9dc018487a95b01f852c4890003d9143.html A gdy słońce świeci na plac zabaw ciągnie dzieci

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

A gdy słońce świeci na plac zabaw ciągnie dzieci

Email Drukuj

 

Przedszkole ciasne ale własne, jak mówimy na osiedlu. Przedszkole nr 5 na osiedlu Pod Skarpą to głównie trzy pokoje dla trzech oddziałów przedszkolnych, każdy pokój przeznaczony dla jednego oddziału dzieci liczącego 25 osób. Dlaczego pokoje a nie sale? Pomieszczenia te są identyczne jak tzw. duże pokoje w mieszkaniach 60 m2 na osiedlu. Taki pokój wydawać się może duży jak na potrzeby 3- 4 osobowej rodziny lecz jest dalece za mały jak na potrzeby 25 energetycznych maluchów wraz z ich opiekunkami.

To ograniczenie w jakim przyszło dzieciom codziennie koegzystować od dawna leżało na sercu nie tylko pracownikom przedszkola ale również rodzicom oraz obecnej pani dyrektor. Od pewnego czasu noszono się z zamiarem odgrodzenia kawałka ogólnodostępnego placu pod parterowymi balkonami przedszkola tak aby nareszcie zapewnić przedszkolakom kawałek trawnika tylko dla nich. Zbliża się 3o rocznica powstania przedszkola. Trudno o  lepszy czas na zmiany na lepsze. Dzięki podjętej osobiście przez panią dyrektor akcji uzyskiwania zgody lokatorów na powstanie takiegoż małego placu zabaw, po 30 latach nareszcie się udało. Zgoda mieszkańców bloku nr 5 była zresztą warunkiem spółdzielni mieszkaniowej, właściciela terenów wokół bloków. Spełnienie go miało skutkować wydzieleniem terenu na placyk przez spółdzielnie. Wszyscy niecierpliwie czekali na pomyślne sfinalizowanie planu. 30-sto lecie istnienia przedszkola zobowiązuje... Sprawa utknęła jednak w martwym punkcie. A dokładniej mówiąc... we wspomnianej spółdzielni mieszkaniowej. Wstępne informacje zasięgnięte telefonicznie sugerują,że zarząd spółdzielni może zmienić  zdanie mimo wcześniejszych zapewnień. Słowa pani prezes "czarno to widzę" nie rozświetlą dzieciństwa naszym obecnym przedszkolakom. Mały kawałek trawnika z zamykaną, czystą piaskownicą, plastikowymi domkami i huśtawką byłby spełnieniem marzeń maluchów. Mimo, że za 2 lata ma powstać nowe przedszkole z prawdziwego zdarzenia, nie powinno się żałować kawałka placu dla obecnych przedszkolaków a z pewnością będzie to najweselszy i najlepiej wykorzystany plac na całym osiedlu. Obecni przedszkolacy w większości już nie poznają luksusu przestronnego, dobrze zaplanowanego przedszkola, które powstanie. Ich przedszkolne wspomnienia zależą jeszcze od nas, a konkretnie od spółdzielni mieszkaniowej w Wadowicach. 

Jaka będzie decyzja, poinformujemy.

 

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
była przewodniczaca Rady Rodziców;) Katarzyna G. komentuje +2
Witajcie,
niektórzy rodzice mnie pamiętają choć mój syn poszedł we wrześniu do pierwszej klasy i nie jestem już w Radzie Rodziców, żywo interesuję sie sprawami, które wraz z Panią Dyrektor zaczęłam. Ja również chodziłam po "bloku" namawiając mieszkańców na zgodę na ten placyk zabaw. Szybko zapomniano o mnie;-) To ja z Ela Kwiecińską organizowałam spotkanie z radnymi w przedszkolu, chodziłam do urzędu zanosząc petycje, listy otwarte prosząc o natychmiastowe rozpoczęcie budowy przedszkola. Wiosna 2012 start - wynegocjowałysmy przedszkole 4 do 6 oddziałowe ( 6 sal dydaktycznych) z własna kuchnią, oknami wychodzącymi na skarpę, a nie na boisko szkolne, aby dzieci podczas leżakowania miały ciszę... Jedno powiem... z czekania nie ma NIC!!!!!!!!! Nie czekajcie, chodźcie, nudźcie, chodźcie, piszcie, dzwońcie.. nie czekajcie już. Argumentem miało być, że sprzęty będzie można później przenieść na nowy plac zabaw przy nowym przedszkolu, tak, że pieniądze wydane na ten cel nie będą roztrwonione. Życzę powodzenia!
Ps. Dobrze by było aby nowa Rada pofatygowała się do Pani Burmistrz po projekt nowego przedszkola i przedstawiła go rodzicom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 10 - 2011
@ Sonia B. korne2012 komentuje +1
Z Twoich słów wynika , że Pani Renata K.ma prawo pisać o swoich przemyśleniach a ja nie.
DZIĘKUJĘ za wymianę przemyśleń.
Jestem negatywny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 09 - 2011
@korne Sonia B komentuje +3
ale to przeciez to nie redaktorzy w24 sa autorami teksty tylko osoba, która podpisała się jako Renata Karpińska, widocznie tak ona to odczuwa i jest jedną z inicjatorek budowy tego placu zabaw. Na tym to właśnie polega. tutaj ktoś może umieścić swoje przemyslenia i tak tez pani Renata zrobiła. A ty widze jestes negatywnie nastawiony do całej redakcji i nie wazne kto co napisze i od razu jest to według ciebie ukierunkowane ( w odpowiedni sposób). To nie fajnie z twojej strony. A poza tym - czy zarzucasz Pani Renacie kłamstwo? Ja nie , bo mieszkam z piatce na kopernika i wiem, że już dawno wyrazaliśmy zgodę na budowe tego placu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 09 - 2011
@ Sonia B. korne2012 komentuje +2
Czy ja cokolwiek napisałem przeciw inicjatywie rodziców i dyrekcji przedszkola?
Czy uprawiam jakąś politykę dziećmi?
Zwróciłem uwagę na stosunek wadowice24.pl do problemów miasta Wadowic i jak je próbuje rozwiązywać. W temacie ukazuje się artykuł , który nie rozwiązuje problemu a winą obarcza np. między innymi SM Wadowice. Moja uwaga o obietnicach budowy przedszkola jest oparta na faktach.
Mam nadzieję , że Pani Prezes przychyli się do Waszej inicjatywy budowy placu zabaw.
Każdy tak rozumie jak nauczył się czytać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 09 - 2011
@ korne Sonia B komentuje +5
człowieku, co ma gmina do spółdzielni. Za dwa lata w tym miejscu ma powstać nowe przedszkole. To rodzice z bloku nr 5 wyrazili zgode na budowę tymczasowego ale lepszego placu zabaw dla tego przedszkola. Sprawa się dzieje tu i teraz a ty politykę z tego uprawiasz? To nie fair wobec rodziców i dyrekcji przedszkola, która stara się polepszyć warunki przedszkolaków. Ludzie co wam się porobiło? Wystarczy napisac coś na spółdzielnię a już robicie z tego politykę! Nie ładnie - dzieci to nie karta przetargowa!
Super inicjatywa rodziców i dyrekcji, szkoda , że utknęła w martwym punkcie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 09 - 2011
Spełnione obietnice "władz" !!!!! korne2012 komentuje +3
Jak mieszkańcy osiedla Pod Skarpą zaczęli upominać się o spełnienie obietnic wyborczych burmistrza i "rzecznika" : kiedy to już miało być wybudowane przedszkole? Może ktoś przypomni bo nie pamiętam dokładnej daty.
TO UKAZUJE SIĘ W ZAWSZE WIERNYM /wadowice24.pl / ARTYKUŁ O WINIE SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ. A CO ROBIŁ URZĄD MIASTA I GMINY PRZEZ 21 LAT DLA TEGO PRZEDSZKOLA ?
Ludzie nie dajcie się wypuszczać w maliny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 09 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Ostatnie}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był