardzo wysoki w tej szkole, ale co ważne dbają w niej także by nauczyć dzieci kultury a w niejednej szkole w Wadowicach o tym zapominają. Dziękuje im za to z całego serca.
Gdyby była otwarta 4 klasa na Kopcu to na pewno zapisałabym tam swoje dziecko.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... kadra komentuje +22
Jak szkoła będzie miała wyśmienitych, dobrze wykształconych nauczycieli to będzie konkurencyjna, natomiast kadra ze SP nr. 3 spowoduje odwrót rodziców od tej szkoły.
Sama nazwa katolicka to za mało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +7
He he - dobre - uśmiałem się !
A jutro ktoś napisze, że przed zajęciami dzieci mają obowiązek wkładania skrzydeł na gumkach i uczą się na zajęciach pozalekcyjnych lewitować (a co !) - żeby jak najlepiej przygotować się do pełnienia roli aniołów, a rodzice po powrocie do szkoły zakuwają je w dyby bo umartwianie się jest obowiązkiem każdego ucznia. He !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +7
Wstałem, zajrzałem i co widzę? Najpierw były uwagi, "że pazerny kler rzuca się na kasę" itp., teraz zajęto się "głupimi nauczycielkami". Myślę, że za chwilę, ktoś napisze, że osioł, którego mają na Kopcu strasznie przeklina, a na dodatek wśród stadka białych owiec, które pomieszkują przy klasztorze jedna jest /o zgrozo!!!/ czarna. Mam jeszcze trochę innych podejrzeń, które dyskwalifikują to miejsca na szkołę i tych ludzi /właśnie, których? bo ja nikogo jeszcze z nazwiska nie wymieniłem, a i sam nie nie jestem pewny swego miejsca katechety, bo wezmę tę pracę pod warunkiem, że dzieci będą miały codziennie co najmniej 4 g religii/. A śnieg pada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... mama komentuje +2
Nigdy nie puściłabym dziecka do katolickiej szkoły, wystarczą mi 2 godz. religii i pół dnia za każdym razem na prostowanie tego co mówi P. katechetka a nijak ma sie to do faktów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... Obserwator komentuje +2
Niezmiernie cieszy mnie fakt, że @Obywatel Wadowic pożegnał się z nami wszystkimi. Miejmy tylko nadzieję że na dobre - bo z tego co widzę niektórym "błaznom" ten typ dyskusji odpowiada. Pewnie endorfina w nadmiarze uderza im do mózgu i czują dziwne zaspokojenie. Przypomnę wszystkim że to uzależnia! Obywatelu. Pozwól tym którzy chcą, budować swoją małą ojczyznę. Ta duża nas wszystkich zawodzi bo z dzieci zrobiła nośnik pieniędzy a nie wartości. Patrz ! Ty też piszesz, używając swoich mało zrozumiałych argumentów do tego aby "pohandlować" głowami dzieciaków. Jeżeli upraszcza się edukację do cyfr i "dzieło" wychowania spłyca się do tego, kto ile zarobi i kto co z tego ma - to powiem jedno. Wszystkim takim Obywatelom Wadowic mówimy stanowcze NIE !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +3
@/
Epitety, epitety.... i ta przenikliwość. Już pisałem, że najwięcej wiedzą ci, którzy wiedzą najmniej. Czy można się kłócić i nie obrażać innych? Z resztą proszę mi jeszcze przywalić: a co? Może Pan/Pani będzie miał/a lepszy sen?
Przepraszam za ironię, ale to chyba stan podgorączkowy.
Idę spać i zamykam swój udział w tej wymianie zdań.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +2
@/
Muszę się z Panem/Panią zgodzić. Rzeczywiście liczę... "Liczę na Ciebie Ojcze..."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +3
Rocznie proszę księdza rocznie nie dziennie ;). Niech ksiądz dobrze liczy....bo to trudne zadanie.

Dziękuje za dyskusję. Dla mnie temat jest zakończony.
Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... / komentuje +8
Proszę zobaczyć na wpisy księdza, albo jego blog , to jeden bełkot i ktoś taki chce otwierać szkołę? Polemika księdza jest żałosna, on nie ma nic do powiedzenia tylko liczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +5
@obywatel wadowic
Nie odpuszczę tych milionów, bo nawet gdybym miał 40 dzieci, które dostaną 10 razy więcej subwencji - nie wychodzi mi nawet jeden milion. Piszę, bo mam dość demagogii. I albo chodzimy do dobrych szkół /małe nie są gorsze/ i umiemy liczyć, albo nie. Nie lubię autoprezentacji, ale nasze pallotyńskie liceum w Lublinie jest na 39 miejscu w najświeższym rankingu najlepszych liceów w Polsce. Jest nieduże i na prowincji. Proszę nie przekreślać małych, bo to pachnie dyskryminacją:-)).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +0
@ks. Jacek

...w pewnych sytuacjach niepełnosprawności na 1 dziecko dostaje się subwencje jak za 10 innych zdrowych dzieci...ale pewnie ksiądz nie o takich rozwiązaniach myśli.

Dlatego tworzenie małej szkółki choć blisko domu będzie rodzić prozaiczne problemy które mogą mieć wpływ na jakość ksztalcenia. Może dla klas I-III to ma mniejszy wpływ, ale dla starszych dzieci ważne jest profesjonalne nauczanie pełnej gamy przedmiotów przez wyspecjalizowany personel. Tu już nie wystarczą dobre chęci....

Osobiście wolę posłać dziecko do dużej szkoły z fachową obsadą i przekonaniem że to nauka rozwija świat niż do małej choć pewnie przyjaznej szkółki ze zbiorem zaklęć. To właśnie odpowiedzialność za przyszłość dziecka a nie luksus bliskości czy niskich wymagań, za tym przemawia.

Przekonanie zaś że religine szkoły uczą jedynie na prawych ludzi to tak naiwne nadużycie przeczące faktom że aż żenujace.

Proszę też zwrocić uwagę na najważniejszy czynnik na demografię. Ile dzieci mieszka w promieniu 1 km od szkoły ? Kto z drugej strony Skawy posle dziecko do was ? Będziecie konkurować z innymi szkołami w okolicy. To przy niżu demograficznym niezbyt rozsądne z punktu widzenia finansów gminy. Pewnie skończy się na dobrowolnych datkach rodziców na utrzymanie szkoły a przecież bezpłatna edukacja jest zapisana w konstytucji.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +5
@obywatel wadowic
Trzyma się Pan tej zamiany szkół. Ale SP3 było szkołą dla 4 klas, bez jakiegoś większego zaplecza /nie będę wytykał braków, bo pracowałem i pracuję w niej i nasz Dom pomagał ile mógł w zorganizowaniu różnych imprez szkolnych - co można zrobić na korytarzu o wymiarach ok.2x7 m lub w niewielkich klasach/. Może dlatego też ta szkoła wygasała, że lepiej posłać było dziecko, które będzie chodzić przez całą podstawówkę i gimnazjum do jednej szkoły. Stąd pomysł na pełną szkołę, a nie zamianę.
A co do tych milionów i różnych przypadków, pocieszył mnie Pan. Z moich informacji /pallotyni prowadzą w Krakowie szkołę podstawową/ trzeba nieźle się gimnastykować, by poradzić sobie z subwencji. A skoro tyle można dostać... /1 000 000 dzielony na 40 - to ile wychodzi na dziecko??/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... lol :D komentuje +2
haha mylenie osób którzy uwarzaja ten pomysł za zły mnie rozbraja ... weźcie sie kretyni zastanówcie to wy wypisujecie ? wy sie lepiej zastanówcie co robia wasze dzieci ankieta przedstawia ze dziecko z zwykłego gimnazjum wychodzi na ludzi tylko w 28 % reszta to menele,złodzieje itd... pomyslmy gdy poslemy nasze dziecko do takiej szkoły pomozemy mu sie stoczyc na dno... prawde mówiąc w szkołach w wadowicach nie ma wogóle rygoru tylko pijanstwo narkotyki ... a nasze dzieci podane sa na takie czarne owce


wiec z całym przekonaniem bede dazyc do tego by moje dzieci nie poszły tam do szkoły tylko NA KOPIEC poniewaz chce ich wychowac na porzadnych obywateli bez problemów z prawem :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... defefdef komentuje +0
do osoby która juz liczy zyski.: moim zdaniem jeżeli z otwarcia szkoly są takie zyski to dlaczego wielki asie nie otwierasz swojej bedziesz milionerem a nie zapchlonym urzędnikiem. teraz tyle szkół sie zamyka wiec masz pole do popisu. jeżeli twierdzisz ze takie zyski to musisz przyjąć porażke przegrania z księdzem (ubiegł cie) PECH:D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... xxxxxxx:D komentuje +4
czytając niektóre komentarze stwierdzam że pisał je człowiek który z edukacja małych ludzi ma najwiejcej wspólnego czyli siedzi w domu jako stray(a) kawaler lub panna. w zyciu te osoby nie mialy stycznosci z małymi dziećmi i nie wiedza co wadowickie szkoły potrafia zrobic z dziecka. dlatego teraz czytacie wydarzenia w których patologiczne małolaty okradaja sklepy i morduja ludzi... ja popieram pomysł ksiedza w 100% i do tych ludzi co pisza te bzdury: weźcie sobie gazetke i siądźcie na kiblu i czytajcie a nie siejcie propagandy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... zaskawianie komentuje +2
Czcigodny księże Jacku!My zaskawianie oddajemy Wam w opiekę nasze dzieci.Możecie robić z nimi co Wam czcigodni ojcowie się tylko podoba!Do zobaczenia w sobotę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +4
@ Obywatel Wadowic @nie Nauczyciel, @nie Dyrektor, @nie UB @nie SB, @nie pracujący w oświacie

Skoro twoja wiedza jest tak daleko idąca że potrafisz z 40 uczniów zrobić milionowy interes to ja chętnie z Tobą taką szkołę założę. Ty będziesz @nie Dyrektor ja będę @ nie Wice dyrektor i będziemy razem "nic nie robić nie mieć zmartwień ...."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +5
@ Obywatel Wadowic @nie Nauczyciel, @nie Dyrektor, @nie UB @nie SB, @nie pracujący w oświacie

Skoro twoja wiedza jest tak daleko idąca że potrafisz z 40 uczniów zrobić milionowy interes to ja chętnie z Tobą taką szkołę założę. Ty będziesz @nie Dyrektor ja będę @ nie Wice dyrektor i będziemy razem "nic nie robić nie mieć zmartwień ...."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +2
@ks Jacek

Nie pracuje w oświacie. To zwykła mowa nienwiści przypisująca mi prace w UB, SB, oświacie czy czego tam jeszcze nienawistnicy broniący tego pomysłu nie wymyślą :)

Kolejny raz powiem powstanie tej szkoły nie rozwiązuje problemu tylko zmienia jego nazwę. Równie dobrze mogła by dalej funkcjonować SP 3. Ponieważ szkoła ma być finansowana z gminnej kasy każdy ma prawo wypowiedzieć się w tym temacie.

Co do wielkości finansowania to zależy ono od liczby jak i rodzaju uczniów. I nawet przy 40 uczniach może w pewnych przypadkach sięgnać ponad 1 000 000,00 zł.

Nie wiem ilu i jakich uczniów będzie mieć ta szkola więc i kwoty mogę być rózne.

Proszę sprawdzić gminną metryczke oświatową...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +0
@ ks.Jacku widać że księdza to bardzo ruszyło ! niema co się przejmować gadaniem ludzi każdy ma swoje zdanie ale my zaskawianie księdza wspieramy i popieramy!!! nie wszystkim to się podoba a @obywatel wadowic to chyba raczej pracuje w urzędzie miasta skoro wie wszystko najlepiej!!!!!!!! miłego i spokojnego dnia !!!!!!!!!!!!!! do zobaczenia w sobote

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +2
@obywatel wadowic
Miałem się nie odzywać, ale... Szanuję Pańskie zdanie i merytoryczne argumenty. Ale chyba Pana poniosło kiedy napisał Pan: "milionowe subwencje z gminnej kasy na realizacje własnego pomysłu". Skoro - jak to wyszło pracuję Pan w oświacie - wie Pan jaka jest subwencja. Proszę ją sobie pomnożyć przez 40 /bo tyle mamy mieć uczniów w tym roku/, a w kolejnych latach mamy nadzieję, że będzie przebywać 20 /bo będą otwierane nowe klasy/. Ja wiem, że miliony ładnie wyglądają, ale to chyba nie merytoryczność.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +2
@ Julian Hołdys
Pierwsza oprócz ks. Jacka osoba prawdziwa z imienia i nazwiska.
Chylę czoła kimkolwiek jesteś.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Julian Hołdys komentuje +7
Sorry, że się wtrącam. Ale jeśli w waszym mieście pallotyni chcą otworzyć szkołę, to raczej bym im w tym nie przeszkadzał. Nawet nie trzeba im zbytnio pomagać, wystarczy nie przeszkadzać. To świetnie zorganizowany zakon.
Prześledźcie sobie rankingi szkół w Polsce, czy to podstawówki, gimnazja, czy też licea. Wszędzie tam, gdzie szkoła jest pallotyńska szkoły stoją wysoko. Oni naprawdę wiedzą, jak to robić.
Modelowym rozwiązaniem jest szkoła gimnazjalno-licealna w Chełmnie, jedna z najlepszych w kraju. Trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim Perspektywy 2012. Urządzona właściwie z niczego w ciągu dziesięciu lat uzyskała bardzo wysoką markę. Wbrew temu co się uważa, kształcenie w szkołach pallotyńskich jest bardzo nowoczesne, uczniowie mają dostęp nie tylko jak ich rówieśnicy do pomocy dydaktycznych, bibliotek, ale również uczestniczą w programach indywidualnych, do tego pallotyni mają rozległe kontakty w świecie nauki i zdarza się, że w takich szkołach zajęcia prowadzą ludzie z tytułami doktorów, czy nawet profesorów, co jest wyjątkową rzadkością.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +4
@ Obywatel Wadowic
ks Jacek z tego co widzę pożegnał wszystkich w dniu wczorajszym
raczej go tu już nie zobaczymy
z tego co widzę na jego blogu jest spotkanie w sobotę o 18.00 oraz w niedzielę o 11.00
przejdź się - jak ci starczy odwagi
zadasz mu wtedy wszystkie możliwe pytania i uzyskasz wszystkie możliwe odpowiedzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@Aliku

Może skończ z Twoją mowa nienawiści ? Myślisz że to dobra metoda by bronić pomysłu na katolicka szkołę ? Zastanów się. Zapytaj ks Jacka czy też tak uważa.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +5
@ Alik nie kot
Fajnie napisane :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Alik nie kot. komentuje +0
Prawo jest prawo i trzeba go przestrzegać. Jeśli ktoś chce założyć szkołę, ma do tego prawo. To pierwszy fakt. Szkoła będzie miała powodzenie, jeśli rodzice dzieci zdecydują się posłać swoje pociechy do niej. Nie można im tego zabronić, bo mają do tego prawo. Fakt. Każdy kto prowadzi szkołę ma prawo wystąpić o subwencję oświatową, którą w przeliczeniu na jednego ucznia wypłaca gmina. To też fakt. Gmina nie może się od tego uchylać to też fakt.
Mierne i niepoważne argumenty podsycone nienawiścią do Kościoła i wszystkiego co jest katolickie takie jak prezentuje tutaj m.in. niejaki Obywatel Wadowic rzeczywistości nie zmienią.
Wasza nienawiść to zaledwie promil społeczeństwa. Ilu was jest widzieliśmy pod magistratem, gdy wyrzucaliście śmieci. Ilu jest katolików w mieście widzieliśmy podczas nabożeństw w kościoła w święta, czy widzimy w każdą niedzielę. Jak chcecie żyć w gminie bez Kościoła proponuję załóżcie sobie swoją, gdzieś na Madagaskarze, choć ostrzegam katolicy są wszędzie. Czasy, gdy Obywatel Wadowic ze swoją komunistyczną zgrają, UB a potem SB, rządził Wadowicami już dawno przeminęły. teraz mamy wolność. Jak Obywatel Wadowic chce sobie założyć ateistyczną szkołę, nic nie stoi na przeszkodzie, niech sobie robi. Ciekawe ile dzieci zapisze się do jego szkoły.
Wszystkie pseudo argumenty Obywatela podszyte nienawiścią i jadem i tak nie zmienią nawet promila rzeczywistości.
A Pallotynom życzę sukcesu, bo ich sukces będzie naszym sukcesem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... stop watykańskiej sekcie komentuje +1
Tak właśnie działa czarna mafia watykańska.Przejmować państwowe majątki,etaty i panować nad umysłami dzieci oraz dyktować warunki zatrudnionym gdyż stają się dodatkowo pracodawcami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +4
@ Obywatel Wadowic - nie nauczyciel :)
Prześledziłem trochę twoich komentarzy.
Faktycznie wiedzę masz gruntowną - sypiesz liczbami typu 68.000 na remont kotła w Ponikwi lub w Stanisławiu.
Albo jesteś Nauczyciel - albo Dyrektor Szkoły (nie nauczyciel) - tak czy siak jesteś zaangażowany emocjonalnie bo czujesz się zagrożony.
A propos twojego pytania dotyczącego kotła - każdy remont instalacji CO jeżeli tylko przemawiają za tym względy ekonomiczne (oszczędności) lub prawne (bo może stwarzać zagrożenie) jest uzasadniony. Koszty energii co roku rosną a modernizacja instalacji CO jeżeli idą za nią oszczędności finansowe jest zawsze trafną inwestycją. Decyzja należy zawsze do właściciela budynku i od kształtu umowy jaką podpisał z ewentualnymi najemcami. Nie da się wprost odpowiedzieć na twoje pytanie (czy to jest zysk czy strata) bo nie podałeś warunków prawnych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Bodzia el Zenobia komentuje +4
Obywatelu Wadowic: Mów za siebie. Swoją drogą to smutne, że tyle komentarzy już napisałeś, a wszystkie o tym samym. Nie znudziło ci się? Naprawdę nie masz lepszego zajęcia niż siedzenie przed kompem i nerwowe wyczekiwanie na odpowiedzi do swoich wpisów? Przecież wszyscy, nawet ci, którym sugerujesz jakieś spowolnione myślenie, już wiedzą, co cię uczuliło. Daruj sobie, przestań uczulać innych i pozwól im wybierać. Skoro pomysł Pallotynów ci się nie podoba- twój wybór ale wyraź to jednym konkretnym komentarzem a nie próbuj dyskutować o czymś z czego z zazdrości pewnie nie skorzystasz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +3
@do odkrywca

Zastanów sie kto chce dostać milionowe subwencje z gminnej kasy na realizacje wlasnego pomysłu ? Ja ( nie nauczyciel ) czy ksiądz ?

Kto zatem ma swoją prawdę i jej konkretny finansowy wymiar ?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... do Odkrywca komentuje +6
Czyli jednak belfer ( zagrożony )

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +2
Jestem emocjonalnie związany ze swoją wspólnota samorządową jaką jest gmina Wadowice i wiem ze to niekorzystne dla niej rozwiązanie.

To my wszyscy tworzymy nasza gminę i mamy prawo interesować się tym co się w niej dzieje. Może pora zacząć tak myśleć a nie zarzucać mi zawodowe zagrożenia ?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Odkrywca komentuje +4
Tyle że z tego co widzę, Obywatel Wadowic jest emocjonalnie związany ze sprawą, zatem najprawdopodobniej jest nauczycielem i czuje zagrożenie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... kotek2 komentuje +6
Czy odbyły się rozmowy z Radą Miejską?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2013
... Paweł8 komentuje +1
Jedyna merytoryczna wypowiedz jest Obywatela Wadowic, reszta włącznie z księdzem to bełkot.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... dziuniasek komentuje +0
ciekawe zy te komentarze uderzające personalnie w ks. jacka pojawiły by się także w dyskusji na Facebooku gdzie ludzie podpisują się z imienia i nazwiska. Tchórze! wstydźcie się!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Pytanie na koniec komentuje +3
@ ks. Jacek
Dokładnie, szkoda energii na odpisywanie. Lepiej są spożytkować tam, gdzie jest potrzebna - przy tworzeniu szkoły. Tu jest tylko pożywką dla tych co się nudzą. Pewnie jutro znów tu będzie mnóstwo komentarzy. W jaki sposób można pomóc? Przewidujecie jakieś forum wymiany informacji dla "normalnych" którzy też czują że może z tego powstać coś fajnego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +7
Jeszcze jedno i ostatnie: obecność w komentarzach osób podejrzewających tworzących szkołę o różne niecne czyny i zamiary przekonuje mnie, że powstanie katolickiej szkoły na Kopcu to dobry pomysł. Ktoś kto wie lepiej, nie chce słuchać argumentów czy wyjaśnień. I nic go nie przekona. Nawet prawda. Bo tę ma własną.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... marsianin komentuje +6
Tyle, że ja jestem z Marsa - u nas tak to się pisze - a co u was na Ziemi. Widzę, że logiczne wyciąganie wniosków dalej nie jest waszą mocną stroną.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... do marsianin komentuje +8
Nawet nie umiesz napisać słowa Marsjanin, więc zapisz się na rok zerowy do tej nowej szkoły.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... marsianin komentuje +6
@ kto za tym stoi
twoje poglądy są prawie tak prawdopodobne jak to że na marsie jest życie i że skarpetką się nie ogolisz :) myśl dalej !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... kto za tym stoi? komentuje +1
Specjalnie rozwalono państwową szkołę, aby dać księżom i ponosić jeszcze większe koszty, wypuszczono zajawkę, aby ludzie się dowiedzieli.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +1
@obywatel wadowic
Nasza szkoła nie ma być lekarstwem na zamykanie szkoły czy szkół. Nie ukrywam, że myśl o szkole zrodziła się pod wpływem zamykania SP3. Ale myśląc o nowej szkole nie chcemy powielać tego co jest na rynku. Co do oszczędności, proszę pytać tych, którzy mogą zaoszczędzić. Wiem, że są, stąd w wielu sytuacjach szuka się kogoś, kto przejąłby prowadzenie szkoły /my nie przejmujemy/. Karta Nauczyciela, która obowiązuje w szkołach samorządowych, jest głośno krytykowana właśnie przez samorządy /ze względu na koszty/.
Co do dobrej szkoły średniej z internatem - to pomysł, który chodzi po głowie /wszak myślimy o Centrum Wychowania i Kształcenia/. Ale to już inna bajka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +3
@ksiadz Jacek

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Powoływanie waszej szkoły nie rozwiązuje problemu a jedynie zmienia jego nazwę z SP 3 na katolicką Na Kopcu ( czy jakoś tam ).

Gmina nadal będzie ponosić koszty jej utrzymania a potencjalne oszczędności są iluzoryczne i działaja na niekorzyść pozostałych gminnych szkół. W efekcie wplyw na całość gminnej edukacji jest niekorzystny. Dlatego gmina nie ma interesu w powstaniu waszej szkoły. Równie dobrze mogła by cały czas funkcjonować SP 3.

Finansowanie z gminnej kasy nowej szkoły przy niekorzystym trędzie demograficznym to wyraz nigodpodarności. Skutki podobnych działań gmina już odczuwa i sytuacja będzie coraz gorsza. Rosna koszty edukacji w gminie i stanowią już połowe jej budzetu.

Z punktu widzenia biznesowego wydaje sie być lepsze powolanie dobrej szkoły średniej z czesnym i internatem a nie zabiedzonej podstawówki jako konkurancji dla innych zabiedzonych podstawówek. To jednak ambitniejsze zadanie niż korzystanie z państwowych dotacji jako stabilnego źródła finansowania.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@ekonomie

Czy to prywatne przedszkole otrzymuje z gminy subwencje na swoje dzialanie ? Ma więc z czego pokryć koszty wynajmu prawda ? Jaki to wynik dla budzetu gminy ? Czy gmina jako właściciel budynku musi utrzymać go w odpowiednim stanie ( instalacje , awarie ) nawet jak wynajmuje ?

Pokaż mi jakie korzyści odniosła gmina z przekazania szkoly w Ponikwi lub w Stanisławiu. Czy według Ciebie koszty np wymiany kotła CO - 68 000, zł w jednej z tych szkół to dla gminy zysk czy koszt ?

I wreszcie zasadnicze.

Jakie jest uzasadnienie dla powoływania nowej szkoły w sytuacji gdy liczba dzieci w gminie się zmiejsza ? Czy to nie ciąg dalszy tych samych problemów ? Czy to przeczy zasadzie większa szkola mniejsze koszty ?

Czy zatem rosnące koszty edukacji w gminie to nie wynik dzialania naszej samorządowej władzy która tracąc kontrole nad edukacja i majatkiem płaci coraz więcej ?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +1
@nauczycielka tańca
Właśnie wróciłem od doktora i czytam komentarze. Podyskutowałbym o tym powołaniu, bo jak ktoś na podstawie niewielu zmiennych mówi mi co mam robić, to jest jasnowidzem albo nie wie o czym mówi. A co do uczenia: edukowanie dzieci zostanie powierzone nauczycielom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ekonom komentuje +7
@ obywatel wadowic

tyle że zapominasz obywatelu o kilku rzeczach:

1. środki trwałe (budynek sp 3) będący we własności gminy - ale wynajęty komercyjnie jakiemuś tam przedszkolu - stanowi źródło przychodu dla gminy - czyli bilans ekonomiczny się poprawia - tak ?
2. subwencje oświatowe idą proporcjonalnie za każdym uczniem - ale to nie wszystkie koszty obsługi dużych szkół publicznych, remonty, karta nauczyciela, kadra obsługująca administrację, fundusze pożyczkowe, ect - są dodatkowym nośnikiem sporych kosztów, tak ?

zatem twoje wywody o ekonomii trochę mijają się z prawdą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +3
@obywatel wadowic
Biorąc pod uwagę, że mamy własny budynek, teren, a nawet boisko /w końcu 50 lat temu zamknięto bezprawnie szkołę, zabierając połowę budynku i ziemię, a np. książki i dokumenty wywożąc/, policzyliśmy, że subwencja powinna wystarczyć. Jako Pallotyni prowadzimy w Polsce kilka szkół /podstawówkę, gimnazja i licea/. Są wśród nich szkoły publiczne i prywatne /z czesnym/. Jakoś dają sobie radę choć nie jest łatwo.
Znam kilka małych szkół, które sobie radzą /u nas klasy nie będą większe niż 20 osób/. Uważam, że jeśli ktoś chce posłać dziecko do takiej czy innej szkoły zrobi to, dlatego chcemy dać szansę wykorzystując bazę i zainteresowanie pomysłem. Tak jak ludzie się różnią miedzy sobą /co widać wyraźnie w komentarzach/, tak może być i ze szkołami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@ekonomie

Jest tak jak pisalem. Ilość dzieci w wieku szkolnym w gminie sie zmiejsza. Zatem zmiejsza się liczba dzieci w szkole. Aby utrzymać koszty gmina likwiduje szkoły, bo większa szkoła to niższe koszty. To wygląda na rozsądne.

Jednak takie nie jest bo w miejsce zlikwidowanych szkół powstają nowe tylko że kto inny trzyma w nich kasę. Gmina nadal płaci za modernizacje w tych szkolach ( bo to gminny majątek oddany w użyczenie ) tylko z innych pozycji w budżecie. Płaci równiez wielomilionowe subwencje na funkcjonowanie szkół.

Skutek jest taki że choć subwencje państwowe rosną gmina wciąż ma problem z kosztami edukacji. Koszty edukacji to połowa wydatków gminy. Widać ze działania gminy nie przynoszą pozytywnego skutku a jedynie zmieniają charakter tych szkół z samorządowych na profil religijny.

Reszta to propaganda.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +9
@Mario z Zaskawia

Otóż to ta nowa/stara szkoła nie jest żadnym rozwiązaniem. Będzie tak samo nieefektywna jak SP3. Ostateczne koszty dla gminy będą porównywalne. Gminie pozostanie tylko budynek po SP3 który i tak musi ogrzac i zadbać o niego.

Prawdziwy wybór to albo pozostawienie SP3 tak jak jest albo jej likwidacja bez powoływania nowej szkoły.

Decydują o tym proste zasady ekonomii, czasem bolesne ale konieczne.

Rozumiem rodziców mieszkających w poblliżu SP3. Dla nich jej likwidacja to spory problem. Jednak dla gminy powstanie nowej szkoły to ciąg dalszy tego samego problemu. Po co wiec było likwidowac SP 3 ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ekonom komentuje +4
@ obywatel wadowic

tu coś masz: wadowice24.pl/polityka/miasto/2535-radni-oddadza-szkole-stowarzyszeniu

Jednocześnie podczas sesji w poniedziałek (28.02.2011 !!!) radni zdecydowali o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 na Zaskawiu w Wadowicach. Uchwała przeszła jednogłośnie. Szkoła ma zostać zlikwidowana z dniem 31 sierpnia 2013 roku. Do tego czasu skończą tutaj naukę dzieci, które obecnie uczęszczają do klas od I do III.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Maria z Zaskawia komentuje +0
rodzice mają prawo dokonywać wyborów szkoły
Jeśli gmina nie może rozwiązać problemu szkoły na Zaskawiu niech to zrobią inni
np ojcowie Pallotyni bo to ich w rzeczywistosci Parafia chociaż nie formalnie
Jeśli chcesz to posyłąj dzieci na Sienkiewicza a jeśli nie chcesz to do Pallotynów
To ma być wybór rodziców. Basta koniec dyskusji politycznej
Jak będą wybory to sie opowiesz kto tu rządzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ekonom komentuje +1
a ja nie mam pojęcia - jak się czegoś dowiem to ci napiszę - nie znam intencji zamknięcia sp 3 ale raczej decyzja nie była taka prosta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@ekonomie

To ta katolicka szkoła na Kopcu ma być dużo większa do SP 3 ? Czy podobnej wielkości ?

Bo jesli taka sama to po co było likwidować SP 3 ? A jesli duża to wtedy zabierze dzieci z innych szkół i przez to pogorszy ich efektywność. Co jest bardzo niekorzystne dla gminy i pewnie znów zlkwiduja kolejną gminną szkołę a w to miejsce powstanie nowa o profilu religijnym finansowana z gminnej kasy.

Drogi ekonomie ilość dzieci w gminie sie zmiejsza. Jak twierdzisz duża szkoła mniejsze koszty to po co zakladać nową szkołę ( zapewne małą ) i przez to pogarszać kondycje innych gminnych szkół ?

Rozumiem że intencja zlikwidowania SP 3 było proste dzielenie ilość dzieci / ilość szkół w gminie. Po co więc znów pogarszać te wyniki ? Bo ksiądz chce ?
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ekonom komentuje +8
@ obywatel wadowic

a ty w ogóle znasz się chociaż trochę na ekonomii, nie potrafisz policzyć że duża szkoła to niższe koszty na jednego ucznia, jakbyś zarządzał kasą w mieście i ci ciągle brakowało to też byś tak myślał !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... nauczycielka tańca komentuje +3
@zaskawianka
,"morze"......masz rację z tym księdzem od komunii!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +10
@myszak

Chyba potrafisz zrozumieć ze nie wszystko jest tak jak z tym nieudanym porównaniem o recenzji i ksiązce ? Nie potrzeba popełniać zbrodni by wiedzieć ze jest złem prawda ?

Na tej wlaśnie logicznej zasadzie można wypowiadać się w temacie finansowanych przez gmine szkół o profilu religijnym.

Dostrzegasz tez chyba że cos jest nie tak gdy piszesz o przepelnionych szkołach a gmina likwiduje szkoły z powodu braku uczniów ? Teraz zastanów się kto popełnia błąd. Ty piszac o celowości powstania nowej szkoły ( co zmiejszy liczbę uczniów w innych szkolach ) czy gmina likwidujac szkoły z domniemanego powodu braku uczniów ?

Widzisz że coś tu nie gra ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +8
@nauczycielko tańca jak możesz osądzać człowieka czy księdza czy będzie dobrym nauczycielem ! jakbyś chciała wiedzieć to jest bardzo dobrym nauczycielem bo uczy w szkole przygotowywał dzieci do pierwszej komuni świętej i nawet o tym nie wiesz a piszesz takie bzdury i głupoty! żeby napisać jakieś oszczerstwa to morze trzeba się dowiedzieć prawdy a później kogoś kompromitować!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... myszak komentuje +3
A ja w ogóle nie rozumiem tej całej hmm...dyskusji. Przecież nikt nikogo nie zmusza do tego, aby jego pociechy do takiej szkoły chodziły- wolna wola. To, że ona powstaje to dobrze, bo może będzie ona dobrą alternatywą dla miejskich przepełnionych molochów. Problem w tym, że zawsze tam, gdzie ktoś chce zrobić coś dobrego, znajdzie się jakiś krytykant, który już "na dzień dobry" na zasadzie wywróżenia z fusów i swojego głębokiego (a jakże) przekonania pomysł obrzydzi i opluje. A stare przysłowie pszczół mówi: zanim napiszesz recenzję książki, najpierw ją przeczytaj. Dlatego kibicuję temu pomysłowi i życzę organizatorom wszystkiego dobrego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatelka Wadowic komentuje +4
@ obywatelu
ad 1. Od współodpowiedzialności za wychowanie dzieci mam męża. Księdza się nie ma co pytać o wychowywanie dzieci bo takowych nie posiada. To i skąd ma wiedzieć. Może współuczestniczyć w wychowaniu tak samo jak murarz, tynkarz czy akrobata a nawet i ty Obywatelu. Ode mnie zależy (póki są małe) jakimi wartościami w życiu się kierują. Przyjdą czasy że nie będę mieć na to wpływu.
ad 2. Nie wiem. Chyba wszyscy mamy kryzys Państwa. Nie ma rzeczy pewnych. Kiedyś były pewne w dłuższej perspektywie. Dziś już nie.
ad 3. Oczywiście że nie. To jest kwestia wyboru i doświadczeń. Myślę że z samego czytania nic nie ma. Trzeba czegoś doświadczyć, aby wiedzieć o czym się mówi. Zasad moralnych uczą przede wszystkim rodzice. Przynajmniej na początku. Potem mogą tylko obserwować i się zastanawiać czy wykonali dobrą robotę czy gdzieś popełnili błąd.

Dużo szczęścia w 2013 i mało błędów które będą rzutować na całe życie. PS. Powiedz dzieciom, że życie jest jak kartka po której się pisze piórem a nie ołówkiem. Nic nie da się wymazać.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... przyszły wyborca komentuje +2
Może wypowiędzą się w tym temacie nasi watykańscy radni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Banialuka komentuje +13
NAPISZĘ TAK : TAKIE RZECZYPOSPOLITE BĘDĄ , JAKIE ICH MŁODZIEŻY CHOWANIE !!!

St.Staszic.Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... nauczycielka tańca komentuje +0
Panie księdzu Jacku skoro ubrałeś habit to widocznie miałeś do tego powołanie a nie do nauczania dzieci.A skoro ci się odmieniły zainteresowania udaj się do pana doktora.Edukowanie naszych dzieci to ty lepiej zostaw dla nauczycieli.Będe spokojniejsza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +7
@obywatelko

Dzięki za troskę o mnie i moje dzieci. To ja decyduje o tym a nie Ty.

Teraz ja zadam Ci pytania.

Czy w rozmowie o zasadach wychowania dzieci pytasz księdza czy ma dzieci ?

Czy uważasz że ks Jacek będzie prowadził szkolę jak państwa nie będzie stać na finansowane jego działalności ?

I w końcu zastanów się a może poczytaj u mądrzejszych czy zasady moralne i odpowiedzialność musi opierać się o katolickie zasady religijne ?

Nie próbuj tez zamykać innym ust bo mają prawo do swobodnej wypowiedzi.... jeszcze nie panuje tu monarchia absolutna jak w Watykanie.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... antykler komentuje +8
Nasi przodkowie walczyli w obronie polskich szkół przed germanizacją i rusyfikacją.Dlaczego nie walczymy z watykanizacją?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatelka Wadowic komentuje +6
@ Obywatel Wadowic
To je dobrze wychowaj. W poszanowaniu zasad moralnych i odpowiedzialności. Nie tylko za samych siebie ale i za Ciebie również. Jak Państwa Polskiego nie będzie stać nie tylko na szkoły, ale i na szpitale, opiekę społeczną to mogą przyjść czasy że nie będzie miał kto ci podać szklanki z wodą do łóżka. To to robi ks. Jacek chyba jest podyktowane poczuciem odpowiedzialności za młode pokolenie. Dołącz się a nie dociekaj drugiego dna które nie istnieje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... nie czarnej mafii komentuje +6
A zaczynało się tak niewinnie od podpisania konkordatu.No i stało się wprowadzono religię do szkół,państwowe etaty dla 24 tyś katechetów,wprowadzenie kapelanów do wojska,policjii.straży pożarnej,straży granicznej,służby więziennej do wszystkich urzędów i szpitali.W bydgoskim szpitalu zatrudnionych na etatach państwowych jest trzech czarnych darmozjadów /średnia pensja to ok6tyś zł/Przykłady mażna mnożyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatelka Wadowic komentuje +8
@ mieszkanka wadowic
Masz dzieci ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +9
@obywatelko

Jeśli twoim zdaniem warunkiem rozmowy o szkole jest posiadanie dzieci to odpowiem tak mam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... mieszkanka wadowic komentuje +3
widze ze dalej brniemy w to katolickie średniowiecze.......... coraz wiecej młodych ludzi odsuwa sie od kościoła bo widzi co się dzieje ( radio maryja , PiS, kaczyński) ludzie przej żyjcie na oczy!!! i mam nadzieje że na tym profilu religijnym bedą uczyć że kościoł w swojej histori zarżnął wiecej ludzi niż hitler stalin i wszyscy dyktatorzy razem wzięci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatelka Wadowic komentuje +5
@ Obywatel Wadowic
Masz dzieci ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... dżołk komentuje +1
proszę księdza-szkoda się tu użerać na forum. Szkoda też byłoby się zniechęcić i marnować czas który nie służy działaniu a jedynie bezcelowej rozmowie z "twardogłowymi".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... nikol komentuje +3
odwalcie sie juz sie od tego ksiedza wkoncu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ciekawy komentuje +9
Ciekawie czy zlikwidowano jakąś parafię ze względu na niską frekwencję w kościele

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +14
@ks Jacek
Dziwi mnie że ksiądz nie dostrzega planu przekazywania zasad religinych kościoła katolickiego w tej szkole. wprowadzonych w innych tego typu szkołach.

Czy w dekalogu ( który też jest częścią katolickiej doktryny ) zapisane są modlitwy przed lekcjami albo po lekcjach, obowiązkowy udzial w rekolekcjach w kościele, szkolne apele poświecone tematycznie religijnym obyczajom itp. To regulacje hierarchi kościelnej a nie dekalogu, który próbuje się przedstawić jako uniwersalny system wartości. Albo np regulamin szkoły ścisle nawiązujacy do religijnych zasad. To właśnie jest religijny profil narzucany młodemu umysłowi.

Nie mam pretensji do księdza że wykorzystuje nadażającą się okazję i próbuje przekazać swój sposób patrzenia na świat.. Mam watpliwości dlaczego takie okazje się tworzy. Dlaczego państwo za pośrednictwem gmin zawodzi swoich obywateli ?

Mam rozumieć ze ksiądz nie będzie występował do gminy o pomoc materialną inną niż subwencje ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +7
Warto zaznaczyć, że w przypadku szkoły na Kopcu nie ma przekazywania budynku /a tym samym remontów czy utrzymania budynku/. To jest nowy podmiot na rynku szkolnym. Nie za bardzo rozumiem zwrot: "profil religijny". To, że szkoła ma być "katolicka" oznacza, że opiera się na wartościach, które płyną m.in z dekalogu. Nie można realizować innego programu szkolnego, niż ten, który jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... dziuniasek komentuje +3
lokale szkolne będą umiejscowione w pomieszczeniach zaadaptowanych w zakonie? Jesli tak to byłoby super, a jaki park z tyłu by mieli! Moim zdaniem to jest super działanie i pomysł. Watpię, że był wcześniej przewidziany przez radnych, przecież to nie jedyna szkoła zlikwidowana w tym samym czasie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
Szkołą Podstawowa powstanie w ramach Centrum Kształcenia i Wychowania im ks. A. Majewskiego i będze działac jak normalna szkoła publiczna. Gina zamknęła podstawówkę na Zaskawiu ponieważ uczęszczało do nie mało dzieciaków,a koszt utrzymania kadry, lokali z bieżącymi kosztami użytkowania były duże. Łatwiej było wysłać dzieciaki do szkoły na Sienkiewicza.. Teraz gmina nie bedzie martwiła się o lokal, koszty jego utrzymania oraz kadrę od tej strony zajmie się tym zakon i wspomniane CKiW. Gmina zapewne płacić bedzie jedynie tzw. dotację oświatową za kazde dziecko uczęszczające do szkoły, jak to bywa w jednostkach publicznych.
Wielu z was jest tak negatywnie nastawiona do kościoła , zę generalizuje całe to środowisko nie dając szans ludziom z prawdziwym powołaniem na normalne funkcjonowanie, jak to ma miejsce nawet w tak zlaicyzowanych społeczeństwach jak niemieckie!
Czy Pallotyni zrobili wam kiedykolwiek coś złego? Dlaczego nie wsłuchacie się w głos rodziców , których dzieci muszą jeździć kilka km do szkoły i dla których całkiem nowa placówka ma wielkie znaczenie?
Rozumiem, że można się tutaj wypowiadać, ale trzeba też wiedzieć, że swoimi wypowiedziami można skrzywdzić ludzi, którym bardzo zależy na tej szkole i jest ich wielu, jeśli nie chcecie puszczać tam swoich dzieci ( o ile je macie) to nie puszczajcie, ale dajcie żyć innym tak jak chcą! !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +11
Proszę spojrzeć nieco inaczej na problem. To państwo ma obowiązek zapewnić edukację do 18 roku życia. W tym celu gminy dostają subwencję na utrzymanie szkół.

Tymczasem gminy zamykaja szkoły twierdzac że jest za mało dzieci by je utrzymać. W miejsce zamykanych szkół pojawiają się szkoły o profilu religijnym finansowane przez gminy z subwencji. Dodatkowo to gminy płaca za modernizacje przekazanych w użytkowanie budynków szkół i to przez cały czas. np na kotły CO 68 000,00 zł

Jaki jest więc cel likwidowania tych szkół ?

Podobno uzasadnieniem jest Karta Nauczyciela i koszty płynące z niej przywilejow dla nauczycieli których w religijnej szkole nie będą mieć. Tylko że gminy tego zysku nie dostaną. One nadal płacą.

Nasza gmina nie wykazała że na takim procederze gmina cokolwiek zyskuje. Traci natomiast bo pozbawia się kontroli nad szkoła i budynkami. Tak było w Ponikwi.

Rozumiem rodziców którzy chcą by mieć szkolę blisko domu ale to gmina zawodzi i praktycznie pozbawia ich wyboru. Likwidujac szkoły sprzyja tworzeniu średniowiecznej praktyki religijnej kontroli nad edukacją. To krok wstecz.

Szkoły religijne powinny funkcjonować na zasadzie dobrowolności wyboru i finansowania. Państwo ( za pośrednictwem gminy ) powinno natomiast zapewnić możliwość dostania się każdego dziecka do publicznej szkoły o neutralnym charakterze w możliwie bliskiej mu lokalizacji. Tak powinien wyglądać konstytucyjny obowiązek zapewnienia edukacji.
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +0
@ks.Jacek dobrze ksiądz pamięta, bo już wtedy była propozycja przerzucenia od września naszych dzieciaków do miasta ale to już nieważne . a ludzie zawsze mają dużo do powiedzenia w takiej sprawie która często ich nie dotyczy. wspieramy księdza i oferujemy swoją pomoc.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... stop czarnej obłudzie komentuje +3
@ks.Jacek
"jakoś się niky nie pali do otwierania szkoły"....porozmawiaj pan sobie na takie tematy z nauczycielami z zamykanych szkół.Dowie się pan co o panu i o pazernym klerze myślą!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
Z góry zaplanowany plan czarnej mafii.Doprowadzać szkoły do upadłości a potem przejmować majątek wraz z etatami i owieczkami do strzyżenia i ogłupiania.Typowy przkład watykanizacji polskiego społeczeństwa.A co proponuje rada miasta dla dzieci innowierców,ateistów,agnostyków i jak się to ma do Konstytucji RP!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +5
Nie wiem, czy warto odpisywać tym co już wszystko wiedzą /np. kto będzie uczył/, ile kasy przeznaczy miasto i jakie są intencje założycieli. Co do interesów "na szkole", to fakt, że jakoś nikt się specjalnie nie pali do założenia szkoły, świadczy, że chyba nie jest to łatwe, bezpieczne i pewne. A przypisywanie założycielom niecnych zamiarów jest oszczerstwem, które gładko przechodzi w internecie, bo się jest anonimowym. A jeśli ktoś łączy zamknięcie jednej szkoły z otwarciem drugiej, to warto zaznaczyć, że decyzja o zamknięciu była w lutym zeszłego roku /jak dobrze pamiętam/, a pomysł na nową zrodził się we wrześniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Ojciec komentuje +1
@ Zaskawianka
Masz rację. Kompletnie ich to nie dotyczy. Po prostu chyba upuszczają w ten sposób emocje. Pewnie są sfrustrowani rzeczywistością, tyle że brak im odwagi żeby ją zmieniać. Kiedyś ludzie mieli hobby, uprawiali sport i w ten sposób naturalnie upuszczali emocje. Te negatywne i te pozytywne. Teraz pozostaje im komputer i patrzenie na ile ich zdania wzbudzą czyjeś emocje. U mnie wzbudzają - politowania. Najgorsze jest to że oni się od tego uzależniają. Budzi to w nich poczucie zadowolenia. Prymitywne. !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +0
Watykan tu niema nic do tego. a co do samodzielnego myślenia to ludzie poddali taki pomysł że fajnie by było jak by powstała szkoła na kopcu a że ksiądz ma dobre serce i intencje to chciał nam pomóż wiec nie wiem i nie rozumiem dlaczego ludzie którzy go nie znają i niewiedzą jak naprawdę jest w rzeczywistości to bezsensu się wypowiadają . nawet ich to nie dotyczy!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... ? komentuje +4
Komu zależało zniszczyć szkołę na Zaskawiu, a ładować ogromne pieniądze na szkołę katolicką, przecież to miasto musi dać pieniądze i na wyposażenie i na kadrę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +3
tu Watykan niema nic do tego!!! i nie wszyscy księża są tacy sami jak myślicie !!!! a właśnie myślimy samodzielnie bo od ludzi wyszedł pomysł o szkole a że ksiądz ma dobre intencje i dobre serce chce nam pomóż a ludzie bezczelnie go atakujecie .nie rozumiem tego!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
Typowe działanie watykańskiej sekty.Przejmowanie majątków,przejmowanie finansów oraz sprawowanie pełnej kontroli nad umysłami młodych ludzi.Polacy kiedy zaczniecie samodzielnie myśleć!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... zaskawianka komentuje +5
Oj ludzie dali byście sobie już spokój z takimi komentarzami . znam księdza Jacka i to co ma zamiar zrobić to wspaniały pomysł i my go w tym popieramy i daje gwarancje że moje dziecko od września do tej szkoły będzie uczęszczało.a co do jeszcze obecnej szkoły to gdyby pewno osoba poszła by na niektóre propozycje to szkoła by dalej istniała a była niejedna propozycja!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... dżołk komentuje +7
no i jak zwykle źle, tylko "be" i "be". Jak ta szkoła zła bo katolicka to czemu Miller z Palikotem nie przyjechali z łopatą kopać fundamenty pod nowy "uniwersytet gejus"?! To pogratulować facetowi trzeba że mu się chce coś zrobić dla społeczeństwa.

Pewnie większośc tych którzy "beczą" na tym forum jak barany, nie musi myśleć o posłaniu 7-latka do szkoły odległej o 4km.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... tojo komentuje +13
Made in Wadowice.
1. Samorząd zamyka funkcjonującą szkołę bo - nieopłacalna.
2. Zaraz potem daje pieniądze na szkołę powstającą obok tej zamkniętej.
Może ktoś wytłumaczy mi:
1. Dlaczego zamyka się szkołę, skoro jak rozumiem są przesłanki by w tym miejscu
funkcjonowała taka placówka?
2. Dlaczego jeżeli szkołę prowadzi gmina - to się nie opłaca, a jeżeli prowadzi ją kościół to się opłaca?

Po co nam urzędy i urzędnicy - skoro jedyne co potrafią i robią to przelewanie naszych pieniędzy na konta "efektywnych" firm i organizacji?
Wniosek narzuca się sam - należy sprywatyzować urzędy albo przekazać je w zarząd kościołowi - będzie taniej i efektywniej.

A tak na marginesie czy:
Skoro zamykamy z oszczędności szkoły - to również zwalniamy zbędnych urzędników,
którzy kiedyś je obsługiwali, nadzorowali, sprawdzali???...
Bo jakoś tak oszczędności, zwolnienia, redukcje a urzędników nie ubywa a wręcz odwrotnie...

A szkół im więcej tym lepiej i nie ważne jakie: katolickie, islamskie, buddyjskie...
Tylko dzieci i ich edukacja dają szansę na zmiany, na lepsze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... Ojciec komentuje +4
Tak się zastanawiam czy ci, co tutaj tak krytykują pomysł szkoły na Kopcu mają swoje dzieci. Śmiem przypuszczać że nie. Zatem rozumie ich postawę. Pisanie negatywnych komentarzy to takie hobby - dla zabicia czasu. Może nic bardziej konstruktywnego nie przychodzi im do głowy :) Oni nigdy nie zrozumieją powodów tego typu działań. Ich komentarze są zatem bezprzedmiotowe dla sprawy. Martwi mnie tylko fakt, że mogą się tu znaleźć ludzie, którzy mają swoje dzieci w wieku szkolnym i podzielają te poglądy. Z nimi chętnie porozmawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... dżinks komentuje +4
Nic nie robić, nie mieć zmartwień.
Jak ktoś coś zrobi
To mu dowalić!
i narzekać cały czas.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... A. komentuje +7
Jasne, zamknąć normalne szkoły, wywalić świeckich nauczycieli by napychać bezdenną kabzę klechom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... 1ewa komentuje +6
Nic nie robić, nie mieć zmartwień i doić kasę od państwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 01 - 2013
... wesoły marian komentuje +0
Wali mnie to!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... anata komentuje +1
Znalazło się na Zaskawiu paru oszołomów,którzy nie mają o niczym pojęcia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... blue komentuje +0
W życiu nie wysłałbym dziecka do szkoły zarządzanej przez watykańczyków. Nie dla szkół które indoktrynują dzieci tylko w jedną stronę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... marek21 komentuje +5
Jaki sens zamykać jedną szkołę, aby dawać z państwowych pieniędzy na kościelną, niech sobie otworzą za wyłudzone od ludzi pieniądze, od państwa wara.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... rodzice komentuje +9
A my bardzo się cieszymy, że taka szkoła powstaje. Jeśli tylko będzie funkcjonowała (czego z całego serca życzymy), kiedy nasze dziecko osiągnie wiek szkolny na pewno zapiszemy je na Kopiec.
p.s. ks. Jacek i jego współbracia z Kopca to naprawdę super ludzie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... marek21 komentuje +3
Dajcie im pieniądze , a oni będą zarabiać, nauczyciel będzie traktowany jak wyrobnik.Co za bezczelna władza w tym mieście

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
Jest to obecnie bardzo ważne, aby uratować polską młodzież przed skrajnym lewactwem, narkomanią, zboczeniami seksualnymi i totalnym wyzuciem z wartości.

Obecnie środowiska lewackie narzucają polskiemu społeczeństwu skrajny ateizm i zniszczenie polskiej rodziny, jako związku kobiety z mężczyzną opartego na prawdziwej miłości, szacunku i wspólnym wychowywaniu potomstwa.

Wadowice jako miasto rodzinne Jana Pawła II nie mogą pozwolić, aby skrajne lewactwo przejęło władzę, aby burmistrzem został np. narkoman, złodziej, czy zadeklarowany popularyzator kontrowersyjnych zachowań seksualnych.

Obecnie w Polsce siły zła zagrażają Narodowi, a zwłaszcza młodemu pokoleniu.

Czerwone diabły, są łatwe do rozpoznania, bo robią wokół siebie dużo hałasu. Zresztą pewnie zaraz zaczną swoje diabelskie tańce. Zobaczcie jak reagują...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... wiolka z komentuje +5
@ Krys - jak to wszystko katolickie? Jak patrzę w dzisiejszą telewizję to mam wrażenie ciągłego ataku na katolików i to co katolickie, czy to z czegoś wynika? Nie rozumiem tego. włączam TVN TVN24 itp tam ciągle słyszę słowa o tym jaki kościół jest zakłamany, a osoby z nim związane złe! A to co mówi Palikot czy jemu podobni, coraz częściej lewica, to jest frajda! Ja nie mam wrażenia , ze w naszym kraju wszystko ciągle jest katolickie, ja widzę bardzo dużą liberyzację prawa, zanik autorytetów, w mediach promuje się PO, SLD, itp.. a z katolików , którzy są bardzo pobożni i mówią o tym jawnie robi się świrów.. Czy to coś oznacza? Przecież za komuny kościół był uwielbiany, gromadził ludzi , którzy dążyli do wolnośći, od tamtej pory nic się nie zmieniło oprócz tego, że teraz kościół niektórzy uważają za "niepotrzebny" bo już dostali to co chcieli i teraz chcą zminimalizować miejsce , któremu można być za coś wdzięcznym, bo teraz ludzie ida na łatwiznę... wszystko jest pod ręką.
NIE! Nie uważam , że u nas "wszystko musi być katolickie". U nas dzieki , m.in ludziom kościoła, można robić rzeczy "katolickie", które mogą służyć ludziom, normalnie, bez przeszkód, no i po tym co przeżyliśmy za czasów komuny cały czas zadziwia mnie to, że jest takie gro ludzi, którym to przeszkadza!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Krys komentuje +7
Dlaczego u nas wszystko musi być "katolickie".
Przecież istnieje jeszcze państwo polskie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... korektor komentuje +3
Panie redaktorze.Byka bierze się za rogi a nie pod rogi !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... iritt komentuje +4
do wszystkich cfeli typu palimłot co was to obchodzi z czego będzie opłacana na pewno nie z waszych pedalskich składek

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Ks komentuje +6
Do j22
który napisał "dość rozpasania w szkołach publicznych".
Czyżby bardziej odpowiadało lizanie śmietany z kolana ojca dyrektora jak w szkole w Lubinie ?
Czyli rozpasanie bardziej wyrafinowane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +8
Przepraszam, ale nie mogę już dziś wziąć udziału w tej wymianie uwag. Zainteresowanych proszę o cierpliwość - niedługo więcej powiemy o szkole. A rodziców zainteresowanych posłaniem dziecka do szkoły na Kopcu zapraszamy na spotkanie w sobotę o 18.00 lub w niedzielę o 11.00 w auli klasztoru.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... j23 komentuje +2
Pomysł dobry ale czasy ciężki i dla nas zwykłych śmiertelników i dla kościoła. Ale czy Kościół musi robić to co należy do Państwa i jest zapewnione naszą Konstytucją? System oświaty mamy przestarzały, nauczycieli w wielu przypadkach z układów co przekłada się na ich wiedzę i podejście do ucznia, karty nauczyciela które blokuję różne możliwości zmian itd. Ale statystyki w tych czasach raczej mówią prawdę i poziom nauczania w szkołach niepublicznych jest o wiele wyższy. Dobra współpraca z radą gminy może zapewnić byt takiej szkoły a względy mogą pomóż przy podziale dotacji dla szkół niepublicznych w tym przypadku gmina dzieli środki w przeliczeniu na jednego ucznia ze szkoły publicznej i tak czy inaczej dotacja musi być na taki cel.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Chca zarabiac, to co żle? komentuje +3
czy ty jeden z drugim zrobilibyscie cokolwiek nie myslac o kasie? Wstyd! wszystko krytykujecie- na tacę- nie, zarabiac na siebie-nie.To o co wam bezboznicy chodzi? Przezegnajcie sie jeden z drugim i idzcie spac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... 5130 komentuje +10
Może wtedy przynajmniej powstaną chodniki lub pobocza z prawdziwego zdarzenia,żeby dzieciaki mogły bezpiecznie do szkoły dotrzeć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Sąsiad komentuje +6
Takie szkoły są cenione i nauczyciel jest traktowany jak każdy pracownik na etacie, bez sztucznego jelita- jakim jest karta nauczyciela. Tak powinno być w każdej placówce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +12
@ks.Jacek
Czy można by poprosić o takie sformułowanie myśli, bym wiedział o co chodzi? O umowę o pracę, zbieranie kasy czy jeszcze o coś innego?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Maria W. komentuje +5
A ja uważam to za dobry pomysł. Mieszkam niedaleko w Kleczy, moje dziecko ma dopiero dwa latka i z chęcią poślę go do katolickiej szkoły.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... @ks.Jacek komentuje +7
Tak jak szkoły publiczne tylko nauczyciel jest na normalnej umowie o pracę, jak Kościół coś chce zrobić to zawsze myśli o kasie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +7
@ Będzie funkcjonowała jak inne szkoły publiczne. By daleko nie szukać w Barwałdzie Dolnym istnieje publiczna szkoła prowadzona przez Stowarzyszenie Szkół Katolickich. W naszym przypadku nie korzystamy z obiektu już istniejącego /nie przejmujemy szkoły/.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... @ks.Jacek komentuje +11
Modlitwa nie utrzyma szkoly, proszę powiedzieć z czego będzie finansowana

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +13
@Zaskawie
Dzięki za dobre słowo. Myślę, że tworzącym tę szkołę /bo nie jest to jakaś tylko moja sprawa/ potrzebne jest wsparcie. Ono się pojawiło, kiedy padły pierwsze sygnały, że taka szkoła może powstać. Dziś trzeba umieć wysłuchać różnych inwektyw, które niczym pomyje, ktoś leje nam za kołnierz. Zdaję sobie sprawę, że dziś wielu ludzi cierpi na różne alergie. Także i takie związane z Kościołem czy katolickością. Jedni to mają wrodzone, inni nabyte. Wierzę w moc modlitwy i myślę, że ona jest teraz potrzebna. A co dalej, zobaczymy...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Alik nie kot. komentuje +10
Jestem za. Palotyni jeśli chodzi o edukację mają duże doświadczenie. Ponadto samo miejsce to doskonała baza dla takiego projektu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... rick komentuje +12
z datków ludzi wadowic osów i ulomów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... @ks.Jacek komentuje +4
To z czego będzie się utrzymywać?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... 3x komentuje +13
Weżcie sobie tam Wajdzikową

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +4
@?
W tej szkole nie będzie czesnego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
Widac ze nie ponosisz kosztow utrzymania w SP

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Zaskawie komentuje +16
Brawo ks.Jacku!! Brak teraz takiej inicjatywy w tym mieście.... Jak,jeszcze kadra nauczycielska będzie ok to wróżę duży sukces, tyle ,że wtedy ks stanie się wrogiem panującego B( bierny) M( mierny) W (wierny) układu. Jestem od zawsze członkiem wspólnoty kopieckiej i trzymam za Was kciuki. A,że katolicka- no to jaka ma być ? Islamska? W państwie ludzi kultury zachodniej? Katolicyzm przecież to także pewne normy moralne i obyczajowe, które przecież Dobrowolnie przyjmujemy. Nikt i nic nikogo na siłę do Kościoła nie zagania, jeśli chcesz by dziecko patrzyło na świat jak katolik to nie będzie ta szkoła dla niego traumą, a jak dorośnie to i tak zgodnie z wolną wolą wybierze swoją ścieżkę. A jest szansa ,że tam nie zetknie się z narkotykami, bandytką i znieczulicą na los innych, przynajmniej dłużej niż gdzie indziej.Wiem zaraz reszta mnie zakrzyczy pedofilią i praniem mózgu- co do pierwszego : takie zjawisko niestety w KK zaistniało,ale mam nadzieje, że jednostkowo i może będzie ograniczone. Cóz księża to też społeczność i jak w każdej trafi się zboczeniec,złodziej,pijak itd itp tylko to jest bardziej medialne bo ksiądz jest niejako na świeczniku jako przewodnik duchowy, ale naprawdę to jest wszędzie ,zbok to tez może być budowlaniec,portier,nauczyciel,handlowiec itd.Co do drugiego- przy obecnym dostępie do mediów, prasy,literatury,internetu myślicie,że tak łatwo zrobić pranie mózgu -nie vide np KORA,absolwentka szkoły katolickiej.
Księże Jacku siły i wytrwałości życzę z serca! A jeśli można pomóc to w jaki sposób?? Michał K.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ? komentuje +3
Ludzie przecież to nie będzie darmowa szkoła, tylko suto opłacana

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... niepaństwowiec komentuje +4
Polska to chory kraj.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... rapo komentuje +9
Katolicka czy nie katolicka ale publiczna i bezpłatna. A szkoła przy klasztorze może wiele zaoferować

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... zyta komentuje +16
Pomysł doskonały. W szkołach katolickich oprócz dyscypliny jest jeszcze ograniczona liczba dzieciaków w klasie. Nie 30! I jaki piękny park dookoła!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Bismark komentuje +14
Germanizacja,Rusyfikacja,watykanizacja!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Honoratka komentuje +7
jak przeczytałam tekst to od razu wiedziałam, że odezwą się "demotywatory wiary" - patrz Lewak, nie dla płatnych..itd. Normalka w naszym mieście. Przecież kto nie chce nie musi posyłać tam dzieciaka, a do tego ten argument z pianą na kolanie - ludzie opamiętajcie się! Tak łatwo jest wam szufladkować i wrzucać do jednego wora cały kler, a dobrze wiadomo, że są duchowni , których powołaniem jest rzeczywiście dobro ludzi a nie napychanie sobie kabzy! Jak was się szufladkuje jako lewaków to zaraz larum wielkie się podnosi! Ja wiem, ze wy wstydu nie macie ale chociaż przemyślelibyście co jakiś czas swoje słowa bo aż wystawiacie się na śmieszność!

Pomysł popieram! Jest całym sercem ZA!Mam nadzieję, ze to rozwiąże pewien problem dzieciaków z naszego Zaskawia. A! Nie wątpię, że jak wysoki poziom i dyscyplina szkoły zyskają rozgłos to nie tylko nasze dzieciaki tam będą chodzić! Proszę tylko księży by wytrwali w swych postanowieniach bez względu na to co dookoła się dzieje, bo przecież nie o to w tym wszystkim chodzi!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +27
@ kierofca
Dużo jest szkół przy drodze. By daleko nie szukać: np. w Kleczy, Barwałdzie Dolnym. Progów nie widziałem. Ale o bezpieczeństwie trzeba myśleć i proszę wierzyć, że nie jest to temat dla mnie śmieszny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... KIEROWFCA komentuje +8
Czyli rozumiem, ze teraz na drodze krajowej, zaraz po wyjezdzie z miasta, na podjezdzie pod gorke, bedziemy miec ograniczenie do 30km/h bo przeciez szkola?

Moze do tego prog zwalniajacy ?
Najlepiej to generalnie od razu światełka i przejście dla dzieciaków.

Nic się tu nie zmienia, dalej śmiesznie :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +36
Wiem, że "katolicka" to nie jest dobry pomysł. Powiem więcej: to obciach! Ale nie można było inaczej, proszę to zrozumieć. Jestem księdzem i to ...katolickim...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Lewak komentuje +16
Ludzie kiedy w końcu się opamiętacie.To jest gwałt na umysłach waszych dzieci!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ka[ka aska komentuje +15
Fajnie tylko czy musi to byc znowu katolicka szkoła? i znów kościół co za dużo to nie zdrowo ale pomysł z powstaniem szkoły super popieram

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... j22 komentuje +9
Znakomity pomysł. Mam nadzieję, że wypali. Dość rozpasania dzieciaków w szkołach publicznych !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... ks.Jacek komentuje +3
Nie będzie rejonizacji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Honoratka komentuje +6
a będzie rejonizacja do tej szkoły?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... Dziubek z łuku komentuje +18
dobrze wiesz o co chodzi tylko musisz się zaraz prześmiewczo uwywnętrznić...
Nie chodzi o szkołę dla kleryków tylko nową podstawówkę dla lokalnych dzieciaków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... JÓZEF Z KLECZY komentuje +14
Ale ale o co chodzi??Mało powołań czy kiego pierona??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
... zaskawie komentuje +17
super! dobrze, ze ktoś się szarpnął na takie rozwiązanie! Szkoły katolickie sa podobno bardzo dobre i dyscyplina w nich panuje odpowiednia. W dzisiejszych czasach to może byc rozwiązanie na późniejszą "rozwiązłość" teraźniejszych dzieciaków

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 01 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był

0.62349414825439