3ff5d4ef01f74fba4352a20db0294e43.html KOMARY - JAK SIĘ CHRONIĆ

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

KOMARY - JAK SIĘ CHRONIĆ

Email Drukuj

KOMARY - JAK SIĘ CHRONIĆ

 

Zima była ostra, więc każdy miał nadzieję, że tego lata komarów będzie mniej. Niestety, wbrew obiegowej opinii, zimowe mrozy nie mają wielkiego wpływu na liczebność populacji tych dokuczliwych owadów - radzą sobie one z mrozem zupełnie skutecznie. Wiosna przywitała zapłodnione jesienią komarze samiczki wilgocią i powodziowymi zalewiskami, do pełni szczęścia brakowało więc im tylko. odrobinki krwi

Znanych jest 3500 gatunków komarów. W Polsce występuje 47 gatunków, z czego 39 jest agresywnych względem człowieka. Dokuczliwe dla człowieka są jedyne samice (samce odżywiają się nektarem kwiatów) - krew jest im niezbędna do produkcji zdolnych do rozwoju jaj (jednorazowo jest ich około 300). Zdeterminowany owad odpuszcza dopiero wówczas, gdy jego odwłok wypełni się krwią w wystarczającym stopniu - najczęściej jest to 1-2 mm3 krwi. Wówczas człowiek przestaje być dla nich atrakcyjny.

Dlaczego ukłucie komara jest dla nas tak nieprzyjemne? Tuż po wkłuciu komar wstrzykuje pod skórę swoją ślinę, zawierającą enzymy zapobiegające krzepnięciu krwi, co skutkuje reakcją alergiczną objawiającą się świądem, zaczerwienieniem, opuchlizną. Wraz ze śliną komara do organizmu człowieka mogą dostać się także rozmaite mikroorganizmy, np. powodujące malarię pierwotniaki z rodzaju Plasmodium rotium. Polskie komary są wolne od tych chorobotwórczych pierwotniaków (chociaż istnieją gatunki zdolne do ich roznoszenia) - malaria u nas po prostu nie występuje. Choroba ta stanowi jednak śmiertelny i bardzo powszechny problem w wielu krajach strefy tropikalnej, największe żniwo zbierając wśród małych dzieci.

Czy nadal ten chwilowy świąd wydaje się dla Ciebie takim problemem? Jeżeli tak - przemysł chemiczny służy wieloma repelentami, które mniej lub bardziej skutecznie zmniejszą ryzyko ukłucia przez komarze samiczki. Do wyboru jest wiele specyfików, opartych na rozmaitych substancjach aktywnych na owady insekty.Naturalne repelenty - wszystko, co związane z naturą, kojarzy się raczej dobrze, należy jednak pamiętać że naturalne repelenty to olejki eteryczne, które mogą uczulać i nie dla każdego są najlepszym wyborem (przed ich zastosowaniem warto wykonać próbę na nadgarstku). Dobrą opinią cieszą się olejki z eukaliptusa cytrynowego, citronelli, miotły indyjskiej, pelargonii (geranium) czy trawy cytrynowej. Do wyboru mamy wiele środków, bazujących na mieszaninie różnych olejków, umieszczonych w wygodnym pojemniku z atomizerem.W związku z tym Internetowy wysyłkowy i stacjonarny sklep z opryskami Owad oferuje osobom fizycznym oraz firmom profesjonalne sprawdzone i skuteczne środki, preparaty, opryski owadobójcze i insektobójcze na komary, kleszcze, krety, szkodniki zbóż, muchy, gzy, preparaty do fumigacji quickphos i na prusaki, kleszcze jak i inne preparaty, środki  ddd oraz odstraszacze zwierząt dzikich takich jak dziki, kuny, sarny, lisy oraz bobry. Wszystkie wysyłki kurierskie z naszego sklepu są gratis i docierają do klienta w ciągu maksymalnie dwóch dób. Sprzedajemy tylko najwyższej jakości chemię ogrodniczą przeznaczoną dla zawodowców i działkowiczów. Każdy sprzedawany przez nas asortyment posiada wszystkie dopuszczenia do handlu na terenie Polski takie jak atesty oraz numery zezwoleń zgodnie z przepisami polskimi i unijnymi. www.sklepowad.pl

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... aaay komentuje +0
na komary najlepszy jest spray EXPEL kosztuje ok 12 zl skuteczny w 100%.
Z Ziaji spray na komary tez jest dobry polecam :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... terkati komentuje +0
nacierac cebula ukaszenia albo leciec do apteki po entil lub moskiterum

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... hermis komentuje +0
Ja codziennie obleziony jestem tym dziadostwem,po ukaszeniu komara puchne i swedzenie to polewam zimna woda lub myje to miejsce mydlem,wzglednie pijam tabletki wapniowe calcio ktore usniezaja bol.Macie jakis sposob na gryzote komarow lub bakow?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był