Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice w gronie najchętniej odwiedzanych miejsc. Turyści zadowoleni

Email Drukuj
Co piąty turysta odwiedzający Małopolskę swoje kroki kieruje do Wadowic, by zobaczyć miasto Jana Pawła II. Zarówno goście krajowi, jak i zagraniczni byli zadowoleni z pobytu. Ponad 90% turystów wskazało stopień zadowolenia na poziomie wysokim lub bardzo wysokim.


Turyści - zarówno krajowi jak i zagraniczni - kochają odwiedzać Małopolskę i zgodnie twierdzą, że to właśnie nasze województwo jest jednym z najciekawszych regionów Polski.

Potwierdzają to badania ruchu turystycznego, które pokazują, że z roku na rok liczba odwiedzających Małopolskę systematycznie rośnie. Wyniki badań ruchu turystycznego za 2012 rok opublikował właśnie Urząd Marszałkowski w Krakowie.

W 2012 roku Małopolskę odwiedziło 12,1 mln gości (w tym 9,5 mln gości krajowych i 2,6 mln zagranicznych), tj. o 2,1% więcej niż w roku 2011. Wzrosła także liczba turystów: w roku 2012 do Małopolski przyjechało 9,1 mln turystów (w tym 6,6 mln krajowych i blisko 2,5 mln zagranicznych), tj. o 1,6 % w stosunku do roku 2011.

Najciekawsze dla nas są jednak zestawienia miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów. I tutaj duża niespodzianka. Wadowice znalazły się w ścisłej czołówce i jako najchętniej odwiedzane miejsce w Małopolsce uplasowały się na czwartym miejscu.

Pierwszy był oczywiście Kraków, potem Kopalnia Soli w Wieliczce i Zakopane. Na piątym miejscu znajduje się natomiast sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Highslide JSJak wynika z zestawienia niemal co piąty turysta odwiedzający Małopolskę kieruje swoje kroki do miasta rodzinnego Jana Pawła II. W zeszłym roku do Wadowic zjechało aż 2,3 mln gości.

Wysoka pozycja Wadowic to dobry prognostyk przed uruchomieniem nowego Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

Można mieć nadzieję, że w najbliższych latach nastąpi wzrost gości krajowych i zagranicznych w Wadowicach.

Według badań za 2012 r. w Małopolsce najliczniej wypoczywali mieszkańcy województw: śląskiego (25%), małopolskiego (24.4%) oraz mazowieckiego (9,2%) i podkarpackiego (7,3%). Jeśli chodzi o odwiedzających z zagranicy, najwięcej gości przyjechało do Małopolski - podobnie jak w roku poprzednim - z Wielkiej Brytanii (29,1%), Niemiec (13,8%) i Włoch (9,7%).  W roku 2012 odnotowano też wzrost ruchu turystycznego z Rosji oraz Hiszpanii o blisko 50% w stosunku do roku 2011.

W 2012 roku łączna szacowana kwota wydatków odwiedzających województwo małopolskie wyniosła ponad 10,5 mld zł., co oznacza spadek o 3,27% w stosunku do roku 2011 (11 mld zł).  Na niewielki spadek wpływ miał trwający kryzys gospodarczy, który spowodował zmniejszenie wydatków gości odwiedzających region.

W 2012 roku turyści krajowi wydawali podczas pobytu w Małopolsce średnio 698 zł. na osobę. Szacunkowe wydatki turystów zagranicznych podczas pobytu w regionie wynosiły średnio 2 117 zł na osobę.

Zarówno goście krajowi, jak i zagraniczni, którzy odwiedzili Małopolskę w 2012 roku byli zadowoleni z pobytu - ponad 90% turystów wskazało stopień zadowolenia z pobytu w Małopolsce na poziomie wysokim lub bardzo wysokim.

}} Streszczenie raportu dot. ruchu turystycznego w Małopolsce w 2012 r.

Paulina Sikora
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (47)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... turysta1 komentuje +1
do @ LOŻA SZYDERCÓW
Ja już to napisałem cztery posty niżej niż Ty :-)))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2013
... LOŻA SZYDERCÓW komentuje +5

Wszyscy już piszą o CBA w Domu Papieża - TYLKO NIE TUTAJ... ;-)

Czytaj:

spoleczenstwo.newsweek.pl/w-najnowszym--newsweeku---afera-wokol-domu-papieskiego-w-wadowicach,101078,1,1.html

wiadomosci.onet.pl/kraj/dom-jana-pawla-ii-pod-lupa-cba-i-prokuratury,1,5411098,wiadomosc.html

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2013
... wędrowniczek komentuje +0
Już odpowiadam - na małym za kioskiem warzywnym. A obok, na Pl.Kościuszki, biorą opłatę za godzinę przy wjeździe, a jak się stoi dłużej i zapytać ile trzeba dopłacić mówią co łaska i tez nie dają paragonu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2013
... aleksis komentuje +4
titanic zatonął

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 02 - 2013
... xxxmen komentuje +12
jeśli sprawą zajeła się wadowicka prokuratura nie oczekiwałbym postawienia komuś zarzutów, mam nadzieje że przejmie to inna (czytaj niezależna) prokuratura

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 02 - 2013
... turysta1 komentuje +21
Rodzinny dom Jana Pawła II w Wadowicach jest wciąż zamknięty, mimo że miał być obiektem pielgrzymkowym. Jak informuje najnowszy "Newsweek", dom ten stał się zainteresowaniem CBA i prokuratury.
Dom, o którym mowa w artykule tygodnika "Newsweek", to ten, w którym Karol Wojtyła mieszkał przez osiemnaście lat. To bardzo ważne miejsce dla wszystkich katolików, a także możliwość dodatkowego zarobku. Dlaczego? Ponieważ bez żadnej reklamy miejsce to chce zobaczyć na własne oczy około 300-400 tys. osób.

"Sponsorem" domu papieża stał się skarb państwa i to dzięki niemu powstało Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, które było wspólnym przedsięwzięciem ministra kultury, Sejmiku Województwa Małopolskiego, gminy Wadowice oraz archidiecezji krakowskiej.
Były pracownik muzeum powiedział, że "wcześniej było to muzeum tylko z nazwy". - Nie działało tak jak inne na podstawie przepisów o placówkach kultury, tylko jako prywatna kolekcja, utrzymywana przez Kościół. W takim kształcie nie mogła dostawać państwowych dotacji - dodał.

Muzeum w nowej formule ruszyło w 2010 r., a jego szefem został ksiądz Paweł D. W kamienicy zaczął się remont. W ciągu ponad dwóch lat ministerstwo i samorząd wyłożyły na przebudowę 25 mln zł.

Po latach działalnością księdza, sprawą zajęła się wadowicka prokuratura. Jak czytamy w "Newsweeku", złośliwi mówią, że to wszystko przez Ojca Świętego, bo na nim w Wadowicach można zarobić, ale można się też potknąć.

Więcej w najnowszym "Newsweeku".

(żg/ Newsweek)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 02 - 2013
... aleksis komentuje +17
Niech powiedza ile bezrobocie w wadowicach wynosi i ile caryca zarabia??? skor takie przyjazna miasto

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... matematyk komentuje +6
policzyłem i jest 18 turystów i opiekunka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... ? komentuje +11
Aby Polska rosła w siłę , a ludzie żyli dostatnio !
Super propaganda lepsza niż za komuny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... struś komentuje +7
zgadzam się z jankesem przejechali przez wadowice i nawet się nie wysikali,bo nawet tam brak turystów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... m1 komentuje +13
Jeszcze jedna sprawa strasznie chcemy zarabiać na turystach,ale proszę pomyśleć zwiedzi muzeum, kościół, a potem może by i coś kupił, ale gdzie jak w obrębie rynku są same banki.To jest strategia rozwoju turystki, wstyd i nic więcej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... m1 komentuje +21
Jak jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle?
Jedno wielkie kłamstwo i komu to ma służyć, zapytajcie sprzedawców, właścicieli knajp i sprzedawców kremówek to wam powiedzą, że takiej mizerii od lat nie było.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... MUFI turysta komentuje +15
Miałem zaszczyt zwiedzac Wadowice i co stwierdzam: brak parkingów , bazy noclegowej, brak sklepów spozywczych brak informacji turystycznej, zdzierswo za wstęp do repliki Domu papieża , ceny na pamiatki kosmiczne a obsługa w tych sklepach pozostawia wiele do zyczenia, zmasakrowany rynek , kremówki nie jadalne ,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... wędrowniczku ? komentuje +4
A na ktorym parkingu nie wydaja paragonow,lub wykorzystują powtornie?Bądz odwazny i napisz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... do Piotr 1991 komentuje +1
trudno sie dziwic ,jak z takimi błedami ortograficznymi mozna kogos "czymać" na umowę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... wędrowniczek komentuje +0
Będzie gdzie zaparkować jak gmina dopilnuje, żeby parkingowi wystawiali paragony a nie dawali po raz kolejny wystawiony dla pojazdu który wyjechał wcześniej.Opozycja się dziwi gdzie się podziało ponad 380.000 zł.Gdzie prokurator i gdzie urząd skarbowy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... Piotr1991 komentuje +20
JESLI TU JEST MOWA O ZARABIANIU TO NIKT NIE POTRAFI TAK DOBRZE ZARABIAC JAK PAN BADURA NA CZYMANIU PRACOWNIKOW NA CZARNO!
MLODY CHLOPAK PRACUJE NA CZARNO NA ORLENIE!
UCZNIOWIE NA WARSZTACIE ZAMIAST UCZYC SIE NA WARSZTACIE TO MYJAI CZYSZCZA MYJNIE SAMOCHODOWA! ODSNIEZAJA! PROSZE O SPRAWDZENIE U TEGO PANA NA ZAKLADZIE OBOWNICZYM ILE TAK NAPRAWDE OSOB POSIADA NORMALNA UMOWE O PRACE!


PROSZE O NIE USUWANIE WIECEJ MOICH KOMENTARZY!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... kocurek komentuje +8
wszyscy jadą obejrzeć słynnego hakera

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... Andrzej komentuje +3
W 2012 roku turyści krajowi wydawali podczas pobytu w Małopolsce średnio 698 zł. na osobę. Szacunkowe wydatki turystów zagranicznych podczas pobytu w regionie wynosiły średnio 2 117 zł na osobę.


Cooooooooooo ????????????????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
Dlaczego lewusy i ćpuny wszystko kwestionują?

Bo są śmierdzącymi pasożytami i szkodnikami.

Czy jest szansa pozbycia się tego komunistycznego podziemia z naszego miasta?

Tak.

Wystarczy unikać jałowych krytykantów, lewackich krzykaczy, ćpunów i zboczęńców seksualnych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... Fryderyk. komentuje +18
Wadowice wyprzedziły muzeum w Auschwitzu i szeroko pojęte Tary. Z zestawienia jasno wynika, że miasto może stać się potęga turystyczną w regionie. Będzie nowoczesne muzeum, jest dużo atrakcji w okolicy, są parki rozrywki (Czarny Groń, Inwład, Zator). Do tego w ostatnich latach powstały w Wadowicach dwa hotele o wysokim standardzie. Wcale nie jest tak źle jak opisujecie.
Jeśli nie potrafimy zarabiać na turystach to tylko nasza wina. W okolicy rynku pełno jest różnych oficyn, miejsc na sklepy, kawiarnie itd. Niestety zamiast ofert turystycznych mamy butiki z ciuchami dla dam.
Myślę, że ludziom przedsiębiorczym te dane powinny dać do myślenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... Obywatel Wadowic komentuje +20
Te dane są tak niewiarygodne że az się dziwię że samorząd małopolski za niego zapłacił z publicznych środków.

Sami policzcie :

12,1 mln gości z tego 19 % w Wadowicach = 2,3 mln w Wadowicach ???

A jak porownac to z danymi z Muzesum JP II gdzie było poniżej 0,2 mln turystów to wychodzi ze tylko co 11 z turystów odiwedzał muzemum ?

No i dane o wydatkach :

10,5 mln x 19 % turystów w Wadowicach wychodzi prawie 2 miliardy dla wadowickiej gospodarki ?

Bzdura jakich mało....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... Jankes Socjalista komentuje +14
ad j23
dokładnie tak.... trzęsą się nad JPII a tymczasem paręset metrów dalej rozsypuje się pomnik innego znamienitego Wadowiczanina - Emila Zegadłowicza, i ten pomnik kleić trzeba silikonem dekarskim - żenada.
Nie wspomnę, że autorem pomnika był prof. Suknarowski - kto TU pamięta takie nazwisko?
Niedawno zmarł Maciej Zembaty - czy ktoś pamięta, że urodził się w Wadowicach?
Zamieciono pod "plebanijny" dywan te Osoby - żal, żal, żal...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... mela komentuje +30
Dobry żart, jak turyści wściekli byli e za wstęp do repliki Domu Papuieża musieli płacic , nawet sklepu spożywczego w rynku nie ma , że brzydki rynek po co go remnontowano w tym roku nawet handlujący pamiatkami jojczeli , to raczej nam mieszkańcom współczuli turyści że mamy wysokie ceny , spieprzony rynek i żadnych innych atrakcji

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... dziadunio komentuje +16
Autorka tego hmm, raportu potrafiła podać dość precyzyjne dane na temat ruchu turystycznego w Małopolsce, więc całkiem możliwe że potrafi odpowiedzieć na jeszcze jedno, malutkie pytanko - ile z tych pieniędzy, o których mowa w tekście zostało wydanych w Wadowicach? Ile i na co? :)

Jest takie określenie w obcym języku, które dokładnie opisuje co myślę o tym tekście - nice try, Marcinku, nice try:):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... Jankes Socjalista komentuje +15
te 2,3 mln gości to przez Wadowice PRZEJECHAŁO. Bo jakoś nie widać by zostawili tu jakąś kasę - a o to chodzi przecież, by z turystyki żyć. Chyba, że lokalny Magistratowi wystarczy "turystyka" wolontaryjna, - to wtedy niech oni od siebie zaczną ten wolontariat.
Owo 2,3 mln gości to ofekt położenia Wadowic na szlaku komunikacyjnym z Krakowa do Cieszyna i dalej do cywilizacji, lub prozaiczniej z Krakowa do ... Parku Miniatur w Inwałdzie + Dinozaury, które to placówki mają już sporą renomę w kraju i rodziny z dziećmi chętniej tam pojadą (po drodze), niż do Wadowic, bo poza Bazyliką tu atrakcji żadnych nie ma.
Przy okazji - widać jak na dłoni ten powód takiego oporu tut. Władz przed budową BDI, która w celu zajechania do Wadowic zmuszałaby do zjazdu z trasy - tu z pewnością spora część tego "tranzytu" by pomknęła dalej. Sam ma rodzinę "z Polski" i jadąc do nas przejeżdżają przez Wadowice, w których raz się zatrzymali zgodnie z zasadą "no jak już tędy jedziemy to staniemy na 5 min.".
OK statystyki są fajne, ale to nie wszystko....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... j23 komentuje +22
Wadowice mają piękną historię, kilku wielkich Polaków i więcej nic co można by było ,, sprzedać" zaoferować turyście oprócz Wadowickiej kremówki która nie jest z Wadowic. ,,Odnowiony" - zniszczony dom Jana Pawła II, zas...... plac defilad co uwidocznione jest na zdjęciu a o władzy nic nie wspomnę bo i tak jest do ............. .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... elug1 komentuje +18
Czyste jaja!!! Zadowoleni? ! Rozkopany rynek ,remontowany dom Papieża -zamknięty. Rzeczywiście były atrakcje ;0) !!! Pracuję w sklepie i wiem jakie były opinie a mianowicie wszyscy mówili że szkoda było czasu i pieniędzy wielu turystów zagranicznych było zbulwersowanych!!! Głosowali chyba zatem nasi radni z rodzinami -masakra!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... edmund komentuje +9
Wszystko do czasu.... Mały Watykan pociągnie tak jeszcze ile?? 2 lata?
5 lat? A pracy nie ma i nie będzie....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... szasze komentuje +10
no tak jeśli turystami nazwiemy lokalną ludność która pracując za granicą (z braku możliwości pracy w swym rodzinnym mieście, gminie) co jakiś czas przyjeżdża do domu dla załatwienia bieżących spraw urzędowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... dd komentuje +28
Urząd trochę zapomniał komu powinny się Wadowice najbardziej podobać. Przede wszystkim trzeba robić tak aby miasto podobało się jego mieszkańcom później myśleć o turystach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... wea komentuje +5
to pytanie, czy podobalo sie w wadowicach do turystow jest tak odpiednie, jak pytanie "czy jestes debilem". zgadnijcie co 99&#xod;powie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2013
... ogryzek komentuje +4
Lewactwo ćpa czystą maryśkę a katoprawica wdycha kościelne kadzidło i bóg jedynie wie co księżulka tam dodają, bo już 2 tysiące lat, tyle milionów ludzi ma tak mocną halucynację.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
Nowe Wadowice zachwycają turystów, są coraz piękniejsze i nowocześniejsze.
Stare i smrodliwe widoczki z pożółkłych zdjęć PRLu odchodzą w niepamięć.

Miejscowe lewactwo nie może się ze zmianami na korzyść pogodzić i pluje, wymiotuje propagandą nienawiści i kłamstw na wszystko co wadowickie.

Lewacka młodzież coraz częściej sięga po narkotyków i szuka taniej rozkoszy w związkach partneskich. Jest ich coraz mniej i są coraz słabsi.

Czy zmiany płci i zmiana osobowości wystarczy dla sfrustrowanych lewaków?

Nadzieją napawa fakt, że Wadowice rozwijają się i odnoszą sukcesy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +26
Lata świetności i rozkwitu Wadowice mają za sobą. Teraz przyszło nam się żywić przeszłością, wspomnieniami o umrzykach naszych dalszych i bliskich, którzy tworzyli to miasto, zakłady pracy znane na całą Polskę, budowali mieszkania, tworzyli kulturę, sprzyjali rozwojowi dzieci i młodzieży. To wszystko na razie za nami. Wspomnienia i chyba ból, że jest bezrobocie, ogólna kicha i mizeria dnia codziennego. W dużej części młodych ludzi beznadzieja. Emigracja i czasami plucie na własne gniazdo. Przykrość. Acha - zapomniałbym , ja nie jestem specjalistą od świętrości - jestem specjalistą od realnośći. Dobrej nocy życzę wszystkim . Wszystkim ludziom i istotom żywym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... Luby komentuje +27
Komuś się tutaj gołębie z turystami pomyliły, bo tych drugich faktycznie na rynku coraz więcej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
Lewactwo rąbało po Wadowicach ile wlezie. Dzieciom Lenina i Stalina nie podobało się wszystko, a tu proszę coraz więcej turystów odwiedza piękne miasto Wadowice.
Takiegpo obrotu sprawy nikt się nie spodziewał, dlatego lewactwo topi swoje smutki w smrodzie marychy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... Tak1112 komentuje +20
Zgadzam sie z postem wyzej. Nie trzeba sie dlugo zastanawiac zeby dojsc do wniosku ze tak na dobra sprawe to nie ma co ogladac w tym miescie.. dom papieza, muzeum, kosciol.. zjemy kremowe i po godzinie mozna jechac na inwald do parku miniatur albo gdzies do dinozatorlandu np.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... Ks komentuje +31
Propaganda większa niż za komuny. Jak ma turysta do nas przyjechać skoro brak miejsca do parkowania, często zdarza mu się otrzymać mandat jako dla obcego.
Znalezienie WC też utrudnione i nie każdy turysta jest sprawny żeby biegać tak daleko.
Chórek co wykonuje pieśń o Wadowicach też odstrasza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... St. John komentuje +31
Od zeszłego roku można już zwiedzać dom papieża ale........Benedykta XVI.

Zamykające się hotele w Wadowicach są najlepszym dowoden na umieranie tego miasta jako atrakcji turystycznej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... Juzek komentuje +26
ciekawe jak je zwiedzają jak nie maja gdzie parkować, nawet parking dla autokarów z zagranicy P.Filipiak pozbawiła istnienia.żenada to co się wyprawia w tych św. Wadowicach!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... bambo komentuje +20
bzdura bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... ted komentuje +18
Ale propaganda jak za komuny.
A co z szarą rzeczywistością P. Burmistrz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... calkiemtunowa komentuje +32
to ja wam powiem bo dotychczas tylko odwiedzałam Wadowice ( teraz już na stałe) Niestety kogo bym nie zapraszała do Wadowic i pokazywała co jest do pokazania to raczej rozczarowanie ... "i to wszystko?" - cóż... najwięcej atrakcji jest poza Wadowicami :) Siostra Wadowice zwiedziła w półtorej godziny z Inwałdu po 4 trzeba było ją wyganiać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... hehe komentuje +13
jeśli kogoś spytali,jak im sie podoba u nas to nie dziwie sie ze kazdy powiedzial ze jest w porzadku. :p

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... 2x komentuje +20
Turyści walą jak w dym, aby obejrzeć Kocicha jedynego w Polsce hakera nocnego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
... poszukiwacz26 komentuje +46
Marne pocieszenie, większość przyjedzie stanie na środku rynku popatrzy w lewo i prawo i już mogą jechać dalej, w Wadowicach brakuje czegoś co by mogło zatrzymać ich na dłużej i spowodować aby wydali trochę więcej pieniędzy poza tymi 2,5 zł na kremówkę ( i to nie wadowicką bo z Krakowa). Rozmawiałem z kilkoma osobami z rożnych części Polski na ten temat i zawsze pada stwierdzenie że w Wadowicach nie ma co oglądać same nudy i to tyle w temacie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był

0.57183003425598