5de41bba60b1a46db4865c037a0fa6d5.html Jest most, ale jakby go nie było

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jest most, ale jakby go nie było

Email Drukuj
Po tym moście teoretycznie jeździć nie wolno, ale kierowcy mają w nosie zakazy. Zresztą trudno im się dziwić. Obiecywano, że przeprawa  będzie czynna od końca listopada. Kierowcy uwierzyli i teraz płacą z własnej kieszeni za łamanie przepisów.Oto Polska właśnie. Most na granicy Kleczy Dolnej, Rokowa i wadowickiego Zaskawia budzi ostatnio sporo emocji. Wszystko przez nieporozumienie. Niby jest, ale jakby go nie było.

Starostwo Powiatowe słusznie zamówiło remont zrujnowanej przeprawy przez Kleczankę. Przebudowa rozpoczęła się w sierpniu i miała zakończyć się dokładnie 30 listopada. Firma, która realizowała remont na zamówienie starostwa za 2,7 mln zł - Drog-Bud Franciszka Fryca, na pierwszy rzut oka uwinęła się z robotą sprawnie i szybko. Tylko pochwalić, na długo przed 30 listopada most lśnił nowością.

Od trzech tygodni jeżdżą po nim kierowcy. Ale tak naprawdę łamią przy tym prawo, bo teoretycznie po moście jeździć nie wolno, o czym informują skrupulatnie dwa znaki zakazu ruchu.
Po moście jeździłem przez ostatnie dwa tygodnie. Od poniedziałku stoi tam policja. Jeszcze w takim miejscu, żeby nie było jej widać, zaraz za krzakami. Ukarała mandatem między innymi dostawcę pizzy, który właśnie do mnie jechał - informuje nas Łukasz, jeden z Internautów, którego sytuacja z mostem w Kleczy trochę już irytuje.
Przeprawa przez Kleczankę to nie byle jaka kładka. Dla mieszkańców Wysokiej, Babicy, Rokowa i wielu jeszcze innych stanowi ważny skrót w codziennej drodze do domu i pracy. Alternatywą jest objazd w kierunku Kleczy Dolnej na drogę krajową przez Kopiec, co znacznie wydłuża trasę.
Sprawa warta jest śmiechu. Most gotowy jest od początku listopada i nikomu nie chce się ruszyć i go odebrać, a policjanci wlepiają mandaty - dodaje nasz Internauta.
W środę wieczorem (7.12) tylko w ciągu pół godziny przez przeprawę na Kleczance przejechało ok. 50 samochodów. Wszyscy złamali zakazy, wszyscy uważają, że można po nim jeździć. Na ich szczęście w tym czasie policji nie było.

Kilka miesięcy temu starosta Jacek Jończyk zapowiadał, że most będzie gotowy na 30 listopada. Teraz jest bardziej ostrożny w słowach. Na ostatniej sesji Rady Powiatu pytany przez radnych, o co chodzi z tym mostem, wyjaśniał, że co prawda prace się zakończyły, ale procedury odbioru trwają.
Po odbiorze most natychmiast zostanie dopuszczony do ruchu - informował radnych starosta Jacek Jończyk.
Ale kiedy to nastąpi, tego niestety starostwo nie potrafi w tej chwili powiedzieć. Może jeszcze przed świętami, a może już po Nowym Roku. Zresztą starostwo też ma uwiązane ręce procedurami, tym razem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który opinii szybko działającego urzędu nigdy nie miał. Wiadomo bowiem, że w PINB sprawa musi się odleżeć.

Podobnie zresztą jest z innym mostem starostwa, który niedawno zamykano na czas remontu. W Witanowicach właśnie zakończyła się przebudowa odcinka drogi w kierunku Brzeźnicy i tak jak w Kleczy Dolnej nie ma jeszcze odbioru wykonanych prac, ale tym razem to starostwo  ma sporo zastrzeżeń do wykonawcy.

Mimo tego w Witanowicach kierowcy jeżdżą bez przeszkód drogą i nie muszą się stresować zakazami ruchu, a dostarczyciele pizzy nie są karani przez policjantów mandatami. Ten sam powiat, dwa różne mosty, taka sama historia z remontem, a dwa różne rozwiązania.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (59)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Wek komentuje +2
Chcieliście demokracij to ją macie jesteście wolni na DRZEWO!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2011
... do ajajaj komentuje +9
Weź się kretynie ogarnij i przestań pieprzyć głupoty jak nie masz pojęcia o prawie budowlanym!
Jak cię(spec.z małej)nie stać głąbie na paliwo to nie jeździj tylko rowerek lub kopyta twoje!
A nie płacz mi tu że paliwo drogie bo za chwilę zaczniesz wymyślać że i pogoda ci przeszkadza!
Baran jesteś i tyle!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 12 - 2011
... korektor komentuje +5
do asss
Chciałbyś coś udowodnić policjantom? Chyba żartujesz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2011
... Tomek- komentuje +9
Do władzy....
z ludźmi nie wygracie...nasza cierpliwość się kończy...media zostały już poinformowane o całym zdarzeniu

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2011
... wielki komentuje +9
ciekawe co by pan starosta powiedział gdyby most na drodze do jego domu zamknęli i kazali jechać objazdem po dziurach!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... adhd komentuje +8
Babica i POM zajmą się tymi znakami..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... ktoś komentuje +8
Moim zdaniem przez ten most jest bezpieczniej przejechać niż przez ten objazd przez kopiec , nowa droga na nowym moście i zakaz ruchu to jakiś Koszmar

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... asss komentuje +4
Jest prawo do odmowy mandatu,i można spotkać się w sądzie i udowodnić że kochani panowie policjanci również przez most jeżdżą i to wcale nie na interwencję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... ja765976987 komentuje +2
głaby głaby i tyle niech sami zadupiaja przez klecze a i tam by sie przydał porzadek bo droge to ja do pola mom leprza a pały jak to pały zawsze som tam gdzie im sie opłaca panowie to własnie pier .... polska

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... tobi komentuje +5
nie przejmowAać sie tylko jeździć jak debile obiecuja to słowa trzeba dotrzymać za co płacimy im za ty by sie bawili i w urzędach po 4-5 tys brali za siedzenie brak słów a mandaty niech sobie starostwo płaci jak tacy mądrzy chodzili prezesi koło mostu i co nie umia wystawic opini i zapłacić był otwarty mostek i nagle zamknięty chore to jest... powinni zrobic jak w rządzie wyjebać połowe a zaufanych zostawić i to jeszcze po zwalniac dyscyplinarnie za złodziejstwo w naszej gminie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... kierowca22 komentuje +9
Trzeba zrobić tak jak z rondem a Andrychowie ludzie puścili to do telewizji :) hahah trzeba tak samo zrobić wziąźć i wysłać ten artykuł to TVP Kraków albo teleexpresu :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... hłihłi komentuje +4
Trudneee sprrawyyy lalala;p

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... J23 DO wrrr komentuje +11
Witam kolego wrrr już odpowiadam na Twoje pytanie: w POLSCE żaden URZĘDNIK nie umie czytać natomiast jeśli chodzi o liczenie to potrafią i to świetnie liczyć on musi tak liczyć żeby za jedną kadencję miał już zapewnioną EMERYTURKĘ, a twoje straty w paliwie to takiego URZĘDASA GRZEJĄ. To tyle wyjaśnień i nie czepiaj się już urzędników wiesz ile ONI mają roboty i jacy są tym ZMĘCZENI

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... dominick komentuje +8
Przy takiej władzy wcale się nie zdziwię jeśli w Choczni skończą remont mostu, rozbiorą ten prowizoryczny, a potem ............................... będą dwa miesiące czekać na odbiór. U nas wszystko jest możliwe. Polska to naprawdę dziki kraj, a już Wadowice szczególnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... Użytkownik komentuje +10
Według mnie sprawa wygląda jasno :
Skoro most jest już gotowy,a zgodnie z przepisami samochody powinny jeździć przez Klecza POM(zalecany objazd) to wychodzi na to (zakładając,że faktycznie nie ma co do tego mostu żadnych zastrzeżeń),że już dawno moglibyśmy po nim jeździć.Ale pewnie z braku czasu i chęci urzędników nie chce się im go odebrać...
Moi drodzy !
Jazda przez Kleczę POM (tym objazdem) jest CZYMŚ IDIOTYCZNYM !
Po co przykładowy bus ma jechać przez kilka razy gorszą drogę (chodzi mi o nawierzchnię) jak mógłby przejechać przez gotowy od kilku tygodni most ?
Poza tym pomyślmy tutaj o ludziach z Zaskawia.Nie każdy ma samochód i jeśli ktoś np.potrzebuje dostać się do miasta to albo ma do dyspozycji własne nogi,albo łapie stopa (raczej tych,którzy łamią zakaz i jadą mostem).
Chociaż przyznam szczerze,że jako pasażer busów sam wielokrotnie przejeżdżam przez most i kierowcy nic sobie nie robią z zakazu...
Jechałem wczoraj wieczorem (wracając z Wadowic) i znaki zakazu przed mostem były powywalane do fosy :/ - czy to jest normalne ?

Z jednej strony dobrze,że bus jeździ przez ten most (a nie objazdem) bo ułatwia to podróż,ale z drugiej strony zakładając,że w tym czasie będzie stała tam policja - szkoda kierowcy :/ - w sumie co ja na tym trace,że jemu wlepią mandat ?
Kilka mandatów dla kierowców - i podwyżka biletów MUROWANA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... ajaja komentuje +1
ty sprawiedliwy jak nie rozumiesz komentarza to sie nie odzywaj

jak lubisz sobie objazdami jeździc i nadrabiac tyle km i psuć na tej kleczańskiej drodze auto to twoja sprawa.masz za duzo na paliwo to sb jeździj.
to jest chore zeby tyle czasu to trwało.jesli most był prawie ukonczony mogły te procedury byc przyspieszone.
a co do robotnikow to wiadomo jak ten most robili. z rana piwko, kawka porobili troche tu herbatka. i wez mi nie truj

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... pseudo komentuje +17
Witam. Wszystkich wściekłych kierowców, a jakby tak sprawę nagłośnić w TV np. w teleexpresie? jako absurd roku? :) może wtedy nasze wladzunie by się uwinęli szybciej bo tak to ich nic nie rusza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... yeti komentuje +5
Kierownikiem Wydziału Dróg Powiatowych jest Stanisława Pamuła, lat 55. Dochód za ubiegły rok - blisko 60 tys. zł., wraz z małżonkiem - prawie 100 tys., ale także nabranych 7 kredytów. Klawo jak cholera !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... spinx komentuje +14
drogie dzieci takie bajki to możecie sobie między wiersze włożyć !!
żeby był odbiór obiektu budowlanego przez PINB(w tym przypadku mostu), to najpierw do tej instytucji musi wpłynąć wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie a że taki nie trafił to podziękujcie inwestorowi-zarządcy drogi (Wydział Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Wadowicach) a nie nadzorowi budowlanemu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... matiasik komentuje +11
BRAĆ SIĘ DO ROBOTY,BEZRADNE .........UJE,JAK WAM NIE PASUJE,TO ZAMIENIAMY SIE MIEJSCAMI,WY radni DO FIZYCZNEJ ,A MY NA WASZE MIEJSCA,MAŁO WAM KASY,.....!dzięki właśnie takim ludzią jak WY to wszystko CH..J szlak trafi,nie tylko w Wadowicach,Polsce,Europie,.....WSZĘDZIE ,bo nie doceniacie,że ktoś pod wami jest,i słucha tych smętnych władczych decyzji....NAS JEST 99%!!!!,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... franek komentuje +1
dlaczego nie ustawią dżersejów tak by zablokować przejazd,a nie prowokują do przejazdu ustawiając znaki zakazu ruchu! Ktoś powinien beknąć za takie narażanie zdrowia i życia ludzi!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2011
... POM komentuje +9
A wiecie np.że sam mieszkaniec Zaskawia udał się do Starostwa ze skargą że jeżdżą samochody przez most skoro jest nieodebrany?
Ja mieszkam j.w.i też mnie to wku...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Sprawiedliwy komentuje +10
Łosie,Buraki ustawiają?!
Człowieku! Rozmawiałem z nimi i oni wykonują tylko polecenia służbowe!
Więc jeśli pracujesz i rano ci szef powie że masz jechać z towarem do Krakowa to powiedz mu że nie!
A jak Ci powie że masz posprzątać to odpowiedz tak samo!
Ja bym się do świty na górze odezwał!
A tak w ogóle to sami takich radnych wybraliśmy a oni Starostę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... wrrr komentuje +4
można odnieść wrażenie, że most teraz jest bardziej niebezpieczny niż przed remontem. Nie wiem czy ktoś z Inspektoratu lub Starostwa czyta co ludzie tutaj piszą , ale dla kogoś kto każdego dnia jedzie tą drogą do pracy objazd oznacza dodatkowe 160 -180 km dłuższą drogę miesięcznie czyli ok 40 - 60 zł na paliwo więcej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... ........... komentuje +10
Kiedyś jechałam w strone mostu zatrzymałam się gdy zauwarzyłam dużo aut które zawracają lub stoją i czekają nie wiadomo na co. Po chiwli za znaku zakazu zobaczyłam radiowuz policji który przejechał przez most i bezczelnie śmiał się prosto w twarz zawracającym. To jest ŻAŁOSNE !!!!!!! DENERWUJE MNIE TO !!!!! DRWIĄ Z NAS CZY CO ? ;////////

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... PELAŚKA komentuje +7
A NIKT NIE POMYŚLI O DZIECIACH KTÓRE CODZIENNIE POKONUJĄ TĄ DROGĘ DO SZKOŁY GDZIE NIE MA CHODNIKA I CIĘZKO WYMINĄĆ SIĘ SAMOCHODĄ A JAK TE DZIECI MAJĄ IŚC. A MARTWIĄ SIĘ MOSTEM CZY MA ODBIÓR CZY GO NIE MA...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Zdzicho komentuje +8
ALE BZDURY KTOŚ WYPISUJE!!!
W Witanowicach była remontowana droga - most nie.
W Rokowie był rozebrany stary most i budowany nowy.
To, że odbiory tyle muszą trwać nie jest "widzi mi się" starostwa tylko naszych polityków - bo tak stanowi nasze "wspaniałe" prawo i czas na wydanie pozwolenia na użytkowanie nowego mostu - co jak zwykle większość w naszym Państwie - JEST CHORE...

Pozdrawiam wszystkich wyrozumiałych kierowców

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... wspolczujacy komentuje +6
Albo trzeba ten most jak komentarze inteligentne i mądre, lecz negatywne dla "pewnej" grupy mniejszościowej, usunąć i p[o kłopocie. Bo jak te komentarze, prawda w oczy kole i biurokracje zwycięża tak jak na onlinie wygrywa manipulacja !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... wspolczujacy komentuje +7
z tymi mandatami to złośliwość jest w czystej postaci !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... DO ASPIRANTA P komentuje +9
Słuchaj no aspirancie czytając twój komentarz twierdzę, że ty głupi nie jesteś ty jesteś BARDZO GŁUPI i na miejscu Komendanta wylał bym Cię z tej policji na zbity pysk.
A co do urzędników to im się nigdy nie pali to normalny objaw w tym kraju, przecież u nas wszystko jest inne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... cardi komentuje +10
...a może by tak ten nowy most rozebrać do czasu jego odbioru i złożyć przed wizyta szanownej inspekcji? wtedy nie było by problemu...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Na łokoło nie pojade... komentuje +9
Na łokoło nie pojade bo jak zatankowołem ostatnio za 5 zł to zanim dojechołem do stacji do Pana per Badury to już ostatnie 300 metrów musiołem pchać mojom bryczke stjuningowaną....a jakby tego było mało to to jak jechołem koło kościoła w kleczy to urwołem spojler a lotka mi odleciała prawie ku stadjonie naszej iskierki bo zaczepiłem misą łolejowom o zajebiście wyprofilowany łasfalt...A wienc panowie milicjanci kto mi za to zapłoci?jo jutro i tak pojade przez most a zapory wezme do domu...może se nową lotke zrobie bo tamtom mi kibole iskry zajeb....że bendom mieli czym odsypywać stadjon w zimie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... balii komentuje +9
Ludzie oni tam na swoich ciepłych stołeczkach powariowali. Zarabiają nie mało i mają biedaków głęboko gdzieś. Przepisy przepisami, ale nie powinno się tak robić. Głosowaliśmy nie dawno i co teraz mamy? Kto nam zwróci pieniądze za to paliwo, amortyzacje auta i nasz czas?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... ajaja komentuje +10
POM(óżcie ) dzis rozpierdzielić te nowe solidniejsze zapory które dzis buraki ustawiły.
tak juz zrobili zeby nikt tego nie zapieprzył albo do krzaków wyrzucił.

specjalnie musialam sie spod mostu dzis wracac i jechacnprzez klecze by dojechac do domu bo te łosie tam zapory ustawiali i stali.
wszytskie auta zawracały
szok z tym mostem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... robinson komentuje +14
Bo , siedzą urzędasy i w stołki pierdzą i kasę biorą za bezradność ,,, Wstyd i BURDEL WOŁY PIERD....!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Władek334 komentuje +10
Musi być otearcie będzie "Donald" i KROPIDŁO

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... ass komentuje +16
Most zamknięty a panowie policjanci mają gdzieś zakazy i sami po nim jeżdżą.Niech zapi..rzają przez całą Kleczą cwaniaczki!Znaleźli okazję żeby zarabiać na wlepianiu mandatów!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... proboszcz komentuje +12
ja tamtedy codziennie w nocy jezdze i za kazdym razem znaki zakazu sa wywalone do fosy ....
kiedys staly tam pacholki to ktos sie pozyczyl :D
pzdr dla pozyczacza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... 666xxx komentuje +17
No coz wszedzie tak jst ze na odbior trzeba troszke poczekać no i na to niestety nie mamy wplywu!!
Natomiast ta banda idiotow w mundurach z wadowic powinna pomyslec ( choc pewnie to bedzie trudne bo myslacego tam znaleźć bedzie ciezko ) powinni dac sobie spokoj z wlepianiem mandatow!!!
Generalnei jest wiele wiecej do zrobienia no ale wtedy trzeba by bylo ruszyc dups..a z samochodu a po co jak tu kasa sama leci !!
Co do objazdu to raz ze to jednak jest kawalek drogi a po 2 i co wazniejsze droga jest w fatalnym stanie i kto bedzie placil za zniszczone zawieszenie???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... obywatel komentuje +10
Ludzie krytykują tych co jadą przez most ale kto jechał przez Kleczę to wie jaka tam jest droga i ile trzeba nadłożyć drogi bo ktoś będzie cały miesiąc odbierać most to jest śmieszne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Aspirant P komentuje +10
Jestem policjantem. Jestem zadowolony ze nie muszę łapać piratów drogowych tylko stanę z moim seksownym partnerem ( także prywatnie ) obok młyna i miedzy naszymi gejowskimi zabawami możemy złapać i ukarać kilkunastu prostaków którzy nie umią czytać znaków. Mnie i kolegę bardzo podniecają takie zabawy :)
Czekamy tam na was oddając się naszym oralnym i analnym zabawom!!!
Całuje, Pan Policjant !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... emeryt79990 komentuje +9
To jest tak zwane profesjonalne zarzadząnie pana starosty i jego służb

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... stopak komentuje +14
ja bym gnojom mandaty dał po 1000 zl albo niech na nogach zapierdzeila albo płaci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... rafik komentuje +18
tak dalej być nie moze jo jezdze nałokoło cy miechy a wy co nic nierobicie stym mostym jo jus nimom sił i bynzyna drogo ico dali bedzie kuwa!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... na waszym miejscu komentuje +43
ja bym na waszym miejscu wy.....lił ten znak zakazu w krzaki .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... a_a komentuje +25
Naprawdę brak słów. Przejazd jest możliwy, więc nich samochody jeżdżą, a policja w tym samym czasie zamiast bezsensownie tam stać i wlepiać mandaty za coś co w ogóle ma chore wytłumaczenie, to zajęłaby się czymś istotniejszym, a na pewno są sprawy ważniejsze w mieście i okolicy. Przejazd przez Kleczę to dodatkowo 4 km drogi, a za nimi stoi nie tylko czas, ale i pieniądze obywateli, nie wspominając już o tym, że droga przez Kleczę jest już bardzo zniszczona przez ten 3-4 miesięczny objazd.
Ale nie.. pewnie.. niszczmy dalej, a świeży, nowo postawiony most niech będzie tylko do oglądania!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Przystojniak komentuje +9
Tak samo było z drogą na suchą, była otwarta gotowa do użytku a trzeba było jeździć starą, i tak samo jest z tym mostem, mam nadzieje że szybko to się skończy !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
Szanowny Panie Kierowco EU.
Niestety ale to nie była Drogówka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... EU kierowca komentuje +17
Typowe podejście Drogówki.W d...e mają ekologię i nas kierowców.Według ich myślenia, nie jest ważne że samochody jeżdżą naokoło przez K.POM i trują środowisko, tylko ważny jest znak drogowy postawiony z powodu URZĘDNICZEJ OPIESZAŁOŚCI,a nie dla bezpieczeństwa ogółu.Jasne, jest okazja zarobić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Miłośnik magistratu komentuje +13
Kraj cudów mówiąc wprost.

"Wiadomo bowiem, że w PINB sprawa musi się odleżeć."
Wiadomo także, że nie tylko w nadzorze pewne rzeczy muszą nabrać "mocy". Co urząd to inne terminy tylko.

I jeszcze nawiązując do tytułu artykułu. Można powiedzieć, że pewna analogia zachodzi w Pałacu u Ewy XIV Wielkiej:

"Rzecznik jest, ale jakby go nie było."


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... koala komentuje +15
To jest absurd żeby nie można było jeździć już po zakończonym przed czasem remontu mostu czyżby zabrakło i nie uzbierali wystarczająco kasy na "poświęcenie" i oficjalne otwarcie przez najbiedniejszych w Urzędzie i Kościele:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... wielbiciel raju komentuje +4
KOCHAM POLSKE !!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... korne2012 komentuje +22
Do działań PINB W Wadowicach można dorzucić jeszcze zamknięcie punktu LOTTO na Kopernika przez prawie cały miesiąc listopad , bo podobno nie było tablicy a na odbiór to ONI mają 14 dni i na uprawomocnienie decyzji następne 2 tygodnie.
To samo dotyczy mostów i wszelkich innych budowli.
URZĘDASY nas skończą. Oni są najważniejsi. POLSKA jest zawłaszczona przez urzędników samorządowych , urzędników instytucji państwowych. Wszędzie pokazują "swoją władze". Dlaczego tak jest ? "klasa polityczna " jest słaba , nieprzygotowana
do sprawowania władzy. Politycy powiązani są z urzędnikami rożnymi INTERESAMI : politycznymi , finansowymi , rodzinnymi a na końcu nazywa się to KLIKA .
Wzory mamy pod ręką. NA KOŃCU TO MY ZBIERAMY OWOCE ICH PRACY.
i DALEJ BĘDZIEMY JEŹDZIĆ TAK JAK oni CHCĄ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... franek komentuje +8
Nie ma kasy na zapłatę za wykonane roboty , a szpital chcą budować

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... Edwardus komentuje +3
Po co się wtrącali Jurczak z Klinowskim, jak nie wiedzieli o co chodzi?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... gosc1 komentuje +17
To są jakieś jaja z tym mostem!!!!!!!!!! do roboty nieroby z PINB

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... obserwator komentuje +44
Hm... Skoro most jest zamknięty i za jeżdżenie nim grozi mandat to dlaczego przejazd jest możliwy ? I dlaczego nasi stróże prawa, którzy tak szczodrze obdarzają nas mandatami sami nim jeżdżą ? Tak! Policjanci sami jeżdżą po tym moście i to nie na sygnale w trakcie interwencji (to jeszcze można usprawiedliwić) tylko skracają tam sobie drogę zarówno samochodami służbowymi jak i prywatnymi. Czyżby równi i równiejsi ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... wielki komentuje +29
to jest polska most skończono ok 3 tygodnie temu ale oczywiście trzeba nadrabiać kilometry objazdem żeby niedostać mandatu bo kotś niechce dokonać odbioru
paranoja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
... krawiecc komentuje +7
Na sesji namieszał Jurczak

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był