ec40829a1df3f218273cf3236f66f120.html Baraże o II ligę: Siatkarki wracają do Wadowic na tarczy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Baraże o II ligę: Siatkarki wracają do Wadowic na tarczy

Email Drukuj
To już praktycznie koniec marzeń siatkarek Skawy o awansie do II ligi. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie, ale w turnieju barażowym musiały uznać wyższość Popradu Stary Sącz, Szóstki Mielec oraz Sokoła Radzionków.


Aż pięć tygodni po zakończeniu rozgrywek ligowych musiały czekać siatkarki Skawy na półfinałowy turniej barażowy o II ligę. Pierwotnie, te baraże miały się odbyć dwa tygodnie wcześniej (11-13.04), jednak gospodynie turnieju – siatkarki Popradu Stary Sącz – grały w Mistrzostwach Polski kadetek i całe rozgrywki trochę nam się przeciągnęły.
Nie ukrywam, że utrudniło nam to przygotowania do tego turnieju, bo zagraliśmy tylko jeden sparing z Maratonem Krzeszowice, ale nie narzekamy na taką sytuacje, bo wiadomo, że priorytetem zawsze są rozgrywki młodzieżowe i nie dałoby się przełożyć Mistrzostw Polski – wyznaje trener Skawy Piotr Kwak.
W półfinałowych barażach o II ligę walczy 27 zespołów z całej Polski. Znamy już 14 finalistów, do wyłonienia zostało jeszcze dwóch. Ostatni półfinałowy turniej, z udziałem Skawy, zostanie rozegrany w dniach 25 – 27.04 w Starym Sączu. W piątek nasze siatkarki zmierzą się z gospodyniami, w sobotę z Szóstką Mielec (województwo podkarpackie), a w niedzielę na zakończenie z Sokołem Radzionków (województwo śląskie).
Z tej trójki dobrze znam tylko Poprad, bo graliśmy z nimi w tym sezonie aż czterokrotnie. Myślę, że jako gospodarze i zespół, który cały czas znajduje się w rytmie meczowym poprzez rozgrywki młodzieżowe, Poprad jest faworytem tego turnieju. Ale pozostałe zespoły także będą bardzo groźne. Szóstka Mielec to wicemistrz Podkarpacia, dowodzony przez znakomitego trenera, byłego opiekuna siatkarek starej Stali Mielec – Romana Murdzę. Sokół Radzionków to z kolei wicemistrz Śląska, z tego regionu wszystkie drużyny są zawsze bardzo mocne– komplementuje swoich rywali trener Kwak.
Jak dowiadujemy się, wadowicki zespół ma zarezerwowane dwa noclegi w Starym Sączu. Szkoleniowiec Skawy zabiera na ten turniej całą kadrę.
Żadna z dziewczyn nie zasłużyła, aby ją skreślić. Trenowaliśmy cały sezon w piętnastkę i w takim składzie pojedziemy do Starego Sącza. Przed każdym spotkaniem będę wybierał dwanaście zawodniczek do meczowej kadry – zapowiada Piotr Kwak.
Tymczasem, siatkarki Skawy są już po pierwszym spotkaniu. Niestety, na inaugurację turnieju barażowego nasze dziewczęta przegrały w trzech setach z gospodyniami - Popradem Stary Sącz. Wadowiczanki mogą mówić o sporym pechu, bowiem w pierwszym secie prowadziły 23:20 i tylko dwa punkty dzieliły nas od objęcia prowadzenia.

Nasza drużyna kompletnie się jednak pogubiła, w efekcie czego rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne partie nie miały tak bogatej historii. W drugm secie Skawa przegrała 22:25, a w decydującej - jak się później okazało - odsłonie meczu, Poprad zwyciężył wysoko, do 19 i całe spotkanie 3:0.

Sobotnie spotkanie z Szóstką Mielec wyglądało bardzo podobnie, z tą jednak różnicą, że nasze dzeiwczyny nie zaprzepaściły wielkiej szansy w pierwszym secie, w którym podobnie - jak w piątek - uzyskały sporo przewagę, i wygrały inauguracyjną partię do 14. Wadowiczanki grały w tej odsłonie jak z nut, kto by się spodziewał, że w kolejnej fazie meczu tak bardzo się pogubią?

Od drugiego seta podopieczne Piotra Kwaka zaczynały popełniać dużo błędów, co skrzętnie wykorzystały mielczanki. Szóstka wygrała trzy kolejne partię i całe spotkanie 3:1. Ostatni mecz znów wyglądał bardzo podobnie. Nasze dziewczyny wygrały pierwszego seta, ale w kolejnych dominował Sokół Radzionków, wygrywając do 23, do 24 oraz do 20. 

Wadowiczanki wracają do Wadowic bez zwycięstwa. }} Śledź relację z meczów na bieżąco TUTAJ

Półfinałowy turniej o II ligę – grupa VII:
Piątek (25.04):
Poprad Stary Sącz 3:0 (25:23, 25:22, 25:19) Skawa Wadowice
Skawa:
Książek, Baranowska, Widlarz, Sordyl, Banaś, Stopyra, Panek oraz Stopyra, Ryczko, Leśniak, Kuligowska, Palmirska 

Sokół Radzionków 1:3 (27:25, 25:27, 21:25, 17:25) Szóstka Mielec

Sobota (26.04):
Skawa Wadowice 1:3 (25:14, 19:25, 21:25, 20:25) Szóstka Mielec
Skawa:
Książek, Baranowska, Widlarz, Sordyl, Banaś, Stopyra, Panek oraz Stopyra, Ryczko, Malec, Kuligowska, Palmirska 

Poprad Stary Sącz 3:2 Sokół Radzionków


Niedziela (27.04):
Sokół Radzionków 3:1 (23:25, 25:23, 26:24, 25:20) Skawa Wadowice
Szóstka Mielec 1:3 Poprad Stary Sącz 

Awans do turnieju finałowego: Poprad Stary Sącz oraz Szóstka Mielec

aktualizacja (25.04)

(tm)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Ali komentuje +4
Wyniki setów świadczą, że dziewczyny walczyły i za to im chwała. Tym razem rywalki były lepsze - taki jest sport; za rok powinno być lepiej. Gratulacje dla całego zespołu za cały sezon i niezapomniane emocje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... kibic komentuje +1
DZIĘKUJEMY DZIEWCZYNY POWODZENIA W NASTĘPNYM SEZONIE.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... jaromir 86 komentuje +0
A co ciekawego słychac w sekcji koszykówki,ile zespołów wystartuje w nowym sezonie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... bileter komentuje +3
przeciez nie awansują i tak bo zarząd im nie pozwoli, jeździć na mecze po polsce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był