Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Z nieba do piekła i z powrotem. Siatkarki wciąż niepokonane

Email Drukuj
Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowały sobie siatkarki Sandecji Nowy Sącz oraz Skawy Wadowice. Grające na wyjeździe wadowiczanki wygrywały już 2:0, ale gospodynie doprowadziły do tie-breaka. W decydującym secie Skawa pokazała swoją moc i wciąż jest niepokonana w III lidze.Sandecja N. Sącz 2:3 (17:25, 25:27 , 25:19, 27:25, 5:15) Skawa Wadowice
Skawa: Sordyl, Żmuda, Książek, Baranowska, Stopyra, Widlarz, Kunowska oraz Ryczko, Leśniak, Kuligowska


Wspaniała seria wadowickich siatkarek trwa i zdaje się nie mieć końca. W szóstej kolejce III ligi kobiet Skawa odniosła szóste zwycięstwo i wciąż nie znalazł się zespół, który byłby w stanie powstrzymać rozpędzone dziewczyny.

Wadowiczanki pojechały tym razem do Nowego Sącza, na spotkanie z plasującą się w środku tabeli Sandecją. Początek spotkania ułożył się pod dyktando Skawy, która bez większych problemów wygrała pierwszą partię różnicą ośmiu oczek.

Kłopoty zaczęły się w drugim secie, w którym to Skawa prowadziła różnicą kilku oczek, ale sądeczanki zdołały doprowadzić do wyrównania i do rozstrzygnięcia tej odsłony meczu trzeba była grać „na przewagi”.

Decydujące momenty tego seta należały jednak do naszych zawodniczek, podopieczni Piotra Kwaka wygrały do 25 i podwyższyły prowadzenie na 2:0. Skawa potrzebowała już tylko jednego seta do rozstrzygnięcia tego pojedynku i szybkiego powrotu do domu, ale nic z tych rzeczy.

Nerwowa końcówka drugiej partii była ostrzeżeniem ze strony sądeczanek, które przejęli inicjatywę w tym spotkaniu i dosyć gładko wygrały trzeciego seta do 19. W czwartej partii - podobnie jak w drugim secie – znów czekała nas emocjonująca końcówka, która tym razem padła łupem Sandecji i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Przed siatkarską dogrywką przewaga psychologiczna była po stronie sądeczanek, ale to wadowiczanki zachowały więcej zimnej krwi i w decydującym secie pokazały swoją najlepszą siatkówkę, rozbijając rywalki różnicą 10 punktów. Po dwóch godzinach meczu zwycięzca został wyłoniony i nasze dziewczęta powróciły do Wadowic w kapitalnych nastojach oraz dwoma oczkami na koncie.
Po dwóch setach wydawało się, że będzie łatwo i przyjemnie, ale Sandecja nas doszła. Czwarty set powinien być nasz, ale popełniliśmy za dużo błędów i musieliśmy grać tie-breaka. W nim szybko objęliśmy prowadzenie 7:0 i do końca kontrolowaliśmy przebieg seta. Tu się ukazał charakter tej drużyny, bo równie dobrze mogliśmy przegrać. Cieszy mnie postawa w tie-breaku, bo dziewczyny były skoncentrowane na maksa i zagrały tego seta perfekcyjnie – relacjonuje nam spotkanie trener Skawy Piotr Kwak.
W wadowickiej drużynie zadebiutowała kolejna zawodniczka z juniorek – Karolina Kuligowska. 17 – letnia siatkarka zagrała bez kompleksów, pokazując się z dobrej strony zwłaszcza w zagrywce.

Już tylko dwa zespoły mają na koncie komplet zwycięstw, prowadzący Maraton Krzeszowice i trzecia w tabeli Skawa. W szóstej kolejce po raz pierwszy potknęły się drugie w lidze siatkarki z Zatora, które mają jednak na koncie identyczną liczbę co wadowiczanki, bo do tej pory wygrywały wszystkie spotkania za 3 punkty.

}} 6 kolejka III ligi kobiet:

Podkarpacie Bobowa 0:3 Iskry Grybów
Sandecja Nowy Sącz 2:3 Skawa Wadowice
Maraton Krzeszowice 3:0 Jedynka Tarnów
MOSiR Bukowno 0:3 Kęczanin Kęty
Cordia Plus Zator 1:3 Poprad Stary Sącz
Salos Kraków 3:0 Dwójka Krynica


(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (13)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... rysio komentuje +3
To są właśnie wadowice miasto dziwaków ,Skawa przegrywa to niektórzy jadą jakie to dziady -wygrywają to znowu że to nie wadowiczanki,ludzie opamiętajcie sie niektórzy zostali w latach 80 Obecnie swoimi zawodnikami to mozna pograć sobie w oldbojach towarzysko ale jak się chce mieć drużynę w miarę to chciał czy nie chciał musi być zaciąg z zewnątrz takie są teraz realia Brawo dziewczyny i brawo dla sekcji siatkówki dziewczyn tak dalej Dla tego sportu nie ma wadowicach na przyzwoitym poziomie bo jak się tak myśli że w klubie muszą grać zawodmnicy z Wadowic to nigdy w tym mieśie nie bedzie dobrze Co to za ludzie są

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 11 - 2013
... kibic komentuje +2
A JEDNAK DO POMYŚLENIA TERAZ NIE MUSIMY GRAĆ W CZWARTEJ LIDZE LUB CO ROKU WALCZYĆ O UTRZYMANIE BRAWO DZIEWCZYNY POZDRAWIAM ANDRYCHÓW.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 11 - 2013
... specowidz komentuje +2
nie do pomyślenia kiedyś żeby Andrychów grał w Wadowicach !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... jużmoment komentuje +2
na 14? W składzie jest podane dziesięć nazwisk więc nie wiem gdzie ta reszta ekipy. rozmumiem i znam sie na grze ale to nie zbyt dobrze wyglada jak sie starym grać zachciało a że w andrychowie nie ma kl;ubu to tu sobie przyszły . żenada

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... kibic komentuje +2
Na 14 dziewczyn ze składu w Skawie grają tylko 4 z Andrychowa więc NIKT daj sobie siana brawo dziewczyny super że nasze młode juniorki mają się od kogo uczyć powodzenia .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... yxdrg komentuje +2
do nikt chłopie ,chłopie ale jesteś cienki widać że się znasz na sporcie .Pokaż mi druzyne z wyższych lig czy to siatkarskiej ,koszykarskiej ,piłkarzy w ktorej graja sami miejscowi aby mieć drużynę na dobrym poziomie to trzeba tak .A ilu pilkarzy z Andrychowa gra w Beskidzie .zastanów sie co piszesz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... demik komentuje +3
ryczko słabo!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... nikt komentuje +2
Powinna być poprawka w artykule. To są dziewczyny z MKS ANDRYCHÓW, tu nie ma Skawy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... terapeuta komentuje +15
Jak wspaniale przeczytać taką informację. Brawo dziewczyny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 11 - 2013
... Krys komentuje +1
Serdecznie gratuluję. Brawo !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 11 - 2013
... Tojaa komentuje +1
Ten mecz w sobotę to w Wadowicach ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 11 - 2013
... Erka komentuje +4
Brawo !!!
Mam nadzieję, że seria zostanie utrzymana w następnym meczu.
Brawo raz jeszcze Dziewczyny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 11 - 2013
... Kibic komentuje +3
Mecz prawdy w najbliższą sobotę: MKS Skawa - Maraton Krzeszowice

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był