Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Niemcy zadowoleni wracają do domu

Email Drukuj
Razem uczyli się kultury polskiej, a także sposobów edukacji. Zwiedzali okolice i kibicowali swoim drużynom w mistrzostwach. Teraz nauczyciele z Niemiec zaproszeni przez Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach wyjeżdżają do siebie z miłymi wspomnieniami.W niedzielę (17.06) zakończyła się kolejna polsko-niemiecka wymiana nauczycieli organizowana przez Zespół Szkół nr 3 w Wadowicach. Przez kilka dni pedagodzy ze szkoły FOS BOS w Rosenheim w Niemczech uczestniczyli w szeregu wydarzeń, które pomogły im wymienić doświadczenia nie tylko z zakresu systemu edukacji w Polsce i Niemczech, ale także poznać inne aspekty życia codziennego Polaków.
Myślą przewodnią tegorocznej wymiany doświadczeń nauczycieli jest hasło „Tradycja i Nowoczesność”. W trakcie wizyty nauczyciele z Rosenheim zwiedzili m.in.: Wadowice, Kraków, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz wzięli udział w spływie przełomem Dunajca – poinformowali organizatorzy wymiany z ZS nr 3.
Niemieccy nauczyciele uczestniczyli także w lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, na których zapoznawali się z metodami pracy dydaktycznej polskich nauczycieli.  W planach spotkań było także seminarium, podczas którego podzielili się spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w polskich i niemieckich tradycjach.

Poza tymi bardziej oficjalnymi punktami wizyty niemieckich gości były też okazje do bardziej swobodnej wymiany zdań. Na przykład podczas czasu wolnego, który spędzali razem z polskimi rodzinami. Wtedy to nauczyciele zza zachodniej granicy mogli poznać bliżej polską rzeczywistość i zwyczaje, a także wspólnie kibicować swoim drużynom narodowym podczas Euro 2012.

Ten czas zapewne zarówno strona polska jak i niemiecka będą mile wspominać przez kilka następnych miesięcy. A o wszystko zadbały organizatorki z Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach Anna Bieniek, Zofia Korzeniowska-Wójcik (nauczyciele języka niemieckiego), a także Magdalena Kościelniak i Aleksandra Gębala (nauczyciele języka angielskiego).

(ZS)(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Miłośnik magistratu komentuje +1
@ Gerwazy
Taa, w związku z tym młode pokolenie Niemców ponosi odpowiedzialność za błędy swoich dziadków. To tak jakby operator ponosił odpowiedzialność za epidemię dżumy. Chociaż...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Gerwazy komentuje +2
Sympatyczne?a to ich dziadkowie potomkowie strzelali podczas wojny do polakow,holendrow,belgow,dunczykow,francuzow,ruskich i nawet wlochow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... tardas komentuje +2
nawet sympatyczne te niemiaszki...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... kon komentuje +2
O i widzę, że Pani "profesor" od niemieckiego w środku też jest. Zawsze mówiła, że Panią to mieliśmy w przedszkolu xD

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2012
... Buziaczek komentuje +1
Fajnie było ,są bardzo mili spotkałem się za nimi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Faktycznie komentuje +2
Niemiec tu, Niemiec tam. Miała nas zalać fala żółtych, a tu proszę....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Porwis komentuje +9
Z pierwszą panią od lewej też zacieśniłbym więzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
Musisz z tym jakoś żyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... do miłośnika magistratu komentuje +2
Mnie to przeszkadza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Sympatyk komentuje +4
Aleksandra Gębala

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +3
@ Mordo Ty Moja
A co Ci intelektualisto przeszkadzają Niemcy? A papież z Niemiec Ci nie przeszkadza?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
... Mordo Ty Moja komentuje +2
I niech wracają. za dużo ostatnio tych Niemców do Wadowic przyjeżdża. Zastanawialiście się, czemu te wszystkie nasze szkoły przyjaźnią się z zachodnimi szkołami, a nigdy na przykład z Czechami, Słowakami, nie mówiąc już o Ukraincach i Rosjanach. Skąd się to wszystko bierze?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był