Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dramatyczny finisz. Siatkarki z klasą

Email Drukuj
Po takich widowiskach dziennikarze mają problem, bo ciężko dobrać słowa, aby dokładnie opisać to, co działo się w sobotę na wadowickim parkiecie. Nasze dziewczyny pokazały siatkówkę na najwyższym poziomie i w trzech setach ograły lidera III ligi, przejmując przodownictwo w tabeli.


Skawa Wadowice 3:0 (25:22, 25:13, 29:27) Maraton Krzeszowice
Skawa: Książek (kpt.), Baranowska, Stopyra, Żmuda, Widlarz, Sordyl, Panek oraz Kunowska, Kilugowska, Ryczko, Sabuda-Palmirska, Malec


Pojedynek dwóch jedynych niepokonanych drużyn w III lidze przyciągnął na halę w czwórce ponad setkę kibiców, którzy stworzyli na trybunach gorącą atmosferę, głośno dopingując naszą drużynę.

Highslide JSGłównymi aktorkami tego widowiska były jednak siatkarki obu drużyn, a w role pierwszoplanowych postaci wcieliły się nasze dziewczyny, które specjalnie na ten spektakl założyły nowe stroje, w których prezentowały się uroczo. Jeszcze ładniej wyglądała ich gra, która już w pierwszym secie poniosła naszą drużynę do zwycięstwa 25:22.

O ile inauguracyjna partia była naprawdę wyrównana, o tyle w drugiej odsłonie spotkania przewaga wadowickich siatkarek nie podlegała dyskusji. Od początku spotkania Skawa osiągnęła kilkupunktową przewagę, którą skrupulatnie powiększała, walcząc zawzięcie o każdy punkt.

W efekcie wadowiczanki wygrały różnicą aż 12 punktów, pozwalając rywalkom, które do tej pory gromiły każdą drużynę w lidze, na zdobycie zaledwie 13 oczek. Po takim secie wydawało się, że naszym zawodniczkom już nic złego w tym meczu nie grozi i kwestią kilkunastu minut jest, kiedy to spotkanie dobiegnie końca.

Ambitne krzeszowianki zmobilizowały się jednak na tą partię maksymalnie i od początku niemal do końca seta prowadziły różnicą kilku oczek. W końcu, przy stanie 21:20 dla rywalek wadowiczanki zdobyły dwa punkty z rzędu i otworzyła się wielka szansa na zwycięstwo. Krzeszowianki obroniły jednak dwie piłki meczowe, a zaraz później same miały dwie piłki setowe, ale wadowiczanki za każdym razem doprowadzały do remisu.

W końcu, przy stanie 27:27 podopieczne Piotra Kwaka zdobyły punkt i stanęły przed trzecią piłką meczową. W myśl przysłowia, "do trzech razy sztuka", Skawa w końcu zakończyła mecz, po piekielnym ataku Iwony Baranowskiej, która zaraz później utonęła w objęciach swoich koleżanek.

To było spotkanie na bardzo wysokim siatkarskim poziomie, a spory wkład w to widowisko miały również przyjezdne, które pokazały całkiem niezłą siatkówkę. Na tak dysponowane wadowickie siatkarki było to jednak zdecydowanie za mało. Po takim meczu nasuwa się tylko jedna myśl. Jeśli po kapitalnej grze ogrywa się w trzech setach lidera, który do tej pory nie stracił ani jednego punktu, to chyba ciężko nie myśleć o awansie do II ligi…


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... jaaa komentuje +0
@Kibic - przepraszam moje niedopatrzenie . -,- :p

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 12 - 2013
... Siemacha komentuje +4
Jak będzie II liga, to i poważny sponsor się znajdzie. Wtedy będziemy mogli myśleć o I lidze. Wadowice zasługują na choćby jedną porządną drużynę w sportach zespołowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 12 - 2013
... boniek komentuje +3
racja....to ze w zespole grają 3 dziewczyny z dawnego mksu andrychow to nie powod by się tak cieszyc i pisac takie komentarze.... Brawa dla MKS Skawa! Zespoł z Wadowic!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... Kibic komentuje +2
@jaaa - taki wynik był dwa tygodnie temu z Wisłą.

Dziś z Politechniką przegrana 18-ma punktami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... Gratulacje komentuje +10
Gratulacje należą sie drużynie - Skawie Wadowice . To, że poprzednim klubem niektórych dziewczyn był MKS Andrychow nie ma tutaj najmniejszego znaczenia . Siatkarki grają teraz razem tworząc nowy team. Brawo ! Oby tak dalej .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... jaaa komentuje +1
Koszykarze również wygrali 110:93 :*

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... kibic komentuje +1
jak koszykarze z Politechniką ??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... momento komentuje +1
szkoda ze tak malo zdjęć......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... jużmoment komentuje +3
gratulacje dla MKS-U ANDRYCHÓW:*

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
... lhh;j komentuje +3
gratulacje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był