Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Derby dla nas. Zabójczy blok siatkarek

Email Drukuj
Już tylko trzy zespoły w III lidze kobiet mają na koncie komplet zwycięstw. W tym gronie są nasze siatkarki, które w prestiżowym spotkaniu ograły drużynę z Kęt. Derby Małopolski Zachodniej wcale nie należały jednak do łatwych, bowiem kęczanki stawiły naszej Skawie ciężki opór.Skawa Wadowice 3:1 (25:17, 25:22, 14:25, 25:21) Kęczanin Kęty
Skawa: Książek (kpt.), Baranowska, Stopyra, Sordyl, Widlarz, Żmuda, Kunowska oraz Ryczko, Sabuda, Malec, Banaś, Leśniak

Patrząc na skład drużyn w III lidze kobiet, mecz pomiędzy Skawą a Kęczaninem można nazwać derbami Małopolski Zachodniej i jednym z najważniejszych spotkań w całym sezonie, bowiem – poza tą dwójką zespołów – w tym regionie tylko Zator posiada jeszcze żeński zespół w tej klasie rozgrywkowej.

Kęty to zresztą mekka siatkówki w Małopolsce Zachodniej, zwłaszcza w męskim wydaniu, gdyż panowie grają na zapleczu PLUS ligi. Paniom tak dobrze się już nie wiedzie i to siatkarki Skawy Wadowice były faworytem tego starcia.

Pierwszy set przebiegł bez historii. Podopieczne Piotra Kwaka zwyciężyły go do 17 i z dużą pewnością siebie przystąpiły do kolejnej partii. W drugiej odsłonie wadowiczanki dosyć szybko wypracowały pięciopunktową przewagę, ale rywalki doszły naszą drużynę na jeden punkt i gospodynie wygrywały już tylko 18:17. Końcówka należała jednak do nas. Co prawda, przy stanie 24:21 kęczanki znowu doszły Skawę na jeden punkt, ale kapitan Skawy Beata Książek skutecznym atakiem zakończyła tego seta.

Wadowiczanki wyszły na trzecią partię z zamiarem postawienia kropki nad „i”, w szeregi naszego zespołu wkradło się jednak lekkie rozluźnienie i to przyjezdne niespodziewanie dominowały w tym secie. Przy stanie 12:12 Kęczanin wyszedł na prowadzenie, które skrupulatnie powiększał, wygrywając w efekcie 25:14.

Podrażnione takim obrotem spraw wadowiczanki wyszły na czwartą odsłonę niezwykle skoncentrowane i od początku prowadziły, ale za każdym razem, gdy Skawa osiągała kilkupunktową przewagę, przyjezdne zmniejszały deficyt. Dopiero przy stanie 21:19 nasze dziewczyny wspięły się na wyżyny swoich możliwości i po potężnym ataku Beaty Książek, skutecznym bloku pary: Stopyra – Widlarz oraz ponownym bloku Stopyry i Baranowskiej Skawa zwyciężyła 25:21 i całe spotkanie 3:1, inkasując cenne trzy punkty. Warto odnotować, że trener Skawy Piotr Kwak - nie po raz pierwszy w tym sezonie dał pograć wszystkim 12 zawodniczkom.

W III ligowej tabeli wadowiczanki plasują się na trzecim miejscu, tracąc dwa punkty do prowadzących zespołów z Krzeszowic oraz Zatora. A już w najbliższą sobotę (16.11) podopieczne Piotra Kwaka wybierają się w daleką podróż do Tarnowa na spotkanie z 9.  w tabeli Jedynką.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... pppkk komentuje +2
czekamy na mecz z krzeszowicami i zatorem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 11 - 2013
... ---- komentuje +4
dghd stara-stary jestes ty brawo dziewczyny tylko tak dalej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 11 - 2013
... filip145 komentuje +4
jakie derby? derby czego? autora tytułu chyba mocno poniosło

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 11 - 2013
... dghd komentuje +7
jakies stare się zjechały i tyle
gra słaba zero jakichkolwiek fAJNYCH AKCJI
A trybuny puste.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 11 - 2013
... demik komentuje +4
Ryczko cieniutko znowu!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 11 - 2013
... erka komentuje +0
Brawo.
Oby tak dalej :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 11 - 2013
... fanasik komentuje +1
komplet na trybunach :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 11 - 2013
... laseki komentuje +1
tylko uwaga na kierownictwo skawy ,bo oni są zdolni do rozwalenia wszystkigo co idzie w dobrym kierunku. Tak było z piłką nożną

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 11 - 2013
... nik komentuje +6
TAK TRZYMAĆ ! :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był