12fb90108ae91c057ff6cdc01829d4d1.html A jednak! Siatkarki zagrają o II ligę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

A jednak! Siatkarki zagrają o II ligę

Email Drukuj
Niemożliwe stało się możliwe. Nasze siatkarki zagrają jednak w barażach o II ligę! Droga do wymarzonego awansu wciąż jest jednak długa. O cztery miejsca premiowane awansem walczy 27 zespołów z całej Polski. Z kim zmierzy się nasza drużyna w półfinałach?


To jeszcze nie koniec siatkarskich emocji z udziałem wadowickich zawodniczek w tym sezonie. Skawa Wadowice zagra w barażach o II ligę. Na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej (pzps.pl) pojawił się komunikat dotyczący turniejów półfinałowych.
Rozmawiałem z panem Nowakowskim z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej i potwierdził, że wobec wycofania się kilku zespołów z innych regionów Polski także trzecia i czwarta drużyna z Małopolski zagra w turniejach barażowych - informuje nas prezes Skawy Marek Ciepły.
Złośliwi mogą powiedzieć, że taki sukces to nie sukces, ponieważ siatkarki Skawy dostały się do barażów "kuchennymi drzwiami". Prawda jest jednak taka, że w całym sezonie wadowicka drużyna zdobyła najwięcej punktów (Poprad zdobył dwa punkty mniej, ale ma jeszcze jeden zaległy mecz), wygrywając wszystkie mecze w rundzie zasadniczej, i gdyby nie beznadziejny regulamin rozgrywek, który skasował wszystkie punkty po pierwszej rundzie, wadowiczanki już dawno cieszyłyby się z awansu do półfinałowych barażów.

Inna sprawa, że Skawa wciąż ma iluzoryczne szanse wskoczyć na drugie miejsce w III lidze. Co ciekawe, druga w tabeli Cordia Plus Zator ma na koncie taką samą liczbę punktów, co wadowicka drużyna, ale lepszy bilans setów (Skawa 11:13, a Cordia 11:10) oraz "małych punktów" (Skawa minus dziewięć, a Cordia minus dwa).

Jeśli jednak w zaległym meczu z Popradem Stary Sącz, który zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 20.00, zatorzanki przegrają 0:3 i w przynajmniej jednym secie zdobędą mniej, niż 22 punkty, ich bilans "małych punktów" będzie gorszy od wadowickiej drużyny, która dzięki temu awansuje na drugie miejsce.

Po co tak gdybać? Wynik zaległego meczu Cordii zadecyduje, do której grupy półfinałowej trafi Skawa. Jeśli sprawdzi się najbardziej prawdopodobny scenariusz i wadowiczanki zakończą sezon na III miejscu, znajdą się w grupie VII, w której zmierzą się z Sokołem Radzionków (województwo śląskie), UKS Szóstką Mielec (województwo podkarpackie), a także z Popradem lub z ... Cordią, która w przypadku zwycięstwa za trzy punkty w swoim ostatnim meczu w sezonie wskoczy na pierwsze miejsce w III lidze.

Wygranie III ligi przez zatorzanki, byłoby chyba najlepszą opcją nie tylko dla naszych siatkarek, ale także dla wadowickich kibiców, ponieważ gospodarzem turnieju półfinałowego w grupie VII będzie Mistrz Małopolski, a jak wiadomo, do Zatora mamy raptem kilkanaście kilometrów.

O wszystkim dowiemy się jednak już niebawem. Turnieje półfinałowe o II ligę zostaną rozegrane w weekend 11-13 kwietnia. 27 zespołów z całej Polski zostało podzielonych na osiem grup. Dwie pierwsze drużyny z każdej z nich awansują do 16 - zespołowej fazy finałowej, z której do II ligi bezpośredni awans uzyskają tylko cztery zespoły, a kolejne cztery zagrają w jeszcze jednym dwumeczu barażowym.(tm)
Tabela: mojasiatkowka.pl
NAPIS DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... mzps komentuje +1
Kibic:
Walkower daje 3 pkt dla Zatora więc w III lidze wg Ciebie : 1 Zator 2 Sącz 3 Wadowice
czy Ci się to podoba czy nie....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... kibic komentuje +1
TAK NA PRAWDĘ TO SKAWA MA 2 MIEJSCE WALKOWER ZATOR - SĄCZ ZA NIE ROZEGRANIE MECZU I STOSUNKIEM SETÓW I PUNKTÓW SĄ LEPSZE ZRESZTĄ TO BYŁO WIDAĆ PRZEZ CAŁY SEZON BRAWO DZIEWCZYNY TYLKO TAK DALEJ W NASTĘPNYM SEZONIE.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... Ali komentuje +2
Wspaniała wiadomość. W takiej sytuacji lepiej zająć moim zdaniem miejsce III i trafić do grupy VII /gospodarzem mistrz III ligi małopolskiej/.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2014
... kibic komentuje +3
BRAWO KOMU JAK KOMU ALE SKAWIE NALEŻY SIĘ TEN TURNIEJ LIDER GRUPY NAJWIĘCEJ PUNKTÓW SUPER DZIEWCZYNY POWODZENIA .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był