9b17f858bc79b442c84ee78eaca5f97b.html Łzy smutku naszych siatkarek. Trener przeprasza kibiców

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Łzy smutku naszych siatkarek. Trener przeprasza kibiców

Email Drukuj
Trzystu kibiców oglądało heroiczne starcie o mistrzostwo III ligi, które stoczyły siatkarki Skawy oraz Popradu Stary Sącz. Zasady siatkówki są jednak okrutne, bo tylko jedna drużyna schodziła z parkietu zadowolona.Przed pierwszym gwizdkiem arbitra założenia były proste. Siatkarki Skawy wyszły na parkiet z zamiarem trzypunktowego zwycięstwa nad Popradem Stary Sącz (w stosunku 3:0 lub 3:1), które zapewniłoby wejście do barażów o II ligę. Już pierwszy set pokazał jednak, że młode sądeczanki nie przyjechały do Wadowic na wycieczkę.

To drużyna złożona w większości z zawodniczek z w wieku 16 – 18 lat, które dotarły w tym roku do najlepszej szesnastki Mistrzostw Polski juniorek. Po wyrównanej walce punkt za punkt, w końcówce pierwszej partii - przy wyniku 21:21 - nasze dziewczyny popełniły jednak kilka prostych błędów i inauguracyjny set padł łupem sądeczanek.

Skawa zrehabilitowała się w drugiej partii, demolując wręcz swoje rywalki, zwycięstwem do 11. Po tak przekonującej wygranej w głowach licznie zgromadzonych kibiców na trybunach wlało się przekonanie, że nasze dziewczyny są zdecydowanie lepsze i już nic nie może nam zagrozić w odniesieniu wymarzonego zwycięstwa.

Niestety, nasze siatkarki myślały chyba podobnie, gdyż w kolejnej odsłonie kompletnie się pogubiły. Zacięła się nawet Iwona Baranowska, która w pierwszych dwóch setach grała kapitalne spotkanie. Przy kilkupunktowej przewadze przyjezdnych trener Kwak zaczął rotować składem, wpuszczając na parkiet Jolę Palmirską i młodziutkie Monikę Banaś i Karolinę Kuligowską.

Zmiany jednak nie pomogły, Poprad wygrał tego seta do 16 i stało się jasne, że Skawa nie zapewni sobie po tym spotkaniu wymarzonego awansu. W dalszym ciągu pula spotkania była jednak ogromna. Dwa punkty za zwycięstwo po tie-breaku gwarantowałyby przecież olbrzymie szanse na wejście do barażów. To, co stało się jednak w czwartym secie, było po prostu … smutne.

Nasze dziewczyny już właściwie nie istniały, a młode siatkarki ze Starego Sącza grały jak z nut, kończąc swoje akcje niemal z każdej pozycji. Niesamowita dyspozycja przyjezdnych powiodła je do spektakularnej wygranej 25:13 w decydującej partii i w całym spotkaniu 3:1.

Tak skończyły się marzenia wadowickich siatkarek o Mistrzostwie III ligi i awansie do półfinałowego turnieju o II ligę. W drugim meczu  zatorzanki wygrały z Maratonem Krzeszowice 3:1 i zepchnęły naszą drużynę na 3. miejsce, wyprzedzając Skawę jedynie lepszym stosunkiem setów ...
W imieniu swoim chciałem przeprosić kibiców za ten mecz. Poprad to bardzo solidny zespół, tylko nam udało się wygrać w Starym Sączu, ale tym razem nie byliśmy równorzędnym rywalem. Tak grający Poprad i tak grająca nasza drużyna to niebo, a ziemia. Ale nie znam odpowiedzi, co się stało, że graliśmy tak słabo. Być może dziewczyny zjadła trema i waga tego meczu, ale na pewno nie można im odmówić walki. Chciałem im podziękować za cały sezon, a szczególne podziękowania składam panu prezesowi Markowi Ciepłemu, który stworzył nam w tym sezonie znakomite warunki do trenowania. – mówi nam trener Skawy, Piotr Kwak.
Spotkanie z Popradem zgromadziło na trybuny komplet 300 widzów. Jeśli wrócimy do pierwszego październikowego spotkania Skawy w tym sezonie, które oglądała garstka kibiców, widać gołym okiem, jak wspaniałe wyniki naszych dziewczyn sprawiły, że siatkówka stała się w Wadowicach bardzo popularna. Zabrakło jednak dopingu, publiczność ograniczała się jedynie do oklasków, a jak wiadomo w siatkówce głośne wsparcie ze strony publiczności jest zawodniczkom bardzo potrzebne.

Skawa Wadowice 1:3 (21:25, 25:11, 16:25, 13:25) Poprad Stary Sącz

Skawa: Książek, Baranowska, Żmuda, Sordyl, Widlarz, Panek, Stopyra oraz Kunowska, Banaś, Kuligowska, Ryczko, Palmirska


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS


Tomasz Mamcarczyk

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Alfi komentuje +0
Kiedy zaległy mecz Poprad-Zator?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... XoXoX komentuje +1
to jeszcze nie koniec ;-))))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... kibic komentuje +1
pomimo słabego meczu całego zespołu gratuluje sezonu bardzo udany brawo dziewczyny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Kibic komentuje +0
DZIEWCZYNY DZIĘKUJEMY ZA CAŁY SEZON JAK TO W SPORCIE BYWA RAZ SĄ DOBRE MECZE RAZ ZŁE SZKODA ŻE PRZYTRAFIŁ SIĘ TEN ZŁY W FINALE ALE CÓŻ GŁOWY DO GÓRY

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... Alfi komentuje +1
Do Caymena. Wadowice liczą na sportową postawę Popradu. Dzięki za pozdrowienia i życzymy sukcesu w barażach. Tak na marginesie - w Zatorze już strzeliły szampany - są przekonani, że im nie podskoczycie!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... cayman komentuje +3
Witam Bądźcie dobrej myśli zapewniam że Popradowi zależy na zwycięstwie z jak najlepszym rezultatem i trzymajcie kciuki za nas ...Pozdrawiam serdecznie i dziękujemy za miłą atmosferę na meczu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... )))))))))))))))))Trudno komentuje +4
dziewczyny środkowe niestety nie istniały lecz za wynik odpowiada cały zespół nie można powiedzieć że grała tylko jedna zawodniczka zawiodła cała drużyna nic takiego się nie stało dziewczyny jesteście super pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... kibic komentuje +7
SZKODA ŻE TEN SŁABY MECZ WŁAŚNIE TERAZ LECZ W SKAWIE SŁABY ŚRODEK A PRAKTYCZNIE GO NIE MA TO CO 5 WYPRAWIA DAJMY SPOKÓJ .ROZEGRANIE DZIEWCZYNA NIE POTRAFI ODBIĆ CZYSTO PIŁKI W TAKIM MECZU MUSI ZAGRAĆ CAŁY ZESPÓŁ A NIE LICZYĆ NA DWIE OSOBY ŻE WYGRAJĄ MECZ WCZEŚNIEJ PADNĄ . PATRZĄC NA PRZEBIEG CAŁEGO SEZONY NAPRAWDĘ WYNIK SUPER BRAWO DZIEWCZYNY .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... ntr komentuje +2
No to teraz jak to w Skawie bywa drużyna się rozleci i znowu będzie bagno

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 03 - 2014
... rob komentuje +2
No tak ,patrząc na cały sezon , Skawa przegrała tylko trzy spotkania- niestety te najważniejsze , Poprad cztery a Cordia sześć . Dziewczyny i tak jesteście wielkie - dziękujemy !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Ali komentuje +3
Zgadam się z Erwinem. Dziewczyny osiągnęły sporo i ten sezon należy uznać za udany, niezależnie od tego czy będzie awans do baraży czy też nie. Do Popradu należy zwrócić się z apelem o sportową postawę; są w tej lidze najlepsze /np. jako jedyne wygrały w Wadowicach/ i dlatego przy swej normalnej dyspozycji są w stanie wygrać z Zatorem 3-0.
Dla całego zespołu szacun i dzięki za niezapomniane emocje w całym sezonie!! Czekamy na następny sezon.!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... erwin komentuje +1
Może być tak, że....trzy drużyny awansują do baraży, ale to nic pewnego, tak czy owak dziewczyny wykonały plan na ten sezon , miała być "4" i jest a 3 miejsce mają pewne więc pudło jest. Brawo i gratulacje !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Kibic komentuje +2
@ok @Ali
Nie do końca. Liczy się stosunek małych punktów a nie różnica. Teraz Skawa ma: 522:531 to jest 0,983. Przy założeniu, że Zator przegra 0:3 w setach tylko dwoma punktami np. 23:25 w każdym to będzie miał: 562:570 to jest 0,986 to i tak lepiej niż Skawa.

I jeszcze: nie ma co liczyć na Poprad. Dziewczyny mają awans. Chyba, że zależy im na 1 miejscu ale do tego wystarczy im nawet przegrana 2:3 no i każda wygrana oczywiście.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Tojaa komentuje +4
Jasne : "Zabrakło jednak dopingu, publiczność ograniczała się jedynie do oklasków, a jak wiadomo w siatkówce głośne wsparcie ze strony publiczności jest zawodniczkom bardzo potrzebne. " Zwalcie wszystko na kibiców a coo ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... ok komentuje +0
ali masz racje, zatorowi wystraczy jeden wygrany set , jezeli przegra 3.0 to skawa wejdzie z 2 miejsca do turnieju.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Ali komentuje +0
Czy znane są wam zasady obowiązujące w III lidze?. Wydaje się, że teoretycznie Skawa może jeszcze awansować z 2 miejsca. Warunkiem jest porażka w zaległym spotkaniu Zatora w Starym Sączu w stosunku 0-3. Wtedy Skawa i Zator będą miały po 8 punktów i identyczny stosunek setów 11-13, a wówczas liczą się małe punkty. W tej chwili w małych punktach Skawa -9, Zator -2, ale przy porażce Zatora z Popradem 0-3, Zator w małych punktach będzie gorszy od Skawy! Czy te zasady są takie jak podałem czy też inne?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... oponka komentuje +0
Sokol znow zwyciezki wygrana 2:0 , jak Orzel Piaski z Jutrzenka?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Kibic komentuje +7
Zapraszam do powiedzenia tego wszystkiego dziewczyną i trenerowi w twarz. Prawda jest taka że dnem jesteś Ty wypisując takie rzeczy. Dziewczyny zagrały słabo w tym meczu ale aby móc dawać taką recenzje należy popatrzeć na cały sezon, a ten był bardzo dobry. Pozdrawiam i życzę miłego hejtowania

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Banialuka komentuje +6
CO TU DUŻO MÓWIĆ ,JAK I PIŁKARZE (szmaciarze) TAK I SIATKARKI TO WIELKIE DNO !!!
A SIATKARKI SKAWY MYŚLĄ , ŻE DOSTANĄ PUNKTY NA "PIĘKNE OCZY " !!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... Ali komentuje +1
Skawa zagrała słabe spotkanie; Poprad był lepszy i wygrał zasłużenie. W Skawie najlepsza Baranowska, która starała się walczyć i ciągnąć dziewczyny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 03 - 2014
... jan1111 komentuje +4
Słabiutka gra, słabiutkie rozegranie, Baranowska zrobiła co mogła, ta dziewczyna gra na poziomie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 03 - 2014
... gwiazdeczka komentuje +9
jak komplet jak na zdjęciach widać mnóstwo pustych krzesełek a sala ma pojemność 300 miejsc siedzących...


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był