b31e2c9a0b4daa49eb3216e5e80e3d31.html IKEA rozszerza współpracę z Andropol S.A.

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

IKEA rozszerza współpracę z Andropol S.A.

Email Drukuj

Nie tylko na rynki zagraniczne, ale również do polskich sklepów IKEA trafią tekstylia, produkowane przez Andropol S.A.  Spółka pozytywnie przeszła audyt IKEA i przedłużyła współpracę z koncernem.

A był to audyt wyjątkowy. IKEA, która od lat realizuje w swojej działalności strategię zrównoważonego rozwoju, zwracała uwagę przede wszystkim na zgodność produkcji dostawcy z zasadami ochrony środowiska, ale także na warunki pracy i wynagrodzenia pracowników, zatrudnionych przy tej produkcji.

- Jestem pod wrażeniem tego audytu - przyznaje Radosław Klinowski, dyrektor handlowy Andropol SA.  – Prywatna firma, olbrzymi międzynarodowy koncern stawia naprawdę trudne warunki, ale nie cenowe – na pierwszym planie jest ochrona środowiska i poszanowanie praw pracowniczych. Np. tzw. umowy śmieciowe nie wchodzą w grę, a wynagrodzenie nie może być niższe od minimalnego krajowego. Tymczasem w krajowych przetargach, organizowanych nawet przez spółki Skarbu Państwa, czy poszczególne resorty na pierwszym planie jest cena; reszta praktycznie się nie liczy. Może warto brać przykład ze Szwedów, bo lepiej dbają o nasze własne interesy niż my sami.

 

Andropol dotychczas zaopatrywał sklepy IKEA w Europie, a także w USA i w Azji - m.in. w Japonii. Tam trafiają komplety pościeli oraz poszewki na poduszki, a na rynek szwedzki drukowane tkaniny w metrażu na zasłony i poszewki we wzorach, opracowanych przez designerów IKEA. Obecnie toczą się zaawansowane rozmowy także na temat dostaw tekstyliów na rynek polski. W tym przypadku IKEA skorzysta z wyjątkowych wzorów projektantek Andropolu, stworzonych według sugestii przedstawicieli IKEA.

- Do polskich sklepów IKEA trafią 2-3 nasze wzory w ofercie stałej i drugie tyle w ofertach sezonowych – mówi Edyta Szpak, specjalista ds. eksportu Andropolu. – Przedstawiliśmy IKEA nasze propozycje i obecnie jesteśmy na etapie wybierania  i dopracowywania wzorów, które będą znane jeszcze w tym miesiącu.

 

Tekstylia Andropol S.A. produkowane dla IKEA trafią do sieci sklepów w kraju i za granicą prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. 

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był