78e11605941e7088829762cdce4f218d.html Siatkarki pokonały Maraton, ale do mety jeszcze daleko

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Siatkarki pokonały Maraton, ale do mety jeszcze daleko

Email Drukuj
Jeden mecz i jedno zwycięstwo dzielą nasze siatkarki od awansu do turnieju o II ligę. Nasze niesamowite dziewczyny wygrały w Krzeszowicach i objęły przodownictwo w tabeli.Do tego spotkania siatkarki Skawy Wadowice przygotowywały się aż trzy tygodnie, bo tyle trwała przerwa w rozgrywkach III ligi kobiet. Porażka w Krzeszowicach oznaczałaby prawdopodobnie koniec marzeń o awansie do półfinałowego turnieju o II ligę, a wygrana znacznie przybliżała do tego upragnionego sukcesu.

Nasza drużyna pojechała do Krzeszowic w najsilniejszym składzie, a skoro po drugiej stronie siatki stały dziewczyny, które w ubiegłym sezonie otarły się o II ligę, spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Praktycznie w każdym secie trwała zażarta walka punkt za punkt.

Pierwszą partię wygrała Skawa, ale już w drugiej odsłonie meczu lepsze okazały się gospodynie, zwyciężając dosyć gładko, bo 25 do 17. Wadowiczanki zrewanżowały się identycznym rezultatem w czwartej partii i do upragnionego zwycięstwa za trzy punkty potrzebowały już tylko jednego wygranego seta.

Maratonki z Krzeszowic zdawały sobie jednak sprawę, że porażka w tej partii skreśla praktycznie ich szansę wejście do półfinałów i za nic nie chciały dać się pokonać. Obie drużyny walczyły w tym secie na całego, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Skawa zagrała dobrze w końcówce i wygrała do 22, a całe spotkanie 3:1.
Mecz stał na dobrym poziomie. W każdym secie graliśmy punkt na punkt, ale co najważniejsze, znów udało nam się wygrać końcówki. W sobotnim meczu nie było u nas słabego punktu, dziewczyny w końcu wróciły do gry z rundy zasadniczej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że jeszcze nikomu nie udało się wygrać w Krzeszowicach. To bardzo ciężki teren, a w drużynie Maratonu grają dziewczyny, który w poprzednim sezonie doszły do finałowego turnieju o II ligę – komentuje dla nas trener Skawy Piotr Kwak.
Trzypunktowe zwycięstwo w Krzeszowicach spowodowało, że wadowiczanki z ostatniego miejsca wysunęły się na czoło tabeli. Drugie spotkanie pomiędzy Popradem Stary Sącz, a Cordią Plus Zator zostało jednak przełożone na inny termin, ponieważ juniorki ze Starego Sącza grają w Mistrzostwach Polski. Bez względu na wynik tego meczu, wszystkie karty trzymają jednak nasze siatkarki.

W sobotę (22.03) w hali w czwórce Skawa zagra z Popradem i jeśli zwycięży, awansuje do półfinałowego turnieju o II ligę.

Maraton Krzeszowice 1:3 (22:25, 25:17, 17:25, 22:25) Skawa Wadowice
Skawa: Sordyl, Widlarz, Żmuda, Stopyra, Baranowska, Ksiązek, Panek oraz Banaś, Kuligowska, Ryczko, Sabuda, Palmirska, Kunowska.

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Ali komentuje +1
Brawo dziewczyny!
Te punkty mogą być decydujące. Powodzenia w sobotę - wierzę, że dacie radę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... kibic komentuje +4
Brawo dziewczyny tylko tak dalej mam nadzieje że z Sączem dacie rade będę na meczu trzymam kciuki pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... nieznajomy komentuje +2
Dobrze, że sobie dziewczyny pograją - oby załapały się na baraże, chociaż oczywiście na II ligę nie mają oczywiście żadnych szans.
Brawo jednak za ambicję i pasję :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... 2 komentuje +3
fajnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
... Justyna Rylik komentuje +2
Też lubię grać w siatkówkę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był